Hoogere Burgerschool. per telegraaf. fSurgcrlijki: Stattb. A DVERTENTIEN. WH men 5 of 10 jaren jonger schijnen, dan moet men het grijze hoofdhaar Kleuren. de staat Delaware, de hoofdzetel van die cultuur in Noord-Amerika. dit jaar bijzonder rijk en volop gebloeid. Wanneer er geen onvoorziene omstandig heden plaats grijpen, dan koestert men de hoop, dat de oogst der perziken- vruchten aldaar dit jaar zeven millioen manden zal bijdragen; die van het vorige jaar bedroeg vier millioen manden. Op de Atlantische kust van de Vereenigde Staten had men Donderdag en Vrjjdag eene hitte van 100° Fahrenheit in de schaduw. In New-York werden 32 menschen door zonnesteek getroffen. In de week van 8 tot 15 Mei zijn te New-York 11977 landverhuizers aangebragt. FRASHRIJ K. De Mot dCOrdre bevat een brief van den bekenden Rochefort aan den prefect van politie gerigtwaarin hij verklaart, dat zjjn zoon, die leParjjs studeert, bij hem te Genève is thuis gekomen met twee sabelhouwen, die hij Zondag jl. op het plein der Bastille gekregen zou hebben van den agent van politie n°. 307, die in het bijzonder belast is met de gangen van den jeugdigen Rochefort na te gaan. Hy belooft Andrieux. dat hij, als hij hem ooit ontmoet, hem in het aangezigt zal slaan. Men gelooft algemeen dat debrief onecht is. De zaak zal zeker wel een onderzoek uitlokkenvooral ook daar het openbaarmaken van den brief van Rochefort volgens de wet strafbaar is. Op last van den rector der hoogeschool te Montpellier zijn de lessen bij de geneeskundige faculteit aldaar tot nader order gestaakt. De koning van Griekenlandincognito reizendeis te Parjjs aange komen. Na verleden week Athene verlaten Ie hebben, hebben zich de ko ning en de koningindochter van grootvorst Nicolaas, eenige dagen te Venetië opgehouden; daarop heeft de koningin zich naar St. Petersburg be geven. De koning heeft zich naar het hotel Bristol begeven, waar hij twee weken vertoeven zal. Uit Marseille meldt men dat de postillondie dienst doel tusschen Salon en Saint-Martin de-Crauden 27tD dezer 's ochtends op den weg ver moord is geworden Van de 2000 brieven, die hij met zich voerde, zijn er slechts 380 teruggevonden. DUITICIILAND. Het huis van afgevaardigden heelt het ontwerp betreffende de toepas sing der Mei-wetten naar eene commissie van 21 leden verwezen. De minis ter van eeredienst verklaarde in den loop van het debat, niets tegen amen dementen te hebben, mits zij den grondslag niet raakten. Tegenover den heer Falk deed hij uitkomendat eene welwillende handhaving der wet van de tegemoetkoming der kerk afhankelijk zou zijn. Verder bestreed hij beslist de bewering van dien afgevaardigde, dat het ontwerp eene bedenke lijke zwakheid in de opvatting van de sonvereiniteil van den staat verried. Evenmin had men aan een afwijken uit zwakheid van het tot nogtoe ge handhaafd standpunt van onveranderlijke toepassing der bestaande wetten te denken. Het welzijn van den staat eischle eene grootmoedige beoordeeling van de ongelukkige toestandendie in het land heerschen. Op den Drachenfels is Vrjjdag II. een boschbrand ontstaan, die zich zeer ernstig liqt aanzienmaar gelukkig gebluscht is zonder zeer belang rijke schade aan te riglen Eene regenbui, waarnaar reeds geruimen tijd verlangend werd uitgezien, nam ten slotte alle vrees weg, dat de brand op nieuw zou uitbreken. KONSTANTINOPEL, 29 Mei. Sawas pacha, verlangende spoedig een einde te maken aan de hangende quacstiënheeft naar men zegt zijn ontslag in gediend tenzjj hem volmagt gegeven mogt worden om de onderhandelingen over de bedoelde quaestiën te voeren, zonder eenige andere controle dan die van Said-pacha en den Saltandaar hjj van niemand dan van Said-pacha raad aanneemt, lieden heeft eene conferentie tusschen Said, Sawas en Mu- smus-pacha plaats. Morgen zal de ministerraad, waaraan Musurus-pacha deelneemt, hierover beraadslagen. Goschen heeft een bezoek aan Sawas-pacha gebragt, doch een politiek onderhoud heelt er niet plaats gehad. LONDEN, 31 Mei. Uit Rio Janeiro wordt onder dagteekening van gisteren geseinddat Tacna door de Chilenen is ingenomen en dezen met versnelde marschen naar Arica oprukken. HAVANA. 28 Mei. Cecilio Gonzalez, aanvoerder der opstandelingen inliet district Santa Clara, zijn luitenant en secretaris, zjjn gedood in een gevecht met de gendarmes, die buitendien twaalf zijner volgelingen gevangen namen. Twaalf andere opstandelingen hebben zich aan de overheid onderworpen. ONDERTROUWDC. A. F. J. Winkelmann, jm. 33j. en A. E. T. Driessen, jd. 23 j. - W. J. van Dam, jm. 31 j en C. 1'. de Bink, jd. 19 j. M. Laaken, jm. 27 j. en C. M. Zoet. jd. 23 j. P. Hagendoorn, jm. 23 j. en E. van Leeuwen jd. 24 j. J. van Geldcren, jm. 33 j. en M. J. Hagemans. jd. 37 j. P. van der Horst, jm. 22 j. en M. J. Teeuwen. jd. 25 j. II. Cambier, jm. 21 j. en H. Uljé, jd. 22 j. J. de Wit, jm. 22 j. en J. F. van Oosten, jd. 22 j. D. van der Lelie, jm. 31 j. en M. Brokkaar, jd 31 j. P. A. van Oosten, jm. en E. Dikshoorn, jd. W. H. Vaarhoudt, wed'. 48 j. en M. S. Moote, wed*. 42 j. Gehouden Verkooplng van onroerende goederen in het Heeren-Logement aan den Burg, Zaturdag 29 Mei. Notaris A. J. Rijshocwer, te Zoeterwoude. Een Winkelhuis en Erf, aan de noordzijde van de Hoogewoerd, tusschen de Rijn- en Kraaijerstraten, no. 100, Sectie D, no. 67. Kooper H. Pelten- burg. /3030. - Een Huis en Erf, aan de westzijde van de Geerestraat, no. II, Sectie E, no. 566. Kooper P. Vroom. 1190. Een Winkelhuis en Erf, aan de noordzijde van hel Levendaal, aan den hoek der Sint-Joris- steeg, no. 44, Sectie D, no. 456. Kooper J. Stoeken. ƒ1750. Zitting van het Kantongerecht te Leiden van 31 Mei 1880. Kantonr. Mr. N. L. J. v. Buttingha Wichers. Ambtenaar van het openbaar ministerie Griffier mr. F. G. van Binsbergen. mr. P. A. van Buttingha Wichers. Uitspraak In strafzaken. Naam en woonplaats der beklaagden. W. v. O.Noordwijk, F. S.Katwijk, W. N.Kaatsheuvel A. v. L., Leiderdorp, G. B. H. L.Leiden J. D.idem, J. R.idem, S. G., idem, A. v. R.Gouda; •T. P.Leiden H. de H idem A. M. v. H., idem, M. E. B., idem P. C. C.idem, Aard van het misdrijf. iemand uitschelden en ver wekken van rustversto- rend nachtelijk gerucht, Noordwijk, met een stoomboot langs de boorden van het Prins Hendrik-kanaal te Kat wijk aanleggen, een hond als trekdier bezi gen, Katwijk, een stier zonder behoorlijk geleide langs den weg doen voerenLeiderdorp, een hond 's nachts zonder opzicht Jangs straat laten losloopenLeiden werpen van vuil in gemeen tewater Leiden idem, als koetsier van een tram wagen in draf rijden door de Paardensteegidem 's nachts met een vaartuig zonder seinlicht in vaar water gemeerd liggen Katwijk baggeren wateren buiten urinoir Leiden zich niet aanmelden tot het geneeskundig onderzoek voor publieke vrouwen, id., idem, idem Gevallen uitspraak. ƒ5.50 of 2 dagen, ƒ2.50 of I dag. ontslag van rechtsvervolging. fl of t dag. idem. ƒ3 of t dag. /I of 1 dag. idem. ƒ3 of 1 dag (tweemaal). 10 of 2 dagen. idem. /I of I dag. idem. idem. VIJFENTWINTIG-JARIGE ECHTVEREENIGING van LANBERTUS DIRK PL AN J E R en JOHANNA DE WEKKER. <- Leiden, 31 Mei 1880. Hunne dankbare Kinderen. i Ondertrouwd: CHR. WINKELMANN. Amlsrichter te Salzkotten, en ANNA DRIESSEN. Voorspoedig bevallen van een Zoon J. C. KORTMANN SPEET. Leiden, 30 Mei 1880. Voor de veelvuldige bewjjzen van deelneming, ontvangen bij bet overlij den van onzen geachten Vader en Behuwd-vader, den Heer J. A. ZUUR, betuigt Oudergeteekende, ook namens broeders, zuster en verdere familie leden, den harlelijksten dank. u Leiden 30 Mei 1880. J. J. A. J. ZUUR. J De Directeur der Hoogere Burgerschool geeft aan belanghebbenden kennis, dat de examens van toelating in het begin van Juli zullen worden afgenomen. Tot het inschrijven van nieuwe leerlingen en hei geven van inlichtingen zal hij zitting houden in hel gebouw op de Pieterskerkgracht op Dinsdag 4, II en 18 Juni, des morgens van 9 tol 11 uren. De Directeur der Hoogere Burgerschool, D DE LOOS. Rood, grijs of wit hooldhaar, tevens baard, kunt u kleuren in blond, bruin of zwart, onzichtbaar, kleurhoudend en onschadelijk. Met een flacon, a 2, van dit middel heelt men jaar voldoende, naar gelang wal men kleurt. Franco aanvraag tegen postwissel, poslzcgels of rembours, bjj THÉO- PHIEE, Frederikspleln N\ 32, hoek Falckstraai, Amsterdam. NB. Er bestaan geen Depóts, onthoudt dit goed.

Leydse Courant | 1880 | | pagina 3