HH. Veehouders! SPAANSCHE VEEVOEDER. PER TELEGRAAF. advertentie n. Verkiezing van Leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken ie Leiden. P. I. DE FREMERY. C. J. LEEMBRUGGEN. L. G. LE POOLE. A. HARTE VELT Jacsz. L. A. L. KORTMAN C0., kunstvoorwerpenwelke tot dusver door de regering georganiseerd is, beeft zich verklaard voor het houden van vrije tentoonstellingen. De zorg daar voor zou opgedragen worden aan de vereeniging van schilders en beeldhou wers, aan wie het nijverheidspaleis kosteloos ten behoeve der tentoonstel ling zal worden afgestaan en bovendien eene som van 100,000 fr. tol goed making der kosten verleend zal worden. De staat zou dan zijnerzijds om de vier jaren eene tentoonstelling houdenwaarvan de eerste zal plaats hebben in 1882. De begrafenis van het stoffelijk overschot van mevr. Thiers heeft onder veel deelneming plaats gehad. Achter hel lijk zag men de bloedverwanten der familie Thiers, generaal Pitlié en de kommandaiit Fayet, beiden vertegen woordigers van den president der republiek, Léon Say en Gambetta, Jules Ferry, onderscheidene leden van het corps diplomatique, Barthélémy Saint- Hilaire en de overige ministers, vele leden van de Fransche akademie en van het instituut, eene menigte senatoren en afgevaardigden, onder welke de oud-ministers Buffet eu Caillaux, eene deputatie van de stad Belfort, enz. De lijkkist verdween onder de menigte bloemenkransen, en achter de kist werden nog reusachtige kransen gedragen, afkomstig van de twee vereenigingenvan welke mevr. Thiers presidente was, en van »de weezen van den oorlog". Aan het graf werd geen rede gehouden. Geen van de leden der familie Orleans was tegenwoordig. In de Pyreueën ligt eene republiek, het kleine Andorra, met eene oppervlakte van naauweljjks 495 kwadraat mijlen en eene bevolking van 12000 zielen, meest herders, smokkelaars en smeden. In dezen miniatuur- slaat heeft eene omwenteling plaats gehad, die den president en den vice- president tot aftreden heeft genoodzaakt. Als oorzaak daarvan noemt men tiet voorsiel van eene Fransche maatschappij, om Andorra eene speelbank en een spoorweg te schenken, welk voorstel echter door hel gouvernement werd van de hand gewezen. De bevolking schijnt echter veel zin gehad te hebben om van haar land een tweede Monaco te maken met het oog op de voordeelendie daaruit zouden voortvloeienen is tot ergerlijke ongere geldheden overgegaan. Daar Andorra onder bescherming staat van Frank rijk en van den Spaanschen bisschop van Urgel, verwacht men, dat de orde op hoog bevel wel spoedig weder hersteld zal zjjn. UIIITSCIILAX». Twee jongelieden van de Sandwich-eilanden zijn door koning Kalakaua naar Berlijn gezonden om, de een aan de militaire akademie, de ander aan het marine instituut, hunne opleiding te ontvangen. Een hunner is een neef des konings, de ander de zoon van een hooggeplaatst ambtenaar van Hawaï, een geboren Amerikaan, die daar met eene inlandsche vrouw gehuwd is. Prins Heinrich van Pruissen, de tweede zoon van den kroonprins, heeft op zjjne reis om de wereld ook het hof van koning Kalakaua bezocht. Deze heeft nu een brief aan den prins gezonden met verzoek, door zijn invloed de twee jongelieden aan de genoemde instellingen geplaatst te krijgen. De aanslag op het leven van den Rumeenschen minister Bratiano, waarvan reeds melding werd gemaakt, is gepleegd door zekeren Petraru, een ondergeschikt ambtenaar aan het ministerie van financiën. De dader verklaart lid te zijn van eene bende zaamgezworenen, die den minister reeds vroeger schriftelijk met den dood bedreigd had. Uit 50 leden was Petram door het lot aangewezen om de daad te plegen. De wonden van den minister hebben weinig te beduiden en hij hoopte heden zijne werk zaamheden weder te hervatten. LONDEN, 16 December. De heer Cropper, de liberale candidaat, is te Kendal met 953 stemmen gekozen; de conservative tegen-candidaat ver kreeg 653 stemmen. PARIJS, 16 December. De kamer heeft het budget van ontvangsten aangenomen, zooals de commissie het haar voorstelde, dus met verwerping van alle wijzigingen, door den senaat aangebragt. YVEENEN, 16 December. Het huis van afgevaardigden heeft de door de regering gevraagde nieuwe uitgifte van 14% millioen aan papierrente goed gekeurd. LONDEN. 16 December. In den namiddag is een kabinetsraad gehouden, ua den terugkeer der ministers uit Windsor. Het tweede bataillon der jagers te voet, thans onderweg van Maltazal naar Ierland gaan in plaats van naar Engeland terug te keeren. ROME, 16 December. De Paus heelt heden in het consistorie Jacobini tot staats-secretaris benoemd. LONDEN17 December. Na afloop van den gisteren gehouden kabinets raad is Granville naarj Walmer-caslle, en Forster naar Dublin vertrokken. Gladstone keert heden naar Harwarden terug. Het 97e regiment wordt van Gibraltar naar Ierland gezonden. De Daily Telegraph verneemtdat het kabinet in overweging heelt genomen de mogelijkheid, om in de onrustige districten van Ierland het krijgsregl af te kondigen. RUDUA (in Dalmatië), 16 December. De Agence floras meldt dat de vorst der Mirditen en Hoda-pacha onder valsche voorspiegelingen uit Scutari gelokt en als gevangenen naar Konstantinopel gevoerd zjjn. WASHINGTON, 16 December. Bljjkens het officiële verslag van den direc teur der munt hebben de goud- en zilvermijnen der Vereenigde Staten van Noord-Amerika in de laalstverloopen zeven jaren opgeleverd voor 280 mil lioen dollars aan goud en 271 millioen dollars aan zilver. Vele menschen beklagen zich, dat ze des morgens bij 't wakker worden eene groote belemmering gevoelen in de bronches, een zeker gevoel van benauwdheid in het achterste gedeelte van de keel, veroorzaakt door min of meer dikke slijmdeeltjes. Men wendt dan dikwijls heftige pogingen aan om ze kwijt te geraken, waarvan hoesten en soms misselijkheid dan dik wijls hel gevolg is, terwijl men er menigmaal eerst na veel moeite en eenige uren van onpasselijkheid in slaagtom de stofjes te verwijderendie de ademhaling belemmeren. Allen die aan deze onaangename kwaal lijden bewijst men een waarachligen dienst door hun 't middel aan te wijzen om er van verlost te worden. Dit middel nu is de teer, waarvan het gebruik zoo heilzaam werkt op alle aandoeningen van de bronches. Het is voldoende om onmiddellijk voor eiken maaltijd twee of drie Teercapsules van GUYOT te nemen, om spoedig een gevoel van verlichting te krijgen, dat men dik wijls te vergeefs zocht in een menigte zeer samengestelde en dure genees middelen. Acht of negenmaal van de tien gevallen zal dat gevoel van onpasselijkheid des morgens geheel verdwijnen, wanneer men geregeld gedurende eenigen tijd de teerkapsules gebruikt. Het is genoeg om te herinneren dal elke flacon zestig teerkapsules bevat. Deze behandeling kost den geringen prijs van 5 17% cent daags. De teer is ren zeer samengestelde zelfstandigheidwaarvan de vervaardi ging aanmerkelijk afhankelijk is van de wijze van bereiding en vooral van de bestanddeelen waaruit men ze trekt. Onder andere trekt men leer uit steenkolen, beuken-, pijn- en dennenhout enz.; het spreekt van zelf dat de geneeskrachtige eigenschappen van dit product afhankelijk zijn van zijn oor sprong en de wijze van bereiding. Met andere woorden iedere soort teer heeft haar bijzondere eigenschappen. Daarom is het niet te verwonderen datuit een geneeskundig oogpunt beschouwd, alle voortbrengselen, die men met den naam van leer bestempelt, niet dezelfde uitkomst geven. Tol het vervaardigen zijner Teercapsules gebruikt de heer GUYOT niets anders dan de zoogenaamde //Noorweegsche teer", de eenigste die niet bran derig is en het gemakkelijkst verteerbaar. Hij kan slechts voor de qualiteit en bij gevo'g ook voor de deugdelijkheid instaan van die capsules, waarvan de flacons op het etiquet de driekleurige handteekening dragen. AK4DEMIE-NIEVW8. PüOMOTIEN AAN DE LEIDSCHE UNIVERSITEIT. 17 December: De heer J. Browne, geb. te Rotterdam, in de geneeskunde, na verdediging van zijn akademisch proefschrift: Jets over Katatonie. De heer I. J. J. van den Helm, geb. te Maartensdijk, in de regtsweten- schap, na verdediging van zjjn akademisch proefschrift: Iets over den pand- verkoop krachtens het beding van art. 1223 al. 2 B. ff. De heer J. W. van Wjjhe, geb. te Duiven, in de plant- en dierkunde, pa verdediging van zijn akademisch proefschrift: Over het visceraalskelet en de zenuwen van den kop der Ganoiden. Heden overleed, in den ouderdom van 65 jaren, onze harteljjk geliefde Broeder en Behuwdbroeder Mp. IMËTER JACOB SURINGAR, Lid van de Arr.-Rechtbank te dezer stede. Uil aller naam Amsterdam, 13 December 1880. D'. P. 11. SURINGAR. op Zaterdag IS December e. k., van 13 tot 3 uren. opliet Raadhuis. Kiezers, stemt alsdan op het witte briefje de lleereu Op hel roode briefje, den Heer Een onovertroffen, krachtig en gezond VOEDER voor Paarden, Koeijen, Schapen, Varkens, enz. is het Geen ander voeder wordt met zooveel graagte door het Vee genuttigd en ook geen ander voeder bevat zooveel voedende bestanddeelen als wij in het SPAANSCHE VEEVOEDER waarborgen. Een groot aantal verbruikers getuigen de uitstekendheid van dit Voeder, hetwelk nog kortelings, op de Landbouwtentoonstel ling te Oosterhont van 2829 September, met den EERSTEN PRIJS werd bekroond. Prijsopgaven, attesten en andere inlichtingen zenden wij franco op aanvrage. Bergweg, Rotterdam. NB. Solide en actieve personen, bekend met den boerenstand, en in de gelegenheid om den ALLEENVERKOOP van dit artikel voor Leiden en Omstreken flink waar te nemen, worden verzocht zich persoonlijk of met franco brieven lol ons te wenden.

Leydse Courant | 1880 | | pagina 3