PEK TELEGRAAF. „dat zich ten doel stelt,.een verkeers-middelpunt te vormen, waar kooplie den en fabrikanten alle mogelijke inlichtingen kunnen verkrijgen omtrent de toestanden van handellandbouw, nijverheid enz. in alle landen der we reld, en levens voor de vreemdelingen eene soort van internationaal tehuis te zijn, waar zij zich van alles op de hoogte stellen en de bezwaren over winnen kunnendie uit onbekendheid met de taal en zeden des lands ont staan. In de leeszaal van het gebouw vindt men 220 couranten uit alle oorden der wereld. Voorts is er eene bibliotheek van adresboeken der voor naamste steden van alle landen en tal van werken over handel, nijverheid, landbouw, verkeersvoorschriften enz. in alle wereldstreken. Het bureau deelt kosteloos scheepstijdingen mede, alsook allerlei aanwijzingen omtrent spoor weg- en stoombootverbindingenterwjjl het op verzoek van vreemdelingen brieven in ontvangst neemt en bewaart, die deze voor het gemak daar kunnen laten adresseren. Te Hamburg is eene vergadering van kooplieden gehouden, welke zich met groote meerderheid van stemmen verklaard heeft voor het behoud van Hamburg als vrijhaven. De Westfülische Zeit. meldt, dat de moordenaar van een der te Bochum vermoorde vrouwen in hechtenis genomen is en bekend heeit die daad ge pleegd te hebben. Men hoopte nu van hem te vernemen, of hij ook aan de andere gruwelijke moorden schuldig was, of anders door hem op het spoor van de daders te komen. Maandag 11. is een van Mannheim komende spoortrein te Heidelberg op een trein ledige goederenwagens geloopen met het gevolg, dat een wag gon 3e kl geheel vernield werd, zoodat een passagier gedood en twee ge wond werden. Volgens een berigt uit Zurich hebben een aantal mannen van aanzien en naam in dat kanton het initiatief genomen tot het rigten van een adres aan de regering van Zurich, om haar te verzoeken de bjjeenkomst van het beraamde socialisten-congres in September a. s. te verbieden, opdat Zurich niet het vereenigingspunt worde van buitenlanders, die moordaanslagen ver heerlijken of nieuwe euveldaden in het schild voeren. De officiële Zweedsche Post bevatte verleden week een eenvoudig be sluit, waarbij graaf Henning Hamilton ontslagen werd als kanselier der hoogescholen van Upsala en Luud, als president der rjjkshypolheekbank, enz. De weldra daarop bekend geworden aanleiding lol dit ontslag heeft groot opzien gebaard. Graaf Hamilton zou zich namelijk schuldig gemaakt hebben aan verduistering van staatsgelden tot een aanzienlijk bedrag en aan het uitgeven van valscite w issels, tot een bedrag van ongeveer 250,000 kroonen. Tot nog toe is hjj echter nog niet feitelijk aangeklaagd. RUSLAND Het hof des keizers is uit Si. Petersburg overgebragt naar Gatschina, een stadje van ongeveer 10000 inwoners, waar reeds lang een keizerlijk paleis bestaat; het ligt omstreeks acht uren ten zuidwesten van Petersburg. Graaf Melikoff had er reeds lang op aangedrongen, dat de keizer zich naar eene kleinere plaats begeven zouwaar de bewaking van het paleis zeker der geschieden kon. St. Petersburg levert, naar gemeld wordt, een treurigen aanblik op. Terwjjl anders om dezen tijd openbare en particuliere amusementen elkander verdrongen zijn thans alle concert- en balzalen gesloten; ook van leesten in particuliere woningen hoort men niets. De schoonste straat der hoofdstad Newski-prospect, waar steeds de meeste drukte heerschte, waar honderden prachtige equipages met elkander wedijverden, ziet men thans nu en dan slechts een enkel voetganger: de rijk uitgedoste winkels missen hunne beste klanten, namelijk de rijke magnaten uit de provinciën, die in den regel de kolossale opbrengst hunner goederen in het wintersaizoen te St. Petersburg kwamen verteren. In de overige stralen heerscht doodsche stilte. Op elke honderd passen stuit men op een langzaam voortwandelend politie-agent, die de voorbijgangers naauwkeurig opneemt en nu en dan een rijtuig aan houdt om te zien wie er in zit. leder die slechts kan verlaat de stad. Naauwelijks is de lente in het land of jaarlijks trekt gewoonlijk bijna de halve stad naar buiten, doch thans zjjn reeds duizenden, ofschoon er nog geen knopje aan de hoornen te zien is, naar hunne koude zomerhuizen ge togen om de politie te ontloopen. De huren zijn sterk gedaald en de huizen in prijs verminderdde levensbehoeften daartegen verbazend duur geworden. In de weinig bezochte koffijhuizen hoort men naauwelijks fluisteren en een woord over politiek zou de gevaarlijkste uilspanning zrjn, die men zich ver oorloven kon. ATHENE, 13 April. Griekenland heeft de voorstellen der mogendheden aangenomen, op voorwaarde, dat zjj aan Griekenland het bezit van hel grondgebied waarborgen, welks afstand wordt voorgesteld. Voorts beveelt Griekenland aan de goede zorgen der mogendheden de onder Turksche heerschappij blijvende Grieksche bevolking aan. RÜME, 13 April. Volgens de Opinione luidt de tekst der dépêche, door lord Salisbury aan den consul Wood den 19" October gezonden, als volgt Uwe dépêche van 8 October heb ik ontvangen en aan de goedkeuring der koningin onderworpen. De Engelsche regering heeft met innig genoegen vernomen, dat de Bey van Tunis geen gewigt hecht aan het vermoeden, dat H. M. regering het onderstelde plan van Frankrijk tot inlijving van Tunis zou begunstigen. Gelief van elke gelegenheid gebruik te maken om hem alle vrees omtrent kwade bedoelingen van Frankrijk of Italië te ontne men. Het is in zijn belang in vrede met die mogendheden te leven. Er is geen enkele reden om te gelooven. dat die naburige mogendheden plan nen tegen zijn belang koesteren. TUNIS, 13 April. Heden namiddag ten 4 ure kwamen de vreemde consuls 1 bijeen in het Fransche consulaat. CHIOS L3 April. Volgeus. de laatste opgaven zijn ten gevolge der schok ken .van aardbeving op het gejicele eiland 8000 personen overleden eu 10000 gewond. De meest geteisterde plaats is Nevitawaar men 12CKT slagtoflers telt. Door den hevigen schok van Maandag zou het eiland eene verzakking van eeu meter ondergaan hebben. De bevolking wijkt op groote schaal uit. PESTH, 13 April. In Szongrad is het water binnengedrongen. Met alle kracht is aan den vloed weerstand geboden. 170 huizen staan onder water. Te Szegedin staat het water nog iets liooger dan gedurende den laatsten grooten vloed. Het gevaar is groot. Aan hel versterken der dammen wordt met alle kracht gearbeid. LONDEN, 14 April. De Standard bevat hel volgende telegram uil New castle van gisteren: "De volksraad in Transvaal komt den 15" bijeen. Daarna zal eene proclamatie worden uitgevaardigd, bevattende eene verma ning aau de Boeren zich te onthouden van daden en woorden, die geschikt mogten zijn om de betrekkingen tusschen de Engelschen en de Hollanders onaangenaam te maken. In het document zal worden te kennen gegeven dat Engeland, door aan Transvaal den vrede toe te staan, een edele daad van reglvaardigheid heeft verrigt. KONSTANTINOPEL, 13 April. De Porte heeft aau de gezanten eene nota gezonden, waarin zij verklaart dat Frankrijks tusschenkomst in Tunis on- noodig is, daar de Bey alle vereischte maatregelen genomen heeft, om den opstand der Khroumirs te onderdrukken. WEENEN, 14 April. In de IPiener Zeitung is openbaar gemaakt het bc- besluit tot uitgave van 50 milliocn 5 pCt. papierrente. PARIJS, 14 April. De Bey van Tunis blijft volharden in zijne weigering om mede te werken lol de beteugeling der Khroumirs, maar verklaart dat de Tunesische troepen de Franschen niet zullen bevechten. RECLA91E8. Middel ITnnWT APUDÏ1WP a4lres 3' v' MelJerbee''Patrijs, aan ter V ËltlTliXufinlUlu Fabrikant van Anti-Obesitas. Schnff/iausen. Toen ik een jaar geleden aan de Apothekers in Nederland de door mij volgens geneeskundig voorschrift bereide Zwilsersche pillen te koop aanbood, verklaarden zich aanvankelijk slechts weinigen bereid, om zich met den verkoop van dit nieuwe geneesmiddel te belasten. De meesten toch hielden zich teruggetrokken en wilden eerst afwachten, hoe de Zwit- sersche pillen door de geneeshceren en het publiek zouden worden opgeno men. Was deze omstandigheid voor mij ook al niet juist bemoedigend, zoo had ik daarentegen, steunende op de geneesheerendie op mjjn hand waren, en op de uitstekende werking der Zwilsersche pillen, genoeg zelfvertrouwen, dat ik bij mijzelf dacht: de pillen zullen wel langzaam, maar daarom des te zekerder opgang maken. En zoo is het gebeurd. Langzamerhand kwam er navraag, maar voortdurend nam het debiet toe en nu hebbett bijna alle goede apothekers in Nederland de Zwilsersche pillen van RICH. BRANDT, en vele duizenden, die er hun genezing aan te danken hebben, helpen om den kring van hen, die met dit werkelijk geneesmiddel op hebben, te ver- grooten. Er zijn veel middelen, die even spoedig gekomen, als weer verdwenen zijn. maar waar eenmaal de Zwilsersche pillen ingang vonden, bleven zij voortdurend. Bij verstopping, slechte spijsvertering, opgeblazen heid gepaard aan hoofdpijn, pjjn in het onderlijf, in de borst, den rug, oprispingen van het zuur, loomheid en vermoeidheid der ledematen, duizelin gen, onzuiverheid van het bloed, jicht en rheumatiek, last van hemorrhoïden, benauwde ademhaling, huidziekten, zweren, open wonden, hartkloppingen enz. munten de Zwilsersche pillen uil door de bloedzuiverende en de wer king van de maag en hel darmkanaal bevorderende eigenschappenterwijl zij in 't bijzonder als een zonder pijn te veroorzaken, aangenaam werkend geneesmiddel aan hysterische en zenuwachtige vrouwen zijn aan te bevelen. Mijn Zwitscrsche pillen worden niet anders dan in blikken doozeninhou dende 50 pillen voor 70 ets. en in kleine proetdoosjes van 15 pillen voor 25 ets. verkocht en zijn in de goede Apotheken te Leitien bij N. K. 8WEMER, te verkrijgen. Men lette er nauwkeurig op, dat de doozen moeien voorzien zijn van een rood etiquette met het Zwitsersch kruis en met uiiju handteekening R. BRANDT, Apotheker, Schaffhausen (Zwitserland). ING K X DAUEN. L'tiden, 13 April 1881. Wel-Ed. Heer! In uwe Courant van heden las ik een bericht omtrent eene gisteren door mjj in het Ziekenhuis alhier verrichte operatie. Ik veroorloof mij u op te merken dat mededeelingen omtrent hetgeen in chirurgische klinieken gebeurt mij zeer misplaatst voorkomen in gewone dagbiadeu. liet mag niet verondersteld worden dat alléén de zucht om aan liet pu bliek "pikante" lectuur te leveren de drijfveer van deze slechte gewoonte onzer dagen is; maar zeker is het dat ook de bedoeling om aan de ver breiding der wetenschap bevorderlijk te zijn niet bestaat. In dat geval zouden 11H. Redacteuren er zeer stellig voor zorgen dat bedoelde berichten althans datgene inhielden wat wetenschappelijk belang bezit, en daarvoor waken dat onjuistheden vermeden werden die elk des kundige doen glimlachen. Dit kan van uw verhaal omtrent het op gisteren gebeurde niet worden getuigd, evenmin als van soortgelijke berichten die ik, in den laatsten tijd, in andere Couranten heb gelezen. Mocht het u wenscheljjk voorkomen om, door middel van uw blad, aan dit schrijven openbaarheid Ie geven dan heb ik daartegen geen bezwaar. Uw Uv.. Dr. J. E. VAN 1TERSON JAz, Aan den Heer Redacteur der Leidsche Courant.

Leydse Courant | 1881 | | pagina 3