LKIIIÜCHe COURANT. oproeping in werkelïjken dienst, 18Sft. W 184. MAANDAG 9 AUGUSTUS. ST A 1)5- BER SLHTEN. van milicien-verlofgangers der lichting van 1877. PATENTBLABEN. BINNEN LA NBSCHE BERIGTEN. Dc Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars 1.50, franco p. p. f2.—, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 1.85, franco p.p. f 2.35. Het Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjaars, huiten de expeditiekoslcn. Afzonderlijke nummers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. tie prijs der Advertcntifn is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cenis. BIJ deze Courant behoort een Bijvoegsel. Bij deze Courant wordt verzonden bladz. 39—40 der Handelingen van den Gemeenteraad [Ingekomen stukken BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN. Brengen bij deze ter algemccne kennis dat de saluutschoten, bedoeld in het Koninklijk besluit van 14 Juli 1818, N°. 61, bij de aanstaande beval- liug van Hare Majesteit de Koningin, zullen plaats hebben op het Schuttersveld aan den Rijnsburgersingel. wordende de bewoners van de nabijgelegen huizen opmerkzaam gemaaktdat door hel openschuiven der ramen het breken van glasruiten bjj het schieten kan worden voorkomen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 7 Augustus 1880. DE KANTER. Burgemeester. E. KISTSecretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen bp deze ter algemeene kennis dat de Nieuwe rijnvan de Hoogstraat tol aan de Burgslecg, op den Jt«dt0, li'1'» en ia1'» Augustus ek., van des mugens 8 lot 's namiddags 5 uren voor des passage met rijtuig zal GFJLOTEN zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 7 Augustus 1880. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van 0. J. Van Hartevelt houdende verzoek om in het pakhuis in de Groenesteeg N°. 112 varkee,s te oiogen houden en mesten; Gelet op art. 152 der Algemeene Politieverordening van 6 November 1879 Doen te wetendat tol hel hooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende panden, ten opzichte der informaliën de cumoiodo et innommododoor Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer gemeente, op Donderdag den 12d'" Augustus aanst.'s voormiddags te elf urenzullende de belanghebbenden verplicht zijn hunne bezwaren tegen dat verzoek op dien lijd in te brengen, terwijl, bij verzuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilli ging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders vernoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 7 Augustus 1880. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER der Gemeente Leiden, Gezien de Circulaire van den Heer Commissaris des Konings in de pro vincie Zuid-Holland, van den llJcn Maart II., A. N°. 538/1 (2e aid.), Provinciaalblad n°. 23; Brengt ter kennis van de in deze gemeente gevestigde milicien-verlofgan gers der lichting van 1877, behoorende tot hel regiment Grenadiers en Jagers, de acht regimenten Infanterie en het 2', 3' en 4' regiment Huzaren, dat zij, krachtens art. 125 der Militiewei, onder de wapenen worden geroepen en daartoe op Zaterdag den 14deD Augustus aanstaandedes na middags vóór vier uren, bij hunne korpsen tegenwoordig moeten zijn, in uniform gekleed en voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uit rusting door hen bij hun vertrek met groot verluf medegenomenalsmede van verlofpas en zakboekje, zullende de opgeroepen manschappen op den 18d,n September daaraanvolgende in het genot van onbepaald verlof worden hersteld dat bedoelde miliciens mitsdien worden uitgenoodigdzich op Donderdag den 12 Augustus aanstaande, des voormiddags tusschen 9 en 12 uren, aan te melden ter plaatselijke Secretarie, tot het ontvangen van aanwijzing van de plaats waarheen zij zich hebben te begeven en van het hun eventueel toekomende daggeld of passage-biljet; en dat, bijaldien ziekte of andere wettige redenen hen mochten verhin deren aan deze oproeping te voldoen, zij daarvan tijdig ter plaatselijke Secretarie behooren kennis te gevenin het eerste geval onder overlegging eener geneeskundige verklaring. Ten einde niemand hieromtrent onwetendheid zonde kunnen voorwenden, geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 31 Juli 1880. DE KANTER. De BURGEMEESTER, Hoofd van hel Gemeentebestuur van Leiden, brengt bij deze ter algemeene kennis dat door hem aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld het op den 4d,u Augustus jl. invorderbaar verklaard kohier voor de personeele belasting dienst 1880/81, van de wijken VII, VIII, IX en restanten; zijnde een ieder verplicht zijn aanslag op den bjj de wet bepaalden voet te voldoen. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 7 Augustus 1880. DE KANTER. De WETHOUDER, Voorzitter van het College van Zetters te Leiden, doet te weten, dat de patentbladen van koffiehuishoudersslijters en tap pers benevens de nog onafgehaalde patenlbladen van inlandsche kramers en schippers, dienst 1880/81, op vertoon van voor voldaan geteekende qnitantien, verkrijgbaar zijn in een der vertrekken van het Raadhuis dezer gemeente van Woensdag 4 tol en met Dinsdag 10 Augustus e. k.uitgezon derd den Zondag, van 's namiddags 1 lot 3 uren. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Wethouder voornoemd. Leiden, 3 Augustus 1880. M'. P. C. L1BREC11T LEZWIJN. LEIDEN, 7 Augustus. In de maand Julij zijn binnen de gemeente Leiden geboren: 132 kinderen, als: 70 zoons en 62 dochters, waaronder is begrepen 1 twee- linggeboorte. Overleden 65 personen, als: 10 mannen, 9 vrouwen, 23 zoons en 23 dochters; daarenboven als levenloos aangegeven 5. Gehuwd 1 25 paren. Door burg. en weth. is aan den raad voorgesteld de verordening van 14 Februarij 1878, houdende aanwijzing der plaatsen, dagen en uren voor de verschillende markten, ii| dien zin te wijzigen, dal de Kalvermarkt als ligplaats voor de verkoopers van turf. hout en steenkolen wordt opgeheven, om te dienen als ligplaats voor schepen en stoombooten. Daar reeds aan 24 beurtschepen en 20 stoombooten aan ol bij de Haven eene ligplaats is aan gewezen is uitbreiding van de gelegenheid daartoe noodzakelijk. De van wege het bestuur der afd. Leiden en omstreken van de Ned. Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde gegeven en reeds vroeger door ons besproken expositie van dubbele Knol-Begonia-bloemen werd gisteren avond op Zomerzorg gaandeweg door een vrij aanzienlijk getal leden met hunne dames bijgewoond. De afgesneden bloemendie op een plateau »eii genre de bois rustique", op een ondergrond van witte watten, geëxposeerd waren, wekten, zoowel om de frischheid van kleur als rijkdom van blad, algemeene bewondering. Zij waren van de winning der laatste jaren, en voor den eigenaar, den heer Bouwman, van Velp. die gaarne aan de bezoekers alle verlangde inlich tingen gaf, was het zeker strcelend, dal de door hem door kweeking zoo prachtig verkregen resultaten zoo algemeen werden gewaardeerd. Van die waardering gaf ook liet bestuur der afd. blijk door, op voordragt van eene daarioe benoemde commissie van beuordeeling, de lib. Bertram, van den j Berg en Beekmanhem het certificaat 1« klasse der aid. toe te kennen. Het muziekcorps der dienstd. schutterij alhier is voornemens Dingsdag aanst., bij gunstig weder, een concert tegeven aan het badhuis »deZwaan'' te Katwijk aan Zee. Het aanzienlijk getal badgasten, dat thans te Katwijk vertoeft en het genot, dat een uitstapje naar liet zeestrand alsdan onzen stadgeiiooten zal aanbieden, doet verwachten dat aan dit concert een druk bezoek zal ten deel vallen. Ter vervulling der bestaande predikants-vacalure is door het kiescol- legie der Ned. herv. gemeente alhier, uil het vroeger vermelde zestal, het volgende drietal gevormd: C. P. N. Pikaar, pred Ie Harmeien; J. J. A. Ploos van Amstel, pred. te Reitzum; G. Boer, pred. te Ouderkerk a/d IJssel. De afdeeliug Leiden en omstreken van de Nederl. maatschappij voor tuin bouw en plantkunde was voornemens Dingsdag 17 Augustus eene excursie te doen naar Boskoop, ten einde aldaar eenige boomkvveekerijen te bezigti- gen. Naar wij vernemen zal die excursie, wegens het alsdan te geveu con cert op Zomerzorg, niet op dien dag, maar op Woensdag 18 Augustus plaats hebben. Op de thans te Zeist geopende bloemententoonstelling is eene groole zilveren medaille toegekend aan den heer J. D. Speel, ouder Leiderdorp, wegens de inzending, buiten het programma, van nieuwe Coleus. Heden morgen ten 7 ure is aan het Kort Rapenburg een handwagen beladen met snijboonen. waaronder een hond was gespannen, met een der twee bestuurders, den 15 jarigen W. S.te water geraakt; de jongen werd spoedig gereed, maar de hond is bij dit ongeval omgekomen en de as van den wagen gebroken.

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1