LEIDSCHE COURANT. WOENSDAG 16 JUNIJ. 1880. BINNENLANDSCIIR RKItlGTKN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vieicnderl jaars 1.50, franco p. p. f 2. met het Verslag der Handelingen van den Gtmcenleraad f 1.85, franco p. p. f2.35. Het Verslag afzonderlijk is ver krijg haar voor 2.50 'sjaars, huilen de expediliekostenAfzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Adverlenliën is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cents. N°. 139, Bij deze Courant wordt verzonden hladz. 3132 der Handelingen van den Gemeenteraad Ingekomen stukken). ST ADS-BER1CUTEn7 De BURGEMEESTER der Gemeente LEIDEN; Gezien art. 52 der Algemeeue Politieverordening, vastgesteld den 6,le0 No vember 1879. Bepaalt Dat bij gelegenheid der verschillende feesten te geven in het Gebouw op de Ruïne, Dinsdag den 22*'" Juni e. k. en volgende dagen, de passage met rijtuigen tot het aanbrengen en afhalen van bezoekers niet anders mag geschieden dan in de richting van de Steenschuur OZ.t terwijl die rijtuigen zich moeten verwijderen in de richting naar de Raamstegen; dat gedurende de leestweck iederen avond van 7 uren tot na afloop der feesten in bedoeld gebouwhet rijden langs het Rapenburg van de Nicuwstccg tot de Steenschuur en langs de Steenschuur WZ. is verboden. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 15 Juni 1880. DE KANTER. De BURGEMEESTER der gemeente LEIDEN Gezien artikel 52 der Algemeene Politieverordening dd. 6 November 1879. waarbij de bevoegdheid wordt verleend om bij bijzondere gelegenheden na- dere bepalingen omtrent het rjjden en verblyven van rjjtuigen op straal te maken Bepaalt: 1". dat op Dinsdag den 22'" Juni eerstkomende Ier gelegenheid van den gecostumeerdcn optocht door lleeren Studenten der Leidsche tioo- geschool te houden, langs den weg, dien de optocht neemt, op dien tjjd geene rijtuigen of paarden zullen mogen stilstaanalsmede dat rijtuigen of paarden den optocht ontmoetende, niet in tegenovergestelde richting zullen mogen doorrijden, maar zich naar elders moeten verwjjderen, en 2'. dat des avonds gedurende de illuminatie alleen stapvoets mag worden gereden. Wjjders noodigt hij het publiek dringend uitden optocht niet te volgen en bij het passeeren daarvan op de eenmaal ingenomen standplaatsen te blijven, en verder alle aan den optocht hinderlijke belemmeringen uit den weg te ruimen en alzoo lot den geregelden en ougcsloorden afloop daarvan, ieder naar z(jn vermogen, mede te werken. De Burgemeester voornoemd, Leiden 15 Juni 1880. DE KANTER. Voor den roeiwedstrjjddoor de Leidsche studenten-rocivereeniging «Njord" den 20",eo dezer te houdeu, hebben de navolgende vercenigingen ingeschreven I. Vierriemsgieken, geroeid en gestuurd door hh. leden der vereeniging of geuoodigden. Prijs een voorwerp in zilver of ander metaal ol 200 gulden benevens 5 zilveren medailles; ingeschreven door de vereenigingen "Amstel" en «Fortuna" van Amsterdam, "Maas" van Rotterdam en *Njord". II. Vierriemsgieken, geroeid door hh. leden der vereeniging of genoodig- deu, die vóór 1 Januarij 1880 geen prys behaald hebben. Prijs: vjjf verguld zilveren medailles en een voorwerp in zilver voor den stuurman en eiken rocijer. Ingeschreven door "Laga" van Delft, "Fortuna" en "Oefening baart kracht" van Amsterdam. Ill Vierriemsgieken geroeid en gestuurd door hh. ledeu van een Neder- landsche sludenlen-roeivereeniging. Prys; de gouden medaille der vereeniging voor den stuurman en eiken roeijer. Ingeschreven door de vereenigingen i "Laga" en "Njord". IV. Twceriemsgiekengeroeid en gestuurd als onder I. Prys een voor werp iu zilver of ander metaal of 150 gulden, benevens drie zilveren me- i dailies. Ingeschreven door "Maas", "Fortuna" en "Njord", V. Tweeriemsgiekengeroeid en gestuurd als onder II. Prijs drie zilveren vergulde medailles en een voorwerp in zilver voor den stuurman en eiken roeijer. Ingeschreven door "Maas", "Laga", "Amstel", "Fortuna" en »Njord". Voorts zullen de leerlingen der Kweekschool voor de zeevaart in sloepen kampen om een prys van 35 en een voorwerp voor den stuurmanen eiken roeijer en om een premie van f 15. By besluit van 30 Mei jl. is de kon. bewilliging verleend op het ont werp der acte van oprigting van de naamlooze vennootschap: Noord-Zuid- hollandsche stoom-tramwegmaafschappij, te vestigen Ie Hillegom. - De minister van binnenlandsche zaken heeft ter kennis van belangheb benden gebragt, dat met 1 September de betrekking van directeur der te Venlo te vestigen rjjks hoogere burgerschool met driejarigen cursus te ver vullen is. Jaarwedde ƒ2500. Zij, die voor deze betrekking in aanmerking wenschen te komen, moeten zich vóór of uiterlijk op 1 Julij e. k. aanmel den bij den hoogleeraar, inspecteur van het middelbaar onderwys, dr. M. I Salverda te 's Gravenhage. j In de gisteren gehouden gewone vergadering van de taal- en letter kundige afdeeling der kon. akademie van wetenschappen te Amsterdam is door den secretaris mededeeling gedaan van de bekrachtiging door Z. M. den koning der benoeming, op voordragt der akademie, tot leden dezer afdeeling. van de hh. mr. T. M. C. Asser, hoogleeraar in de reglswetenschap aan de universiteit van Amsterdam, en J. Habels, pastoor te Oudvroeuhoven (Limburg), en van de hh. dr. B. Wiudscheid te Leipzig en dr. G. Sludemund te Straatsburgtot buitengewone leden. De financiële uitkomsten der uitgaven voor het huldeblijk, hetwelk door het leger aan IIII. MM. den koning en de koningin is aangeboden, zijn, ondanks den omvang van hel geschenk, zoo gunstig uitgevallen, dat van de overgeschoten gelden eene gift van ƒ350 is kunnen worden geschon ken aan hel militair invalidenhuis te Leiden, waardoor de hulde, door het leger aan UIL MM. gebragt, ongetwyleld geheel in den geest der beide vor stelijke personen, ook tevens heeft bijgedragen tol steun van eene hoogst verdienstelijke instelling voor oud-militairen. Uit eene mededeeling van den officier van justitie te Utrecht in het Politieblad blijkt, dat op 11 Mei te Amerongen is uitgegeven een gulden met de beeldtenis van koning Willem 11 en het jaartal 1847, welke door het muntcollege is onderzocht en bevonden te wegen 8.946 gram, zynde onder het wettige gewigt der guldens. Het scheikundig onderzochte gedeelte bleek te bestaan uit tin, ruime sporen lood, sporen koper, antimonium en jjzer. Het stoomschip Madura, van Batavia naar Amsterdam, is op 12 Junij van Napels vertrokken. De Poorwaartsmede op weg naar Amsterdam, vertrok 13 Junij van Suez. De Prinses A mali avan Amsterdam naar Batavia, passeerde op dien dag Kaap St. Vincent. Men verneemt, meldt de C., dat bij de besturen der algemeene vereeniging voor bloembollencultuur en van de blocmistcn-vereeniging het bcrigt is ingekomen, dat, met het oog op de belangen *an den Nederland- schen tuinbouw en boomteelt, door de regering bij de mogendheden, die de Bcrncr conventie hebben onderteekend, stappen zijn gedaan om eene intrek king of mildere toepassing der bepaling in art. 3 dier conventie zooveel mo- LEIDEN15 Junij. Ter benoeming van een regent van het geref. minne- of arme oude mannen- en vrouwenhuis alhier zijn aan den gemeenteraad voorgedragen de lib. W. F. Kaiser en A. Ilartevelt Jz. De Staatscourant bevat een slaat van militaire nalatenschappen, af- 1 komstig van officieren, onderofficieren en verdere manschappen derlandmagt 1 in Nedcrl Indië, waarvan het saldo door de regthebbenden opgevraagd en ontvangen kan worden bij het ministerie van koloniën in Nederland. Daar onder komen de nalatenschappen voor van de volgende militairen, die te Leiden zijn geboren: J. Boom ƒ0.21, M. de Bolster /3.88, J. J. Coert ƒ8.20, L. de Matter 2.45, A. Paauw ƒ2.28, II. A. Roomberg 17,80 (ook lamilie-papicren), P. A. Stadhouder ƒ3.86, J. Gressie ƒ30.49, F. Laurent ƒ49.88, P. A. van der Voort ƒ0.42, 11. Rrieycr /4 71voorts nog die van A. Schenk, geb. te Zoeterwoude, ad ƒ467, en van G. van Vliet, geb. te Katwijk, ad ƒ16.34. Leiden zal, naar liet D. v. 's Gr. meldt, bij gelegenheid van den door hh. studenten Ie houden gecoslunieerdeii optogt, op 22 dezer, vereerd wor den met een bezoek van IIII. KK. HU. prinses Hendrik en prinses von Wied, die aan de stads-gelioorzaa! zullen afstappen en in de benedenzaal met HO5, gevolg vertoeven. In verband met den gepleegden diefstal met inbraak in de fabriek van de hceren Schretlen eu C°. vernemen wij nader dat men den dader reeds op hel spoor is.

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1