LEI08CDE COIIKA.1T. iV. 81. WOENSDAG 6 APRIL. ST ADS-BER ICÏITEN. Oproeping van <le Britsche onderdanengevestigd in deze gemeente. BINNENLANDSC1JE BER1GTEN. 9 fit »3(i lij ït Zate erhooj. 'mk i>ü Pfi Courant verschijnt dagelijks. Zon- en Feestdagen jfioudtrlijke nommers zijn verkrijgbaar voor 6 cents. De prijs der Adverlenlifn is vsn 1—4 regels 1. uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars /1.60, franco p. p. 2,—. iedere regel meer 25 cents. telk(n,r BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Geiieu an. 6 der Verordening van den 27,l'e November 1879 Gemeente- blad n". 10); Brengen Ier alsemeene kennis dal door hen benoemd is lot Heer der Gebuurte n*. 32 of n°. 7 van Wijk VII de He«r ADRIANUS SCHOUTEN en jnlks in de plaats van den lieer Johannes De Vlaam, aan wien op zijn ver- 2oek een eervol ontslag uil die betrekking is verleend. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd. DE KANTER. Burgemeester. Leiden 5 April 1881. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien de circulaire van den Heer Commissaris des Konings in de pro vincie Znidholland. van den 5™ Maart, A. N'. 420 (4" afd.). waarhij wordt verlangd eene opgave van liet getal der Brlfsche onderdanen, die in deze gemeente zijn gevestigd; Nnodigrn bij deze alle Britsche onderdanen uit, die op 4 April in deze gemeente gevestigd waren, om daarvan vóór of op den 11° dezer opgaaf te doen ter plaatselijke Secretarie. Burgemeester en Wethouders van Leiden DE KANTER. Burgemeester. Leiden, 5 April 1881. E. KIST, Secreiaris. LEIDEN5 April. Bljjkens het verslag over 1880 van de alhier gevestigde Spaarbank van het dep. Leiden der Maatschappij lot Nut van 't Algemeen, ziet die instel ling hare operation voortdurend uitbreiden. Hel gezamenlijk bedrag der inlagen is geweest ƒ371883 38% legen 291927.25% in 1879, dat der terug betalingen 238816.38. tegen 222000 49%, in 1879. Het kapitaal aan de inleggers verschuldigd aan hel einde van het boekjaar bedroeg ƒ89384142.. tegen ƒ732478 83 in 1879. Ue bezittingen van het hoofdkapitaal vertegen woordigen insgelijks eeue waurite van ƒ893841.42. Hel reserve-fonds is vermeerderd met het voordeelig saldo ad 78167 80% enz. en bedraagt, na altrek der administratie-kosten enz. 53405 54. In 1880 heeft hel aanial inlagen 12911 bedragen; dat der terugbetalingen 3939. Als nieuwe inleggers werden ingeschreven 1227. 0e hoogste inleg in ééne zó ling was 16947.31, de laagste ƒ688.40. De hoogste uitbetaling in ééne ziiting was 6883.11 dc laagste ƒ88 60. Het aantal inleggers bedroeg aan het einde des boek jaars 5904, waaronder 349 die ƒ500 a 1000, en 144 die /1000 en daarboven hadden te vorderen. Hel gemiddeld kapitaal aan eiken inlegger verschuldigd was 151.39%, legen 137.86% in 1879. De bank keer) 4 Cl. rente uit van elke 5 die zijn ingelegd tot aan het bedrag van ƒ1000; wat daarboven wordt ingebragt, geniet 3% pCt. rente. Voor commissarissen is de gunstige toesiand der bank allezins aanmoe digend bij de vele zorgen die zij aan de instelling moeten wijden. Heflen werd alhier gehouden de gewone algemeene vergadering der vennooten in de Leidsche Broodfabriek. Uil het verslag van den commis saris-voorzitter bleek, dat het debiet over 1880 in totaal bedroeg 2.014.949 kilogr. De gemiddelde broodprijzen over 1880 waren: gebuild brood 19,30 ets, ongehnild brood 14.30 ets per kilogr. en roggebrood 14.44 cis per 1% kilogr. In plaats van den heer J. I. van Wensen, die zijn ontslag genomen heelt, werd als commissaris gekozen de heer P Driessen. Heden zijn als onderwijzer toegelaten de hh. J. G. F. van Ewjjk, van Leiden; A. Balfoortvan Voorschoten, en W. van Loon, van Alkemade. Waar, meldt men ons, de zon niet kwam. zooals achter muren op liet noorden, bleef in de jongste dagen de grond hard ten gevolge van lage temperatuur en vorstdie iederen nacht eene betrekkelijk dikke ijskorst in de slooten maakte. Aan droogte heelt hel nu niet ontbroken, de snijdende oostewind hee t er het zijne aan toegebragt; doch het weiland is daarbij zoo kaai en rood alsol Grasmaand nog ver in de toekomst ligt. De kassen in de kweekerjjen hebben veel baat gehad van den zonneschijn, zoodat daarin ecue menigte bloedende planten voorkomen. Overigens laat de lémc op zich wachten. (Iet is buiten nog doodschook onder bet gevogelte. Doch als de lente komt zal zfl het misschien zoo goed meenen, dat binnen weinige dagen het groen over veld en geboomte gespreid ligt. Na eenen vroegijjdigen groei is liet meer gebeurd dat half April de bloeijende hyacin- then, narcissen en andere bolgewassen bevroren, behalve hetgeen later de aardappel nog te wachten stond, die zoo voorspoedig gegroeid was. Dat alles zal misschien nu niet plaats hebben, als na een zeo langen winter het weer luwt. Men meldt oit Katwijk aan Zee: Vrijdag en Zaturdag 11. zijn alhier 64 schuilen aangekomen, waarvan 12 binneulekvisschers met eene mooije vangst, welke besontden ƒ150 a ƒ203 in 5 dagen. Van de buitenlekkers was de vangst schaarsch; zij besnmden ƒ60 a 140 in 5 a 12 dageu reis. De vischprjjzen waren nog zeer hoog. Het stoomschip Frinses A malt avan Amsterdam naar Bataviavertrok op 2 April van Suez; de Koningin Emma vertrok op 3 April van daar naar Amsterdam. De Gelderlandvan Batavia naar Rotterdam, vertrok op 3 April van Gibraltar, na aldaar twee dagen le zijn opgehouden door stormweder. De Conrad, op weg naar Amsterdam, vertrok op 28 Maart van Padaug. Bjj het hoofd-comité van het Roode Kruis is sedert de vorige opgave ontvangen de som van 12160.55. Bij jb'. m'. G. J. Th. Beelaerts van Blokland (Koniugskade 5. 's Hage) is uog voor de Transvaaische Boeren ingekomen 353 78. De kerkeraad der AVaalsche gemeente te Rotterdam heeft toezegging van beroep gedaan aan d'. Louis Bresson, pred te Tonneins, in Frankrijk. Te Gouda is gisteren morgen vroeg dc bleekerij van Sein ave in de 2nelekade in eenige minuten met de daarin hangende goederen ecue prooi der vlammen geworden. Een en ander was tegen brandschade verzekerd. Tc Amsterdam hebben volgens het TV. v. d. eenige ingezetenen zich vereenigd tot hel doen eener poging om den 300 verjaardag van de afzwering van koning Philips van Spanje als graaf dezer landen in de hoofdstad op barer waardige wjjze te vieren. Gp de marinewerf te Amsterdam is men bezig de Willem Barents voor den aanstaanden vierden togt gereed té maken. De zeildag is den 7J" Mei en de vermoedelijke tijd van terugkomst het begin van November. In het reisplan is ook opgenomen het bezoek van Spitsbergen en zoo mogeljjk het bevaren der Karazee, ten einde die zee te onderzoeken, Dicksonhaven aan den mond der Yenessei le bezoeken en in Barents jjshaven den gedenk steen te plaatsen. De kommandaut zal over hel geheele tijdsverloop der maanden Jiilij en Augustus mogen beschikken om le nachten in de Karazee le dringen en genoemd onderzoek le doen. Eene dochter van een kruijer, meldt het JJbl.vergezeld van ecuc vriendinbegaf zich onlangs naar eenige eflectenkantoren en ontving aldaar belangrijke sommen. Het geld, grootendeels iu bankpapier, werd door haar in eene portefeuille gedaan, die in een zak werd geborgen. In den gang van een dier kantoren verzocht de vriendin de kruijersdochter haar behulp zaam te zijn aan het vastmaken van haar jurk en nam zjj intnsschen den zak in de handen Eindelijk namen zy van elkadr afscheid, maar te huis komende bemerkte de kruister, dat haar twee bankbilletten. elk ad /1000, waren ontvreemd. De handige diefegge werd spoedig ontdekt en bekende het leit le hebben gepleegd. Een bankbiliet was reeds gewisseld en daar van honderd gulden verleerd. Het grootste gedeelte dier soul is ook gered, zoodat ten deze weinig schade wordt geleden. - In den nacht van Vrijdag op Zaturdag is ten huize van den heer K. Knip, te Hoofddorp, gem. Haarlemmermeer, brand ontslaan, die slechts met grooie moeite kon worden gihluscht doof de spoedige hulp der brand weer. De bewoners ontkwamen door boven uil de ramen te klimmen, nadat zij gewekt waren door een heer, die dien nacht toevallig bjj hen logeerde. Onder ffennekom heeft een hevige bóschbrand gewoed ih de jonge dennenbosschen van de hh. Bennit, te Luik. die over eene zeer grooie uit gestrektheid van verscheidene tientallen van bunders zijn vernield. Doordéti hevigen noordoostenwind liepen de andere in de nabijheid zyndé dennen bosschen van den heer van den Bercli van Heemstede en van hel landgoed fflloekelum" mede groot gevaar; doch door den ijver van enkele personen, die. gewapend met schoppen, de bramlhitte verhinderden over te slaan naar de tusschenliggénde heide, is dit verhiuderd. Deren brand schrijft men weder toe aan dc vonken van eene locomotief. Ook te 2eist is een belangrijke bóschbrand ontstaan, die bedwongen werd door de manschappen van de rijdende artillerie uit Atfiersfbort CUT van het

Leydse Courant | 1881 | | pagina 1