PER TELEGRAAF. tegenwoordiging. De commissie had haar voorstel in dien zin gewijzigd, dat het schoolgebouw voor het godsdienst-onderwijs gebruikt zal worden, als de kerk meer dan op 2 kilometer afstand van de school verwijderd is. Nadat eenige onderdeelen van het artikel deels verworpen, deels goedge keurd waren, werd het artikel in zijn geheel verworpen. Men verzekert dat de minister van binnenl. zaken en de prefect van politie te Parijs besloten hebben alle publieke manifestaties van de geam- neslieerden der commune te verhoedenbij de aanstaande aankomst in Frankrijk van de laatste gedeporteerden van Noumea. Na een hardnekkigcn strijd, hebben de kunstenaars eindelijk het regt verkregen om zelvcn hunne jaarljjksche tentoonstellingen te regelen. De re gering' heeft besloten dit voortaan alleen op te dragen aan personendaar toe in eene algemeene vergadering der kunstenaars b(j meerderheid van stem men aan te wijzen. Volgens de laatste beschikking van wijlen mevr. Thiers zijn 24000 fr. ten behoeve der armen van Parijs tusschen verschillende arrondissementen verdeeld. Er heeft zich te Parijs eme internationale commissie gevormd met het doel om werkzaam te zijn tol opheffing van de speelbank te Monaco. Een aantal vreemdelingen van verschillenden landaard, die gewoon zijn den win ter door te brengen aan dc Fransche kust der Middellandsche Zee, brengen eene petitie aan de Fransche kamers in omloop, waarin hare tusschenkomst wordt verzocht ter opheffing van de speelbank, op wier gevaren en schan daal gewezen wordt. Ilet Quartier Latin te Parijs, dat in de laatste 25 jaren zulke groote veranderingen heeft ondergaan, zal op nieuw veel van zijn oorspronkelijken vorm verliezen. Tot verbouwing van de school en de klinieken der medische faculteit, welke gedeeltelijk op kosten van staat en gemeente zal geschie den. zal het geheele blok huizen tusschen de rue Monsieur-le-Prince, de rue de l'Ecole de médeeine, de rue Racine en de rue Anloitie-Dubois onder den moker vallen. De kosten worden op 5 millioen geraamd. Uit het depart, du Nord en uil Normandië ontvangt men gunstiger be- riglen omtrent den waterstand. Hel water is overal gedaald. Men zal weldra een aanvang kunnen maken met het onderzoek der werken op de spnorweglijnenwaarop de dienst gestaakt moest worden. Ook de telegra- phische gemeenschap is hier en daar door het wegspoelen der palen en het breken der lijn gestoord. Maar het ergste is de nood gevoeld in de indus triële plaatsen als Haumont, Maubeuge, Armentières enz., waar nagenoeg overal hel werk gestaakt moest worden, daar het water tot in de fabrie ken is doorgedrongen. EfUITSCHLAN». In de vorige week is de Zwitsersche post voor het eerst door den grooten St. Golhard-tunnel gegaan. OOSTENRIJ K. Iii Oostenrijk is in den laatslen tjjd eene groote massa sneeuw ge vallen. Uit Ischel meldt men zelfs iets van een lawine, waarbij ook een groot rotsblok nederstortle. Te Salzburg ligt meer dan een l alvc meter sneeuw en op vele spoorwegen is het verkeer dientengevolge lijdelijk ge staakt moeten worden. Tot herstel der door de aardbevingen te Agrara aangerigte schade is het gemeentebestuur voornemens eene leening te sluiten tol een bedrag van één millioen gulden en reeds zijn daartoe de voorbereidende stappen in overleg met de Union-bank te VVeenen gedaan. Men wil er eene loterij- leening van makenbeslaande uit 50000 loten van 20 florijnen. CAIRO, 23 December. Het subcomité, hetwelk door de internationale commissie was benoemd, heeft de beraadslagingen over de reglerlijke her vorming ten einde gebragt. Enkele wijzigingen werden daarin volgens de voorstellen der Egyptische regering gebragt. Het voorstel tot oprigling van een opperste hof van revisie is verworpen. ST. PETEI1SBURG, 25 December. Het berigt van den Herold uil Orechow omtrent eene door de politie aan de spoorweglijn Lasowo— Sebastopol ont dekte mijn wordt van officiële zijde onwaar genoemd. ST. PETERSBURG, 2G December. De verhooging der invoerreglen met 10 pCl. is aangenomen. De daarop betrekking hebbende bepalingen, welke weldra het licht zullen zien, treden evenals de vermindering van het iu- voerregt op zout met het nieuwe jaar in werking. Telegrammen uit Kischenefï en Odessa melden, dal aldaar gisteren avond ten 7 ure eene vrij lievige aardbeving gevoeld isdie eene seconde duurde. LONDEN, 26 December. Telegram uit Durban van gisteren: "Een amb tenaar, die uit Middelburg te Newcastle is aangekomen, meldt dat de Boeren op een detachement van het 94e regiment geschoten hebben toen het de par lementaire vlag had gehcschen. Hij schat het aantal gesneuvelden en ge kwetsten op 200. De telegraaf tusschen Standertin en de grens is afgesneden". LONDEN, 27 December. De Standard meldt uit Durban van gisteren: »De aanval der Boeren tusschen Leydenburg en Pretoria werd gedaan ter wijl de manschap van het geheele regiment ongewapend en bezig was 34 wagens, waaraan zij ten geleide strekte, uit een moeras te halen. De Boeren van Potchefs hebben den Engelschcn kapitein gedood, die het hijschen van de republikeinsche vlag wilde beletten. Ook hebben zij vijf Engelsche kolonisten gedood. Kolonel Belaris heeft door bombardement de Boeren uit hunne positie bij Potchefstroom verdreven; 100 Boeren zijn daarbij ge sneuveld en velen werden gekwetst. DUBLIN, 26 December. De regering heeft het houden van twee land meetings in het graafschap Wicklow verboden. Verzet legen dit verbod openbaarde zich niet. EEN RAAD OM OP TE VOLGEN. Van alle ziekten, die dagelijks de sterflijst vermeerderen, is de longtering zeker de meest algemeene, de meest wanhopende voor de huisgezinnen. Tot heden heeft de wetenschap nog geen zeker middel tot herstel kun nen vinden, en moest zij haar laak beperken om het lijden der teringzieken te verlichten en het leven met de grootste zorg eenigen tijd te verlengen. Het is een ieder bekenddat men den borstlijders aanraadt een warmer klimaat op te zoeken, om er den winter door te brengen, zoo mogelijk in de nabijheid van dennenbosschen. waarvan de uitwaseming een weldadigen invloed op de longen uitoefent. Ongelukkig kunnen vele zieken zich niet verplaatsen en 't is voornamelijk tot dezulken dat wij onze woorden richten. De ondervinding heeft eerst te Brussel en later bijna overal geleerd dat de teer, die een harlsachtig product is van de dennen, een zeer merkwaar- digen en gelukkigen invloed heeft op de ziekendie aan tering of bron chitis lijden. Dit is reeds genoeg om de aandacht der zieken op dit geneesmiddel te vestigen. Men moet er dus vooral op letten, dat men in het begin der ziekte dit geneesmiddel aanwendt. De geringste verkoudheid kan in eene bronchitis ontaarden, 't Is derhalve natuurlijk dat men, om hel meeste voor deel van dit geneesmiddel te hebben, zich er van bediene, zoodra men aan vangt te hoesten. Deze aanbeveling is daarom zoo nuttiomdat vele borst lijders geheel onbewust zijn van hunne krankheid en slechts meenen dat ze een zware verkoudheid oi lichte bronchitis hebben, als de beginselen der tering reeds werkelijk aanwezig zijn. De teer wordt gebruikt in den vorm van teerwater. Vroeger deed men wat teer in eene karaf en vulde die met water, die men tweemaal per dag schudde, gedurende een week, voordat men hel gebruikte. Men verkreeg dan een weinig werkende oplossing, waarvan de uitwerksels zeer verschillend waren en van een zeer scherpen en onaangenamen smaak. Tegenwoordig vindt men bij alle apothekers, onder den naam van Goudron de Guyot, een zeer geconcentreerde teerlikeur, die u in staat stelt om onmiddelijk op een gegeven oogenblik een zeer helder en arotnaliek teerwater te bereiden van vrij aangenamen smaak. Men doet een of twee theelepeltjes van genoemde teerlikeur in een glas water, en men verkrijgt terstond een teerwater. meer of minder met de aromatieke bestanddeelen der teer bezwangerd, en van zoo geringen prijs dat een flacon van twee francs voldoende is om tien a twaall liters teerwater te bereiden. Bovendien is bij iedere flacon eene uitvoerige gebruiksaanwijzing gevoegd. Met de Goudron de Guyot zijn proeven genomen in zeven hospitalen en gasthuizen Ie Parijs, alsook te Brussel, VVeenen en Lissabon. De heer Guyot heeft tevens kleine capsules, ter grootte van een gewone pil vervaardigd, die onder een enveloppe van zoete gelatine zuivere Noor- weegsche teer bevatten. Deze vorm is bijzonder aan te hevelen voor hen, die een alkeer van teerwater hebben of veel op reis moeten zijn. Twee of drie leerkapsuies van Guyot, genomen een oogenblik voordat men gaat eten, vervangen gemakkelijk het gebruik van teerwater. Iedere flacon bevat zestig capsules. Dit is voldoende om te bewijzen, hoe goedkoop het gebruik is der capsules van Goudron de Guyot. Vijf tot zeven en een halve cents Wanneer eene verkoudheid verouderd is, of wanneer men het eflect wil bespoedigen, kan men de teercapsules gelijktijdig gebruiken met de teer likeur, die men dan bij 't eten en 't naar bed gaan inneemt. Deze dubbele aanwending ontslaat van hel gebruik van afkooksels, patés en siropen en dikwijls reeds gevoelt men na 'teerste gebruik de gezegende werking. JSttrgcvIijfcc Stanb. ONDERTROUWD: J. Ivruik, jm. 24 j. en J. M. Simons, jd. 19 j. - W. C. Wig- gers, jm. 38 j. en J. Slijk, jd, 38 j. W. F. van de Wetering, jm. 24 j. en J. C. Marjee, jd. 34 j. W. K. de Man, jm. 26 j. en G. van Nierop, welt. gesch. 24 j. Zitting van het Kantongerecht te Leiden van 27 December 1880. Kantonr. Mr. N. L. J. Van Buttingha Wichers. Ambtenaar van het openbaar ministerie Griffier mr. F. G. van Binsbergen. mr. P. A. van Buttingha Wichers. Uitspraak in strafzaken. Naam en woonplaats der beklaagden. Aard van het misdrijf. J. v. d. V.Leiden, G. de B.idem J. W. D.idem J. H.idem II. v. T.idem C. v. B.Zoeterwoude, H. C. G., idem, J. v. A., idem, J. B.idem A. J. 1{.idem P. de W.idem Th. T idem ,1. v. d. P., idem, J. v. S., idem, J. T.idem N. v. d. L.idem F. B. J. M., idem, D. de L.idem, H, v. E.idem P. v. E.idem D. K.idem B. S., idem, C. v. A.idem P. v. L.idem J. O.idem C. P. O.idem, W. A. W.idem G. de H.idem, B. S.idem A. v. d. W.idem, C. v. S.idem N. G. V., idem, J. B. v. d. W., idem, G. P. v. O.idem De overige heden medegedeeld. baggeren in Rijnlands boezem water zonder vergunning, idem idem, wateren buiten urinoir, Leiden, idem aangesteld bij de brandweer te Zoeterwoude, afwezig blijven bij het ontstaan van brand, idem, idem, idem, idem, idem idem, idem idem idem idem, idem idem idem idem idem idem, idem, idem idem, idem idem idem idem, idem idem idem idem idem Gevallen uitspraak. dag f 10.of 3 dagen. idem. idem. f 1.— of I dag. idem. idem. idem. idem. idem. idem. idem. idem. vrijspraak. f 1.— of 1 vrijspraak. idem. ft.of 1 dag. idem. idem. vrijspraak. f I-- of 1 vrijspraak. f I.-— of 1 idem. idem. idem. idem. idem. idem. idein. idem. vrijspraak. idem. J1 of I dag. dag. dag. gedane uitspraken in strafzaken zullen morgen word* n

Leydse Courant | 1880 | | pagina 3