LEIDSCHE COIIR 4 r. M°. 208. MAANDAG 20 DECEMBER. ST A DS-BE RICHTEN. BINNENLA1NDSCIIE BERIGTElN. 1880. De Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderd, De frigs der Courant is per vierendeel jaars 1.60, franco p. p. f 2. met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 1.85, franco p. p. f 2.35. Het Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.60 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 6 cents. De prijs der Advertentién is ran 1—4 regels 1.iedere regel meer 25 cents. By deze Courant behoort een Bijvoegsel. PROCES-VERBAAL van de inlevering en opening van stembriefjesdie ten behoeve der keuze van één lid der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden heeft plaats gevonden den 18(il11 December 1880. Het bureau van stemopneming neemt in de ter inlevering der stembriefjes be stemde zaal op het Raadhuis plaats des middags te twaalt uren. Het bureau is samengesteld uit den heer Lonis Marie De Laat de Kanter, Burge meester, Voorzitter, en de heeren Mr. Jacobus Bredius en Dr. Gcrardus Zaalberg, leden van den gemeenteraad, stemopnemers. De lijst der kiezers, die bij de verkiezing in aanmerking komt, mitsgaders een exemplaar van het koninklijk besluit van den 9(Icn November 1851, houdende vast stelling van een Reglement, bevattende algemeene bepalingen, betreffende de Ka mers van Koophandel en Fabrieken, worden op de tafel, voor het bureau staande, nedergelegd. De stembus, na onderzocht en volkomen ledig bevonden te zijn, wordt met twee sleutels geslotenwaarvan een door den Voorzitter en de andere door den beer Bredius, als oudsten stemopnemer, in bewaring wordt genomen. In de stembus zijn briefjes geworpen door de op de nevensgevoegde lijsten vermelde kiezers. En is dit zonder stoornis der orde afgeloopen. Te twee uren wordt door den Voorzitter verklaard, dat de tot inlevering der stembriefjes bestemde tijd verstreken is en wordt daarop de stembus gesloten op de voor geschreven e wijze. Onmiddellijk wordt de slembas geopend en bevonden honderd en achttien stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengdworden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard één stembriefjedat oningevuld was. Het getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien honderd en zeventien. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren: A. Hartevelt Jacobuszoon 104 stemmen, J. H. Sala 4L. de Kouter 2, H. W. F. Bakker, L. G. Le Poole, D. C. Dros, H. F. A. Dahmen, E. Hoos, \V. D. Roos dorp en Johan van Schaick, ieder ééne stem. Heeft alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen de heer Abraham Hartevelt Jacobuszoon. Is derhalve verkozen tot lid der Kamer van Koophandel en Fabrieken da lieer ABRAHAM HARTEVELT jACOBtiszooif, wonende alhier. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt, in tegenwoor digheid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 18dtD December 1880. DE KANTER. Voorzitter. J. BREDIUS, Dr. G. ZAALBERG Stemopnemers. PROCES-VERBAAL van de inlevering en opening van stembriefjes, die ten behoeve der keuze van drie leden der kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden heeft plaats gevonden den 18 December 1880. Het bureau van stemopneming neemt in de ter inlevering der stembriefjes be stemde zaal op het Raadhuis plaatsdes middags te twaalf uren. Het bureau iB samengesteld uit den heer Louis Marie De Laat de Kanter, Bur gemeester, Voorzitter, en de heeren Mr. Jacobus Bredius en Dr. Gerardus Zaal berg, leden van den Gemeenteraad, stemopnemers. De lijst der kiezers, die bij de verkiezing in aanmerking komt, mitsgaders een BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN: Gelet op de verordening van den 9J'D Januari 1868, houdende aanwijzing der plaatsen, dagen en uren voor de verschillende markten binnen de ge meente Leiden; t Brengen ter algemeene kennis dat door het invallen van den EERSTEN! KERSTDAG en den NIEUWJAARSDAG op Zaterdag, de ge wone wekeljjksche markten zullen worden gehouden op Donderdag den 23'"° en den 30slt" December 1880. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 18 December 1880. DE KANTER, Burgemeester. E. KISTSecretaris. exemplaar van het Koninklijk Besluit van den 9den November 1851, houdende vaststelling van een Reglementbevattende algemeene bepalingen betreffende de Ka mers van Koophandel en Fabriekenworden op de tafel, voor het bureau staande nedergelegd. De stembusna onderzocht en volkomen ledig bevonden te zijn wordt met twee sleutels geslotenwaarvan een door den Voorzitter en de andere door den heer Bre dius, als oudsten stemopnemer, in bewaring wordt genomen. In de stembus zijn briefjes geworpen door de op de nevens gevoegde lijsten ver- melde kiezers En is dit zonder stoornis der orde afgeloopen. Te twee uren wordt door den Voorzitter verklaard, dat de tot inlevering der stembriefjes bestemde tijd verstreken is en wordt daarop de stembus gesloten op de voorgeschreven wijze. Onmiddellijk wordt de stembus geopend en bevonden honderd en negentien stem briefjes te bevatten. Dit getal met de ljjsten der kiezers die briefjes hebben ingeleverdvergeleken zijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal der kiezers. Nadat de brieljes zijn dooreengemengd, worden zij door den Voorzitter één voor één geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard geen stembriefje. Het getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien honderd en negentien. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren L. G. Lo Poole 93 stemmen, P. I. De Fremery 89, C. J. Leembruggen 87, J. II. Sala 31 A. De Koster 28, A. J. Koole 27. Hebben alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen de heerenL. G. Le Poole, P. I. De Fremery en C. J. Leembruggen. Zijn derhalve verkozen tot leden der Kamer van Koophandel de heeren L. G. LE POOLE, P. 1 DE FREMERY en C. J. LEEMBRUGGEN. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt in tegenwoordig heid van allendie zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 18den' December 1880. DE KANTER, Voorzitter. J. BREDIUS. Dr. G. ZAALBERG, Stemopnemers. LEIDEN, 18 December. Door het besluur van het muziekgezelschap »Sempre Crescendo" is aan den burgemeester dezer gemeente eene som van 113.02% ter hand gesteldwegens de zuivere opbrengst van het op 7 December jl. gehouden concert ten behoeve van de armen dezer gemeente. In een der zalen van de universiteits-bibiiotheek werd, naar wij ver nemen, onlangs geplaatst een fraai geschilderd porlret van een der grootste professoren der Leidsche universiteit, Josephus Scaliger. Dit paneel werd in 1601 geschilderd en behoorde waarschijnlijk aan den geleerden griffier der leenkamer van 's Herlogenbosch, Hendrik Copes, den vriend van Cuper, Graevius en Perizonius; want het werd uit de verzameling schilderijen der familie Copes van Hassell, te Haarlem, aangekocht door mr. A.J.Enschedé, die het aan de hiblioiheek heeft geschonken. Reeds de Groot had gezegd, dat de afbeelding van zulk een geleerd man het best geplaatst werd in eene boekerij als die der Leidsche hoogeschool. Het stelt den prolessor, die zoo veel heell loegebragl aan den roem der toen pas gestichte akademie, op 61-jarigen leeftijd voor; en is thans zeer eigenaardig geplaatst lusschen het jeugdigere porlret door Merula in 1593 en een ander van 1604 van den zelfden schranderen philoloogwelke de universiteits-bibliotheek versieren. De lieer R. C. Keunconsul-generaal der Nederlanden le Bender-fiushir, van wien het rijk vroeger reeds een belangrijk geschenk ontving, heeft aan de Nederlandsche regering aangeboden eenige uit twee oude graven te Vourla by Smyrna afkomstige voorwerpen. De directeur van 'sryks mu seum van oudheden te Leidenwien deze verzameling ter plaatsing in dat musenm is gezonden, heeft omtrent dit geschenk een verslag uitgebragt, dat in de Staatscourant is opgenomen. Door de politie alhier is heden naar de gevangenis te 's Gravenliage overgebragt een persoon genaamd C. P., die zich in deze gemeente aan bedelarij had schuldig gemaakt. In den afgeloopen nacht is aan de Korle Mare eene geladen vletschuit gezonken; de opvarenden hadden die vastgelegd aan een keerleuning, die daardoor is bezweken. Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomtnen bedroeg gedurende deze week dagelijks ran 54 tot 81 volwassen personen en 9 tot 19 kinderen.

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1