LFJDNCHE COURANT. I KSO. jv. 3oi DONDERDAG 23 DECEMBER. STADS-SERICIITEN. UINNENLANDSCIIE BERIGTEN. De Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars j 1.50, franco p. p. ƒ2. met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 1.85, franco p.p. f 2.35. liet Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjaars, buiten de expeditie kosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels 1.iedere regel meer 25 cenls. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van 1'. 11. Spek houdende verzoek tot het houden en niesten van varkens op een erf achter liet pand aan de Minnebroersgracht N°. 5; Gelet op art. 152 der Algenieene Politieverordening van G November 1879; Doen te weten, dat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende panden, ten opzichte der information de comnwdo et incommododoor Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer gemeente, op Maandag den 27slr0 December aanst., 's voormiddags te elf uren; zullende de belanghebbenden verplicht zijn lutiine bezwaren tegen dat verzoek op dien tijd in te brengen, terwijl, bij verzuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich legen de inwilli ging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders vernoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 22 December 1880. E. KIST, Secretaris. LEIDEN22 December. Heden herdacht d'. J. C. Kist zijne vijfentwintigjarige geneeskundige praktijk, onder vele blijken van belangstelling, van vrienden, ambtgenooten en lien, die gewoon zijn zijne diensten in te roepen, ontvangen. Dal de geachte geneesheer nog een tal van jaren ten nutte van zijne meer en minder bevoorregte stadgenooten werkzaam moge zjjn is de wensch, dien wij hem op dezen dag gaarne brengen. De voortzetting van het tweede gedeelte der ópên6are uitvoering van de leerlingen der muziekschool van de alhier gevestigde Maatschappij voor toonkunst had gisteren avond plaats. De zaal was buitengewoon bezet en de menigvuldige en langdurige applaudissementcndie na elk nommer aan de jeugdige artisten ten deel vielen, bewezen genoeg, dat het publiek tén zeerste bevredigd was. VVjj kunnen niet nalaten in het bijzonder een woord van hulde te brengen aan mejufvrouw Middeldorp voor de wijze, waaropzij haar lied ten gehoore bragl. De luide en langdurige bijvalsbetuigingen, die haar bij het einde ten deel vielen, noopten haar zich nogmaals voor het publiek tc vertoonen. Na de uitvoering van het laatste nommer, voor de prijs- uildeeling, bragt de voorzitter, de heer Mac Gillavry, een woord van dank aan het onderwijzend personeel voor het uitnemende onderrigt, dat zij aan hunne leerlingen ten beste gaven. Ook hiermede stemde hel publiek ten zeerste in. Gisteren avond tusschen 5j4— 6% uur is uit den winkel van den heer Sleenhuizen aan de Beestenmarkt een toonbanklade, waarin ongeveer ƒ16 aanwezig was, gestolen. De diefstal is met buitengewone brutaliteit ge pleegd daar de dader o( daders eerst het gaslicht in den winkel hebben uitgedraaid. De bestoleue, die in zijn binnenvertrek was tijdens de diefstal gepleegd werd, kan omtrent die handeling en ook omtrent den dader of de daders niet de minste inlichting geven. Ook aan hel Kort Rapenburg heeft men bij den aldaar wonenden win kelier P. getracht het raam op te schuiven, hetgeen door een voorbijganger gezien is-, die de daders, twee in getal, beschrijlt als middelmatig en klein, zoodal de politie al aanstonds vermoeden had op de bekende K. en F. die dun ook spoedig daarna opgespoord en aangehouden werdenbij laatstge noemde werd ruim 7 gevonden, waarvan hij de herkomst niet kan op geven. Door den commissaris van politie ondervraagd, blijven zij alle schuld ontkennen, zoodat die ambtenaar aan een ieder, die inlichtingen in deze kan gevenverzoekt hem die te verschaffen. Hel is toch van groot belang dat gemelde personen, die als gevaarlijke insluipers bekend staan, onscha delijk worden gemaakt. Ook omtrent de gestolen lade, welke nog niet gevonden en vermoedelijk hier of daar weggeworpen is, worden inlich tingen verzocht. Gisteren is door de politie alhier naar de gevangenis te 'sGravenhage overgebragt, en ter beschikking der justitie gesteld, de persoon van P. G. v. d. B.die zich in deze gemeente aan bedelarij had schuldig gemaakt. Er bestaat gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Neder- landsch Oost-Indië, door middel van het stoomschip Drenthe, waarvan het vertrek uit Rotterdam op 25 December aanst. is bepaald. Behalve naar Batavia "wordt met deze gelegenheid mede eene brievenmaal naar Padang verzonden. De brieven en verdere stukken belmoren op den dag van ver trek van bel stoomschip des morgens uiterlijk vóór 11 uur te Rotterdam aangekomen te zij li. De pakketbooten van Antwerpen naar Buenos-Ayres zullen ten gevolge van in de Argentijnsche republiek genomen quarantaine-maatregelen geene havens van Brazilië aandoen. Dientengevolge worden de brievenmalen van Antwerpen voor Braziliëin plaats van met de hierboven bedoelde gelegenheid, tijdelijk verzonden met de pakketbooten, welke op den 10ll",, 20sl'° en 30",CD van elke maand van Liverpool vertrekken. Door de commissie, zitting houdende te Kampen, zijn toegelaten als apothekersbediende mej. G. Wijlema. te Groningen, en mej. A. M. Ewers, tc Amsterdam. Eene candidaat werd afgewezen. Volgens een bij de stoomvaartmaatschappij /'Nederland" ontvangen tele gram is het stoomschip Koning der Nederlanden jl. Zalurdag vertrokken van Tandjong Priok, en schijnt de nieuwe haven van Batavia dus reeds gebruikt te kunnen worden. Gisteren middag is te Rolterdam op de lijn van den staatsspoorweg tusschen het station Delflschepoort en het station Beurs, bij het passeren van twee tremen, de spoorwegwerker Krijn Oostlander, terwijl hij op de lijn tusschen de rails werkzaam was, overreden. De beide becnen en de regterarm werden hem van het ligchanm gesneden. De 69-jarige man is naar het ziekenhuis overgebragt. Het ongeluk moet aan de onvoorziglig- heid van den ongelukkige zeiven zijn toe tc schrijven. HH. MM. de koning en de koningin zijn gisteren len 12 u. 25 m. van iiet Loo te Amsterdam aangekomen. Aan hel station werden de vorstelijke personen opgewacht door den kroonprins van Zweden, die Maandag avond aldaar was aangekomen. Bij hunne komst in het Amstei-hótcl, waarheen Hll. MM. in hofrijtuigen zich begaven, werden de koning en de koningin ontvangen door de dame du palais mevr. llartsen van Lennep en de hof houding der koningin van Zweden, die boven aan de trap bij den ingang harer apartemenlen de vorstelijke personen ontving. Na een langdurig onderhoud namen 1111. MM. met de koningin van Zweden en den kroonprins plaats irt den grooten salon aan een dejeuner dinaloire. Voor de hofhoudingen was in een ander vertrek gedekt. Ten 3 ure verlieten HH. MM. het Amstel- hótel. Ten 3.20 spoorden de vorstelijke personen naar het Loo terug. Volgens gerucht zou te Brumnien de volgende afgrijselijke gcbeurlenis hebben plaats gehad: In een huis. bewoond door ten man en vrouw met twee kinderen, ontslond brand. Toen de vrouw door liet knetteren der vlammen ontwaakte, werd zij door den man vastgehouden en verhinderd te vlugten. Zij wist zich echter los Ie wringen en met haar jongste kind aan den dreigenden vuurdood te ontkomen; het andere kindeen jongentje van 7 jaren, kwam in de vlammen om; dc man maakte een eind aan zijn leven door in een put te springen liet huis is tol op den grond afgebrand. Naar men verneemt wordt hel tekort in den boedel van den voorma- ligen notaris J. T. de Haan geschat op ruim 2 ton. Uit Dokknm meldt men aan de N. R. C. van den 20<l 0De tram die gisteren avond ten 9.15 van Veenvvonden naar hier vertrok, heeft onderweg aan ongelukken bloot gestaan ten gevolge van schandelijke baldadigheid. Even buiten Veenwouden, bij de zoogenaamde Scheele Pijp, werd nog in tijds door den koetsier opgemerkt, dat een boom dwars over de rails was gelegd. Nadat de boom was uiL den weg geruimd, kwam eene tweede hindernis bij Valom, waar over eene lengte van een paar meier de rails met grint en zand waren digtgestopt. Ook die hindernis kwam men te bovendoch ten derde male en wel bij den kruisweg te Murmerwoude, waar de rails over eene lengte van p.m. 3 meter met grint en zand als het ware waren digigemelseldwas het niet mogelijk eene ontsporing te voor komen. De passagiers werden door elkander geworpen en eene dame viel in zwijm. Gelukkig bleef het rijtuig spoedig stilstaan, door de tegenwoor digheid van geest van den koetsier, zoodat verdere ongelukken zijn voor komen. Dezer dagen is van Tilburg gevankelijk naar Breda overgebragt een 16-jarig jongeling, wegens het schrijven van een brandbrief. Men meldt uil 's llertogeubosch: Het water heeft in dc laatste twee dagen hier eene onrustbarende hoogte bereikt. Velen zien de toekomst met zorg te gemoet en vreezen «lal de ramp, die Noordbrabant in het begin van hel jaar getroffen heelt, zich aan het einde van hel jaar zal herhalen. Die vrees is niet geheel ongegrond; de Maas is te Maastricht op nieuw

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1