een* buitengewoon succès behaald. - Klasse 47. Edammer kaas. Tweede prijs, (bronzen medaille), J. Heynes te Purmer. Keg en llarlog te Zaandam kregen eene bijzondere aanbeveling. Eerste prijs (zilveren medaille) en derde prijs (diploma) Jubal Webb, te Londen. Klasse 48a. Goudsche kaas. Derde prijs (diploma), J. Laming en Zoon, te Rotterdam. Klasse 486. Friesche kaas. Eerste prijs (zilveren medaille) A. L. de Groot, te Leersum (Friesland). Klasse 67a. Friesche boter. Eerste prijs, 11. B. de Vries, te Benedenknijpe; tweede prjjs van der Hem en Deelstra, te Rauwert en Delft. Rijnlandsche boter. Eerste prijs VV. Moerman ie Vlaardinger-Ambachttweede prijs B. Veth C0., te Delft; derde prijs J. de Keyser en Zoon, te Delft. Klasse 676. idem. Eerste prijs (zilveren medaille) F. van Heemskerk van Beest, te Dalfsentweede prjjs (bronzen medaille) T. D. van Hasselt, te Kampen; derde prijs (diploma) 11. J. Wjjsman en Zoon, te Amsterdam. In de klasse Kamper boter en Rijnlandsche boter wordt de eerste prijs tocge^ wezen aan C. van der Burg, te Berkel, Klasse 73. Hollandsche inlegbo- ter. Eerste prijs (zilveren medaille) Jubal Webb, te Londen. Tweede prjjs (bronzen medaille) F. Wuste, te Amsterdam. Derde prijs (diploma) 11. J. Wijsman en Zoon, te Amsterdam. Klasse 73. Delftsclie en Rijnlandsche boter. Eerste en tweede prijs. Wed. J. van der Cliijs Zoon, te Rotterdam. D^-rde prijs P. Slraalliol, te llazerswoude. Gisteren nacht zijn de Boven- en de Benedcn-overlaat van de Waal naar de Ma.is begonnen te werken, zoodat het verkeer te land tusschen den Bonimelertvaard en het land van Maas en Waal gestremd is. Te Maastricht is het water in de rivier de Maas een meter gewassen. Te Gouda heelt een treurig ongeluk plaats gehad; een schippersknecht werd door den schipper op een bootmanssloelije naar den top van den mast geheschen. Toen hij boven was, brak een der louwen van het stoeltje, waardoor de knecht op het dek viel en zijn hoofd zoodanig verwondde, dat hij terstond dood was. Door den gemeenteraad van Amsterdam is besloten tot het aanstellen van een adsistent van den bibliothecaris der universileits-biblioiheekop een tractement van /1C00 Naar men uit Amsterdam meldt is het der politie aldaar gelukt den persoon, die door middel van telegrammen onderscheidene personen, zoo daar als elders, voor niet onbelangrijke sommen heeft opgeligt, in banden te krijgen. Bij een bezoek, met dezen boef, een ouden bekende der politie, aan eene dame in Wormerveer gebragt, die hjj ook voor/70 opligte, ui'oet zijn identiteit zijn bewezen. Aan den Helder had gisteren ochtend aan boord van het fregat Evert- ten eene weinig voorkomende strafoefening plaats. De korporaal der mari niers II. J. v. d. B.ridder der Militaire Willemsorde 4C kl., had zich door slecht gedrag die decoratie onwaardig betoond, en nu was bij kon. besluit last gegeven hem die ouderscheiding te ontnemen. Dit was opgedragen aan den komniaiidaiii van dien bodem, den kapitein-luit. ter zee jhr. C C. Six, - en I ad plaats in tegenwoordigheid van detachementen der aanwezige oor logschepen en alle ridders der Militaire Willemsorde beneden den rang van officier in deze maritime directie. Na de ontriddering werd de intusschen tot marinier 3' kl. gedegradeerde korporaal ter beschikking gesteld van den kommandant van het 2' ba t ail Ion mariniers te Willemsoord. De schipper te Vollenhove, die door eenige baldadige knapen zwaar werd gewond verkeert nog altijd in gevaarlijken toestand. Enkele ver dachten hebben een voorloopig verhoor ondergaan. Te Deventer is de 10' jaarlijksche vergadering van het Protestanten- houdnaar gewoonte voorafgegaan door eene openbare godsdienstige bijeen komst, gehouden. In de Groole Kerk was eene schaar van 1500 hoorders aanwezigwaaronder afgevaardigden uit Engeland en Duitschland. Dr. Knap pert uit Leiden, trad als spreker op. Zijne rede werd afgewisseld door de uitvoeringen van verschillende zangstukken, door een koor van 60 zangers. Men meldt uit Kampen: Onder de vele brieven, die de heer Musqnetier neg steeds ontvangt, mag de volgende als curiositeit wel bijzonder vermeld worden. De schrijver, een pijpenfabrikant uit Gouda, had het idee opgevat om eene door hem ontworpen pijp den naam van //Musquetier-pijp" te geven. Daarvoor vroeg hjj de goedkeuring van den persoon in quaestie en deed dit verzoek vergezeld gaan van eene afbeelding van de pijp, van de linker- en regterzjjde gezien. Aan den eenen kant prijkte het borstbeeld van den heer M. en aan den anderen las men in een laauwerkrans '/Musquetier 1880". De woorden aan weerszijden van den steel vormden de toepasselijke spreuk: //Deugd adelt". De heer M.de mogelijkheid voorziende, dat zijn borstbeeld in asch- en vuilnisbakken, mitsgaders mestvaallen zou teregt komen, en minder op die eer gesteld, heeft den genialen uilvinder zijn brief c. a. onbe antwoord teruggezonden. In de vorige week zijn gevankelijk naar Assen overgebragt 11. W. en K. W., vader en zoon, beschuldigd van eenigen tijd geleden iu de gemeente Emmen een molen in brand te hebben gestoken. Voor de regtl ank te Ileereiiveen stond eergisteren teregt de thans ont slagen notaris J. T. de liaan van Wolvcga. Na het verhoor der getuigen, bekwam de officier van justitie het woord, die in eene breedvoerige rede zijn requisitoir toelichtte. Z E. A. meende, dat al de elementen van het den be klaagde ten laste gelegde misdrijf wettig en overtuigend bewezen waren; hjj wees echter op enkele verzachtende omstandigheden, die hem, in ver band ook met de vrij langdurige preventive hechtenis, die de beklaagde reeds had ondergaan, noopten niet het maximum der bij de wet bedreigde straf te requirerenen eischte. dal de regtbank den beklaagde schuldig zou verklaren aan het wanbedrijf van misbruik van vertrouwen, drie malen ge pleegd. en hem verooi deelen tot negen maanden celstraf en 3 boelen van 12.50, subs. 1 dag celstraf. Als verdediger trad op mr. A. Bloembergen, i|! advocaat te Leeuwarden, die, de feilen erkennende, zich op een zuiver juri disch standpunt stelde, en trachtte aan te toonendat de door bekl. ge pleegde handelingenhoewel ten zeerste af te keurenniet vielen onder het bereik der strafwet. De uitspraak is bepaald op 1 November. De regtbank te Middelburg heelt den heer F. H. Schiller, boekdruk ker,'uitgever en redacteur van de Ie Vlissingen verschjjnende f'littingtche Cour., alsmede den heer Ilerschcrt, kapelaan en redacteur van hel mede te Vlissingen verschijnende blad Zelandia, schuldig verklaard aan laster in een gedrukt geschrifthetwelk verspreid is. De eerste is veroordeeld tot 8 boete of subsidiair één dag celstraf; de tweede tot 16 boete of subsi diair twee dagen celstraf. Deze strafvervolgingen hadden plaats op klagt van den heer van Poelvoorden, van wien in eerstgenoemde courant gezegd was, //dat hij met de noorderzon was vertrokken", en in liet tweede ge noemde blad, "dat hij zich met eene aanzienlijke som verwijderd had". Het voorloopig verslag van de tweede kamer over hoofdstuk IV (Justitie) der staatsbegrootiug voor 1881 is verschenen. Daaruit blijkt, dat, wat het financiële gedeelte der voordrag! betreft, wordt opgemerkt, dat de gunstige uitkomst, door den minister opgegeven, slechts verkregen is voornamelijk ten gevolge van het aanzienlijk lager ramen van verschillende postenin vergelijking met vroegere jaren. Sommige leden keurden de benoemingen van commission tot herziening van het Burgerlijk Wetboek en het Wetboek van Koophandelmet het oog op de daaraan verbonden kosten af en be weerden, dat dergelijke herzieningen van. het departement van justitie be- hooren uit te gaan en door de ambtenaren van dat departement bewerkt te worden. De meerderheid evenwel kon op zich zelf zich met de benoeming van dergelijke commission wel vereenigen, maar verwachtte er, met het oog op het doel waarmede, zij zijn ingesteld, weinig resultaten van. Vooral de herziening van het Burgerlijk Wetboek in zijn geheel achtte zij schier onuitvoerbaar en onnoodig, terwijl z(j ook ten opzigle van het Wetboek van Koophandel liever gezien had. dat betreflende enkele deelen, over wier onvoldoende regelen de practijk uitspraak heeft gedaan, eene herziening ware ter hand genomen. Men gaf den minister in overweging reeds voorloopig omtrent enkele onderwerpen herzienings-voordraglcn in te dienen, bovenal lot verbetering der wetgeving betrellende de naamlooze vennootschappen en faillissementen. Vele leden zouden er de voorkeur aan gegeven hebben, dat de minister in de eerste plaats zijne aandacht had gevestigd op de hervor ming van andere deelen onzer wetgeving. Daartoe behooren ongetwijfeld de Wetboeken van Steal- en Regtsvorderiug. Men betreurde het, dat de rege ring tot heden niets heeft gedaan ter vereenvoudiging der burgerlijke proce dure en ter vermindering der kosten, daaraan verbonden. Men weuschte inlichting Ie bekomen omtrent de werking van de wet, door de afgetreden regering tot stand gebragt, tot wjjziging der regeling van de kosten iu burgerlijke zaken enz. Anderen waren echter van meeningdat die wet nog te korten tijd in werking was geweest om daarover te kunnen oor- deelen. Overigens heeft men vele vragen gedaan omtrent het gevoelen van den minister, b. v. over het nemen van maatregelen ter voorkoming, dat de viearie-goederen aan hunne bestemming worden onttrokken; bepalingen omtrent de stichtingen en herziening van den titel Burgerlijk Wetboek, handelende over zedelijke ligchamen; de werking der wet op de reglerlyke indeelingenz. 'sGRAVENHAGE28 October. Door Z. M. zijn benoemd: tot regter in de arrond.-regtbank te Breda de heer mr. C. Diemont, thans kantonregter te Gorinchem, en tot kanton- regter-plaatsvervanger te Alkmaar de hh. mr. F. II. G. van der Hoeven en rar. F. M. Vonkbeiden advocaat en procureur aldaar. Door Z. M. is aan de O. I. ambtenaren 11. lloltz, laatstelijk adsistent- resident der Oosterdistricten van hel gouvernement Celebes en onderhoorig- heden, thans met verlof hier te lande, op zijn verzoek, en L. C. E. Knip- horst, laatstelijk adsistent-resident van Bandong (Preangcr regentschappen), thans met verlof hier te lande, wegens ziekte, eervol ontslag verleend uit 's lands dienst. De officier van gezondheid 1« kl. dr. J. D. de Boer, uit O. 1. terug gekeerd, is, in afwachting van nadere beschikking, geplaatst in de rol van het wachtschip te Amsterdam, en de luit. ter zee le kl. A. F. J. Frackers, behoorende tot de rol van hel wachtschip te Amsterdamwordt op non- activiteit gesteld. De heer Sluart, buitengewoon gezant en gevolmagtigd minister van Hare Britsche Majesteit aan ons hof, vereenigl heden het corps diplomati que en eenige autoriteiten aan een gastmaal. In de zitting van de tweede kamer van heden zijn de beraadslagingen over het strafwetboek voortgezet. De minister van justitie heeft overgeno men het amendement van den heer Borgesius, om het woord //bewusteloos" uit art. 37 weg te laten, welk artikel, na verwerping van een ander amen dement van de commissie van rapporteurs werd aangenomen. Art. 38—51 werden goedgekeurd, zoomede art. 52 en 53, doch na verwerping van eeu amendement der commissie van rapporteurs, die scherpere bepalingen wensch- ten tegen uitgevers en drukkersdan in het regeringsontwerp voorkwamen. De verwerping geschiedde met 31 tegen 25 stemmen. Morgen voortzetting. Bij de behandeling der begrooting is door den gemeenteraad onder de kosten der politie eene som van ƒ1700 uitgetrokken voor het aanstellen van twee hoofdagenten, die als detectives zullen werkzaam zjjn. Ook be sloot de raad aan burg. en weth. uil de onvoorziene uitgaven een crediet van hoogstens 3000 toe te staan, om gevolg te geven aan het besluit tot oprigling van een huldeblijk voor den heer Ver-Huell in de Scheveningsche boscbjes, hetgeen zal beslaan in eene overdekte marmeren rustbank. De arrondissements-regtbank alhier heeft heden uitspraak gedaan in de zaak van den brander S. en de distillateurs V. en B. te Leiden, die jl. Donderdag werd behandeld. Overeenkomstig de conclusie, namens de admi nistratie genomen, werd S. wegens frauduleus vervoer van gedistilleerd en B. ter zake van het ontvangen en opnemen van dat gedistilleerd, tot de gebischte boete of eene gevangenisstraf van twee maanden veroordeeld, ter wijl S. eene celstraf van 15 dagen werd opgelegd, terzake van mishandeling van een agent van politie, van welk feit B. werd vrijgesproken. De distil-

Leydse Courant | 1880 | | pagina 2