het vrouwelijk personeel een kostbaren ring ten geschenke gegeven. Den volgenden morgen vroeg hij het geschenk terug om dat tegen eene andere kost baarheid uil zijne rijkelijk van die voorwerpen voorziene reistasch te ver wisselen. Aan dit verzoek werd gevolg gegeven, maar de bordeelhoudster vond er aanleiding in de politie te waarschuwen. De man werd, op het punt staande naar Deventer te vertrekken, in de vestibule van het stations gebouw. op aanwijzing van de bordeelhoudster, door 5 agenten van politie gearresteerd. Zijne bagage bevatte ook een revolver, waarmede op het bureau van politie een ernstig ongeluk had kunnen plaats hebben, daar de revolver, die geladen was, onverwachts afging. Zaturdag 11., terwijl vier jongelieden Ie Kampen voor pleizier aan het zeilen waren, viel het vaartuig om, ten gevolge waarvan alle vier verdron ken. Een paar uur later werden hunne lijken opgevischt. Uit Vecnhnizen meldt men aan de N.R.C.Een paar dagen geleden verwijderden zich heimeljjk eenige verpleegden van hun wrerk op het veld, om uit het naburige Westervelde sterken drank te halen. Teruggekeerd, maakten zij van den drank een zóó rijkelijk gebruik, dat zij spoedig in volslagen staat van dronkenschap verkeerden, zoodat zij door de politie per as naar het geslicht moesten worden teruggevoerd, 's Avonds bij het houden van appèl ontdekte men, dal één hunner nog ontbrak, en weldra werd bij gerucht vernomen, dat men hem had zien worstelen, en zelfs dat zij een hunner kameraden in het water hadden geworpen. Na eenig zoe ken werd werkelijk het ljjk van den vermiste gevonden. De brigadier K. 11. de Ruiter hield zich terstond ijverig bezig, om, zoo mogelijk, gege vens te verkrijgenen slaagde daarin ook. Op het door dien politicbeambte opgemaakt proces-verbaal arriveerden Zaturdag te Veenlniizen de officier van justitie en de griffier bij de rcglbank te Assen, ten einde de zaak verder te onderzoeken, en in den laten avond van dien dag is een der verpleeg den gevankelijk naar Assen overgebragt. Te 's llertogenbosch is in de geldleening dier gemeente ad 50000 4 pCt. ingeschreven voor ƒ232,000. Te Bergen op Zoom is een knaap van zes jaar door een zonnesteek getroffen en weinige oogenblikken daarna aan de gevolgen overleden. Te Bosch-kapelle, nabij Zaanslag, is in den nacht van Zaturdag óp Zondag de bliksem geslagen in de schuur van den landbouwer de Moor. De schuur met 4 stuks hoornvee, benevens eene aanzienlijke hoeveelheid tarwe, gerst en haver, is eene prooi der vlammen geworden. De knecht van den landbouwer heeft, met gevaar van zijn leven, al het overige vee gereddoor nog tijdig de koorden af te snijdenwaarmede de dieren op de stallen waren vastgebonden. 'sGRAVENHAGE, 20 Julij. Door Z. M. is II. W. baron van Aylva van Pallandt van Waardenburg en Neerijnen, lid van de eerste kamer der staten-generaal, bevorderd tot kommandeur in de orde van den Ncderlandschen Leeuw. Tot ontvangers der directe belastingen enz. zijn benoemd: te Zwart sluis, A. M. van Iddekinge, thans te Mijdrecht, te Tubbergen, R. U. Mes dag, thans te Reilen; te Knijpc, B. Ribbink, thans te Vollenhove; teDauten, J. Altena, boekhouder 2« categorie te Amsterdam; te Vught, T. F. C; Leclerq, thans ontvanger te Assen; te SchagcnH. B. Vollenhoven van Daa- len, thans te Lemmer. Tot ontvanger der registratie zijn benoemd: te Amersfoort, jhr. mr. A. M. C. van Sandberg, thans te Tiel; Ie Boxmeer, J. M. van Walsem, thans te Gennep; te Gennep, J. Caland, thans surnumerair. De kapitein der infanterie op non-activiteit F. J. E. Cokart en de kapitein G. l'h. P. baron Creutz, van het 1' reg. infanterie, laatstgemclde op zijne aanvrage, zijn op pensioen gesteld. - Aan den met verlof hier te lande aanwezigen magazijnmeester le kl. der genie van het leger in Nederl. Indie J. Jarman, en aan den met verlof hier te lande aanwezigen le0 luit. der infanterie van het leger in Nederl. Indië A. F. d'Arnaud Gerkcns is eervol ontslag verleend uit de mili taire dienst. De heer J. C. O. Grön, praktiserend geneesheer le Schwartau (vorsten dom Lnbeck), is voor den tjjd van vijf jaren benoemd tot officier van ge zondheid 2' kl. bij het leger in Nederl. Indië. De luit. ter zee le kl. H. L. Cadetbehoorende tot de rol van het wachtschip te Willemsoord, wordt op non-activiteit gesteld. De minister van buitenl. zaken, baron van Lijnden van Sandenburg, is gisteren avond in de residentie teruggekeerd. De minister van marine zal Vrijdag aansl. geen gehoor verleenen. In de zitting van de provinciale staten van Zuidholland van heden is lot lid van gedeputeerde staten, met 46 van de 63 uilgebragle stemmen, gekozen de heer mr. C. A. van der Kemp, le 's Hage, die de benoeming in In raad nam. Met 49 legen 17 is door de stalen verder afgewezen de sub sidie-aanvrage van den heer Crans, voor een zeehaven te Scheveningen in verband met een waterweg naar de Maas. Na zeer breedvoerige discussie is het voorstel der commissie, in overeensicmming met dat van gedep. sta ten, om 1% millioen voor aanleg en ƒ10000 voor onderhoud van den verbeterden waterweg in Noord- en Zuidholland toe te staan, aangenomen, met behoud van de voorwaarde der rigting langs Gouda, en na verwerping niet 45 tegen 23 stemmenvan hel amendement van den heer Vlielander Heinoui als voorwaarde vrije vaart te bedingen. Na vaststelling van aide aanhangige v.aterschaps- en polder-reglementen, is de vergadering der sta len verdaagd tot morgen, Woensdag, ten 11 ure. Wegens diefstal in dienstbaarheid werd heden door de regtbank alhier de llaagsche schoonmaakster, die zich ten nadeele haars meesters aan dief- i stal van bedveeren heeft schuldig gemaakt, veroordeeld tot drie maanden celstraf; terwijl ter zake van bedriegelijke opligting eene celstraf van twee maanden werd opgelegd aan zekeren T.die zich op den uaam van zijn broeder als koloniaal had doen aannemen. Te Scheveningen kwamen gisteren middag en heden nacht 3 haring schuiten aan, die gemiddeld 140 ton pekelharing en van 5 tot 50 ton steur- haring aaubragten. Met die van Vlaardingen aangevoerd, werden ruim j 150 tonnen sleurharing verkocht, die van ƒ17 tot f 23 per ton opbragten. Ook is er eene vischschuit aangeweest, die 38 besomde. De prijs der tongen was van ƒ0.25 tot ƒ1 per stuk. Eene kleine partij schol of scharren, van Engeland aangebragt, werd voor ƒ16 de ton of kist verkocht. BUITEKLANDSCI1E BER1GTEN. BELGIE. De wapenschouwing, die Zondag plaats had, werd door prachtig weder begunstigd. Ruim 20000 man was bijeen. Z. M. de koning, vergezeld van den graaf van Vlaanderen en eenen schitterenden staf, inspecteerde de troe pen. Daarna werd voor den koning gedefileerd. Op de troepen volgde eene juichende menschen-massadie den koning omringde en met geestdrift begroette. Op het feestmaal, ter eere der builcnlandsche journalisten, in het palcis voor de tentoonstelling gegeven, heeft o. a. de vertegenwoordiger der Mid- delburgsc/ie Courant een toast uitgebragt. llij verklaarde, dat de meeste Nederlandsche journalisten, ofschoon allen met de beste gevoelens jegens België bezield, uit kieschheid jegens bun vaderland hadden gemeend, zich van dit feest te moeten onthouden; maar dat de Middelburgsche Courant hunne zienswijze niet deelt. Laat ons deelnemen, zeidc hij, aan de ver kondiging van den roem van het tegenwoordige, niet van het verledene. De wederzijdsche volkshaat is verdwenen. De diplomatie heeft de vereeni- ging der beide landen tot stand gebragt en vernietigd. Men had twee vol ken vereenigd, niet ter voldoening aan hunne wenschen, maar ter verwe zenlijking van politieke bedoelingen. De spreker eindigde met hulde Ie brengen aan het vrije, bloeijende België. De minister van binnenlandsche zaken verklaarde, dat hij niet voornemens was geweest het,woord te voeren, maar dat hij zich thans gedrongen ge voelde te antwoorden met eene dankbetuiging voor die woorden en met een feestdronk op Nederland. EXGELAKD. LONDEN. 19 Julij. liet lagerhuis heeft aangenomen het wets-ontwerp van mr. Dillwyn. waarbij de verschillende wetten ter bescherming van de vogels worden ge amendeerd en zamengcsmolten. Door dit wets-ontwerp wordt hel vangen van alle vogels gedurende den broeitijd volstrekt verboden, lntusschen wordt aan den minister van binnenlandsche zaken vrijheid gelaten enkele vogels tijdelijk uit te zonderen - De regering heelt twee officiële stukken aan het parlement overgelegd betreffende de honger-typhus, die, naar men beweerde, in Ierland heerscht. Daaruit blijkt, dat hier geen sprake van honger-typhus is. De hier en daar heerschende typhus is een gevolg van onreinheid en van de ellendige wonin gen waar tal van personen gehuisvest zijn. Door de prinses van Wales is de eerste steen gelegd van een nieuw ziekenhuis voor vrouwen te Chelsea. FRANKRIJK. Het Journ. off. deelt de ontvangsten van de schatkist mede gedurende de zes eerste maanden van dit jaar. Zij bedragen 76% millioen meer dan de raming was, en 50 millioen meer dan in hetzelfde tijdvak van hel vo rige jaar. De president heeft den minister van oorlog benoemd tot grootofficier van liet Legioen van Eer. Zondag middag was het nog groot feest in het 20s" arrondissement van Parijs, welk district door Gambelta wordt vertegenwoordigd. Deze heeft dan ook gemeend zich aldaar te moeten vertoonen. Hij begal zich in een open rijtuig derwaarts en werd door een talrijk publiek toegejuicht. Hij nam plaats op de estrade tusschen den maire en den heer Quenlin, directeur van het armbestuur, en steeds een zijner meest vertrouwde vol gelingen. Tal van muziekverecnigingende meeste met veelkleurige banie ren voorop, defileerden vervolgens voorbij de tribune, onder de toonen der «•Marseillaise". Eene vereeniging, die van Harfleur, werd voorafgegaan door drie jonge meisjes in rood, wit en blaauvv gekleed, waarvan de eerste eene korte toespraak tot Gambelta hield. Daarna werd mededeeling gedaan van den uitslag van een wedstrijd'tusschen muziekvereenigingen, met eene korte toespraak van den maire. Vervolgens nam Gambelta het woord: Burgers, zeide hij, ik kom hier geen groote redevoering houden. Ik kom u alleen mijn dank betuigen voor de bewonderenswaardige organisatie van dit feest, dat op zoo waardige wijze de vaderlandschc feestviering beëindigt van ons eenig Parijs. Gij hebt allen begrepen, dat nu de landsregering, na 91 jaren van strijd en worsteling, haar zegel heeft gehecht aan hetgeen ge schied is, er een dag van feest en vreugde moest aanbreken. En toen heb ben allen, zoowel de stedelingen als de landbouwers, zelfs zij die tot op heden onverschillig bleven, zich vereenigd in hetzelfde gevoel van liefde voor Frankrijk, en zij hebben allen het vaderland en de republiek toege juicht. Uier op deze heuvelen van Belleville, zoo dikwijls belasterd door onwetenden of kwaadwilligenis het vooral van pas feest te vieren te mid den dier uitstekende bevolking, die op schitterende wijze de ongeluksprofe ten wederleg!w elke aan het einde van iedere week steeds eene algemeene omwenteling voorspellen. Door de verachting, die de sterke mag toonen, moet men alleen antwoorden op die aanvallen, welke voortaan onmagtig zijn. In deze dagen van algemeene feestviering is bel goed, ook de tijden van rouw te herdenken; cn met het oog gevestigd op de vlag, die de repu bliek dezer dagen toevertrouwde aan ons jeugdig leger, is het gepast, nog eens te verzekeren, hoe trouw wij gehecht zijn aan de wet, cn hoe wij steeds besloten hebben, in ieder gevaar in de wet het riglsnocr der repu bliek te zien. Wat wij hier zeggen is de meening van hel geheele land;

Leydse Courant | 1880 | | pagina 2