VERMAGERING In verschillende hadplaaiseo in Noord-Duiisehland zijn hospitalen ingerigt roor ziekelijke kinderen van behoeftige oudeis, o. a. te Wiesbaden, Kreuz- oachNauheim enz. Ten einde nu deze belangrijke instellingen te steunen, is op onder staatsbeheer staande spoorwegen een verlaagd tarief voor het vervoer van deze kinderen en hunne geleiders toegestaan, en wel het tarief voor mili tairen. Deze bepaling is dadelijk van kracht verklaard en werkt tot 15 September. Uit Kassei meldt men, dat in de school van het nabijgelegen dorp Harleshausen een betreurenswaardig geval is voorgekomen. Een der onder wijzers, een nog jeugdig man, had een achtjarig knaapje willen tuchtigen toen de jongen zich verzette, hem zoo hardhandig uit de bank getrok ken, dat het nekbeen van den jongen gebroken was en de dood onmid dellijk volgde. Te ürensteiiifurt had dezer dagen onder bijzondere omstandigheden de lanltouding van twee kerkdieven plaats. De politieagent Gerdes had hen den geheelen dag in het oog en des avonds slaagde hij er in op den weg naar Sendenhorst ze te vatten. Naauwelijks hadden zjj echter eenige schreden gedaan, toen een der dieven een revolver voor den dag haalde en jen politieagent een kogel in de kin joeg. Niettegenstaande deze verwon- üng hield Gerdes den dief vastdie tegelijkertijd nog drie schoten op hem loste. Zij vielen zaïnen worstelende op den grond en toen op het hulpgeroep zeerdere personen waren toegeloopen, werd de politieagent ontzet en den lanrander het wapen ontnomen. De andere dief was inmiddels op de vlugt waan. Ofschoon met bloed overdekt, gaf Gerdes nog de noodige bevelen lot opsporing van den tweeden dief, en begaf hij zich daarna naar het ziekenhuiswaar hij de noodige geneeskundige hulp kreeg. De vlugleling was inmiddels spoedig ingehaald en werd naar de stad gevoerd. De andere, die op den grond lag, scheen zich dood te willen houdendoch werd spoedig door krachtige vuisten weder in het leven teruggeroepen en daarop naar de gevangenis gesleurd. RUSLAND. Eene keizerlijke ukase van 12/24 Mei bepaalt de inlijving van het ge lieft der Tekke-Turkmenen en van de Transcaspische militaire afdeeling, onder den naam van Transcaspi-gebiedin het Caucasische militaire gouver nement, onder het opperbestuur van den bevelhebber van het Caucasische leger. Naar men verneemt heeft thans ook de minister van oorlog zijn ont- sla» ingediend. Het Joum. de St. Pét. spreekt de berigten tegen, volgens welke (rouw llelfmann dood zou z|jn. Zij is ook niet ontjjdig bevallen en heeft geenerlei martelingen ondergaan. Te Nisjni Novgorod is een Russische troonpretendent opgestaan, die licli uitgeeft voor den in 1865 te Nizza overleden kroonprins Nicolaas Alesandrowitsch. Tot nog toe is het der politie niet gelukt den valschen kroonprins in handen te krijgen. Omtrent de anti-Joodsche beweging in eenige streken van Rusland, geeft men aan het Parijsche Journ. des Déb. nog de volgende inlichting: de oogen der Russische boeren zijn de Israëliten niets anders dan winst jagers, en het is niet van heden, dat zjj een haat tegen het Joodsche ras Men opgevat. Het viel dus gemakkelijk, vooral in zuidelijk Rusland waar de Joden talrijk zjjneene beweging gaande te makenwelke spoedig grooten omvang zou nemen. De nihilisten hebben na lang aarzelen tot dit laatste beslotenen hunne aanhitsingen leidden weldra tot bloedige ongere geldheden te Kiew en in verscheidene andere minder belangrijke plaatsen. Russische regering van hare zijde verkeert in een zeer moejjelijken toe- itaudzij schijnt te vreezen. dat de beweging zich tegen haar keere en haar van twee harer voornaamste steunpilaren, het volk en de geestelijk heid, beroove. Het is namelijk gebleken, dat de Russische geestelijkheid aan de vervolging der Joden deel neemt. Evenwel zjjn het de nihilisten, die den stoot aan de beweging gegeven hebben, en het staat te vreezen, dal zij het uitgangspunt zal zjjn van een meer algemeenen aanval op de geheele inrigting der Russische maatschappij. In het zuid-oosten des lands hebben mede ruwe tooneelen plaats ge had. Reeds in de eerste dagen van Mei was de stad Baku in oproer en in »aat van regeringloosheid. Eerst waren de aanvallen der dronken menigte Rechts op de politie gerigt. Vele agenten werden mishandeld en verwond, daarna echter, onder den invloed eener reeds lang smeulende verbittering, riffle de woede van het gepeupel zich tegen de wijken der Tartaren. Het garnizoen der stad zoowel als de uit Krasnowodsk ontboden militairen ble ken magieloos tegenover de volksmenigte en de autoriteiten schenen het hoold kwijt te zijn. Bij de botsingen tusschen het volk en de militairen 'iel een aantal dooden en gewonden. Onder het volk was het gerucht ver leid, dat de Tartaren een algemeenen Chrislenmoord op het oog hadden. PEK TELEGRAAF. LONDEN27 Mei. De Standard meldt uit Newcastle (Zuid-Afrika) van Weren-, Al de inboorling en die bjj de Boeren in dienstbetrekking zijn i'hben bevel gekregen onmiddellijk naar hunne kraals terug te keeren. Zjj hij Eitgelschen in dienst zijn hebben aanschrijving gekregen zich gereed houdendaar dadelijk de oorlog kan beginnen, hi opperhoofden der Boeren hebben den gouverneur Robinsonter ge- eenheid van den verjaardag der koningin, een adres aangeboden, waarin zij betuiging van hunne getrouwheid afleggen en hun opregt verlangen tot het 'houd van de vriendschapsbetrekkingen met de Engelsche regering te ken- h[1 geven. kONDEN, 27 Mei. Het lagerhuis heeft, na eene beraadslaging van vier ,en. aangenomen een voorstel strekkende om dadelijk over te gaan tot atlikelsgewijze behandeling van de Land-bill voor Ierland. Dit debat «d tot heden uitgesteld. RECLAMES. Middel ter adres 3. v. Meijerbeer, Parijs, aan Fabrikant van Antl-Obesitas. ii. itim;i/s pen. Deze voor de schrijfmethode van den Keizerl. Oostenr. llofkalligraaf BUNZEE (bekroond te Parijs en te H'eenen) bijzonder gefabriceerde Engelsche Stalen Schrijfpen vereenigt in zich de eigenschappen, die voor een loopend schoonschrift noodig zijn. Deze elastieke Pen van uitstekende qualiteit en beste nieuwe constructie krast cn spat nooit en is uiterst duurzaam. Prijs per gros, a 144 stuks, ƒ1.45, in eiken soliden handel voor Schrijfbehoeften of direct van H. BUNZEL's Dépot te Freiburg (Baden). Om tegen namaaksel zeker te zijn, moet men opletten dat elke Pen en elk Doosje den naam "H. BUNZEL" draagt. H. BUNZEL, Praag en Freiburg i/B. POLITIE. Gisteren is tusschen de boomen op den Witten Singel een meelzak ge vonden. waarin eenige goederen geborgen waren. Inlichtingen dienaan gaande te bekomen aan het policiebureau. PROGRAMMA VAN MUZIEK UITVOERINGEN. Musis Sacrum. Zondag 29 Mei, ten twee ure, door de Stafmu- ziek van het 4- Reg. Infanterie, Kapelmeester de heer A. Grentzius. l,,e Afd.: 1. Marset)Dunkier; 2. Fantaisie sur la "Petite Mariée", Govaert; 3. Afscheidstranen", Wals, Gung'l; 4. Fantaisfe: »Un jour de Fête". diver tissement champètre, M. Krein; 2ie afd.: 5. Ouverture: "Lustspiei", Kéler Bela; 6. Cavaline aus der Oper "Beatrice de Tenda", Bellini; 7. Fantaisie: "Fête a bord", Heymans; 8. Concert pour deus Pistons, Renard. ADVERTENTIES. De Schuldeischers in het faillissement van TIMOTI1EUS JOB THEODORUS PADDENBURG, voorheen Winkelier te Leiden, worden opgeroepen tegen Zaterdag 4 Juni 1881, des morgens ten 11 ure, in het gebouw der Arron- dissements-Rechtbank te 's Gravenhaqetot het aanhooren der rekening en verantwoording, welke alsdan door den Curator, ten overstaan van den Rechter-Commissaris in dien boedelzal worden afgelegd. De Curator, Mr. N. L. J. VAN BUTTING HA WICHERS, Advocaat en Procureur. Holloway's Zalf en Pillen. -- Scheurbuik, puisten, barsten der huid en in het algemeen alle huidziekten verdwijnen spoedig voor de werking van deze buitengewone Zalf, die hare kracht doet gevoelen met eene snel heid en eene zekerheiddie bij geen ander middel ter wereld wordt gevon den. In vele gevallen wordt hel gewone springen van de huid veroorzaakt door onderdrukte ademhaling, en daar deze doordringende Zall dadelijk de poriën opent, en de opzuigende organen meer kracht geeft, verdrijft zij aan twee zijden de ontsteking. Weinige uit- of inwendige kwalen kunnen den vereenigden invloed van Holloway's middelen weerstaan. Terwijl de Zalf verkoelten uitwendige kwalen verzachtwerpen de Pillendoor het bloed te zuiveren, de verlering te bevorderen en de nieren te prikkelen, uit hel gestel die onzuivere stollen, waaruit roos en de daarmede verwante kwalen voorkomen. Door het debiet zijn vermeerderd de prijzen als volgt: Doosjes Pillen en Potjes Zalf ƒ0.80, 1.85, ƒ3, 6.74, ƒ13.50, ƒ20.50. zijn op franco aanvraag a contant te bekomen bij alle Apothekers in Holland, alsmede in Holloway's Etablissement te Londen, 533, Oxfordslreet, vroeger 244Strand.

Leydse Courant | 1881 | | pagina 3