LE8D8CHE O OIIR A N T. 1SSÖ. DINGS DAG 30 NOVEMBER. STADS-BERICHTEN. BINNEN LAN IKSCHE BKBMM K.Y i\°. 281. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, L'e prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.60, franco p. p. f2. met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 1.85, franco p.p. 2.85. Hel Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.60 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommcrs der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der A(hertenden is van 1—4 régels 1.— iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER eu WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten dat, ingevolge art. 11 van liet Kouinkl. besluit van 9 November 1851 (Staatsblad n". 142), in verband met Zijner Majesteils besluit van 11 Augustus 1859 (Staatsblad n°. 80), op den 80'» November a.s.'smiddags te twaalf uren, op liet Raadhuis eene vergadering van kiesgerechtigden zal worden gehouden om de plaatseu aan te vullen van de Heeren: P. I. DE FREMERY, Mr. P. DU RIEU. J. I. VAN WENSEN, A. II. EIGEMAN, en C. J. LEEMBRUGGEN, die met liet einde dezes jaars als leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken moeten aftreden, doch ingevolge art. 7 van eerstgemeld besluit op nieuw benoembaar zijn; dat de lijst van kiesgerechtigden, waartegen bezwaren kunnen worden ingebracht bij het gemeentebestuur, gedurende acht dagen, te rekenen van den dag der aankondiging, ter inzage ligt op de Secretarie dezer gemeente en dat de inlevering der stembriefjes op boven- genoemden dag geschiedt van 12 tot 2 uren, waarna de bus geledigd wordt en de stemopneming plaats heeft. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 29 October 1880. DE KANTER. Burgemeester. E. KISTSecretaris. 13". 14". LEIDEN, 29 November. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag 2 December 1880, des namiddags te 2 uren. 1». Benoeming van een Regent van het Gereformeerd Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. (206) 2». Idem van een lid der Plaatselijke Schoolcommissie. (211) 3°. Idem van een stads genees- en heelkundige. (210) 4». Idem van een opziener lsle klasse bij de gemeentewerken. (214) 5°. Idem van een lid der Commissie van Financiën. 6". Voordracht tot wijziging van het raadsbesluit van 2 October 1880, be trekkelijk de helling van bruggelden. (212 eu 222) 7°. Idem betrekkelijk de oprichting van brugwachtershuisjes. (219 en 222) 8". Verzoek van G. Brandsen, ter bekoming van grond. (213) 9°. Voordracht tot tijdelijke vermeerdering van hel hulppersoneel aan de school n". 1 voor minvermogenden. (215 en 222) 10". Verzoek van T. Strengers, om een sloep te leggen en een keldergat te maken. (216) 11». Idem van J. A. Bernard, om een brug te leggen. (217) 12°. Idem van de Hollandsche Spoorweg-Maatschappij ter bekoming van een uitweg op den Rijnsburger straatweg. (218) Supleloire staat van begrooting, dienst 1880, wegens de bijdragen van het Rijk in de kosten van het lager onderwijs. (220 en 222) Staat van af- en overschrijving op de begrootingdienst 1880. (223) 15". Voorstel van M'. P. A. Van der Lith, lot het indienen van een adres aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal in zake de Ruïne. (221) 16". Voordracht van Commissarissen der Bank van Leening, betrekkelijk eene verlenging der tarieven. (224) Door den hooggeb. lieer L. graaf van Limburg Stirum. te War mond, z(jn ten behoeve van liet stedelijk museuui in de Lakenhal twee hoogst belangrijke oirkonden ten gebruike afgestaannl. twee oorspronke lijke brieven in het Fransch geschreven door Louis de Boisot, dd. 22 en 26 September 1574, gerigt aan jonkheer Jan van der Does, heer van Noord- wijk, en door duiven overgebragt. De admiraal de Boisot bevond zich des tijds met zijne armade in de Noord-Aa. Van bedoelde brieven wordt melding gemaakt in hel tweede deel der Be schrijving van Leiden van Orlers, p. 519 en 523. Bjj de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prjjzcu ƒ40, 20, ƒ4.20 en /2.05, de laagste 40, ƒ20, ƒ4 en ƒ2. De voordragt ter vervulling der vacature van lid in de plaatselijke schoolcommissie, in ons vorig nommer vermeld, is niet uitgegaan van burg. en weth.maar van de schoolcommissie zelve. Bij de gisteren morgen in de Marekerk gehouden godsdienstoefening werd door dr. II. G. Hagen hulde gebragt aan de nagedachtenis van wijlen den Uirechtschcn hooglecraardr. B. ter Haar, die gedurende het tijdvak vau i -v 1838—1843 predikant was bij de hervormde gemeente alhier. Hij hield by die gelegenheid eene rede naar aanleiding van Joh. IX vs 4. Even als vroeger is thans wederom van het akademiscli gebouw op de Ruïne een gedeelte van het daarvoor geplaatste hek omvergetrokken door jongens, die op het zien naderen van een politieagent hel op een loopen zetten. Gisteren namiddag werd ter zake van dronkenschap en het rumoer maken naar de politiewacht gebragt de brugophaalder G. W. v. B. Naar men ons mededeelt zal eerlang eene nieuwe afdeeling der lloll. Maatschappij van Landbouw, LeiderdorpZoetervvoudein liet leven treden. Reeds zijn door eenige ingezetenen dier gemeenten, vroegere leden der afd. Leiden en omslrqjten, daartoe de noodige stappen bij het hoofdbestuur ge- daau en wel om zich nog vóór Nieuwjaar te constitueren. Dit plan, voegde men er bij, is zijn oorsprong verschuldigd aan het be sluit der jongste vergadering van de afd. Leiden en omstreken, om, bij de behandeling van het voorstel tot verliooging der contributie op ƒ4, de al gevaardigden ter algemeene vergaderins. Woensdag a. s. te Amsterdam te houden, vr[j te laten hierin naar omstandigheden te handelen. r Er waren er toen, die meenden dat liet vermeerderen der contributie met 50 cis, dus tol ƒ3, in het belang der Maatschappij voorzigtiger ware, en, daar hun gevoelen wel in discussie kwam, maar niet in stemming werd gebragt, vonden zy daarin aanleiding zich van de Leidsche afdeeling af te scheiden en eene zelfstandige afdeeling op te rig tenwaartoe zich reeds een 150-tal zoude hebben bereid verklaard. Aan den burgemeester van Zoe- terwoude zou het voorzitterschap dier nieuwe afdeeling worden aangeboden. Men meldt uit Katwjjk aan Zee: In de afgeloopen week zijn weder 14 schuiten aangekomen, te zamen met 652,000 stuks steur- of ton- en 544 kantjes pekelharing. Er werd besteed voor volle steurharing 19.25 a ƒ9.50 per 1000, voor jjie ƒ9.50 a ƒ8.50 per 1000, voor voile pekelharing 14 a 13 50 per ton. De visscherlieden hebben langdurend stormweèr ondervonden. 25 schuilen zijn met de haringvisscherij geëindigd. By kon. besluit is bepaald, dat eene gratificatie tot een bedrag van hoogstens ƒ300 kan worden toegekend aan iederen militair beneden den graad van korporaal, die van bet leger hier te lande, met eene verbind- tenis voor niet minder dan zes jarenbij de landmagl in West-indië overgaat. Het hoofdbestuur der vereeniging "liet Metalen Kruis" heeft bepaald, dat bel 50-jarige feest dier vereeniging van httishoudelijken aard zal zijn; alle leden worden uiigenoodigd tot deelneming, liet zal gevierd worden Ie Amsterdam, op 12 Sept. 1881. den gedenkdag der instelling van liet Metalen Kruis (12 Sept. 1831). Door den heer H. F. Monté, telegraphist bij de exploitatie-maatschappij', is een middel bedacht om te beletten, dat een trein eene openstaande brug nadert, zonder dat dit door locomotief- en treinpersoneel wordt bespeurd- Genoemd middel geeft, op eene duidelijke wijze, reeds zoo tijdig kennis van heL openstaan der brug, dat voor liet tol stilstand brengen van den trein tijd in overvloed beslaat. Over de verzakkingen in den Noorder Lekdijkdie onlangs plaats had den zijn na ingesteld onderzoek door den hoofdingenieur van den water staat in Noordholland uitvoerige rapporten uitgehragt aan gedep. staten. Daaruit blijkt, dat de verzakkingen zich hebben voorgedaan in twee vakken van den in den loop van dit jaar verhoogden en verbreeden dijk. Beide verzakkingen bepalen zich tol de binnenzijde van den dijk, waar de ver breeding is aangebragt; aan de rivierzijde heeft de dijkskruin hare hoogte behouden. Beide verzakkingen zijn geschied in dijkvakken, waar, blijkens de in dit jaar uitgevoerde grondboringen, op 3 en 2.50 meter onder het maaiveld, eene slappe klei- en veenlaag ter dikte van 3 en 2.50 meter aan wezig was. Zij eindigen juist ter plaatse waar die slappe lagen door meer vaste grondslagen werden vervangen. Reeds in den loop van dezen zomer is men, lettende op de uitkomsten der grondboringen, er op bedacht ge weest, om de dijkvakken, waarachter de slappe lagen aanwezig waren, door zware binnenbermen te versterken, en juist op de beide thans ver zwakte gedeelten waren zulke bermen ontworpenten einde den dijk te steunen en de oppersing van ondergrond aan de landzijde te voorkomen. In het dijkvak boven Vreeswijk was het aanbrengen van den binnënberm reeds vóór de verzakking aangevangen eu is thans nagenoeg voltooid; in dat beneden Vreeswijk is nu nog een zwaarder en breeder binnenberm dan

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1