LEIDSCHE COURANT. I KSO. VRIJDAG 23 JULIJ. i°. 17». öe Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jetars f 1.50, franco p. p. f2. met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 1.85, franco p.p. f 2.35. Hel Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars, huilen de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Adverlentifn is van 1—4 regels 1.—iedere regel meer 25 cents. ST ADS-BER1CHTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat de rekening en verantwoording van de inkomsten en uitgaven dezer gemeente, over het dienstjaar 1879, met al de daarbij behooreude bescheiden, aan den Gemeenteraad op heden is overgelegd, tegelijk voor een ieder, gedureude vcertieu dagen, ter lezing nedergelegd op de Secretarie dezer Gemeente en in druk, tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar gesteld. Geschiedende daarvan, ingevolge art. 20 der Wet van 29 Juui 1851 Staatsblad n°. 85), openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER. Burgemeester. Leiden, 22 Juli 1880. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER. Hoofd van hei Gemeentebestuur van Leiden, doet te wetendat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld het op den I9d"> Juli jl. invorderbaar verklaard kohier voor de per- soneele belasting van wijk IV, dienstjaar 1880/81; zijnde een ieder verplicht zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd. Leiden, 22 Juli 1880. DE KANTER. NNISt\LMS11 K BRKIGTKN. LEIDEN, 22 Juljj. In de zitting van den gemeenteraad van heden is ingekomen de reke» uilig der ontvaugsten en uitgaven vau de gemeente over 1879; zij werd gesteld in handen van de commissie van financiën. Ook is ingekomen een voorstel van curatoren van het gymnasium tot tijdelyke aanstelling van een leeraar in de Fransche taal, alsmede een rapport van commissarissen der gasfabriek betreffende de onlangs in den raad gestelde vragen. De voorzitter deelde mede, dat de heer mr. van der Lith de betrekking van voorzitter vau de commissie van financiën had aangenomen, en dat aan W. Etienne, eervol ontslagen lautaarnpoetser en controleur aan de stedelijke gasfabriek, een pensioen is verleend, voorloopig ten bedrage van 257.40. Tot hulpouderwijzeres aan de school n°. 1 voor onvermogenden werd be noemd mej. A. C. Japikse, tijdelijk met de waarneming dier betrekking belast, en aan A. F. J. Vinkesteyn werd, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als hulponderwijzer aan de school n°. 1 voor minvermogenden. Op het verzoek van F. de Ruyter, tot het leggen vau twee bruggen over de sloot langs den Stationsweg, werd gunstig beschikt. De heer Donner drukte de hoop uit, dat dit de laatste aanvrage van dien aard, wal de plaats be treft, mogt zijn, en men tot demping van die sloot zou overgaan. Gunstig werd ook beschikt op het verzoek van N. van der Poeltot het leggen van een duiker door het Delltsche jaagpaden op dal van J. vau Schalkwijk, ter bekoming van gemeentegrond iu bet Fokkestraatje. De voordragt tot hel verleenen van eervol ontslag als lid van liet bestuur over het ziekenhuis aan den heer G. F. Alsche gaf aanleiding tot eenige discussie. De lieer Goudsmit toeh meende, dat dit ontslag moegelijk kon verleend worden, daar de commissie van bestuur over liet ziekenhuis van rijkswege was ontbonden. Het in stemming brengen van een voorstel tot het verleenen van ontslag stelde ook de mogelijkheid, dat dat ontslag niet werd verleend en daardoor zou men in eene vreemde positie komen. De heer Verster deelde deze zienswijze. De voorzitter zeide, dat de commis sie met 15 Julij was ontbonden en dat de hier in behandeling zijnde voor dragt reeds den 7d'° Juljj was gedaan. De beleefdheid vorderde toch, dat de heer Alsche, die door den raad was benoemd, ook door den raad eervol werd ontslagen. De heer Juta liet zich ook in dien zin uit, met het oog op de dankbetuiging voor de bewezen diensten, die bij het voorstel ge voegd was. In stemming gebragtwerd de voordragt aangenomen met 11 tegen 2 stemmen. Een slaat van af- en overschrijving op de begrooting van liet II. G. of arme wees- en kinderhuis, dienst 1879 werd goedgekeurd. Een voorstel lot wijziging van hel reglement van orde voor de vergaderingen van het collcgie van burg. en weth. in dien zindat het dagelijksch bestuur meerdere vrijheid zou verkrijgen tot het onderling verdeelen der werkzaamhedenvond bij enkele leden bedenking. De heer du Rien kon er zich niet mede vereenigen. Onder de bestaande regeling liepen de zaken goed; hij zou zich dus liever daarbjj honden. De heer Juta geloofde, dat de nieuwe regeling werd voorgesteld om den burgemeester gelegenheid te geven aan het hoofd van de commissie van fabricage te blijven. Hij zou er niet tegen stemmenmaar achtte toch de beslaande regeling beter. De heer Donner stelde eene verandering in de re dactie voor, maar de voorzitter wees er op, dat, hetgeen dat lid wilde ver anderen, niet voorkwam in het voorstel, maar in de toelichting daarvan. In stemming gebragtwerd het voorstel met 10 tegen 3 steramen aangenomen. Een verzoek van J. E. Zirkzee, tot het maken van een keldergat in de I'aardensteegwerd toegestaan. De beer Wilhelmy Damsté vestigde de aan dacht op de noodzakelijkheid hier toe te zien, dat de rooster met zorg en wat sterker dan gewoonlijk werd gemaakt, uithoofde er soms wel eens, bij de smalte der steeg, een kar of een ruiter over zou gaan. Hierop zal gelet worden. De behandeling van de aan grdep. staten ingediende reclames legen het kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1880, had met gesloten deuren plaats. De voordragt betreflende het jagen naar waterwild op de Vroonwalcren werd goedgekeurd. Dientengevolge zullen even als in het vorige jaar jagt- permissiën uitgereikt worden tegen den prjjs van 6 (Gedurende het afgc- loopen jaar hebben de afgegeven permissien /138 opgebragt. lerwjjl de bij verpachting ingeschreven som 101.06 bedroeg). De heer Wilhelmy Damsté stelde voor er de verzekering bij te voegendal nog gedurende 3 jaren die weg zal gevolgd worden, maar men vond het niet goed zich daartoe (e verbinden. De heer Verster geloofde dat er zich dit jaar meerdere lielheb- bers zouden opdoen; in het vorig jaar was de zaak te Iaat bekend ge worden. De rekening van het stedelijk werkhuis kon ook nu weder niet behan deld worden, omdat het getal leden ontoereikend was, bijaldien de ren- danten van rekening zich verwijderden. Voor het sluiten der vergadering vroeg de beer Ie Poole of by de ontbin ding der commissie van bestuur over het ziekenhuis nu alle contróle van den kant van Leiden is opgeheven. Tol hiertoe had men toezigt over 'de zieken die van stadswege daar werden verpleegd. De voorzitter zeide, dat volgens het contract van 1857 het toezigt berust bij burg. en weth. Dat toezigt blijft bestaan. De zaak was nog niet bg burg. en weth. besprokenmaar zoodra dal geschied was, zon de raad er kennis van krijgen. De heer Juta meende in overweging te moeten geven, ingeval de financiën hel toelieten, de hand te slaan aan de verbetering van den toestand van de Langegracht, vooral het deel tusschen de gasfabriek en de Mare. Die gracht was heden onbegaanbaar wegens den stank en de uitwasemingen daar ter plaatse. De voorzitter wees er op, dat in dezen tijd van het jaar meest alle grachten stinken en niet alleen hier, maar ook in vele andere plaatsen. De toestand der Langegracht zou echter nader onderzocht worden. Dc aandacht onzer lezers vestigen wij in het bjjzonder op de hierach ter voorkomende uiinoodigiiig van het bestuur der Leidsche looneelverecni- ging "Jacob Cats". De bestuurders vau corporatiendie tot het daarin omschreven doel nog roogten willen medewerken, zijn verzocht spoedig van hunne adhaesie te doen blijken. Eene zooveel mogelijk algemeene medc- werkiug lag in het plan der hoofdcommissie voor het huldeblijk aan den burgemeester en geeft naluurlgk aan de zaak eene grootere waarde. Wij meenen hier in het bijzonder de aandacht wel te mogen vestigen op het aangekondigde, ook nog in dit nommer der courant, groot kinder feest, dat, bij genoegzame deelneming, Dingsdag avond op Zomerzorg zal plaats hebben. Dergelijke kinderfeesten, op zoo groote schaal, zijn nog slechts op enkele plaatsen van ons land voorgekomen. De leiding van het geheel is opgedragen aan den heer Oscar Meunier, die zich iu dat vak ceu goeden naam heeft verworven. In het Parklocaal te Amsterdam en in het Tolhuis aan het Y heeft hij dezer dagen dergelijke feesten geleiden daarbij mogt hij een groot succes verwerven. Bij dit feest zal de tuin bij tusschen- poztn met Bengaalsch vuur worden verlicht, liet programma bevat, be halve dans-uommerswaaraan het jonge volkje kan deelnemen, ook nog nommers, waarbij voor jongens en meisjes spelen zijn uiigesclireven. Zij, die zich daarbij hel flinkst houdenverdienen een prijs. Ook te Arnhem heeft^

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1