LEID8CHE €00 RAMT, I SSI), VRIJDAG 17 SEPTEMBER. STA DS-B ERICHTEN. BINNKNLANDSCUK KKRIGTEiM. V. 21$. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars 1.50, franco p. p. f 2. met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 1.85, franco p.p. 2.35. liet Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 11, 2de alinea der Verordening van 4 Mei 1872, op de open bare scholen voor gewoon lager onderwijs voor on- en minvermogenden Gemeenteblad Ns 10); Doen te welen, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen aan de openbare scholen voor on- en minvermogenden zal plaats hebben van den 6d,n tot en met den 18den September e. k. in de schoollokalen in de Rijnstraat, inde Brandewijnsteeg, op de Binnenvestgracht aan het Plantsoenin de Van- der-Werfstraat en aan de Korte Mare, des voormiddags van half negen tot negen uren en des namiddags van half twee tot twee uren, behalve des Zaterdags namiddags en des Zondags. De Gemeente Leiden wordt voor de leerlingen der openbare scholen voor minvermogenden in drie wijken verdeeld. Tot de wijk voor de openbare school n". 1 voor minvermogenden behoort dat deel der gemeente, dat ingesloten wordt door en ten oosten en zuiden ligt van de lyn: Kaiserstraat Rapenburg. Nieuwsteeg, Zonneveldsleeg, Ketelboelersteeg, Korte Korenbrugsteeg. Nieuwe Rijn tot de Utrechtsche brug. Tot de wijk voor de openbare school nn. 2 voor minvermogenden behoort dat deel der gemeente, dat ingesloten wordt en ten oosten ligt van de lijn: Nieuwe Rijn, Vischbrug, Hoogstraat, Slille Mare. Lange Mare. Oude Vest en Oostdwarsgracht. Tol de wijk voor de openbare school n°. 3 voor minvermogenden behoort dat deel der gemeente, dat ingesloten wordt door en ten noorden en wes ten ligt van de lijnKaiserstraatRapenburgNieuwsteegZonneveldsteeg Kelelboeterslee». Korte Korenbrugsteeg, Nieuwe Rjjn, VischbrugHoogstraat, Slille Mare, Lange Mare, Oude Vest en Oostdwarsgracht. Leerlingen uit Zocterwoude behooren bij n". 1 voor minvermogenden; leer lingen uil Leiderdorp bij n". 3 voor minvermogenden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden. 2 September 1880. E. KIST. Secretaris. BURGEMEESTER cn WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN brengen ter kennis van de ingezetenen, dat de passage over de Rf]nstraatsbrug over den Nieuwen Rijn, wegens herstelling, alsnog tot nadere aan kondiging zal zjjn gestremd. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE KANTER. Burgemeester. Leiden. 16 September 1880. E. KIST. Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen ter kennis van de ingezetenen, dat' aan hen onder de letters N. N., wegens te weinig betaalde plaatselijke directe belasting, de som van vijf gulden is toe gezonden. Burgemeester en Wethouders voornoemd. DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 16 September 1880. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 16 September. De minister van waterstaat enz. heeft ter kennis van belanghébbenden gebragt, dat in het begin van de maand November 1880 te 'sGravcnhage een vergelijkend onderzoek zal plaats hebben van personendie wenschen te dingen naar de betrekking van klerk bij den rijkstelegraaf. Zij, die zich aan het bedoelde onderzoek verlangen te onderwerpenmoeten zich daartoe voor of op den 15dM1 October aanmelden bij het dep. van water staat enz. door een op zegel geschreven verzoek met naauwkeurige opgaat van naam. voornamen en woonplaats. De candidaten moeten geboren z(jn in een der jaren 1855 tot 1864 ingesloten. In den loop der maand October a. s. zal bij de algemeenc rekenkamer een vergelijkend onderzoek plaats hebben naar de bekwaamheden van hen die in aanmerking wenschen te komen voor cene benoeming tot tweeden klerk bij het collegie, aanvankelijk op eene bezoldiging van ƒ400 'sjaars. Tot het examen worden toegelaten zijdie op 1 Januari] 1880 hun 10*1' jnar zijn ingetreden en hun 30"' niet hebben vervuld. Zij, die aan het examen verlangen deel te nemen, moeten zorgen dat hunne, op gezegeld papier geschrevenverzoekschriftenvergezeld, van eene geboorte-acte en een ge neeskundig certificaat, teil bljjke, dal de candidaten eene goede gezondheid genietenvoor of op den 30""1 September e. k. bij de algemeene rekenkamer zijn ontvangen. Gisteren namiddag, bij het afbreken der brug aan de Rijnstraat, moest een der poorten door middel van eene stelling worden afgelaten om op een vlet te worden geplaatstterwijl men daarmede bezig was schoot een der touwen van de stelling losten gevolge waarvan de poort regtstandig in het water teregt kwam, gelukkig zonder ongelukken te veroorzaken. Dezer dagen verscheen N°. 25 der Haagsche Penkrassen van den heer J. A. de Bergh. Dit nommer beval «Eene waarschuwing aan het zeestrand". De schrijver geeft daarin verscheidene nuttige wenken, bij het baden in acht te nemen. Voorts acht hij het wenschclijk, dat er aan het strand Ie Schcveningen een reddingstoestel zij; ware dit het geval geweest, zoo zegt hjjdan zoude het ongeluk van 22 Augustus jl.dat aan een roekeloos zwemmer het leven kostte, en aan zijn collega-waaghals ecue moeltevoHe opwekking uit den doode, niet zijn voorgevallen. Bij het nommer is eene «Wandelkaarl voor de Schevcningschc boschjcs" gevoegd. Bij de gisteren te "s Ilagc gehouden acte-examens voor hel lager onder wijs deden nog voor de acte in het teekenen 5 candidaten examen2 wer den afgewezen, en toegelaten de htr. A. Franeken (rit llazerswoude, N. van der Zwaai uil Kralingeu en A. van der Zanden uil Gorinchcm. Voor de acte in de wiskunde hadden zich 4 candidaten aan liet examen onderwor pen. 3 werden afgewezen, en toegelaten de heer M van den Berge uit Melissant. Naar men verneemt zullen er waarschijnlijk binnen kort veranderin gen in de inrigting der soldaten-menage worden gebragtdaar de corps- kommandanten zijn aangeschrevende bestaande contracten met leveranciers niet meer te vernieuwen of, zoo noodig, er de bepaling «lot wederopzeg- gens toe" in te doen opnemen. Het stoomschip Conradvan Amsterdam naar Batavia, is op 15 Sept. van Port-Saïd vertrokken. Naar men nader verneemt is uit het onderzoek van het lijk, dat Maan dag avond in de nabijheid vau het station Zevenbergen—Moercapelle gevon den is, gebleken, dat er volstrekt niet aan misdaad gedacht kan worden, maar wel aan zelfmoord. De bedoe'lde persoon was Adolf Rosenthal gc- heelen en afkomstig uit Maagdenburg van eene deftige familie. De firma Crans C°. te 'sGravènhage heelt van de gemeenten Zand- voort en Blocmendaal, en ook van de gemeente Haarlem, gunning gevraagd voor den aanleg van een stoomtramweg over Overveen naar Bloemendaal en naar Zandvoort. uitgaande van het paardenspoor op de Groote Markt of van de Ged Oude Gracht te Haarlem. Tegelijkertijd hebben de lib. J.W.J. Levell, koopman te Rotterdam, F. A. R. Schwiep, koopman Ie Amsterdam, en D. de Leeuw, architect te Heemslede, gunning gevraagd voor den aanleg van een stoomtramweg naar Overveen en Bloemendaal, uitgaande van de Turfmarkt aan het Spaarne Ie Haarlem, dwars door de stad, langs de Oude Gracht en den Zijlweg. De nieuwe cursus aan de theologische school te Kampen heeft een aanvang genomen. De school telt thans 42 theologische en 5G Literarische studenten, welke cijfers sedert hare oprigting in 1854 nog niet bereikt zijn. Door het geregtshof te Arnhem is II. S. ter zake van poging tot moed- willtgen doodslag veroordeeld tot twee jaren celstraf. Uit het onderzoek was gebleken, dat in den vroegen morgen van 19 Julij II., terwijl zekere Johannes Verhey met II. S. en eenige andere personen bezig was aan het grasmaaijen op Steinerswijk onder Elden (gemeente Eist), lusschen S. en Verhey twist ontstond over het maaijen, waarbij S. naar Vcrhey's oordeel zich bediende van eene zeis, die niet scherp genoeg was; dal tegen zes uur in dien morgen Verhey en zijne mede-maaijers in hel gras gingen liggen om hun brood te eten, maar S. staan bleef, eh de woorden»isseling met Verhey, welke deze laatste als geëindigd had beschouwd, voortzette, en zeide: «wat je van mij hebben wijt, kunt ge van mij krijgen, sta maar op"; dat Verhey daarop opstond, zeggende: «dal is mij goed, als het daarop aankomt kan ik jou gemakkelijk hebben"; en dat S. toen op eens een revolver uil zijn zak nam. op Verhey aanlegde, en op hem school, zon-

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1