ZWEM- EN BADINRICHTING RDIJNZIGT". SOEVEREIN ELIXIR. ADVERTENTIE iV. F. J. SCHIMMEL, iBmrtjcriijkc liet door mij in 1 {>35 in algemeen gebruik gestelde Leiden, E. HOORDIJK, Breêsiraaf, veelheid vloeit zij daar, dat men rekent alleen uit die wel ongeveer 100 kisten daags te zullen verkrijgen. De heer S. Binnendijk, hortulanus bij 's lands plantentuin, is belast met het geven van onderwijs aan de landbouwschool tc Buitenzorg. Boor den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschik kingen genomen Civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, aan den notaris te Bandong (Preanger-Regentsch.) A. Wjjnstroom; aan de onder wijzeres 2' kl. J. J. Vriens; aan den 1'° commies bij de algem. rekenkamer J. A. Corver; aan den onderw. 2' kl. A. Baars Wzn.; aan den adjunct- landmeter 3' kl. bij liet kadaster G. E. L. Bloch; aan de controleurs 2e kl. bjj het binnenl. bestuur Pb. Metman en H A. van Slecnstraten. Ontslagen: eervol, de inspecteur van liet lager onderwijs voor Europeanen en gelijkge- stelden in de 2' inspeelie-afd. J. Kunst; de adsist.-resident van Tasik-Malaja (Preanger-Regentsch.) J. Baart de la Faille; de secretaris der resid. Madioen K. NV. T. van der Eb. Benoemd: lot tijdel. vervanger van den notaris te Bandong A. Wijnstroom, de cand.-notaris J. F. J. M. Mispelblom Beijer; tot lid in den raad van justitie te I'adang, de subst.-officier van justitie bij die reglhank mr. P. A. L. Mac Lean; lot adsist.-resident van Tasik-Malaja, de ambtenaar op non-activiteit F. J. G. Ruiten, laatstelijk adsist.-resident van Salatiga; tot onderwijzeres 2' kl. bij het openb. lager onderwijs voor Euro peanen en met dezen gelijkgestcldeii in Ned.-Indië, A. C. A. Nieuwen buys; tot verificateur 5» kl. bij de in- en uilvoerregten en accijnsen W. F. Dirk- sen; tol resident van Timor, de adsist.-resident der Noorder-districten van bet gottv. Celehes en oiiderhoorighedcnW. F. Sikman; tot inspecteur van hel lager onderwijs til de 2' inspcctie-afd., de ambtenaar op non-activiteit J. M. Rosskop; tot secretaris van de resid. Madioen, de secretaris der resid. Trobolingo L. E. Martens; tot secretaris van de resid. Probolingo, de ambte naar op wachtgeld P. F. L. Kist, laatstelijk secretaris der resid. Menado; I tot I"1 stadsgeneesheer te Samarang, de ambtenaar op non activiteit Th. Keyzer, vroeger 2' stadsgeneesheer aldaar; tot 2'° stadsgeneesheer aldaar, G. Ellerman. Depattement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, aan de kaptt. der inf. II. G. Kennedij, F. G. L. van Raay en P. L. A Col- lard; aan den 1,D luit. der inf. J. Th. A. Delhougne; aan den mil. ambte naar 3' kl. J. G. Barth. Omslagen: eervol, de intendant le kl. (hoofdinten dant) bij de mil. adminislr J. Hofstede; de kapt. der inf. A. J. van Ginkel; de officier van gezondh. 2' kl. G. F. S. Krainz. Benoemd: tot 2en luit - kwartierm. bij de mil. adminislr., de gewezen scheepsklerk bij de marine C. F. Julius. Bevorderd: bij de mil. adminislr., tot intendant 1» kl. (hoofd intendant), de intendant 2' kl. G. IJ. G. Fraser; lot intendant 2' kl., de onder-intendant 1' kl. P. F. Kraal. Departement van marine. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, aan den marine-magazijnm. te Soerabaija L. F. C. Seelking; aan den gezagh. 1' kl. bij de gouv.-marine A. G. Everaars. Benoemd: tot gezagh. 1" kl. bij de gouv.-marine, de ambtenaar op wachtgeld L. C. van der Eyck, laatstelijk die betrekking bekleed hebbende. GEHUWD: M. H. Kroonenburg, jm. en G. A. Kuiper, jd. W. J. van Dam, jm. en C. P. de Bink, jd. - C. A. F. J. Winkelmann, jm. en A. E. T. Driessen, jd. J. M. Voorbrood, wed', en M. Meijer, wed». A. Franken, jm. en M. H. van Zijp, jd. J. Parmentier, jm. en M. J. Keulenians, jd. - J Guley, jm. en S. M. Kikkert, jd. J. B. Mader. jm. en M. VV. Lut.jd. L. Olivier, jm. en J. Jansen, jd. - N. Zwarts, jm. en A. van Hagen, jd. OVERLEDEN: C. J Blankwaardt, Z., 1 m. S. Bink. geb. van der Reyden, 58 j. J. ten Haag. 38 j. A. P. van der Linden, 26 j. J. de Kier, D., 4 m. G. den Hoed. geb. Lahordas. Wed. 84 j. - C. Le Poole, D., 8 j. L. Patist, Z., 2 m. J. Renier, D„ 20 m. A. T. de Boer, 80 j. G. van der Wiel, D„ 4 m. J. Lafeber, D., 5 m. M. E Taffijn, geb. van der Baan, 74 j. - J. de Jong, geb. Lourier, 31 j. C Rijgersveer, Z., 3 m. Den 1911"1 April overleed te Natal, bij Padang, onze lieve PIETER LEONARD, in den ouderdom van bijna 3 jaar. V. F. KIEllL. Eenige kennisgeving. A. G. KIEHL, de Gaay Fortman. Den 14deD Juni overleed te Rotterdam mijn geliefde Neef Doctor JOHN GODDARD, iu den ouderdom van 28 jaren. R. F RU IN. ZvVARÏEWAAL, 15 Juili 1880. Ontijdig bevallen van een levenloozen Zoon Mevrouw W. 11. A. Z. TICll- LER MICHELHOF, Echtgenoot van J. J. P. TICHLER. PER TELEGRAAF, PARIJS, 15 Jtinij. Men verzekert dat Donderdag het decreet geteekend zal worden tot het verleencn van gratie aan tal van veroordeelden der Commune. lil den senaat bepleitte Freycinet, in antwoord op eene vraag van den 'heer Feray, voorzitter der commissie voor de tarieven, het regt van het gouvernement om uit eigen beweging handelsverdragen te sluiten. Hij ge loofde niet dal de regering het tractaat met Eageland sluiten zal vooralloop van het debat over de tarieven. Feray verklaarde zich voldaandoch Pouyer- Qnertier verzocht de quaestie te brengen onder den vorm van eene inter pellatie. Daarmede nam Freycinet genoegen. LONDEN, 15 Junij. In het lagerhuis verklaarde Dilke, dat de morgen te Berlijn bijeenkomende conferentie beraadslagen zal over de Turksch- Grieksche grens-quaestie. Het overleggen van de schriftelijke stukken zal daarna volgen. Richard stelde stppen voor ten gunste van eene gelijktijdige ontwape ning in Europa. De heer Gladstone deed hem opmerken dat sinds 30 jaren juist door oorlog in Europa verscheidene veranderingen waren tot stand gekomen, die strekken moesten tot het vestigen van duurzamen vrede tus- sclien de natiën. De éénwording van Italië, de reconstructie van Duitsch- land en de Jongste bevrijding van de Zuid-Slavoniërs waren niet langs den weg des vredes bereikt. Hij laakte streng alle onreglvaardige oorlogen, maar niet den strijd om de vrjjheid. Ook hij verlangde een redelijker en minder kostbaar middel dan oorlog te vinden om geschillen lussclien de volken te beslechten. Doch de regering moest op een zoo teeder stuk te rade gaan met tijd en omstandigheden. De heer Courtney stelde daarop als amende ment voor. dat het de pligt der regering is. elke geschikte gelegenheid aan te grjjpen om bij de vreemde mogendheden aan le dringen op ontwapening. De heer Gladstone kon dit amendement niet aanbevelen. Hij wilde het echter ook niet bestrijden. Daarop werd Richard's voorstel verworpen, en het amendement van Courtney aangenomen. KONSTANTINOPEL, 15 Junij. De Porie heeft den ambassadeurs te ver staan gegeven, dat de beslnilen van de conferentie le Berlijn voor haar niet bindend kunnen zijn, aangezien de geïnteresseerde partijen er van zjjn buiten gesloten. PARIJS. 15 Junij. Naar men verzekert, zal aanstaanden Donderdag het besluit geteekend wordenw aarbij aan veroordeelden der commune kwijt schelding van straf verleend wordt. In de laatste helft der vorige maand hebben de Ondergeieekendeneerst groote vreugde-ondervonden, maar zjjn daarna ook iu diepe droefheid gedompeld. Zij hadden het voorrecht hunne 5ö-jarige Echtverbintenis te mogen her denken doch werden te midden dier blijde dagen innig bedroefd door het grievend verlies van hun geliefdeu oudsten Zoon, die, ua kortstondige onge steldheid. onverwacht aan hun ouderhart ontrukt werd. Onder beide omstandigheden hebben zij van hunue Stadgenoolen, gelijk ook van elders, zooveel hartelijke belangstelling en oprechte deelneming ondervondendat zrj niet in staat zijn hunne erkentelijkheid aan ieder afzon derlijk te betuigen. Zij verzoeken daarom, dat allen den dank gelieven te aanvaarden, die bun langs dezen weg gebracht wordt. W. H. D. SURINGAR. Leiden, 16 Juni 1880. R. P. SURINGAR, Los. Art. 11 van 't Reglement. ZOXDAG 20 JUXI de Inrichting en Plaats afgestaan aan de $tu- ilenten-Roeivereenfglng X j o r d. Door deze bericht ik de ontvangst van een ruime keuze CARTOXXEX DOOZEX, geschikt voor alle doeleinden, zoowel voor Cadeaux, als voor HH. Goudsmeden Apothekers enz. Ten spoedigste worden alle mogelijke soorten volgens op tc geven maal vervaardigd. Nieuwen Rijn N». 53. Van 10 tot en met 16 Junij 18SO. BEVALLEN: M. Knolter, geb. Kors, Z. C. L. Herman,geb. Leclerq. D. M. Oudshoorn, geb. Frankhuizen, Z. J. M. Delmeer, geb. v. Egmond, Z. J. S. Rietbergen, geb. Dieben. D. A. Brugman, geb. Macco, D. - II. G. Bots, geb. Heffirich, I). M. S. Kukler, geb. Bekooy, Z. 11. Schipaanboord, geb. v. Staay, Z. - P. A. Hillenaar. geb de Haas, Z. E. de Vos. geb. v. d. Waals, Z. - A. Nagtegaal. geb. de Jong, D. J. Mark. geb. Lezwijn. Z. K. Dolke made, geb. Hoppcnbruuwer, Z. E. Kooien, geb. v d. Steen, D. II. A. Griin- demann, geb. v. Spanje, Z. J. M. Bijry, geb. Ilonsbeek, Z. M. v Polanen, geb. Colpa, Z. M. J. v. d. Brantle, geb. de Jongh, Z. M. Lombert, geb. Over- pelt, D. J. J. de Koning, geb. Titsingh, D. M. II. Brugman, geb. Kums, Z. J. Vernes, geb. Oudshoorn, D. G. Jansen, geb. v. Mastrigt, Z. S. Mizee. geb. de Kier, Z. J. M. J. Sprayt, geb. Schretlen, D. J. Karstens, geb. v. d. Zeeuw. D. J. F. M. Aniba. geb. Vos. D. G. de Boer. geb. Hagemans, D. J. J. C. Hofman, geb. Rietbergen, I). I). Broesterhnizengeb. de Ridder, D. E. Meijer, geb. v. d. Kamp, Z. E. S. B. Dingemans, geb. Sternberg!) Bosch, Z. J. Duits, geb Floryn, D. liet voorschrift van dit middel is gevonden onder de nagelaten papieren van den beroemden Zweedschen Geneesheer YERNET, die in den hoogen ouderdom van honderd en vier jaren is overleden, terwijl deszelfs vader en grootvader den leeftijd van honderd twaalf en honderd dertig jaren hebben bereikt. Hel was een familiegeheim, waarover hij zich in dezer voege uit laat: Aan het dagelijksch gebruik van dit Likeur wordt het lang leven van dit geslacht met regt toegeschreven. Dit middel onderhoudt voortdurend de gezondheid, zonder dal men eenig ander geneesmiddel noch aderlating be hoeft. Het herstelt de kracht, wekt de levensgeesten op, neemt bevingen en aanddeningen der zenuwen weg, benevens alle onreine en slijmachtige stoffen uit de maag, welke oorzaak zijn van slechte spijsvertering, alsook zuur, scheele hoofdpijn en oprispingen; liet doel de misselijkheid bedaren, doodt de wormen en maden, verlicht de waterzuchtigen en bevordert de maandelijksche zuivering der vrouwen, geneest de witte vloed en geeft de gezonde gelaatskleur en bij vermagering het verloren vleesch weder en pur geert onmerkbaar en dat wel zonder snijding in het lijf, en is alzoo van groot nut voor obslructiën of verstopping van den onderbuik. Het neemt alle tusschenpoozende of afwisselende koortsen weg. Alle hoedanigheden van dit middel op te geven is overbodig, want in één woord: het is de herstelling der menschelijke natuur, omdat het tegen alle kwalen meer of min nuttig werkt. Prijs per Flacon f 150 en 30 Cents. Met gebruiksaanwijzing alleen echt verkrijgbaar: te 's 11 age, SNAB1LIE, Apotheker, Buitenhof; Covda, A. Wlll.FF, Drogist, Groolemarkt, en meer bekende Dépóts in andere sleden. J. P. G. GEUAUFF, Geneesheer, Corresp. Lid van het Genootschap ter bevordering der Genees- Heel-, Verlos-, Schei- en Natuurkunde te 4 ie nicer- tuiste/.

Leydse Courant | 1880 | | pagina 3