LEIDSCHE COURANT. ISSO. De Courant verschijnt dagelijks, Zonen Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. f2. met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 1.85, franco p.p. f 2.35. Het Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prfls der Advertenlifn is van 1—4 regels 1.— iedere repel meer 25 cenls. STADS-BERICHT EN. SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat de alpha- betischc naamlijst van alle personen, die, overeenkomstig de wet van den 11 April 1827, aan de loting voor de Schutterij moeten deel nemen, ler inzage van de belanghebbenden zal liggen ter secretarie dezer gemeente, van den 18 toten met den 26 Juni aanst. (de Zondag uitgezonderd), des vooriniddags van 9 tot 12 uren, en dat de loting zal plaats hebben in een der lokalen van het Raadhuis, en wel: op Maandag den 28 Juni 188Q, 's voormiddags te negen uren. Wordende zij, welke na de laatstvoorgaande inschrijving zich binnen deze ge meente metterwoon liebben gevestigdtot eene naloting opgeroepenmede op Maandag den 28 Juni 1880, 's namiddags te één uur. Zullende ieder ingeschrevene bij een biljet worden opgeroepen, om tot de loting ter voorschreven plaats op te koinen, op den dag cn bet uur in deze kennisgeving uitgedrukt; terwijl zij, die verhinderd mochten worden zeiven tot de loting op te komenzich door een gemachtigde kunnen doen vertegenwoordigenof geen gemachtigde verschijnende, zal de loting geschieden door een der leden van de Commissie uit het Gemeentebestuur. Tevens worden de belanghebbenden ver wittigd dat bij de genoemde loting aanteekening zal worden gehouden van de re denen tol vrijslelling, die de ingeschrevenen vermconen, krachtens het 31,0 art. der wet, te kunnen aanvoeren: waarom het voor hen, die zoodanige redenen tot vrij stelling mecnen te hchben, van belang isdoor personcelc opkomst, of, hij volstrekte Metselen, door het zenden van ecu inet hunne omstandigheden wel bekenden ge machtigde, dc loting niet te verzuimen. En wordt eindelijk den belanghebbenden kennelijk gemaakt, dat aan de navol genden bij de wet recht op vrijslelling is toegekend, als: 1®. die met ziekte of gebreken zijn hehebt, welke hen tot den wapenhandel, voor het tegenwoordig oogenblik of wel geheel, ongeschikt maken: 2°. die kleiner zijn dan eene Nederlandschc el (ineter)en vijf honderd zeventig stre pen (millimeters); 3®. de geestelijken van alle gezindheden, zoo lang zij niet van stand veranderen; 4®. de professoren en lectoren aan de hoogeseholcn(rijks-universiteit), aan de athenaea en de scminariën 5®. de studenten in de godgeleerdheid; 6". die den rang van officier in dienst van den Staat, te lande of ter zee hebben bekleed, en door eervol ontslag den dienst verlaten hebben of gepensionneerd zijn, zoo lang zij niet in een gelijken of een hoogeren rang bij de Schutterijen kunnen worden aangesteld 7®. die, wegens verandering van woonplaats, eervol uit de Schutterij zijn ontsla gen in den rang van Officier, voor zoo verre zij in hunnen vorigen of in een hoogeren rang niet weder kunnen worden aangesteld 8°. die in militairen dienst ter zee of te lande zijn, waardoor alleen worden bedoeld zij, die na de inschrijving in militairen dienst zijn getreden, als rustende op militairen, zoo lang zij in dienst zijn en dus niet voor ingezetenen eener be paalde gemeente kunnen gehouden worden, de verplichting niet om zich te doen inschrijven; 9°. den broeder van hem, die in persoon voor zich zeiven bij dc Schutterij dient, met dien verstande, dat van een gelijk getal broeders altijd de helft, en van een ongelijk getal slechts de kleinste helft tot den dienst zal worden opgeroepen strekkende deze bepalingen zich echter niet uit tot zoodanige broeders, die, om welke reden ook. niet ineer bij hunne ouders inwonen; terwijl voorts, in tijd van vrede, van den actieven dienst tevens worden vrijge steld (met de bepaling nochtans, dat zij tot den wcrkelijken dienst dadelijk kun nen worden opgeroepenindien de redenen van vrijstelling ophouden waarom zij op dealgemeene en bijzondere rollen tevens geplaatst, doch hij de reserve zoo lang in dienst gesteld worden); 10". zij, die tot den dienst der nacht- of brandwachten, en tot dien der brandspui ten, zijn aangesteld, zoo lang zij met die werkzaamheden zijn belast; 11®. lijf- en huisbedienden, voor welke als dienstboden dc pcrsoneelc belasting wordt betaald, waaronder echter niet zullen worden verstaan werkhoden of zoodanige bediendendie ter uitoefening van iemands beroep of bedrijf zijn benoodigden 12®. zij, die voortdurend uit armen-kassen bedeeld, of in de armen-gestichtcn opge voed of onderhonden worden. En zullen dientengevolge degenen, welke op vrijstelling, uit hoofde van een der Itovcngemeldc redenen aanspraak mochten vermecnon te kunnen maken, zoowel als zij, die zich in den dienst willen doen vervangen, de bewijzen daartoe vcreischt, moeten overleggen en, in het laatste geval, de personen, met welke zij van nom- mcr willen verwisselen kenbaar maken aan de Commissie, op Vrijdag den 2 Jnli aanstaande, des vooriniddags tnsschen 9 en 12 uren, op het Raadhuisten einde daarvan de noodige aanteekening te doen, voor zooveel zulks bij de loting niet mocht zijn geschied; zullende op dc reclames, zoowel als over de goed- of afkeu ring der personen, door welke men verlangt zich te doen vervangen, nader door dc Commissie van onderzoek nitspraak worden gedaan. En wordt deze door aanplakking en door plaatsing in de LeidscAe Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTERBurgemeester. Leiden, 17 Juni 1880. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER der gemeente LEIDEN Gezien art. 52 der Algemeene Politieverordening, vastgesteld den No vember 1879; Bepaalt: dat bjj gelegenheid van het FEEST, door de Burgerij hel Studenten- korps aan te bieden, op het Feestterrein de Ruïne, aanstaanden Dins dag den 29»"° Juni, de PASSAGE MET RIJTUIG, lot het aanbrengen en afhalen van bezoekers, niet anders mag geschieden dan van de zijde van het Steenschuur O.Z., terwijl de rijtuigen zich moe ten verwijderen in de richting van de Raamstegen; dat gedurende dien avond van zeven uren tot na afloop der feestviering, hel rijden langs het Rapenburg van de Nlcuwstccg lot hel Steen- schuur en langs het Steenschuur IV./,. verboden is. De Burgemeester voornoemd. Leiden. 23 Juni 1880. DE KANTER. Vergadering van den Raad der gemeente Leiden, op Maandag 28 Juni 1880, des namiddags te 2 uren. Ter Gemeente-Secretarie is, tegen betaling van ƒ2 80, verkrijgbaar Iter door Burgemeester en Wethouders op den 30'"" April jl., ingevolge art. 182 der gemeentewet, aan den Raad gedaan uitvoerig en beredeneerd verslag van den toestand der gemeente over 1879. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. LEIDEN. 24 Jnnij. Gisteren had op de sociëteit Minerva het in de feestwijzer aangekon digde café chantant plaats. De commissie had hiervoor de chanteuses van het Alcazar uit 'sHage, bijgestaan door den komiek Geliihkc, gfëngageerd. Of het wel den naam van café chantant verdiende, is Ie betwijfelen. Liever zouden wij het een café mimique noemen. Het overgroote gedeelte toch der aanwezigen zag slechts zingen, van hooren was geen sprake. Zelden zeker zag men zulk een dooreengemengde menigte van mensehen zoowel bejaarde als jonge. Ook cenige professoren vereerden de sociëteit met hunne tegenwoordigheid. Tot laat in den nacht duurde de feest vreugde voort. Bij heigeen wij gisteren hchben vermeld betreffende het open hof door den aartshertog Philips van Oostenrijk L. grave van Limburg Sliruni) gegeven, moet' 'hbg gevoegd worden, dat bij die gelegenheid den aartsher tog, namens II. M. de koningin, door de grootmeesteres van 11'. M'. huis, die vergezeld was van eene hofdame, eene roos werd aangeboden. - Heden ochtend was het Zomerzorg, dat een grooten toevloed van ge- noodigden, dames en heerentot zich trok. //Arena" toch gaf hare aange kondigde maiinée musicale. Tal van deelnemers aan de maskerade, ook in fantaisie-cosluumhad zich insgelijks daarheen begeven. Ook deze fantaisie- costumes waren allen frisch en keurig afgewerkt; vooral zij, die in dén gehouden optogt de hellebaardiers hadden voorgesteld, en ook nu weder allen eenvormig gekleed waren trokken een ieders aandacht. Nadat het eerste gedeelte van het programma was uitgevoerd, verscheen Philips de Schoonc zeil, gevolgd door twee pages. Overal waar hij ver scheen wertP hem hulde gebragt. Nadat hij den geheelen tuin had doorge wandeld werd hem aan de tafel van het bestuur van //Arena" eene eere plaats aangeboden. De muziek was, evenals gisteren bij het cour, die van de dd. schutterij van Utrecht, onder directie van den luit.-directeur C. Coe- nen, en droeg er niet weinig toe bij om de feestvreugde te verhoogen. Ofschoon niet op het programma vermeld, werd er ook de feestmarsch van den lieer Westenberg ten beste gegeven, op aanzoek van den heer Coenen door den componist zeiven gedirigeerd. Luide bijvalsbetuigingen mogten dezen bij het einde van het stuk ten deel vallen. Ook het Io vivat werd, terwijl alle aanwezigen opstonden en het hoofd ontblootten, gespeeld. De aanwezigen, de muziek en het gunstige weêr, alles in een woord maakte van deze bijeenkomst eene luisterrijke matinée. Dc muziekuitvoering in het Ilaagsche Bosch heeft gisteren avond duizende toehoorders gelokt, tot welk druk bezoek hoofdzakelijk bijdroeg de verwachting dat de deelnemers aan de maskerade iu cosluum het concert zouden hijwonen. Dit was echter voor een klein deel het geval; slechts hier en daar zag men een gecoslumeerde tusschen het. overgroot aantal be- VRIJDAG 25 JUNIJ.

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1