LEIDSCflE COURANT. &*i lip 1880. iJgTr Jk X°. 147. Kostelooze Vaccinatie. BINNENLANDSCHE BER1GTEN. i(^§S Au3v V ZATURDAG 20 JLNIJ De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, Le prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f2.—, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 1.85, franco p.p. f 2.35. Het Verslag afzonderlijk is verkrijgt,aar voor f 2.50 'sjaars, Luiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nummers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. Btj deze Courant wordt verzonden hl adz. 3334 der Handelingen van den Gemeenteraad Ingekomen stukken).. STADS-BERICHTEN, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN herinneren hij deze den ingezetenendat de gelegenheid tot kostelooze Vacci natie en Rcvacclnatle voor onvermogendenin het lokaal der Stads waag, hij voortduring is opengesteld, en wel op Zaterdag 19 Juni, Maan dag 28 Juni, Dinsdag G Juli, Woensdag 14 JuliDonderdag22Juli, Zaterdag 31 Juli en zoo vervolgens met eene tusschenruimte van acht of, als die dag op een Zondag of Vrjjdag valt, van ziekendagen, 'snamiddags te één uur. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 17 Juni 1880. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER der gemeente LEIDEN; Gezien art. 52 der Algemeene Politieverordening, vastgesteld den 6,l<n No vember 1879; Bepaalt dat bij gelegenheid van het FEEST, door de Burgerij het Studenten- korps aan te bieden, op het Feestterrein de Ruïae, aanstaanden Dins dag den 39"° Juni, de l'ASSVGE MET RIJTUIG, tot het aanbrengen en afhalen van bezoekers, niet anders mag geschieden dan van de zfjde van het Stcenschuur O.K., terwijl de rijtuigen zich moe ten verwijderen in de richting van de Raamstegen; dat gedurende dien avond van zeven uren tot na afloop der feestviering, hel rijden langs hel Rapenburg van de IVicuwsteeg tot het Steen- schuur en langs het Stcenschuur IV.Z. verboden is. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 23 Juni 1880. DE KANTER. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Maandag 28 Juni 1880, des namiddags te twee uren. 1*. Benoeming van een Regent van het Geref. Minne- of Arme Oude Man nen- en Vrouwenhuis. (101) 2'. Idem van eene hulponderwijzeres aan de meisjesschool der 2e kl. (102) 3°. Idem van een leeraar in het handteekenen. (106) 4". Verzoek van R. Jesse, om continuatie als gemeente-apotheker. (108) 5". Benoeming van een Wethouder. 6«, Idem van een Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 7'. Verzoek van R. N. Duits Wesseling c. s.betrekkelijk het leggen van een trottoir in de Paardensteeg. (111) Idem van G Van Hcst c. s.houdende bezwaren tegen de demping van de Binnenvestgracht bjj het Plantsoen. (109) Voordracht tot het indienen van een adres aan de Provinciale Staten betrekkelijk het Utrechlsche Jaagpad. (110) 8» Ter Gemeente-Secretarie is, tegen betaling van ƒ2,80, verkrijgbaar het door Burgemeester en Wethouders op den 30"c" April jl„ ingevolge art. 182 der gemeentewet, aan den Raad gedaan uitvoerig en beredeneerd verslag van den toestand der gemeente over 1879. LEIDEN, 25 Junij. Ter vervulling der betrekking van leeraar in het handteekenen aan de scholen van middelbaar en lager onderwijs alhier is door burg. en weth. de volgende voordragt aan den raad gedaan: de hh. A. J. Nieuwenhuis, te Leeuwarden; J. E. C. de Man, te 'sHage, en J. C. Pabst, te 's llage. Omtrent het verzoek van bewoners van de Binnenvestgracht nabij het Plantsoen, houdende bezwaren tegen het dempen van die grachtwordt door burg. en weth., op advies der commissie van fabricage, voorgesteld, daarop afwijzend te beschikken. Voorts stellen burg. en weth. voor toe te staan het verzoek van eigenaars van huizen aan de zuidzijde van de Paardensteeg, tol het leggen van een doorgaand trottoir, en het ontbrekende gedeelte (dat voor het perceel loc- beboorende aan het voormalig Ttirfdragersgild) voor rekening der gemeente te leggen. Gisteren avond werd door de sociëteit Minerva de tol opluistering van het akademiefeest aangekondigde vauxhall op het feestterrein gegeven, ge volgd door een bal in het. feestlokaal. Lang voor het tijdstip der opening van het feestterrein, zag men een aantal genoodigden, met hunne dames, zich er heen spoeden om, vooral met het oog op een eventuele regenbui, zich van een gunstig plekje in de zaal of onder de veranda te verzekeren. En waarlijk, wie eenigzins van nabjj de toebereidselen had gadegeslagen, die door commissarissen der sociëteit Minerva waren gemaakt, om cte vauxhall en het bal goed te doen slagen, kan zich begrijpen, hoe menigeen zich bitter zou teleurgesteld gevoelen, die ditmaal geene uitnoodiging ontving. VVas hetgeen reeds weken te voren gezaaid en geplant was lang achter lijk in wasdom gebleven, de milde regens der laatste dagen hadden daarop echter een gunstigen invloed uilgeoefrn I, zooJat, dank zij de medewerk ine van moeder natuur, de Ruïne inderdaad ju een lusthof herschapen was. die, met den muziektempel in hel midden en du twee uil rotsen ontsprin gende fonteinen ter weerszijden er van, door brcede gazons, met bloemen omzoomd, geflankeerd en het feestgebouw in zijne gehcele breedte op den achtergrond, een waarlijk betooverend geheel vormde. Den ontwerper, den heer II. Witte, en den uitvoerder, den heer J. P. R. Galcsloot, van Amster dam, mag hier een woord van lof niét worden onthouden. Dat gebouwwaarvan de ruime en met smaak gedrapeerde portiek naar de zjjde van den muziektempel was gekeerd, is van binnen door den deco rateur Jacobs uit 's llage in een zaal herschapenschooner dan welligt ooit by eenig maskeradefeesl het geval was. Op plalond en zijwanden bleef het oog van den beschouwer met welgevallen rustenen de reusachtige gas- kroonen uit het magazijn van den lieer Kaufuiann te Rotterdam weerkaatsten bare honderden gasvlammen in tal van spiegels, waarvan er vier van ko lossale afmetingen in de hoeken der zaal waren geplaatst. Wapenschilden, vlaggen, bloemen en beelden, hier en daar met smaak aangebragt, verhoog den het eflect; terwijl zoowel restauraliekamer, als kleed- en garderobe kamers voor dames en hceren van doelmatige en smaakvolle iurigting getuigden. Het parkorchest van den heer Stumpff gaf een programma ten beste zoo als men dat, wat keuze van stukken als correcte en schoone uitvoering betreft, van dat orehest gewoon is. Tegen elf uren echter waren eenige neervallende druppelen de verontrus tende voorboden van een straks milder vloeijenden regen, zoodat al spoe dig, op weinige familiën na, het terrein ontruimd was, en men algemeen zijn toevlngt zocht in liet binnen den omtrek der zaal rondom hel voor den dans afgeschoten gedeelte, zoodat dit spoedig zóó bezet was dat in- of uitkomen er van schier onmogelijk, circulatie tot de onbereikbare illusiën behoorde en het bedienend personeel zich geen doorlogt meer kon banen. Zij die er in zalen waren daardoor van alle ververschipgen verstoken, tenzij een moedig cavalier die zelf aan de buffetten ging halen. Over het buffet, dat niet van alles scheen voorzien te zijn, vernam men nu en dan wel eens klagten. Even voor liet tijdstip, waarvan wij zoo even gewaagden, was Zijne Vorstelijke Hoogheid aartshertog Philips, in zijn met vier paarden bespan nen rijtuig gezeten, van zijne pages vergezeld, op liet terrein gearriveerd. Zijn keurig en smaakvol costuum trok aller aandacht. Nadat hy op zijn zetel had plaats genomen, ging een der pages, met een prachtig bouquet naar mevrouw de echtgenoot van den burgemeester en leidde haar tot in het midden der zaalwaar Philips baar te gemoet kwam. Eene sierlyke buiiing volgde hierop van beide kanten, waarna de vorst het prachtvolle bouquet uit de handen van zijnen page nam en het haar overhandigde. Een daverend applaudissement volgde hierop. Vervolgens maakte de vorst met de echtgenoote van den burgemeester verscheidene maal de rondte door de zaal, voorafgegaan door Elyon d'Andelot, wapenkoning van Bourgondië (J. J. Ilenny) en gevolgd door tal van edelen. Hierbij voegden zich andere pareu en weldra nam de dans algemeen een aanvang. Dal hel niet aan danslustigen ontbrak, getuigde de overvolle enceinte, waardoor voor de dansenden het genot er van niet weinig verloren ging, doordien men zich op sommige punten totaal in zijne bewegingen belem-

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1