UITVERKOOP. I PER TELEGRAAF. Burgerlijke Stattb. ADVERTENTIE N. J. J. VAN BEETEN. Borst-, 91aag- en Ingewanden verster kende Pillen. uitwendig middel tegen kinkhoest Lord Mountmorrïs. wiens dood reeds gemeid is, werd Zatnrdag avond toen hij geheel alleen le paard naar zijne woning le Coinbur reed. dood geschoten. Kort geleden had hij voor de bescherming der politie bedankt. De verbittering is groot, blijkbaar ook daaruit, dat dezer dagen in eene bijeenkomst van Oranjemannen le Portadown een predikant, de heer Kane, onder levendige toejuichingen betoogde, dat het voor de regtschapen man nen van Ulster tijd werd om weêrwraak te oefenen en de roomschen en «Homerulers" néér te schieten. In het noorden van Schotland is het reeds zoo kouddat men zou meenen, dat de winter reeds is ingevallen. Op de bergen van den Gram pian sneeuwde het Zondag en Maandag. Ook andere hoogten waren met sneeuw bedekt en des nachts vroor het vrij sterk. Nabij het fort William was het ijs een halven duim dik. Zatnrdag II. is een wagen, behoorende tot het paardenspel van Sanger, bjj Banstead, in Surrey, omgevallen, ten gevolge waarvan een leeuw ont snapte. De grootste ontsteltenis heerscht in den omtrek; vele dorpelingen durven hunne woning niet verlaten, want men verzekerde dat het dier eene vrouw verscheurd had. In de straat van Belle Isle, aan de oostkust van Noord-Amerika, kwa.n onlangs weder een Amerikaausch stoomschip in botsing met een ijs berg, die in de nachtelijke duisternis door den wachter niet was opge merkt. liet gevaarte boorde een groot gat in den boeg van het schip, ver brijzelde den grooien mast en deed zulk eene menigte ijsblokken op het voordek nederstorten, dat liet vaartuig dreigde te zinken. Twee man raak ten te water, waarvan een verdronk. Er waren twee dagen noodig om het schip in staat te stellen zijne reis naar Montreal voort te zetten, waar het thans aangekomen en gekalefaterd zal worden. Te Philadelphia hebben de republikeinen mede eene demonstralie ge houden t. w. een optogt van 35000 fakkeldragersdie verscheidene straten doorliep. De Star and Herald van Panama meldt, dat de Chilenen op den 31" Augustus Uallao hebben gebombardeerd. PKAKHRIJK. Omtrent de verdere uitvoering der Maart-decreten verneemt men, dat daaromtrent de instruction voor de prefecten reeds zijn vastgesteld. Men zal een aanvang maken met de congregaties, die evenmin door het Fransche gouvernement als door de Roomsche curie erkend zijn. Dan komen de con gregaties aan de beurt, wier leden buitenlanders zijn. Deze zullen het land uitgewezen worden, niet op gezag der wet op de godsdienstige genootschap pen maar der wet van 1849 op de buitenlanders. Dan komen de overige congregaties aan de orde en neemt men achtereenvolgens de verschillende departementen onder handen, te beginnen waar men de minste moeijelijk- heden verwacht Graaf de Choiseul-Praslinafgevaardigde in de kamer voor het arron dissement Melun, heeft den post van vice-minister van buitenlandsche zaken aangenomen. Tot dusver was er in dit departement geen vice-minister. De heer de Choiseul behoort tot de gematigde linkerzijde. De legitimistische feestmalen, die legen 29 September aangekondigd zijn beginnen meer en meer de aandacht te trekken. Alleen te Parijs zullen er 19 gehouden worden. Het voornaamste wordt echter te Saint Aury georganiseerd, een beroemd pelgrimsoord, waarheen de legitimisten uit alle departementen hunne vertegenwoordigers zullen zenden. Reeds werd er een gastmaal te Lyon gehoudenwaar 800 personen aanzaten. Er wer den verscheiden toasten op den koning uitgebragtdoch in het openbaar hadden geen manifeslaliën plaats. -- Zondag ochtend zijn vier werkliedenin een riool op den Bochechouart- Boulevard te Parijs aan den arbeid, door de daarin ontwikkelde gassen gestikt. Een vijfde, die door een korporaal met levensgevaar nog levend te voorschijn werd gehaaldis een uur later overleden. L' Union de la Haute Ma me berigt, dat markies de Damas toevalli gerwijs op de zwijnenjagt gedood is. De markies bevond zich in zijn rij tuig, toen de pikeur hem zijn geweer overreikte; de haan, die gespannen was, was in een lederen riem verward geraakt; het schot ging af en de kogel trol den heer de Damas in het hoofd. Omstreeks denzelfdcn tijd werd de heer Vignonzoon van een leeraar aan hgt Lycée te Lyonop de jagt gedood. Bij het overklimmen van een heg ging het schot af, dat den jongman doodelijk wondde. Volgens de Messagiere Egiziano is een moordaanslag gepleegd op den Khedive Tewfik-pacha. toen hij in een rijtuig door eene der straten van Alexandrië reed. Een soldaat loste verscheidene kogels uit een revol ver. die hun doel misten, maar toch in het rijtuig gevonden werden. De dader werd gevat. DU1TICHLAND. In eene te Keulen gehouden vergadering van leden der ultramontaan- sche partij is besloten bij gelegenheid van het Domfeest den keizer een adres te doen toekomen, waarin de redenen worden opgegeven waarom de katholieken niet kunnen deelnemen aan het niet-kerkelijk gedeelte van het feest. Zoo daartoe gelegenheid bestaatzal het adres door eene deputatie worden aangeboden. De Gustaaf-Adolf-Vereeniging had bjj den keizer een verzoek ingediend om in Pruisseu eene kerkelijke collecte te mogen houden ten behoeve van een Ooslenrijksch jubileum-fonds, op te riglen bij het eeuwfeest der zooge naamde tolerantie-acte, die in 1781 door Jozef II is uitgevaardigd. De keizer verklaart in zijn antwoord, ofschoon ten volle de goede bedoeling erkennende, aan het verzoek niet te kunnen voldoen, omdat, terwijl ook in Oostenrijk de gelijkstelling der godsdienstige gezindten in de grondwet is gewaarborgdhet jubilé geen bijzondere aanleiding geeft om op de door de adressanten verlangde wijze te voorzien in een tegenwoordig hier of daar beslaanden nood. I LONDEN, 28 September. Met het oog op den toestaiid in'het Oosten en i in Ierland dringen, naar men zegt, verscheidene invloedrijke leden der liberale partij bij de regering aan op het bjjeenroepen van het parlement met November. De Pall Mall Gazette meldt, dat men de steenkolen, die reeds aan boord van het Russische jagt Livadia gebragt warenweder lost. Duikers onder zoeken de kiel van het schip. Nihilisten te Londen moeten het bestaan van een komplot hebben erkend, en hunne Engelsche bekenden hebben ge waarschuwd, dat er gevaar aan verbonden is eene reis aan boord van de Livadia te ondernemen. ROME, 28 September. Garibaldi neemt in een schrijven zijn ontslag als afgevaardigde, verklarende, dat hij dit ambt niet kan waarnemen in een land, waar de vrijheid met voeten getreden wordt. Ook zjjn zoon Menotti heeft zijn ontslag genomen. Men gelooft, dat de gevangenneming van Gari baldi's schoonzoon, Ganzio, hiertoe aanleiding is. LONDEN, 28 September. De heeren Menabrea en Challemel-Lacour heb ben heden den minister van buitenlandsche zaken bezocht. WEENEN, 28 September. Blijkens berigt uit Teheran is Ayoub-Khan. in welstand en zonder op beletselen te hebben gestuit, te Herat aangekomen. Van 33 tot en met 39 September 1880. BEVALLEN: M. Fink, geb. Huf, Z. - S. W. v. d. Bosch. geb. de Jong, D. - C. J. Vissers, geb. Bey. W. S. v. Erkel, geb. Stoute, D. H. Goddijn, geb. v. VVou^v. D. K. v. d. Nat. geb. Arbouw, D. M. W. de Vrind, geb. Maas, D. C. P. Delfos, geb. de Bruyn, Z. 1 Mieog. geb. v. d. Waals, Z. G. Braggaar, geb. Leclusse, Z. W. E. Smit, geb. v. d. Meer, 1). B. Kooistra, geb. Kok, Z. I. E. M. Steenstraten, geb. Schreuder, C. M. Obreen. geb. de Heus, D. H. Keereweer, geb. Baars, Z. J. Ruytenbeek, geb. Bouter, Z. C. Keereweer, geb. v. d. Laken, Z. E. C. Goddijn, geb. v. Berkel, Z. 11. L. v. d. Wolk,geb. Commjjs, Z. A. M. van Kleef, geb. Fullink, Z. S. C. van Leeuwen, geb. Wagemans, D. A. Kos, geb. v. d. Dop, Z. S. W. C. Rogge, geb. Honsbeek, Z. M. H. Tieleman, geb. Dolk. Z. H. E. G. Eggink, geb. ter Hart, D. C. R. Ouwerkerk, geb. v. d. Linden, Z. M. A. 11. J. Junius, geb. Junius, D. M, r. Tongeren, geb. v. d. Berg, D. M. Kerpel, geb. de Ridder, Z. P. Bljjleve, geb. Aalbersberg, Z. GEHUWD: J. Mulder, jm. en E. Beerenfenger jd. W. van Staden, wed', en K. Kooyman, jd. P. de Boer, jm. en C. vau Tongeren, wed'. A. Spaander man jm. en J. Capteyn, wed'. OVERLEDEN: J. de Woir, D„ 7 m. J. W. le Noble, D., 19 m. J. van Duu- ren, Z.. 3 m. J. de Water, D., lm. M. Hessing, geb. Guley, Wed. 82 j. J. Bink, Z„ 2 m. G. Voorzaat, geb. Mooten, 24 j. C. Brouwer, geb. Koning, 68 j. M. van Wjjk, D.. 17 m. - W. Momberg, Z„ 2 m. I. Matters, Z., Hm. A. A. Bowier, Z„ 2 m. I. van Gelderen, Z„ 5 m. P. Buitendjjk, 52 j. - H. C. Slok, 16 j. - M. M. van den Bosch, 16 j. - J. Taffijn, Z.. 1 m. I'. van Rijn. 31 j. M. C. Nieuwenburg, D. 3 m. J. Verschuiling, 32 j. Allen, die nog iets te vorderen hebben van den Heer M'. H. A. CKOMMEL.I51, worden verzocht hunne rekeningeu vóór 5 October a. s. in te zenden bij den Boekhandelaar P. SOMERWIL. Wegens liquidatie ALGEHEELE UITVERKOOP, 5fcO percent onder de genoteerde prijzen. HUIS en STAND TE KOOP of TE HUUR. Hoogstraat 3. Deze Pillen hebben in alle ziektegevallen waarvoormen dezelve aanwendde altijd zeer gunstig gewerkt, het is het onschadelijkste en voortreffelijkste ziektestof oplossende middel, dat de oorzaak van elke ziekte en verouderde kwalen spoedig wegneemt; en bij een duurzaam gebruik, waarborgt het den lijder een volkomen herstel. De verschillende preparaten dezer gelukkige zamenstelling ondergaan iéder op zich zelve een naauwkeurig scheikundig onderzoek, omdat er met deze zeer fijne ingrediënten veel bedrog gepleegd wordt, waarom men wordt gewaarschuwd voor namaaksels. Lijders aan asthma, borst, maag, zenuwen, koorts, graveel en rhumatick gevoelen zich door hel gebruik dezer. Pillen zeer gelukkig, die in verzegelde doozen a ƒ1.20 met gebruiksaanwijzing, verkrijgbaar zijn te Leiden, bij VERHOUW EN STOKHUYZEN, Gouda, M. PALMEN: 'sHage, SINGELS. Kleine Groenmarkt; Alwaar tevens verkrijgbaar is gesteld het alom beroemde en mede zeer voortreffelijk aanbevolen legen verouderde kramp, maag en slijmhoest, korte ademhaling en vastzittende «erkoudheid.

Leydse Courant | 1880 | | pagina 3