LËIDSCHE! COURANT. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars j 1.50, franco p. p. f2. net het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 1.85, franco p.p. f 2.35. Het Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekostcn. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prjjs der Advertenliën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. 1S80. WOENSDAG 14 JULIJ. 103* ST ADS-RER ICHTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien arl. 8, 1' alinea, der wel van 2 Jttni 1875 Staatsblad N°. 95), tol regeling van het toezicht bij het oprichten van inrichtingen, welke ge vaar, schade of hinder kunnen veroorzaken; Brengen hij deze ter algemeene kennis dat door hen op heden vergunning is verleend aan J J. Groen en zijne rechtverkrijgenden, lot de plaatsing van eene stoommachine in het perceel in de Pieterskerk-Choorsteeg n°. 18. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 12 Juli 1880. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien de adressen van; F. J. Los en H. Cu. J. Gerritsen alhier, hou dende verzoek tot plaatsing van eene stoommachine m hunne op te richten margarinehoterfabriek aan de Korte Oranjegracht n°. 7; G. W. Zandvoort, vleeschhouwer alhier, waarbij hij vergunning verzoekt lot oprichting van eene slachtplaats in een gedeelte van het huis aan de Hooglandsche Kerkgracht n°. 9; J E. Zirkzee. sigarenfabrikant alhier, daarhij vergunning verzoekende tot oprichting van eene sigarendrogerij in het pand in de Paardensleeg n°. 2; Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n». 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemde verzoeken, met de bjjlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Dinsdag den 27't'a Juli aanst., 's voormiddags Ie elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen die verzoeken in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER. Burgemeester. Leiden, 13 Juli 1880. E. KIST, Secretaris. DINNEN LANDSCHE HE IIIUTËN LEIDEN, 13 Juiij. F erkiezingen voor de eerste kamer der stnten-generaal aftreding 1880). Noordholland. Herkozen jhr. mr. D. van Akerlaken, met 51 van de 56, en jhr. mr. C. J. A. den Tex, met 49 van de 58 stemmen. Limburg. Gekozen mr. W. H. Pijls, met 27 stemmen. Jhr. L. L. G. M. de Villers de Pité verkreeg 17 stemmen. Groningen. Herkozen mr. J. J. Gremers, met 24 stemmen. Op mr. B. van Roijen werden 9 stemmen uitgebragt. Overijssel. Herkozen de heer A. J. Blijdensteinmet 34 van de ^4 uit- gebragte stemmen. Noordbrabant. Herkozen mr. C. J. A. van Rjjckevorselmet 52, en mr. A. F. Vos de Wael, met 47 van de 60 uitgebragte stemmen. Zeeland. Herkozen mr. W. C. Borsius, met 28 van de 30 uitgebragte stemmen. Gelderland. In plaats van baron van Aylva van Pallandt is bij eerste stem ming gekozen mr. W. A. A. J. baron Schimmelpenninck van der Oije.met32 van de 57 stemmen. Herkozen bij derde stemming mr. C. J. R. Nobel, met 34 van de 57 stemmen. Jhr. F. K. J. van Nispen tot Pannerden verkreeg 22 stemmen. Friesland. Herkozen jhr. mr. J. H. F. K. van Swinderen, met 40 van de 46 uitgebragte stemmen. 's Lands middelen over de zes eerste maanden dezes jaars hebben opgebragt 46,771,248.97, zijnde 970,133.43y2 meer dan in hetzelfde tijdvak van 1879. 6/12 der raming bedroeg ƒ49,163,042.00. De kapitein der inf. S. baron van Lynden, van het depót 41' reg., is overgeplaatst van Gouda naar Leiden; de tot kapitein bevorderde 1* luit. van het instr.-bataillon L. Tissot van Patot is ingedeeld bij het depót te Gouda. De officier van gezondheid 2e kl. H. G. G. Heringa is mede te Gouda ingedeeld. In den nacht van Zondag op Maandag jl. hebben in den Vrouwenkamp in een bordeel wanordelijkheden plaats gehad, waarbij de houdster van dat huis P. is verwond geraakt; terwijl de vermoedelijke daders zijn in arrest genomen. Zondag voormiddag ten 10 ure is H. K., die een emmer water schepte, daarbjj in het Galgewater gevallen, doch terstond gered. Gisteren avond is de koetsier A. W. d. V. in de Paardensteeg van zjjn rijtuig gevallen; hij is daarbij in het aangezigt verwond geraakt. Twee leerlingen der openbare lagere school te Voorschoten, namelijk: C. L. J. Petrie en W. Bekker, geen van beiden nog den ouderdom van twaalf jaren bereikt hebbende, zijn geslaagd, ten gevolge van het gehouden admissie-examenvoor de toelating tot de lessen aan de hoogere burger school. Laatstgenoemde moet over acht weken voor een vak nog terug komen. Een derde leerling derzelfde school, de jonge heer C. G. A. Druc- ker, die twaalf jaren bereikt heeft, is toegelaten tol het gymnasium. De Staatscourant beval een staat van nalatenschappen, afkomstig van onderofficieren en verdere manschappen der landmagt in Nederl. Indië, waarvan het saldo door de regthebbenden kan opgevraagd en ontvangen worden bij het ministerie van koloniën iu Nederland. Daarop zijn vermeld de nalatenschappen van C. van den Berg, geb. te Sassenheim, ad ƒ40 13, en van W. Schipper, geb. te Katwijk, ad 40 19. Te Groningen zijn als apothekersbediende geëxamineerd 3 mann en 1 vrouw, caudidaten. Daarvan werden toegelaten de heer N. van der Sleen, geb. te Hoogeveen en mej. G. C. Heringa, geb. te Utrecht. Te Delft fs overleden de zoo hoog gewaardeerde musicus J. A. Klerk. Zjjn dood is een groot verlies voor de kunst, aan welke hij zich langer dan een halve eeuw gewijd had. Tc Gouda werden lieden, toen bekend weid dat de burgemeester be dankt had voor de benoeming tot lid van gedep. stalen algemeen de vlag gen uitgestoken. Heden avond zal er illuminatie ontstoken worden. Te Haarlem is in den nacht van Zaturdag op Zondag brand uitge broken ten huize van Mozes llijmans, winkelier iu garen, band enz., iu de Lange Veerstraat, die door een voorbijganger werd ontdekt en ver moedelijk ontstaan was door ouvoorzigtigheid bij het rooken van tabak in den winkel. Verschillende artikelen, benevens een gedeelte der winkelkasten zijn door de vlammen vernield. De bewoners zijn door middel van eene ladder uit de bovenverdieping gered, daar de vlammen hun den toegang tot den winkel beletten. Door de buren en eenige agenten van politie is de brand gebluschl. zoodat de brandweer, die inmiddels was aangerukt, geene dienst heeft behoeven te verrigten. Te Amsterdam is gisteren namiddag brand uitgebroken in een pakhuis in de Rozenboomsleeg bij de Kalverstraal. Die brand nam spoedig zoozeer in hevigheid toe, dat hjj met behulp van vier sloombrandspuiten met moeite lol het betrokken gebouw kon beperkt worden. Dit perceel is dan ook ge heel uitgebrand. Hel onderstuk was in gebruik bij den lieer J. J. Per- nock llzn., fabrikant van metalen planten en bloemen. Achter zijn winkel bevond zich de werkplaats van de heeren Jansen Zn., meubelfabrikanten, waar eene nieuwe stoommachine voor het eerst in werking was. De boven verdiepingen van het verbrande gebouw waren iugerigt tot bergplaatsen van de heeren Jansen en van de firma Cossa in galanteriën enz. Eene aanzien lijke waarde is eene prooi der vlammen geworden. - Duor wijlen den heer J. Leur II.Az. is een legaal van ƒ10.000 ver maakt aan het diaconie wees-, oude mannen- en vrouwenhuis der hersteld evang. Luth. gemeente te Amsterdam. Zaturdag nacht is in de katholieke kerk te Buitenvelde aan den Am- stelvcenschen weg, nabij Amsterdam, een stoute diefstal gepleegd. De dieven zijn met een ladder in de kerk geklommenhebben de bus geligt en den kelk weggenomen, benevens het zilverwerk van den kapellaan, bestaande in lepels en vorken. De dieven zijn nog niet ontdekt; de politie doet ijverige nasporingen. Te Arnhem had Zondag de bijeenkomst plaats van Nederlandsche apo thekers. Een vijftigtal apothekers uit verschillende oorden des lands ver- eenigden zich in de localeu van hel natuurkundig genootschap »Wessel Knoops", waar eenige gedachtenwisselingen over verschillende onderwerpen op pharmaceuiisch gebied werden gehouden. Voorts had een rijtoer plaats naar Roozendaal en werd de feestelijke bijeenkomst besloten met een diner in het Hotel des Pays-Bas. Bij den heer van den Brink te Velp heeft gisteren nacht een diefstal door middel van inklimming en braak plaats gehadwaarbij een groot aantal zilveren voorwerpengouden sieradenbankpapier en geld is ontvreemd. Op hel gerucht, dat de bewoner, die inmiddels van het leven was wakker

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1