COURANT. LE1DSCHE HP. 282. WOENSDAG l DECEMBER. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgeionderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars 1.50, franco p. p. f 2. met het Verslag der Handelingen van den Gimeetiteraad 1.85, franco p.p. f2.35. Het Verslag afzonderlijk it verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. t De prijs der Advertenlién is van 1—4 regels 1.iedere regel meer 25 cents. STADS-BERICIITEN. PROCES-VERBAAL van de inlevering en opening van stembriefjesdie ten behoeve der keuze van vijf leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden heeft plaats gevonden den 30sleD November 1880. Het bureau van stemopneming neemt in de Ier inlevering der stembriefjes be- stemde taal op het Raadhuis plaats des middags te twaalf uren. Het bureau is samengesteld uit den heer Louis Marie De Laat de Kanler, Burge meester, Vuonilter en de heeren Mr. Jacohus Bredius en Dr. Geraidus Zaalberg, leden *an den gemeenteraad, stemopnemers. De lijst der kiezers, die bij de verkieiing in aanmerking komt, mitsgaders een exemplaar van het koninklijk besluit van den 9den November 1851, houdende vast- j stelling van een Reglement, bevattende algeineeue bepalingen, betreffende de Ka- j mers van Koophandel en Fabrieken, worden op de tafel, voor bet bureau staande, nedergelegd. De stembus, na onderzocht en volkomen ledig bevonden te zijn, wordt met twee sleutels geslotenwaarvan een door den Voorzitter en de andere door den heer Bredius, als oudsten steniopnemer, in bewaring wordt genomen. In de stembus zijn briefjes geworpen door de op de nevensgevoegde lijsten vermeide kiezers. En is dit zonder stoornis der orde afgeloopen. Te twee uren wordt door den Voorzitter verklaard, dat de tot inlevering der stembriefjes bestemde tijd verstreken is en is daarop de stembus gesloten op de voor- geschrevene wijze. Onmiddellijk wordt de stembus geopend en bevonden een en vijftig stembriefjes te Bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengdworden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. 1 liet bureau heeft van onwaarde verklaard één stembriefje, dal oningevuld is. j liet getal der uitgebrachte stemmen is mitsdien vijftig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren: Mr. P. Du Rieu 49 stemmen, A. H. Eigcrnan 27, J. II. Saia 25, A. J. Kooien en A. De Koster ieder 24, C. J. Leembruggen en L. G. Le Poole ieder 23, P. I. j De Fremery 22, A Hartevelt Jaczn. 21, L. Den Uouler 4, P. J. Van Hoeken, S. B. Vos, D. C. Dros en J. Fontein, ieder ééne stem. Hebben a!zoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen de heeren Mr. P. Du Rieu en A. H. Eigeman. Zijn derhalve verkozen tot leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken de j heeren Mr. PAULUS DU RIEU, Commissionair in Wollen, ABRAHAM HERMAN EIGEMAN, Fabrikant, beiden wonende alhier. Geene volstrekte meerderheid verkregen zijnde voor de verkiezing van drie ledenj wordt krachtens art. 12 van het Koninklijk besluit van den 9deo November 1851 eene lijst opgemaakt van hendie de meeste stemmen hebben verkregen en daarop gebracht de heeren: J. 11. Sala, A. J. Kooien, A. De Koster, C. J. Leembruggen, L. G. Le Poole en P. 1. De Fremery. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces-verhaal opgemaakt, in tegenwoor digheid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 308len November 1880.) DE KANTER. Voorzitter. J. BREDIUS, 1 c. D'. G. ZAALBERG,) StemoPnemers. UINNLNLAiNÜSCilE IJKKIGIEN. LEIDEN, 30 November. De Staatscourant bevat hetl verslag van den afgevaardigde van de Ne- derlandsche regering aangaande het internationale congres voor hygieine, hetwelk van den 6d" tot den 12ieSeptember 1880 te Turyn is gehouden. De muziek- en tooneel-vereeniging «Nut en Vermaak", die gisteren avond in de Stadzaal eene uitvoering met introductie gaf, mogt zich daarby in eene goede opkomst harer leden en donateurs met hunne dames verheu gen. Het goed gekozen programma, bestaande uit: Pierre de Galeiboef, of de onschuldig veroordeelde, drama in vyf bedrijven, door E. S. Culp, eu De Buren, dramatische klucht in één bedrijf, door Justus van Maurik Jr., werd flink uitgevoerd. De spelers gaven blijk van goede studie en moglen dan ook herhaaldelijk den welverdienden bijval der aanwezigen inoogsten. Na afloop der voorstelling was er als gewoonlijk balwaarbij het aan dans- lustigen niet ontbrak en dat mede zeer ten genoegenzoowel der deelne mers als toeschouwers, afliep. De commissie voor de verloting ten behoeve der waiersuoodlijdenden heeft jl. Zaturdag hare laatste vergadering gehouden. Uit de door den llie- sanrier mr. D. Polak Daniels afgetezde en goedgekeurde rekening eu verant woording bleek, dat. na de reeds hij de algemeene watersnood-commissie te Amsterdam gesiorte sou) van ƒ150.000. nog een saldo van ruim ƒ19000 beschikbaar bleef, hetwelk aan de Ainslerdamsciie commissie zal worden overgemaakt. liet bedragdat die commissie in staat werd gesteldals niet besleed van de ihans bijeengehragle gelden, op het grootboek te be- lezaen, zal dus van het aanvankelijk cjjfer van ruim ƒ121.000 tot ruim 140,000 stijgen. liet stoomschip Torrington is op 27 November van Batavia vertrok ken. De Conrad, van Batavia naar Amsterdam, is op 28 November van Pori-Sald vertrokken. De Madura, op weg naar Batavia, passeerde op 29 November Kaap Boca Te Haarlem is door de politic eene 22 jarige boerendochter aangehouden, die zich had schuldiz gemaakt aan diefstal vau een paar juvveelen oorbellen. Ier waarde van rnim ƒ100. uit den winkel van den goud-en zilverkasthouder K. in de Groote Houtstraat. Zy bad de oorbellen reeds le Amsterdam ver kocht, uiaar zij zyn opgespoord eu in beslag genomen. lu de Reguliersdwarsstraat te Amsterdam liet gisteren morgen eene wasclivrouw haar wagen met waschgoed een oozenblik onbewaakt staan lerwyl zij by een harer klanten binnen was. Tot haar schrik ontdekle zij. op straat komende, dat de wazen spoorloos was verdwenen. Omstan ders hadden «ten wagen iloor een opgeschoten knaap zien wegrijdendorli wisten niet waarheen. Zaturdag avond vervoegde zich aldaar een persoon in eene restauratie in de Nes, alwaar bij zich te goed deed aau een paar biefstukken, enz. Hij betaalde met een sigareubon in den vorm van een hankbillet van honderd gulden. De restaura)iehouder ontdekte het bedroz. doch de gast had geen «ander geld" by zich. Der politie werd van hét feit kennis gegeven, die den mail in hechtenis nam. Naar men verneemt is de vermoedelijke schrijver van den brandbrief aan jhr. ni'. C. van Nispen, le Arnhem, te Breda aangehouden. Dezer dagen heeft eene bemiddelde weduwe, die met hare dochter le Kuilenburg woont, ceu dreigenden brief ontvangen, die onder de deur door was geschoven. In den brief wordt haar gelast ƒ400 te leggen in een kuiltje, waarvan de plaats naauwkeurig was aangewezen. Het kuiltje ia gevonden en was opzettelijk gemaakt. Voorst wordt in den brief bevolen, noch de politie noch de geestelijkheid er mede in kennis te stellen, want dat alsdan de dochter, waar zij zich ook mogt bevinden, zou worden ver moord. Als eene bijzonderheid wordt in den brief nog medegedeeld, dat de eisch zeer matig gesteld is, daar in den Haag wel ƒ75000 werd gevraagd. De bedreigden hebben onmiddellijk aangifte bij de politie gedaan en den brief overgelegd. De commissaris heelt eerst de zaak geheim gehouden, eene enveloppe, met papier gevuld, op de aangewezen plaats doen leggen, en toezigi doen houden. De brief is evenwel niet algehaald. Te Winterswjjk had Zondag II. een Ireurig ongeluk plaats. Een werk man. zekere D.25 jaar oud, stapte naast een spoortrein, waarmede men bezig was met rangerenzeer uaby een kruispunt van twee sporen, toen een andere trein op liet naastliggend spoor een weinig te ver tot aangezegd kruispunt doorreed, zoodat de ongelukkige lusschen twee goederenwagens beklemd geraakte en letterlijk verpletterd werd. Vreesselijk verminkt vond men hem terug. Men schrijft aan de Pr. Overijss Cour.: Het berigt van de Standaard, dat er in Friesland jl. een huwelijk zou zijn gesloten door een onbevoegde en dat reeds door den minister zou zijn geadviseerd om over le irouwen. geldt de gemeente Utingeradeeldorp Oldeboorn. De burgemeester is de lieer E. Ilailsma Muiier. De zaak is ongeveer deze Door de herbenoeming van den heer burgemeester, werd «Ie aanstelling van «ambtenaar van den burgerlijken stand" vergelen (art. 149 gemeentewei). Sedert zijn niet één, maar zestien huwelijken gesloten, die titans onecht heelcn. Nu is er, ten gevolge dier achteloosheid, advies gevraagd, en liet antwoord luidde: over trouwen. Kleine oorzaken hebben vaak groote gevolgen. Zoo ook hier. Eén dier i paren is reeds in het bezit van een kind dus dat is onecht geboren. Dc i man is reeds dood... Ware hier kapitaal, wal zou het einde zijn? Men wil dat deze viouw een eisch van schadevergoeding legen den burgemeester zal instellen van p.m. 5000. De overige vijftien paren, die het wél met elkander meen enzullen ongetwijfeld zich spoedig bereid verklaren een wet tig huwelijk aan le gaan. terwijlmogten er onder zijn welke nu reeds berouw gevoelen, zij zonder echtscheiding van elkander kunnen gaan! Nabij Onslwedtle, in Groningen, vond men Vrijdag II. een onbekend man, armoedig gekleed en stervende, aan den weg liggen. Boven het linkeroog had hij eene wonde. Men heeft uicis by hem gevonden, dat zijne herkomst aanwijst. Uit Gennep wordt gemeld, dat 'Zaturdag avond de machinist van den laatsten trein van Boxtel, in de onmiddellijke nabijheid van het station aldaar, een ligten schok voelde. Bij tiet onmiddellijk ingesteld onderzoek vond men lusschen de rails hel lijk van zekeren II. W. De linker arm was geheel verpletterd en de geheele linkerzijde zwaar gekneusd. De on gelukkige, een oppassend jongman, leed nu eu dan aan zwaarmoedigheid; men vermoedt daarom, dat hij zich opzettelijk heeft laten overrijden.

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1