LEIDSCHE COURANT. 1881). OPROEPING IN WERKEUJKEN DIENST. MB. 227. DINGSDAG 28 SEPTEMBER. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars 1.60, franco p. p, f 2. met het Verslag der Handelingen van den Gnneenleiaad f J.85, franco p. p. f 2.35. Hel Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.60 'sjaars, buiten de cxpediliekoslen. Afzonderlijke nonmtrs der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertcntifn is van 1—4 regels 1.—iedere regel meer 25 cents. ST ADS-BERICHTEN. De BURGEMEESTER der Gemeente Leiden. Gezien de Circulaire van den lieer Commissaris des Konings in de pro vincie Zuid-Holland, van den 27",e" Augustus II., A. n°. 2048/2 (2' afd.), Provinciaalblad 11*. 57; Brengt ter kennis van belanghebbendendat de lotelingen, die in dit jaar zijn ingelijfd bij de bereden korpsen en, overeenkomstig de 2* zinsnede van art. 57 van het Koninklijk besluit van den 8'"" Mei 1862 {Staatsblad n°. 46), na hunne inlijving, tot nadere oproeping met verlof zjjn gezonden, op Vrijdag den l',eo October aanstaande ill werkelijken dienst zullen wor den gesteld, ten einde te worden gekleed en geoefend; dat zy zich allen rechtstreeks naar hunne garnizoensplaatsen belmoren te begeven en dat mitsdien bedoelde lotelingen bij deze onder de wapenen worden geroepen, met last om te zorgen, dat zy op gemelden dag, vóór 4 uren des namiddags, by hunne korpsen zjjn aangekomen. Ten einde niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunnen voorwenden, geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing ill de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 20 September 1880. DE KANTER. Vergadering van den Gemeenteraad van Leidenop Donderdag 30 September 1880. des namiddags te twee uren. 1". Verzoek van C. Hok, betrekkelijk het leggen van rails langs den lloogen Rijndijk ten behoeve van den stoomtram naar Woerden. (144) 2'. Slaat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1880. (154) 3'. Verzoek van A. Van der lleyden, om ontslag als opzichter der lste klasse by de gemeentewerken. (1551 4°. Idem van G. W. Huls. om een plankijs te leggen. (156) 5». Voordracht tot het doen rooien van twee boomen aan den Rijnshur- gerweg. (157) 6°. Suppletoire begrooting van het 11. G. of Arme Wees- en Kinderhuis, dienst 1880. (159) 7°. Voordracht tot aanvulling van het bedrijf kapitaal der Stedelijke Gas fabriek. (161) 8". Verzoek van Crans en O. tol overdracht van de vergunning in zake den stoomtram naar Katwijk. (162) 9". Voordracht tot uitbreiding van liet hulppersoneel aan de Meisjesschool 2de klasse. (163) 10°.'Idem betrekkelijk de bediening der bruggen en de helling van brug gelden. (161. 191, 192, 193, 194, 204 en 205 van 1878, en 38, 78 en 92 van 1880) 11". Rekening van het Stedelijk Werkhuis over 1879. (95) IJllNLNENLANDSCllE BKBIGTEN. LEIDEN. 27 September. Wjj zullen nu maar niet weèr beginnen met te zeggen dat het Zatur- dag avond op //Zomerzorg", bij gelegenheid van het groot harmonie-concert en vuurwerk, den leden der Maatschappij van Landbouw met hunne dames door de aid. Leiden aangeboden, letterlijk eivol was. leder die er was kon er zich met eigen oog van overtuigen, en ook de duizenden die er niet waren, en later in den avond op het talud van den spoorweg of in het sclnit- tersland naar het vuurwerk gingen zien, hebben het ten duidelijkste kun nen bemerken. Meer dan een uur vóór de opening der deuren werd er dan ook met stalen volharding //queue" gemaaktom zich vooral van eenc goede zitplaats te verzekeren. Dank zij de uitmuntende maatregelen door de rege- lings-commissie ook aan den ingang genomen, waardoor iederen ongenooden gast onverbiddelijk werd afgewezen, werd, onder die duizenden daar veree- nigd. de orde geen oogenblik gestoord. Wat de muziek betreft, men had het ditmaal wel met eene kapel van minder gehalte, dan die der grenadiers en jagers, kunnen stellen, want door de ontzettende drukte die er aanhoudend op het terrein, ook in de onmiddellijke nabijheid der muziektent heerschte, ging er, helaas! veel van het schoone programma verloren. De heer G. J. Ruysch, uit Utrecht, aan wien door de commissie de ver vaardiging van het vuurwerk was opgedragen, had eene dankbaarder taak. Gunstig als het was geplaatst, midden op de groote weide naast Zomerzorg, die door eenc noodbrug voor de daar aanwezigen toegankelijk was; prach tig, ook voor de niet-genoodigden zigtbaar, zoo van den spoorweg als op het z. g. schildersland, was er geen enkel nummer, dat mislukte. Bladstil als het was in de natuur bereikten de vuurpijlen, luchtzwervers, luchtballen ei zwermpotten eene ongekende hoogte, terwijl de andere stukken, vóóral n*. 4 //Salamander eene kapel vervolgende" en ook het slotnommer, de geest drift der aanwezigeu in liooge male opwekte. Vooral toen in vlammen- sehrift de woorden//hulde aan den landbouw" zigtbaar werdensteeg zij ten top en gaf zich in luide hoera's, zoo ter eere der Maatschappij als van den vervaardiger van dit prachtige vuurwerk, lucht. Nu de feesten zijn afgeloopen hopen wij, dat zij niet alleen bij de velen, die er deel aan uameii in aangename herinnering zullen bljjven, maar dat het doel wat de Maatschappij met hare tentoonstellingen beoogt, ook door deze expositie zal worden bereikt en dat zjj ook op financieel gebied in Unci moge toenemen. Wjj roepen haar, zeker ook uit naam van zeer velen, een «tot weer ziens" toe. - De muziekuitvoering, gisteren avond door Amicilia opde buiten-societeit dm leden der Holl. Maatschappij van landbouw en hunne dames aangeboden lud een talrijk publiek derwaarts gelokt. Het fraaije weder gedoogde dat men den geheelen avond in den tuin kon doorbrengen. - De pachter van de Stads-zaal treft hel dan deze week bijzonder onge lukkig. Eerst Donderdag avond een //Studenten-standje", waardoor de toen gegeven vauxhall, lang vóór den daarvoor bestemden tijd. gesloten werd, en gisteren kort voor middernacht, terwijl het café-concert nog in vollen gaig was, dreef weder het geroep van //brand!" alle aanwezige gasten als door een looverslag naar buiten, zoodal de zaal plotseling geheel ont- nimd was. Het bleek dat in een der herbergen, waarvan de Morschslraat zoo ruim viorzien is, eensklaps een felle brand was uitgebroken, die, door den rioden gloed, waarmêe hij de lucht kleurde, een zeer dreigend aanzien had. Gdukkig dat op du uur van den //rustdag" gemeenlijk de meesten, vooral otk zydie als ondergeschikten aan de brandweer annex zijnnog niet te bd zijn, waardoor spoedig door de spuiten, waaronder ook de stoomspuit, litlp werd verleend; lot de bediening daarvan werkte ook nu weder een aaital studenten mede. Ware het later in den nacht geweest, dan zouden degevolgen. in deze digt bevolkte buurt, erger zijn geweest. Nu heeft de brand zich alleen tot hel perceelwaarin hij ontstond bepaald. Van bimen was dit in korten tijd gebeel uitgebrand. De brand schijnt in de geagkamer, die nog met eenige gasten beztt was. door onvoorzigligheid vai een' er van ontslaan te zjjn, althans de vlam deelde zich in een oog- j wnk aan hel behang en de gordijnen mede, waardoor weldra het inwen- dije van het perceel van onder tot boven in lichte laaije stond. De aan- grnzende percelen leden nog al waterschade, terwijl naar wjj vernemen lie uitgebrande perceel tegen brandschade verzekerd was. ie bovenbewoner van een der neven-percelen lag, vermoedelijk in niet al te risschcn toestand, echter dood bedaard, en demi-négligé, op de elle bogen in het vensterkozijn geleundhet tooneel beueden hem met stoïcijnsche kalate van uit zijn verheven standpunt gade te slaan lol een fikschen wa- tenraal, onwillekeurig door een der spuitgasten naar 's mans Ironie geigt en juist zijn doel treffende, hem aan zijne verhevene bespiegelingen ontrok en hem tot de werkelijkheid scheen terug te brengen. Dit voorval bral te midden der drukte, die er heerschte niet weinig hilariteit teweeg. - Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partyen vanlOO, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ40, ƒ20.- ƒ4:0 en 2.10. de laagste /40, ƒ20.— ƒ4.- en ƒ2.-. - Een jóngen, die heden namiddag twee vechtende jongens passeerde, wei daarbij met een koolstronk geworpen ter hoogte van het linker oor, tengevolge waarvan eene verwonding ontstond. De dader, een 13-jarige jonpu, bevindt zich in arrest. - De minister van binnenlandsche zaken heelt ter kennis van belangheb bend! gcbragl, dat met 1 November aanst. de betrekking van leeraar iu de eschicdenis aan de rijks hoogere burgerschool te Leeuwarden zal open- vallu. Jaarwedde ƒ1800. Zij, die voor deze betrekking in aanmerking wctichen te komen, moeten zich voor of uiterlijk op 10 October e. k. aan- meleu bij den inspecteur van hel middelbaar onderwijsdr. D. J. Sleyn Paré, te Leiden. Bij de Zatnrdag te 's llage gehouden acle-examens voor hel lager onder-

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1