II. BUNZEL's PEM. PER TELEGRAAF. ISttrgctlijtic £Hnub. gelukte de proef volkomen. Men kon duidelijk de gesproken woorden ver staan en de stemmen der sprekenden onderscheiden. Te Tourcoing is de wolspinnerij van de firma Sickenholl afgebrand. De schade wordt op verscheidene honderdduizend francs geschat. In het quartier St. Etienne te Nizza is een in aanbouw zjjnd huis van vier verdiepingen ingestort, waarbij een werkman gedood en twee anderen gewond werden. DUITSCUIiAN». De toetreding van Hamburg tot het Duitsche tolverbond wordt nog door tal van bezwaren in den weg gestaan. In de regeringskringen geeft men echter niet toe dat hel verschil zoo groot is als in de laatste dagen werd voorgesteld. Men houdt eene spoedige overeenstemming voor niet zoo geheel onmogelijk, olschoon van beide zijden tegemoetkoming noodig zal zjjn. In de kringen der afgevaardigden, welke meer van nabij met de quaestie bekend zijn, gelooft men niet aam eene spoedige oplossing en liondt men zelfs eene aansluiting van Hamburg bij het tolverbond voor onmogelijk. Na veel moeite en geduld is het een botanist te Potsdam gelukt een viooltjesboom op Ie kweeken. Gedurende 10 jaren heelt hij het bloejjen van hel boompje belet door zorgvuldig de benedenste bladen en uitloopers af te snijden. Zijne moeite is nu rjjkelijk beloond, daar het boompje eene hoogte van 14 centimeter heeft bereikt, er als eeti palmboom uitziet en thans door zijn prachtigen bladereukroon en rijke bioemontwikkeling het schoonste gezigl oplevert. OOSTENRIJK. Weenen was Maandag avond op eene schitterende wijze verlicht. Eene ontelbare menigte bewoog zich door de straten en in het centrum der stad was het verkeer met rijtuigen verboden. De inzegening van hel huwelijk van den kroonprins met prinses Stélanie van België heeft Dincsdag in de Augustijnerkerk plaats gehad. De kapittel-vicaris hield eene korte toespraak. Bij de verwisseling der ringen werden de klokken geluid. Veel opzien wekken te Weenen de leden eener deputatie van de Bel gische burgerwacht, 24 man met den kommandaut Mcrcier. Zjj werden aan het station door de Weener feesi-commissie ontvangen met eene Duitsche toespraak; want geen der leden van de feest-commissie was hel Fransch voldoende maglig. -• Bij gelegenheid van het huwelijk van den kroonprins geeft baron van Montpurgo ƒ15000 voor de weduwen en weezen van ambtenaren, en eene dame eene jaarlijksche bijdrage »an ƒ2000 om ambtenaren van zwakke ge zondheid in staat te stellen Mariënbad te bezoeken. Een heer schenkt ƒ4000 voor een opvoedingsgesticht te Hernals en ƒ21000 voor een militair weeshuis te Fischau. en nog een aantal andere personen geven door der gelijke geschenken hunne blijdschap en gehechtheid aan het vorstelijk huis te kennen. RUSLAND. Naar men nit St. Petersburg meldt is de ingenieur aangehouden, die de Sadova-mjjn had aangelegd. Hij moet reeds bekend hebben. TOULON, 10 Mei Het evolutie-eskader is vertrokken. De bestemming is onbekend. TUNIS, 10 Mei. Het Itallaansche gepantserde schip Masapa is heden alhier voor anker gekomen. LONDEN, 10 Mei. In het hoogerhuis liet lord Carnarvon zich afkeurend uil over het schrjjven van Gladstone, waarin deze zeide, dat hij bloedschuld voorkomen wilde, en daarom met de Transvaal vrede gesloten had. De heer Kimberley verklaarde, dat hij voor de inlijving gestemd had, toen hij meende dat de vorige regering den staat van zaken naar waarheid had voorgesteld, en dat de Boeren met de annexatie genoegen namen. Thans echter was gebleken, dal de politiek van de vorige regering in Zuid-Afrika een jammerlijk fiasco had gemaakt. Hij wilde niet voorspellendal de poli tiek van de tegenwoordige regering gelukkiger zou uitvallen; doch hare kansen op goeden uitslag waren zeker grooter. De hertog van Argyll ver dedigde de politiek der regering. LONDEN, 10 Mei. In het lagerhuis deelde de heer Dilke mede, dat Frankrijk geen schriftelijke verzekeringen betrcflende Tunis gegeven heeft. Frankrijk heeft tegen het uitzenden van de Turksche vloot geprotesteerd. De heer Bradlaugh verlangde den eed af te leggen; doch de voorzitter deed hem huiten de balie geleiden. Na protest van Bradlaugh, verzocht de voor- ziiter het huis om nadere iuslrucliëo. Op voorstel van den heer Northcote besloot toen het huis, den heer Bradlaugh geheel buiten de vergaderzaal te sluitentotdat hij zich verbonden zou hebben de zitting niet te storen. NEW-CASTLE, 10 Mei. De koninklijke commissie heeft heden in het gemeentehuis hare zittingen geopend. Vertegenwoordigers der pers worden niet toegelaten. ST. PETEBSBURG, 9 Mei Eergisteren en gisteren zjjn hier weder vele personen in hechtenis genomen. Naar men zegt zoekt| de justitie een hoogst gevaarlijken man, die de leiding der nihilistische aangelegenheden in de kringen der hoofdstad in handen heeft. Het lot van grootvorst Nikolaas Konstantinowitch zal eerstdaags beslist worden. Naar het schijnt, valt er niet aan te twijfelen of hij zal in eene reer streng bewaakte gevangenis of naar een afgelegen oord, onder scherp toezigt, verbannen worden. KONSTANTINOPEL7 Mei. Arabische rooverbenden zijn binnen Mekka gedrongen hebben de heilige stad geplunderd en de postgemeenschap ver stoord. Een karavaan van Mahomedaansche bedevaartgangers, uit Indië gekomen, is door Arabieren overvallen en beroofd geworden. j TUNIS. 11 Mei. Men verzekert dat de afdeeling troepen, van Djedeida gekomen, naar Bardo zal gaan, maar daarbij is geen sprake van bel bin nenrukken in Tunis. Men gelooft dat dit bevorderlijk zal zijn aan de onderhandelingen met den Bey, ten opzigle van het verdrag tot verkrijging van waarborgen voor het eerbiedigen van al de regten van de Europesche natiën', maar waarbij ook de onschendbaarheid van de Algerjjnsche gren zen wordt verzekerd, en gewaakt wordt voor de hernieuwing van anti- Fransche handelingen. RECLAHSI. K^nii"-»BaTWTnB—MaaMaa—Kii— Deze voor de schrijfmethode van den Keizer). Oosteiir. liofkalligraaf BUNfZELt (bekroond te Parijs en te IPeenen) bijzonder gefabriceerde Engelsche Stalen Schrijfpen vereenigt in zich de eigenschappen, die voor een loopend schoonschrift noodig zijn. Deze elgstieke Pen van uitstekende qualiteit en beste nieuwe constructie krast cn spat nooit en is uiterst duurzaam. Prijs per gros, a 144 stuks, ƒ1.45. in eiken soliden handel voor Schrijfbehoeften of direct van H. BUNZEL's Depot te Freiburg (Baden). Om tegen namaaksel zeker te zjjnmoet men opletten dat elke Pen en elk Doosje den naam »H. BUNZEL" draagt. H. BUNKEI., Praag en Freiburg i/B. Tan 5 tot en met 11 Met 1881. BEVALLEN: J. Chrispjjn, geb. Nieuwenhovcn, Z. C. v. d. Linden, geb. Gorree. Z. J. M. Kriek, geb. Simons, Z. A, M. Taverne, geb Berré, D. G. Hansen, geb. Dool, Z. - J. Ondshooru, geb. Krassenburg. C. W. C. Wjjn- nobel, geb. Leget, Z. J. de Zwart, geb. Kooreman, Z. N. Stouten, geb. Tu- renhout, Z. E. Lilt, geb. Kriek, Z. S. Karstens, geb. Fnchs, D. A. M. v. Driel, geb. Segers, Z. C. Lafeber. geb. Auer, Z. M. v. d. Berg, geb. Nieuwen- burg, A. Backé, geb. v. d. Does, Z. M. J. Blansjaar, geb. v. d. Bosch. Z. M. VV. Mader, geb. Lut, Z. A. G. v. d. Loo, geb. de Lange, Z. P. Bink, geb. Bredcveld, Z. A. C. L. Doornik, geb. Breroer, D. E. Karstens, geb. Karstens, D. C. van Rijzen, geb. v. d. Weyden, Z. M. G. M. Sjjtsma, geb. Geerling, Z. E. de Vries, geb. Aalbergen, Z. J. C. Ucker, geb. Steyger, D. S. M. Koo reman, geb. de Vos, l). S. A. D. Brittijn, geb. de Ridder, Z. C. L. Wissen burg!), geb. Kelder, Z. J. M. Verhoeven, geb. Crama, Z. P. K. W. E. M. van Wensen, geb. Statz, Z. GEHUWD: J. P. den Nieuwenboer. jm. en A. M. van der Schot, jd. G. P. Dee, jm. en H Fortrie, jd. J. J, Laman, jm. en J. Charité, jd. J. D. Brauckman, jm. en S. J. van Ingen.jd.A. Stakenbnrg, jm. en M. C. de Haas, jd. G. Donkervoort, jm. en 1. Kleyn, jd. W. Vink.jm. en H. S. Kikkert, jd. J. J. Commerell, wed', en C. W. Wijnnobel, jd. J. C. Deuss, jm. en H. J. Fischer, jd. OVERLEDEN: M. Winter, Vr., 76 j. M. Boezaart, geb. Kraycstein. Wed. 86 j. G. A. W. Baart, geb. Keyzer, D. levenl. - - A. J. C. Crommelin. D 2 j. C. G. Haalebos, Vr., 72 j. H. M. L. Engelkamp, Vr., 37 j. J. Stouten. Z., 18 m. J. Schreur, 22 j. C. Mark,37j. D. Oosten, 45j. G. Zoontjes, 48 j. J. van Bensem, Vr., 33 j. W. van Buuren, geb. van Kleef, Wed. 74 j. H. J. Haasbeek. Z 13 d. M. Rijken, Z.. 3 m. J. Verlint. Z„ lm. A. Kooy, Z„ 8 m. W. Wallaart, Z., 6 m. H. H. Klandermans, Z„ 9 m. M. J. Cornelissen, 0.. 3 j. J. J. Zwaan, VVedr. 87 j. A. Rijk. 28 j. M. van der Mark, D., 2 m. S. van Leeuwen, D., 8 m. J. G Kolkman, D 16 j. G. Ver mond, geb. Sjardijn, 43 j. AHADElllIE-NIEUnS. PROMOTIE AAN DE LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Den lldeD Mei de heer P. M. J. E. Bloemarls, geb. te Gennep, inderegts- wetenschap, na verdediging van zijn akademisch proefschrift: Redriegelijke bankbreuk, opmerkingen naar aanleiding van art. 341 van het nieuwe ff'etlioek tan strafrecht. ADVERTENTIES. Getrouwd: J. G. DEUSS, van Rotterdam, en H. J. FISGHER. die (evens, ook namens wederzjjdsche familie, hun harteljjken dank betui gen voor de vele blijken van belangstelling, vóór en bij de voltrekking van hun huwelijk ondervonden. Leiden, 11 Mei 1881. Te Amsterdam overleed, ten huize van mjjnen broeder, mijne geliefde Moeder, Mevrouw Wed* ANNA HEDWIG UDINK, geb. FISGHER, in den ouderdom van ruim 80 jaar. Leiden, 10 Mei 1881. A. M. C. W. UDINK) Folstrekt eenige kennisgeving. Bezoeken kunnen niet ontvangen worden. Op den ÏO*"0 Mei 1881 overleed te Arnhem D'. J. II. STUFFKEN, Eme ritus Professor aan dc Leidsche Universiteit, in den ouderdom van bijna 80 jaren. olstrekt eenige kennisgeving.

Leydse Courant | 1881 | | pagina 3