COURANT. LEIII8CHE ZATURDAG 8 JANUARIJ. Kostelooze Vaccinatie. BI A A EJN LA N DSC HE BEIVIG.TËN M°. fis De Courant verschijnt dagelijks. Zonen Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars 1.50, franco p. p. f 2. met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 1.85, j ran co p. p. f 2.35. Hel Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaars, buiten de expeditie kosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 c-euls. De prijs der Adverlenlifii is van 1—4 regels 1.iedere regel meer 25 cenls. Bij deze Courant wordt verzonden bladz. 7778 (1880) en bladz. 1—2 (1881) der Handelingen van den Gemeenteraad Ingekomen stukken ST ADS-BE RICHTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen Ier algemeene kennis, dat ingevolge art. 2 der Verorde.lingregelende de invordering der plaatselijke belasting op de Honden, ieder houder van een of meer hon den. die aan die belasting onderttevig zijn. verplicht is. daarvan jaarlijks vóór of op den 31"<» Januari a. s. bij den Gemeente-ontvanger aangilte tc doen, door inlevering van een behoorliik imtevnld en door den aangever onderleekend biljet en dat bedoelde inschrijvingsbiljetien voor liet dienstjaar 1881 kosteloos ten kantore van den Ontvanger verkrijgbaar zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE KANTER, Burgemeester. Leider, 7 Januari 1881. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN roepen bij deze op alle leveranciers, werkbazeu, enz., die over hel afgcloopen jaar 1879 ten laste der gemeente eenige vordering hebben, om hunne rekeningen ten spoe digste, niierljjk voor ultimo Januari e. k., ter gemeente-Secretarie (afdeeling financien) in te leveren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 7 Januari 1881. E. KIST. Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN herinneren b(j deze den ingezetenen dat de gelegenheid tot kostelooze Vacci natie en Rcvaccloatie voor onvermogendenin het lokaal der Stads waag, bjj voortduring is opengesteld, en wel op Maandag 10, Dinsdag 18. Woensdag 26 Januari. Donderdag 3. Zaterdag 12 Februari a. s. en zoo ver- volgens met eene tnsschcuruimte van acht of, als die dag op een Zondag of Vrijdag valt, van negen dagen, telkens des namiddags te één uur. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTF.R, Burgemeester. Leiden, 7 Januari 1881. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien het adres van H. M. Taverne, spekslager alhier, houdende ver zoek tot oprichting van eene slachtplaatsrookerxj en xoulerij in het pand in de Haarlemmerstraat n". 113, Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bjjlagen. op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Vrijdag den 21" Januari aanst., 's voormiddags te elf uren, op liet Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren legen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden. 7 Januari 1881. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 7 Januarjj. Bij kon. besluit van 6 dezer is de heer E. A. van Tonderen. contro leur der directe belastingen en van het kadaster te Haarlem, tijdelijk van die betrekking ontheven en belast met de waarneming van bet ontvang kantoor der direete belastingen alhier. Bij kon. besluit van 6 dezer is jbr. A. von Bülow, controleur der directe belastingen, invoerregten eu accijnsen te Leiden Ie afdeeling, be noemd tot ontvanger van de invoerregten en accijnsen alhier. In de maand December z|jn binnen de gemeente Leiden geboren: 146 kinderen, als: 71 zoons en 75 dochters, waaronder zijn begrepen 3 twee- linggeboortcn. Overleden 84 personen, als: 13 mannen 15 vrouwen, 27 zoons en 29 dochters; daarenboven als levenloos aangegeven 10. Gehuwd 23 paren. Gedurende liet jaar 1880 zijn binnen deze gemeente geboren 829 zoons en 736 dochters, le zamen 1565 kinderen; overleden van het mannelijk ge slacht 604, van het vrouwelijk geslacht 514, te zamen 1118; waarvan on gehuwd van bet mannelijk geslacht 399, van het vrouwelijk geslacht 331, gehuwde mannen 137, gehuwde vrouwen 8B. weduwnaars 64, weduwen 94. Nog zijn alhier ingeschreven 13 personen van het mannelijk en 11 van hel vrouwelijk geslacht, elders overleden, doch alhier gewoond hebbende, en 57 kinderen als levenloos aangegeven. Gehuwd 57 paren en ingeschreven 5 echtscheidingen. Volgens het hij commissarissen der gasfabriek ingekomen rapport van prof. Rijke, werd gedurende het laatste kwartaal van het vorige jaar voor de lichtsterkte van het gas gevonden: in October gemiddelde waarde 14.99, grootste waarde 15.39, kleinste waarde 14 37; in November gent. w. 14 92, gr. w, 16.24, kl. w. 13 81; in December gem. w. 15.92, gr. w. 16.82, lil. w. 15.53. De eenheid is het licht, dat men verkrijgt van eene spermaceli- kaars, die 120 Eng. greinen per uur verbrandt en waarvan er 6 in een Eng. pond gaan. Het gas bevatte geen merkbare boeveelheden zwavelwa terstof. Het bedrag van de zwavel in de overige zwavelvcrbindingen is alljjd gebleven beneden bet voor de Londensclic fabrieken veroorloofde maximum. Hel was echter in December meer dan vroeger, nameljjk 20.3 grein. Het ammoniagehalte was in de maand December sterk verminderd. Op de voordragt voor dc vacerende betrekking van eersten ouderwijzer aan de jongensschool 2' kl. zijn geplaatst de lilt. VV. Cramers, hoofdonder wijzer fe Nieuwe Tonge; A. G. E. iioijer. hoofdonderwijzer te. Welti, en E. K. Slijper, hoofdonderwijzer aan bet militair delentiehuisalhier. --In dc maand December werden door den Leidschen tramway vervoerd 27153 personen. Gedurende hel jaar 1880 werden in bel geheel 458.915 personen vervoerd. J. Roos, geiimployecrde bij dc stedelijke gasfabriek alhier, zal Maan-, dag aanst. zijne 25-jarige dienst bij de gemeente mogen berdenken. Op 10 Januarij 1856 werd hij tot commies bij de stedelijke belastingen aange steldmaar later, bij de opheffing der accijnsen, als zoodanig eervol ont slagen en spoedig daarop in dienst gesteld bij de gasfabriek, waarbij hjj thans nog met ijver werkzaam is. Naar wjj vernemen zal in de vergadering met dames der Hollandschc Maatschappij van fraajje kunsten en wetenschappen, den 19lec dezer le houden, als spreker optreden de beer Justus van Maui'ik Jr.die door zjju «Janus Tulp" en andere blijspelen de aandacht op zich vestigde en ook als novellist gunstig bekend is. Voegt men hierbij dal de voordragt des auteurs voortreffelijk moet wezen, dan mag een genotvolle avond door de leden en hunne dames worden verwacht. -- Wij vernemen dat dc beroemde pianist, de heer Carl Heyniann, voor nemens is op Woensdag 26 Januarij aanst. in de Stads-gehoorzaal alhier een concert te geven. Zijn bekend talentdal Item, ook in liet buitenland eene zoo gevestigde reputatie heeft doen verwerven, zat ongetwijfeld een talrijk publiek uitlokken dit concert bij te wonen. Van de Breuk en Smits' -Jtgemcen Adresboek ran dc gemeente Leiden is dc 22sle jaargang verschenen. liet is op de gewone wijze inae- rigt en bevat opgaven omtrent de zameiistelling der op verschillend gebied hier bestaande collegiCn eu eene naamlijst van ingezetenen, met aanwijzing hunner beroepen, betrekkingen en woonplaatsen. Daar dit handboekje reeds zijn 25-jarig beslaan begint te naderenis liet zeker omioodig er nog dc bruikbaarheid van aan te wijzen. De uitgevers trachten sucds, voor zoo verre hel onder hun bereik ligt, in dc zameiistelling verbetering te brengen; geheel zonder leemten is, men zal het moeleu erkennen, eene dergelijke uitgave onmogelijk. Bij ontdekking van cenig abuis verzoeken de uitgevers daarvan berigt te mogen ontvangen. Zjj mogen ook nu weder in een ge-, noegzaam debiet vergoeding vinden voor hunne veelzijdige moeiten en zorgen. De Lundboutv-Courant (uitgever W. E. ,1. Tjeenk Willink, te Zwolle) is met 1 Januarjj haar 35"f jaar ingetreden. De naam van den hoofdredac teur, dr. L. Mulder, te 's Gravcnhage, alsmede die der vaste medewerkers, waaronder wjj prof. dr. J. M. van Bemmelen en d'. D. de Loos, van Leiden, ontmoeten, leveren een waarborg dat men lticr met een degelijk blad te doen heeft. In 1862 met liet koninklijk wapen vereerd, mogt bel blad ver der een eere-diplomaverscheidene medailles en getuigschriften en eene «zeer eervolle vermelding" verwerven. Naar men aan de A. C. meldt hebben HH. MM. de koning en de ko ningin vijfduizend gulden ter beschikking gesteld van de algcmeenc ver- eenigde commissie voor den watersnood. Het übl. meldt, dal het waarborgfonds vcor de beide eerste jaren voor de door de Kon. Nederl. stoomboot-maatschappij te ondernemen gere gelde stoomvaart Ittsschen Amsterdam en New-York is volteekend, dank zij

Leydse Courant | 1881 | | pagina 1