LEIDSCHE COURANT. 1SS0. DONDERDAG 17 JUNIJ. W\ 140. STADS-RERICÏITEN. Kohier der plaatselijke directe belasting, 1880, BINN EN LA N DSCIIli BERIGTEN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaats f 1.50, franro p. p. f2. met het Verslag der Handelingen ran den Gemeenteraad f 1.85, franco p.p. f 2.35. Ilel Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars, kuilen de expeditie! os ten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertcntiën is van 1—4 regels 1.iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 8 der Verordening van den 4deD Mei 1872 Geeneentehlad N". 11); Brengen ter algemecne kennis dat tot liet doen Inschrijven van nieuwe leerlingen voor de openbare scholen voor voor bereidend en voor meer uitgebreid lager onderwijs, gelegen heid zal gegeven worden: voor die voor voorbereidend meer uitgebreid lager onderwijs voor jongens en meisjes, in het schoolgebouw aan de Oude Vest; voor die voor meer uitgebreid lager onderwijs: der le klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Aalmarkt; der le klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan de Uoommarkt der 2C klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Pieterskerk- straat der 2' klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan de Breêstraat en wel van den 7d'D tot en met den 19d'n Juni e. k., dagelijks (de Zondag uitgezonderd), van des voormiddags half negen tot negen uren, en op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag bovendien van half twee tol twee uren des namiddags. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE EREMERY, Weth1-. Id. Burgemeester. Leides, 8 Juni 1880. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN; Gezien art. 264 der wet van 29 Juni 1851 Staatsblad n°. 85), Doen te welendat hel kohier der plaatselijke directe belasting voor 1880 op beden voorloopig is vastgesteld en van den 17'" Juni tot en met den SO*" Juni 1880. ter Secretarie der gemeente (financieelc afdeeling), op eiken werkdag, van des voormiddags 9 tot des namiddags 4 uren voor een ieder ter lezing is nedergelcgd. En zal deze door plaatsing in de Leidsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. Leiden, 16 Juni 1880. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 16 Jttnjj. Gisteren avond is den burgemeester, den heer de Laat de Kanter, door een aantal ingezetenen dezer gemeente eene serenade gebragt. Eene commissie uil de deelnemers bragt hem aller gelukwensch en heilbede over. De burgemeester nam dit huldeblijk op de minzaamste wijze aan en betuigde daarvoor zijne erkentelijkheid. De muziek der dienstd. schutterij schonk hare medewerking aan deze ovatie, die door een zeer talrijk publiek werd bjjgewoond. Naar men uit goede bron verneemt bestaat bjj de gezamenlijke bewo ners der Maarsmansteeg het voornemen aan de geheele sieeg, bjj den door bh. studenten te houden gecostnmeerdcn optogt, een regt feesteiijk aanzien te geven. Aan den ingang der steeg, aan de zijde der Breêstraat, wordt een fraaije eereboog aangebragt en verder wordt de geheele steeg aan weerszijden langs de huizen geïllumineerd. Aan het denkbeeld van sommigen der bewonersom den eereboog in liet midden der steeg te plaatsenten einde beter te doen uitkomen dat bel van al de bewoners uitging, kon geen gevolg gegeven worden, daar de eereboog dan door bel uitsteken der vlaggen niet in bet gezigt zoude komen. Hel plan, door cenigen der oud ste bewoners opgeworpen, werd door allen goedgevondenterwijl de kosten er van voor gezamenlijke rekening worden gedragen. De uitvoering van hel plan is opgedragen aan den beer W. A. van Lith, en alzoo in goede banden gesteld. Gisteren heeft wederom de persoon van E. R., metselaar, tot drie malen toe een zenuwtoeval gehad, doch, na bijgekomen te zijn, zijnen weg weder kunnen vervolgen. De minister van binnenl. zaken heeft ter kennis van belanghebbenden gebragt, dat de commissiën, die gedurende één jaar, eindigende 1 Augustus 1880, belast zijn mei bet afnemen van de examens van apothekersbediende. zullen zitting houden: te Utrecht, op Maandag 28 Jttnjj e. k., en te Gro ningen, op Maandag 21 Junij e. k., en volgende dagen. De minister van binnenl. zaken, overwegende, dat de beer mr. A. F. X. Luybeningevolge art. 91 der Grondwet, beeft opgebonden lid le zjjn van de tweede kamer der staten-generaalheeft bepaald dat de verkiezing van een lid dezer kamer in het hoofdkiesdistrict Breda zal plaats hebben Dingsdag 6 Julij 1880. en dat, zoo herstemming noodzakelijk is, die zal geschieden Dingsdag 20 JulQ aansl. Den 12d,l> Junij II. heelt te Luxemburg de uilwisseling plaats gehad van de acten van bekrachtiging der overeenkomst tusschen Nederland en Luxemburg tot regeling der wederzijdsche schuldvorderingen, den 7d"1 Ja- nuarij 1880 te 'sGravenhage gesloten. Voor het Nederlandsch museum is ten geschenke ontvangen van den beer W. W. B. Jansen, le Alem, eene schilderij in olieverf, breed 1.04 M hoog 0.72 M.in lijst gevat, voorstellende de abtdjj van Leeuwenhorst, in Rijnland, van welk gebouw ook eene afbeelding voorkomt in belwerk van Radenuker, 2e deel, blz. 159. Jl. Maandag zijn te Breda de examens van kadetten van het 4'studie jaar der kon. milit. akademie tot officier en de eindexamens der 2C luitenants van de applicalieschool, afgeloopen. Aan de vereischten van hel examen voor 2'° luit. hebben voldaan: voor de infanterie hier te lande, de kadcileii Buitendijk, Latour, Collelte en Lotsy; voor de cavalerie hier le lande, de kadet Peters; voor de artillerie hier te lande, de kadetten van Rockcl, van der Hoeven, NV. F. van Hoogstraten, de Booy. van AsbeckSchwartz, de Mandt, Fabius, Pické, Verfï, van der Meulen en Mijsberg; voor de genie hier te lande, de kadetten Wenckebach, van Royen en Fau; voor de infan terie van het O. I. leger, de kadet Scheuer; voor de artillerie idem, dc kadetten van der Willigen en Wethmar; voor de genie idem, de kadetten de Vos, Berkhout, Triesart, Schadée, Wijnhof! en Krol van der Hoek, ter wijl twee kadettenéén voor de artillerie hier te lande en één voor dc genie 0. I., niet aan het examen voldeden. Van de officieren der applica lieschool hebben de volgende aan de eischen van het eindexamen voldaan: voor de artillerie hier te lande de 2' tuit. Wolterbeek; voor de genie bier te lande, de 2' luils. Makkink en Roelolïs Valk; voor de artillerie van bet 0. I. leger, de 2e luit'. Loke en Ludolph; voor de genie idem, de 2' luit*, van Bloemen Waanders en Leeflang, terwijl twee hunner daarbij niet slaagden. Naar men verneemt is door den minister van binnenl. zaken gunslig beschikt op het verzoek van den gemeenteraad te Goudamn voor rekening der gemeente de rijks hoogere burgerschool aldaar te mogen uitbreiden lot een niet vijfjarigen cursus. Tot hooglecraar in het slrafregtde strafvordering en de wijsbegeerte van bet regt aan de universiteit te Amsterdam is betroemd de heer mr. G. A. van Hamel, te 's Hage, na loting met m'. J. Domcla Nieuwenhuis, daar beide candidatcn elk 14 stemmen verkregen. Het geregtshof te Amsterdam heeft gisteren uitspraak gedaan in de vroeger behandelde strafzaak wegens de bekende verduistering van brieven aan het Amsterdamsche postkantoor. Het heeft daarbij den briefbesteller A. J. U. schuldig verklaard aan het als agent der hooge regering driemaal plegen van verduistering van geldswaarden of bescheiden Item in zijn post overgegeven en aan poging tot boven omschreven misdaad zesmaal gepleegd, en hem te dier zake veroordeeld lot eene tuchthuisstraf van 5 jaar. Het hof heeft voorts uit verschillende omstandigheden afgeleid, dat dc briefbe steller J. N. M.de meubelmaker J. J. B.en de meubelmakersknecht J. F. M., die behulpzaam zijn geweest ter inwisseling van twee halve muntbilletten van 10 de weienschap hebben gehad van de bedriegelijke herkomst. Zij zijn onder aanneming van verzachtende omstandigheden schuldig verklaard aan medepligtigheid aan dat feit en respectivclijk veroordeeld tot eene cel lulaire gevangenisstraf van 1 jaar, van 4 en van 3 maanden. Eergisteren is op den Dreef in don Haarlemmerhout een huzaar onder het rjjden van zijn paard gevallen, dat hem, terwijl hij op den grond lag, bovendien een slag voor liet hoofd toebragt. Hij is zwaar gewond naar dc kazerne gebragt. Uit Winterswijk meldt men dal Maandag dc feestelijke inwijding beeft plaats gehad van den Nedcrl.-Westpbaalscbcn spoot weg sectie Winterswijk Gelsenkirchen. De heer Jonas, directeur der Berg-Markische spoorweg maatschappij is door Z. M. den koning benoemd lot ridder van den Nederl. Leeuw.

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1