gave van het onderpand. In beginsel werd de schadeloosstelling van 16 millioen gehandhaafddoch de waarde der gedeponeerde stukken werd vol doende geoordeeld. Na geëindigde liquidatie moeten de kosten tusschen beide partijen worden verdeeld. LISSABON, 12 Junij, De optogt ter eere van Camoëns was zeer indruk wekkend. In één woord, alles en allen waren daarbij vertegenwoordigd. Ook waren er vele zinnebeeldige voorstellingen. De koning, de diplomaten en andere dignitarissen bevonden zich in een pavilloen op het Commercie- plein. Overal muziek en decoratiën. Algemeene volksgeestdrift, bij groote ordelijkheid. St.-PETERSBURG, 11 Junij. De keizer heeft vergunning verleend tot het onthullen van het ter eere van den dichter Puschkin opgerigte monument op 16 Junij a. s. Ook heeft de keizer de statuten van de //Russische Ver- eeniging voor internationaal regt" goedgekeurd en den prins van Oldenburg gemagligd het voorzitttrschap dezer vereeniging te aanvaarden. De opperste leiding der instelling van weldadigheid, welke aan de zorg van wijlen de keizerin was toevertrouwd, is aan de gemalin van de grootvorst-troon- opvolger opgedragen. WASHINGTON, 12 Junij. Beide huizen van het congres zijn overeenge komen op 16 Junij vacantie te nemen. President llayes heeft op dringend aanzoek van het congres besloten on derhandelingen aan te knoopen met eenige vreemde mogendheden ten einde opheffing te verkrijgen van de beperkingenwelke drukken op den invoer van tabak uit de Vereenigde Staten. 'sGRAVENHAGE, 12 Junij. Bjj het ontwerp tot beteugeling van het drankmisbruik geldt als regel geen verkoop van sterken drank in het klein zonder vergunning, en wordt de verkoop op den openbaren weg onvoorwaar delijk verboden. De verkoop in het klein is bepaald tot hoeveelheden van minder dan 5 liter. Cumulatie van verkoop met andere beroepen is niet absoluut verboden. Gewoonlijke staat van dronkenschap geeft grond tot onder curatele-stelling of tot actie voor scheiding van tafel en bed. 1NGEZGNDEN. Mijnheer de Redacteur! Zeven en een halve meter hoog, lazen wij deze week, zal de wagen zijn, die in den optogt zal worden meêgevoerd. Velen met mij zullen daarom de reden gevonden hebbenwaarom des avonds zoo eene van alle vorige om gangen verschillende route is moeten gekozen worden; eene route, die zich als het ware bepaalt tot het circuleren om één punt, waarom vele bewo ners van hoofdstraten niet, zooals gewoonlijk, zullen medewerken tot de feestvieringdoor verlichting enz. enz. Is dat niet te verhelpen? Bescheidenlijk zoude steller dezes in overweging willen geven: kan de wagen in den lijd der pauze niet zoo verlaagd worden, dat zij geschikt worde om over de klapbruggen te kunnen passeren Kon dit zoo gevonden worden, zeker zoude dit eene waarlijk algemeene illuminatie zeer bevorderen. U dank zeggende voor de toegestane plaatsruimte, Uw bestendige lezer, X. ZWOLLE, 11 Junij. Tarwe/10.50 h/ll, rogge ƒ8 a ƒ8.25; boekweit ƒ7.75 a ƒ8, gerst 6 a 6.25, aardappelen 2.50 a ƒ3.75, alles per HL. Boter per KG. 1 k ƒ1.20, per 20 KG. of vat prima kwal. 25.50 k ƒ28, afwijkende soort ƒ23 k ƒ24.50, tweede soort ƒ19 k ƒ21. Eijeren ƒ3 a ƒ3.50 per 100. ZWOLLE 11 Junij. De veemarkt was heden bezet met p. m. 500 stuks. De handel was algemeen iets vlugger. De prijzen ondergingen weinig verandering. Schapen eu lammeren gewild. Op de varkensmarkt waren ruim 600 biggen en p. m. 250 overloopers, motten en drachtige varkens aangevoerd. Biggen golden, ƒ1.30 k ƒ1.60 per week. Andere soorten, ook vetten in één doen. Zitting van het Kantongerecht te Leiden van 12 Juni 1880. Kantonrechter Mr. W. v. d. Kaay. Ambtenaar van het openbaar ministerie Griffier mr. E. G. van Binsbergen. mr. P. A. van Buttingha Wichers. Uitspraak in .strafzaken. Naam en woonplaats der beklaagden. Aard van het misdrijf. Gevallen uitspraak. P. J. v. MLeiden rijden met een door honden ƒ3 of 1 dag. getrokken kar, zittende op dat voertuig, Zoeter woude A. V.idem idem, idem. C. B.idem met een vaartuig zonder 10 of 2 dagen. seinlicht 's nachts in vaar water gemeerd liggen Katwijk G. v. M., Voorschoten weiden van vee langs den weg, ƒ3 of 1 dag. D. A., Katwijk, idem, idem. J.W.Jzoon, Rijnsburg, idem idem. Th. W.idem idem idem (driemaal). P. Z.idem, idem, en op eens anders idem (idem). bezaaiden grondOegst- geest J. W.idem laten weiden van vee door personen daartoe onge vrijspraak. schikt, Oegstgeest, beleedigend burengerucht, A. C. V.huisvr. v. ƒ5.50 of 2 dagen. J. G. H.Leiden Leiden nachtelijk burengerucht, Katwijk II. v. d. P,Katwijk idem. A. de H.Leiden dierenmishandeling, Leiden, 3 of 1 dag (driemaal). J. B.Zoeterwoude in draf rijden door de Paar- densteeg, idem, ƒ3 of 1 dag. A. v. d. E., Rijnsburg, idem, idemna vroegere veroor idem. N. D.Leiden 3 of 1 dag (tweemaal), en deeling en paard en rij 2 dagen. tuig los en zonder toe zicht op het spoorweg stationsplein laten staan, idem C. v. M.idem, na vroegere veroordeeling 5 of 2 dagen, ƒ2.50 of 1 dag niet uitwijken voor een en 1 dag. tramwagen en personen uitscheldenLeiden AP.idem wateren op straat buiten urinoir, idem, ƒ1 of 1 dag. E. Th. K., idem, idem idem. J. V., idem, idem, idem. B, v. E.idem W. S.Katwijk, idem, idem. dronkenschap op straat, na vroegere veroordeeling Katwijk 15 of 4 dagen. A. B., idem, dronkenschap op straat, ƒ3 of 1 dag. idem, idem, Noordwijk, C. D.Noordwijk idem. Th. Aidem idem, idem. S. v. d. Z., Noord- zich buiten openbare wegen ƒ10 of 3 dagen, veTbeurte en wijk, en voetpaden in het veld bevinden met verboden jachttuig (klemmen) Noordwijk vernieling klemmen. J. v. d. Z.idem idem, ƒ15 of 5 dagen, verbeurte en vernietiging klemmen. J. J.Katwijk, vee laten rondloopen in Rijnlands onvrij duin Katwijk ƒ5 of 2 dagen. II. 0.idem idem idem. Te Leiden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1880 | | pagina 6