LFJDSCHE C O U R 4 N T. V. 307. VRIJDAG 31 DECEMBER. STA.DS-BERICHTEN. 2e suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting 1880. FATENT BLADEN. I8S0. De Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderd/?e pry's der Courant is per vierendeel jaars 1.60, franco p. p. 2. met het Verslag dei- Handelingen van den Gemeenteraad 1.85, /ratteo p.p. j 2.35. Het Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, huiten de eopp editie kosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertent i?n is van 1—4 regels f 1.—iedere regel meer 25 cents. Uithoofde van den Nieuwjaarsdag wordt Zaturdag avond deze Courant niet uitgegeven. NATION I. E M I L F T I E. BURGEMEESTER in WETHOUDERS van LEIDEN. Gelet op artikel 19 der Wet van den 19lltn Augustus 1861, [Staatsblad N". 72), lietrekkelijk de Nationale Militie; Herinneren lien, die op den lstcn Januari 1881 liun 19(lc jaar zijn ingetreden, en alzoo de geborenen in het jaar IWti'ialsmede ben, die eerst na bet in treden van bun 19de jaar, docb vóór bet volbrengen van bun 20sle, ingezetenen zijn gewordende verplichting tot het doen van de aangifte voor de nationale militie, in de maand Januari 1881. Zij geven daarbij kennis: datwie moet worden ingeschreven en wie voor ingezeten wordt gehoudenom schreven is bij de artikelen 15 en 20 van genoemde wet, dus luidende: Art. 15. Jaarlijks worden voor de militie ingeschreven alle mannelijke ingezetenendie op den l8len Januari van het jaar hun IS11' jaar waren ingetreden. Voor ingezeten wordt gehouden 1°. hij, wiens vader, of, is deze overleden, wiens moeder, of, zijn beiden overle den, wiens voogd ingezeten is volgens de wet van den 28slen Juli 1850 (Staatsblad n°. 44) 2°. bij, die, geen ouders of voogd bobbende, gedurende de laatste, aan het inde ocr.te zinsnede van dit artikel vermelde tijdstip voorafgaande, achttien maan den in Nederland verblijf hield 3". bij, van wiens ouders de langstlevende ingezeten was, al is zijn voogd geen ingezeten mits hij binnen bet Rijk verblijf houdt. Voor ingezeten wordt niet gehouden de vreemdeling, beboorende tot cenen Staat, waar de Nederlander niet aan den verplichten krijgsdienst is onderworpen of waar ten aanzien der dienstplichtigheid het beginsel van vvederkeerigheid is aangenomen. Art. 20. Hij, die eerst na liet intreden van zijn 19de jaar, docli vóór het volbrengen van zijn 20sle, ingezeten wordt, is verplicht, zich, zoodra dit plaats heeft, ter inschrijving aan te geven bij Burgemeester en Weihouders der gemeente, waar de inschrijving, volgens art. 16, moet geschieden, dat, wie niet wordt ingeschreven, is bepaald bij art. 17, van den volgenden inhoud: Yoor de militie wordt niet ingeschreven 1®. de in een vreemd Rijk achtergebleven zoon van een ingezeten, die geen Neder lander is 2°. de in een vreemd Rijk verblijf houdende ouderlooze zoon van een vreemdeling, al is zijn voogd ingezeten; 3°. de zoon van den Nederlander, die Ier zake van 's lands dienst in 's Rijks ovcrzeesclie beziningen of koloniën woont; dat, in welke gemeente men moet worden ingeschreven, te vinden is in art. 16 der wet, waarbij is verordend: De inschrijving geschiedt 1°. van een ongehuwde in de gemeente, waar de vader, of, is deze overleden, de moeder, of, zijn beiden oveileden, de voogd woont; 2°. van een gehuwde of van een weduwenaar in de gemeente waar hij woont; 3°. van hem, die geen vader, moeder of voogd heeft, of door dezen is achtergela ten, of wiens voogd huiten 's lands gevestigd is, in de gemeente waar hij woont; 4'\ van den buiten 's lands wonenden zoon van een Nederlanderdie ter zake van 's lands dienst in een vreemd land woont, in de gemeente, waar zijn vader of voogd het laatst in Nederland gewoond heeft. Voorts, dat, door wie de aangifte moet worden gedaan te vinden is in art. 18, houdende liet voorschrift Elk, die volgens art. 15 behoort te worden ingeschreven, is verplicht zich daartoe hij Burgemeester en Wethouders aan te geven tusschen den lslcn en den 318leD Januari. Bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis is zijn vader, of, is deze overleden, zijne moeder, of, zijn beiden overleden zijn voogd tot het doen van die aangifte verplicht. Nog doen Burgemeester en Wethouders te weten dat tot deze inschrijving zitting wordt gehouden op het Raadhuis, van des voor- middags 10 tot des namiddags 3 uren, op Maandag den 10 Januari, voor de bewoners van de wijken 1 Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 2 en 3, en 5 11 4 12 6 13 7, 14 e 8 en 9 of de buitenwijk, Eindelijk, dat de gcboorlc-aktendie de belanghebbenden bij de inschrijving, onder opgave der woonplaats van den ingeschrevene, behooren over te leggen, da gelijks, de 7,on- en Feestdagen uitgezonderdzijn te verkrijgen ter Secretarie dezer gemeente (afdecling Burgerlijke Stand), van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 uren, wanneer tevens voor hen, die bier niet zijn geboren, aanvrage ter verkrij ging dier akten kan worden gedaan. En wordt deze door plaatsing in de Letdsche Courant van den 17,lcn. den 24slen en den 31slc" dezer maand afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd Leiden, 1G December 1880. DE KANTER, Burgemeester. E. KIST Secretaris, BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien art. 264 der wet van deii29,,r° Juni 1851 Staatsblad n°. 85), Doen te weten, dat het 2'suppletoir kohier der plaatselijke directe belas ting over 1880 op heden voorloopig is vastgesteld en van den 31st,n De cember 1880 tot en met den IS1"*» Januari 1881 Ier Secretarie der gemeente (fiuancieele afileeling), van 9 tot 4 uren, voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER. Burgemeester. E. KISTSecretaris. De WETHOUDER, Voorzitter van het College van Zetters, doet te we len dat de ingevulde patentbladen van het 2e kwartaal, dienstjaar 1880/81. bij het College van Zetters, in een der vertrekken van het Raadhuis dezer gemeente, op vertoon van het aanslagbiljet, verkrijgbaar zijndagelijks, des namiddags van één tot drie uren, en wel van 28 tol en met 31 Decem ber e. k.terwijl na het verstrijken van dien termijn de onafgehaalde patent bladen ter uitreiking moeten worden afgegeven aan de deurwaarders der directe belastingen alhier, die voor hunne moeite mogen eischen tien cents, zonder meer En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. De Wethouder voornoemd. Leiden, 27 December 1880. Mr. P. C. L1BRECI1T LEZWIJN. niM MmsciIE m; i u r. n«;.\ LEIDEN, 30 December. In de heden gehouden zitting van den gemeenteraad is tol tweede onderwijzeres in de vrouwelijke handwerken aan de scholen 3» en 4e kl. n°. 2 benoemd mej. J. F. L. Schnabel. Tol leden der plaatselijke school commissie werden benoemd de bh. dr. P. Roineyn, in de plaats van dr P. L. Rijke, die verzocht had niet nicer in aanmerking te komen, mr. P. A. van der Lith, H C. Juta en mr. J. S. D. van Doorn, altredende leden. Tot leden der plaatselijke commissie van toezigt op de scholen voor middelbaar onderwijs werden benoemd de lib. d'. J. II. C. Kern, G. P. de Neve, L. C. Quant, mr. P. A. van der Lilli en dr. H. A. Lorentz. De heer van der Lith verklaarde zich bereid deze betrekking te aanvaarden. Tot lid der com missie voor de bewaarscholen werd liet altredend lidde heer P. I. de Fre- mery, op nieuw benoemd. De door burg. en weth. voorgestelde voorwaarden voor den verkoop van grond gaven op verschillende punten aanleiding tol uitvoerige beraadslagin gen, te veel om die in een kort bestek zamen te vatten De lieer Dercksen slelde voorop, dal hij met leedwezen deze voordragt had gezien, want hij had liever het Plantsoen in zijn geheel behouden. Hel besluit was genomen voor dat hij lid der vergadering was, hij zou dus niet napleiten. Tegen art. 1 had hjj echter gevvigtige bedenkingen, die hij uitvoerig ontwik kelde. maar waarop hij niet verder bleef aandringen, omdat, zijns in ziens, uit het antwoord van den voorzitter bleek, dat de thans te behan delen voorwaarden slechts als gegevens moesten worden beschouwd, om te dienen bij het opmaken der veii-condiliën door den notaris. Bij art. 4 werd een amendement aangenomen van den heer de Goeje, volgens het welk de boomen van gemeentewege van den verkochten grond zullen wor den verwijderd, "tenzij de verkoopers aan de koopers vergunnen die boomen legen taxatie over te nemen". Bij art. 10 werd met 11 tegen 4 stemmen verworpen ecu amendement van den heer Wilhelmy Damsté, om aan den kooper van een perceel te vergunnen, niet 2 of 3 percelen, zooals werd voor gesteld maar 2 of 4 aan elkander grenzende percelen te naasten voor denzelfden koopprijs. Zijn doel was koopers te lokkendie ceil hnis met grooten luin wilden aanleggen, en op die wijze ook te gemoet te komen aan de bezwaren van de bewoners der Binnenvestgracht, die alsdan meer licht en lucht zoudcu verkrijgen. Hiertegen werd aangevoerd, dat het motief dat gediend had om het besluit lot demping aan ie nemen was geweest om te voorzien in de behoefte aan geschikte heerenhuizen tegen matigen huurprijs, niet het bouwen van villa's met tuinen. Aangenomen werd. met 8 tegen 7 stemmen, een amendement van den heer Dercksen om den verkoop niet te doen plaats hebben bij opbod alleen, maar bij opbod onmiddellijk gevolgd door afslag. Het verzoek van C. S. de Bruin tot het leggen van eene brug werd toe gestaan en de voordragt tol vergoeding van proceskosten aan den pachter van de opbrengst der tolgelden aan het Zijlhek goedgekeurd. De voordragt betreffende de circulaire van hei bestuur der Vereeniging van burgemeesters en secretarissen in Zuid-,en Noord-Beveland. om vergoeding te vragen aan het rgk voor de werkzaamheden der gemeentebesturen in zake militie en schutlerjj, werd goedgekeurd. Burg. en wclli. konden, volgens die voordragt, dat ver zoek niet ondersteunen. De voordragt tot het doen rooijen en planlen van boomen gaf lot discussie aanleiding, |»e lieer Dercksen sprong, ofschoon hem de verdediging niet

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1