PER TELEGRAAF. Te Coventry werd dezer dagen een waanzinnige misdaad gepleegd door den 57-jarigen horlogiemaker Styles. Hij begaf zich in eene herberg en verlangde iets te drinkenwaarop hijom welke reden wordt niet ge meld, een weigerend antwoord ontving. Onmiddellijk haalde de woedende man een revolver uit den zak en loste drie schoten, die de herbergierster en twee gasten kwetsten. Hij nam toen de vlugt en liep de woning van zijne schoonmoeder in, waar zijn van hem gescheiden levende vrouw en kind vertoefden. Daar trok hij weder zijn wapen en deed drie schoten, ■waardoor zijne vrouw in den rug, zjjne schoenmoeder in den arm en zijn kind aan den slaap gewond werden. Eerst na al deze gruwelen gepleegd te hebben, wierp hij de revolver weg en liet zich door de inmiddels toege snelde politie-agenten in hechtenis nemen. FRANKRIJK. Volgens eene nota van Bavas en de Siècle zou in eene dezer dagen gehouden vergadering van den ministerraadonder den invloed van den minister Constans, besloten zijn, de onafzetbaarheid van de regterlijke magt een jaar lang te schorsen, gedurende welken tijd bel personeel zou [worden gezuiverd. Al degenen, die niet worden herbenoemd, zouden een pensioen genieten en de overigen verder onafzetbaar blijven. Deze minister van jus titie zou op die wijze toegeven aan den drang door de mannen der linker zijde op hem uitgeoefend. Door den senaat wordt behandeld het ontwerp van den heer Baragnon, volgens hetwelk de diploma's, afgegeven door de gemengde examen-commis- sign, uit de staats- en de katholieke hoogescholenregt geven op mededin ging voor een openbaar ambt. Dit ontwerp is ingediend naar aanleiding van het nieuwe reglement van den raad van state, hetwelk bepaalt, dat alleen zij, die een diploma verkregen hebben aan de staats-hoogeschool, toegelaten worden ter mededinging naar de betrekking van auditeur bij den raad. De minister heeft aan dit ontwerp zijne ondersteuning niet ont houden. De nieuw zamengestelde hooge raad van onderwjjs is Maandag door den minister Ferry geopend. Op Père Lachaise waren Zondag II. slechts eeuige nieuwsgierigen bijeen. Een paar lieden liepen, het hoofd ontbloot, voorbij de plaats waar de communisten begraveu liggenmaar de orcfe werd niet gestoord. Op de graven waren des morgens vroeg kransen ncdergelegd. Rocheforl heeft weder een brief geschreven en wel in la France. Hij schijnt nu tot de overtuiging te zijn gekomen dat hij het gebeurde met zijnen zoon erg overdreven heeft. Hij zegt nu dat het slechts twee schram men waren, die zijn zoon gekregen heeft. Maar, zegt hij, zonder den hoed ■zou misschien de schedel van mijn zoon zjjn gespleten, en zonder de digte menigte, die den politiedienaar verhinderde goed te raken, zou mijn zoon welligt doorboord zijn geworden. Ik kan er vrede mede hebbendat men mij deporteert, maar ik kan niet dulden dat men mijne kinderen doodt. De Gaulois deelt omtrent het gebeurde mede, dat een persoon uit den hoop, een schreeuwer, een politie-agent de sabel uit de schede heeft getrok ken. De politiedienaar maakte zich dadelijk weer meester van zijne sabel en gaf den schreeuwer, die niemand anders was dan de zoon van Roche- fort, een houw of slag, die geen wond van eenige betcekenis achtergelaten heelt. De jonge Rocheforf verwijderde zich op staanden voet, omdat hjj vreesde gevangen te zullen worden genomen. De heer Koeclin. schoonbroeder van den heer Andrieux, tegen wien Rochefort zijne beschuldiging wegens beweerde mishandeling van zijn zoon heeft gerigt. heeft Rochefort uitgedaagd. Deze laatste heeft zich te zijner beschikking gesteld. Uit Romans meldt men dat Perardi, die dezer dagen luitenant Ponsard op eene militaire wandeling dood schoot, is gevat. Men vond hem slapende bij een hooimijt en ofschoon hij de kleeding van een herder had aange trokken, toch herkend. DIHTSCOLAN». De commissie van 21 leden uit den landdag, in wier handen de wet is gesteld tot wijziging der kerkelijk politieke wetgeving, bestaat uit vijf conservativen en drie van de Duitsche rijksparlij, uit zes leden van het cen trum met de Polen vereenigd; voorts uit vijf nat ionaal-liberalen en uit twee leden der Fortschritls-party. Men meent, dat zij schriftelijk verslag uit brengen en tijdig gereed zal zijn om 13 Junij de tweede lezing te doen aanvangen. De minister van eeredienst woont de zittingen der commissie bjj. RUSLAND. Het Jonrn. de St. Pet. bevat eene dankbetuiging van prins Gortscha- koff voor de deelneming, hem gedurende zijne ziekte betoond; hij kondigt tevens zijn aanstaand vertrek naar het buitenland aan. De rijks-kanselier zal wederom naar Baden-Raden gaan en de heer Giers zalals in vorige jarende leiding van het dep. van bnitenlandsche zaken op zich nemen. De vermindering van straf door den keizer aan de veroordeelden van hel proces-Weimar toegestaan, heeft groole voldoening gegeven. De executie van Mladetzki werd inderlyd door duizenden bijgewoonddie de zaak kalm aanzagen, omdat de wandaad van den moordenaar iedereen nog levendig voor den geest stondde nu ter dood veroordeelden Michailow en Saburow echter, die reeds jaar en dag in de kazematten opgesloten waren en slechts zjjdelings in eene poging tot moord betrokken waren, hadden het algemeene medelijden voor zich en men acht het een gelukkige greep van Loris Mcli- kofl, dat hij de vounissen bekrachtigde, doch tegelijkertijd den Czaar een wenk gaf om genade voor regt te laten gelden, zoodat de Czaar de eer er van heeft en de revolutionaire partij niet op nog meer martelaars kan wij zen dan tot nog toe reeds het geval was. TIIRHIJE. De Sultan schijnt zijne vrees om in het openbaar te verschijnen te hebben afgelegd. Tot aller verbazing is hij dezer dagen in een open rjjluig naar de groote moskee gereden om er zjjne godsdienstpligten te vervullen, heeft vervolgens het graf van zijn vader tq Eyoub bezocht, is van daar naar het keizerlijk paviljoen der zoele wateren gegaan, waar hij het mid dagmaal gebruikte, en eerst 'savonds in zijn paleis teruggekeerd. Dit onge wone gedrag wordt natuurlijk te Konstantinopel druk besproken. In een brief uil Konstantinopel, aan het Parijsche blad le Temps ge schreven, leest men omtrent den tegenwoordigen toestand der lands het volgende; Hoewel ik reeds herhaaldelijk op de schaduwzijde van onzen toe stand heb gewezen, kan ik niet nalaten te zeggen en te herhalen, dat op Europa de pligt rust om.krachtige maatregelen te nemen in het belang van dit ongelukkige land, ten prooi aan al kwalen eener onherstelbare desor ganisatie. Hongersnood, stilstand van zaken, uit putting van den openbaren rjjkdom, diefstal, moord en roof in de provinciën en tot in de straten der hoofdstad, ziedaar in algemeene trekken den onhoudbare» toestand. De zaken zijn zoover gekomen dal, afgescheiden van de quaestie der menscheljjkheid, Europa binnenkort op werkdadige wijze tusschenbeiden zal moeten komen, in het belang van den vrede en tot het vermijden van nieuwe rampen. Zou het niet verstandiger en meuschelijker zijn, om reeds nu tot een maat regel over te gaan, welke toch onvermijdelijk is? Het meerendeel der Turken zeiven wenscht niets liever dan eene lusschenkomst, waardoor in den toestand verbetering kan gebragt worden. Het Turksche volk heeft ontegenzeggelijk goede eigenschappen en verdient, ondanks zijne fouten, meestal het gevolg van onwetendheid en den kring waarin hel leeft, de belangstellling of althans de toegevendheid van den beschaafden Europeaan. LONDEN, 1 Junij. In het lagerhuis, bjj het debat over Cyprus, deelde de heer Dilke mede dat er besloten is de bepalingen betreflende den verkoop van grond en willekeurige verbanningen in te trekken. Gladstone zeide, dal hij onlangs niet beweerd had dat de Anglo-Turksche conventie een werktuig was waarvan de regering zich niet kon terugtrek ken maar dat zij een werktuig was waardoor men thans niet meer zoo vrij tot handelen was als vóór zjj gesloten werd. Het lagerhuis benoemde eene commissie tot het instellen van een onder zoek naar de suiker-industrie. PARIJS, 1 Junij. Het wels-onlwerp, strekkende tot verzekering van het geheim der stemming bij openbare verkiezingen, is door de kamer met 313 tegen 162 stemmen aangenomen. Men gelooft dat Say te Londen vervangen zal worden door Noailies. WEENEN, 1 Junij. Aan de Polit. Corresp. werd uit Cettinje gemeld, dat de Brilsche zaakgelastigde Green te Scutari is aangekomen. Vele Alba- nesche deserteurs worden, naar het heet, door de Turksche autoriteiten gewelddadig naar Tusi teruggevoerd. WEENEN, 1 Junij. Bij de heden plaats gehad hebbende trekking der Ooslenr. aand. 1864 a fl. 100, zijn de volgende seriën met nevensgaande premiën uitgeloot: serie 2541 n». 28 fl. 200,000, s. 2195 n". 97 fl. 20000, s. 1902 n°. 14 fl. 15000, s. 1902 n°. 59 fl. 10000, s. 2100 n". 63 en s. 2393* n®. 90 ieder fl. 5000. Verdere seriën: 329, 3134, 3276, 2501, 1781 2141 3138. 2922 rn 3724. BERLIJN, 1 Junij. De keizer heeft heden gevolg gegeven aan eene uit- noodiging van prins Bismarck om het middagmaal bij hem te gebruiken. KONSTANTINOPEL 1 Junij. In een onderhoud met den grootvizier heeft dé heer Fitz Mauricede Engelsche gedelegeerde in de Europesche commis sie voor Rumeliëgezegd dal Engeland niets liever verlangde dan de be volking van Turkije gelukkig te zien onder de heerschappij van den Sultan. De vizier antwoordde, dat de Turksche regering de openhartigheid van het nieuwe Engelsche ministerie waardeerde "CHICAGO, 31 Mei. Negentien gedelegeerden van New-York hebben eene memorie ouderteekend, waarin zij verklaren, bij de verkiezing van den can- didaat-president der Unie niet voor Grant le zullen stemmen. De senator Edmund heeft bij openbare circulaire voor de candidatuur naar het president- schap bedankt. iSnugcrfijkc Van 27 Mei tot en met 2 Junij 18§0. BEVALLENC. G. S. de Boer, geb. v. d. Bosch, Z. T. 1. Middeldorp, ueb. Zappey, Z. -- B. Cival, geb. Walle, Z. C. F. Meijeraan, geb. Bursch, Z S M. Weegman, geb. Lelieveld, Z. M. l'Ecluse, geb. Laterveer, D. R. Berg, geb. Korswagen, D. T. Geeven, geb. Rooyakkers, D. J. J. van Otitiben, geb. Hey- mans, Z. J. Mieremet, geb. Stafïeleu, D. J. C. Kortmann, geb. Speet, Z. E. Nieuwenhuisen, geb. Mulder, D. T. van Schie, geb. van Dam, Z. J. W. Eigeman, geb. van Rhijn, D. - A. Vogelezang, geb. Bonte, Z. A. L. Somme- ling, geb. v. d. Klugt. Z. T. Zeilstra, geb. Ruiter, Z. - N. K A Ofïenberg. geb. Zwaan, Z. GEHUWD: E. van Eygen, jm. en J. Viukoert. jd. W. F. Stijger.jm en D. J. Zwarts, jd. D. Klinkenberg jm. en W. F. Loeber, jd. - J. Sluis, jm. en A. Hillenaar, jd. W. van Putten, jm. en J. Dttykers, jd. J. J. Bink, jm. en P. Bredeveld, jd. D. Stokkel, jm. en L. Bozier. jd. J. Korenhof. jm. en S. E. M.de Wolf, jd. J. G. Wille, jm. en l. van Sluis, jd. P. J. van der Lin den, jm. en E. M Chaudron, jd. W. Verhoeven, jm. en J. van Royen,jd. J. J. Snel, jm. en J. VV. Klein Ilaneveld, jd. J. A. Rodbard, jm. en H. van Leeuwen, jd. OVERLEDEN: P. llouwerljes, 32 j. E. Lancel, geb. Lory, 62 j. I.E. Le Febre, 45 j. Mr. L. D. Suringar, 48 j. P van der Linden, Z., 1 m. J. J. Verbrugge, D., 6 m. M. P. Verboom Soumain, geh. Parmentier, 25 j. G. E. Larrewiju, D., 2 m. - M. Schlagwein, D.. 7 m. J. M. Ouwerkerk, D., 13 m. A. de Brnyn, 87 j. J. van Polanen, 84 j. - H. Kok, Z„ 10 m. J. Pieters, Z., 9 j. M. Krimps, geb. Kooien, 75 j. J. Robbertse. 69 j. H. A. V. Wagner, D.. 15 m. P. Dreef. Z., 11 m. J. C. van Cleef. geb. Eikelhart. 35 j. C. E. Rijks, geb. Piena, 58 j. A. J. Nachtegelier. Z., 5 j. AKADEMIE-NIEUWS. PROMOTIE AAN DE LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Den 2dtn Junjj de heer A. W. van den Brandeler, geb. te Brielle, in de reglswetenschap, na verdediging van zijn akademisch proefschriftdanteeko- ningen op art. 18 der wet van 29 Juni 1854 Staatsblad n". 102).

Leydse Courant | 1880 | | pagina 3