LEIDSCHE COURANT. 1880. V. Ill DONDERDAG 13 MEL STA OS-HEK IC UT EN BINNENLANDSCUE BKM1GTEN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en [Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per rieten deel juars 1.50, franco p. p. f 2. met liet Verslag der Handelingen van dm Gemeenteraad f 1.85, franco p.p. 2.35. Het Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.60 'sjaars, huilen de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers deiCourant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prjjs der Advertentifn is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant wordt verzonden btadz. 2326 der Handelingen van den Gemeenteraad Zittingverslag PROCES - V E R O A A C, van de opening der stembriefjesdie Ier benoeming van twee leden van de Staten der provincie Zuid-Holland den lld,° Mei 1880 zijn ingeleverd. Op lieden den twaalfden Mei des jaars achttienhonderd en tachtig, in de gemeente Leiden, hoofdplaats van het hoofdkiesdistrict Leiden, is door het bureau van stemopneming in do ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raad huis plaats genomen, des morgens te negen uren. Het bureau is samengesteld uit den heer Petrus Isaacus De Fremery, oudste Wethouder in jaren, waarnemend Burgemeester. Voorzitter, en de heeren Peter Ludwig Carl Driessen eu mr. Paul Claude Librecht Lezwijnleden van den Ge meenteraad, 8temopnemers. De Voorzitter plaatst op de tafel de stembus, bij hem den llden Mei 1880 overgebracht uit het hoofdkiesdistrict Leiden. De zegels der bus worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bus wordt geopend en bevonden zevenhonderd en zeven stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezersdie briefjes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal dier kiezers. Nadat do briefjes zijn dooreengemengd worden zij door den Voorzitter één voor één geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard drie stembriefjes, die oningevuld zijn. Het getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest zevenhonderd en vier. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren Herman Cornells Hartevelt 435 stemmenLonis Marie De Laat de Kanter 398 Jan Scheltema 306, Mr. B. M. Bahlman 251, Mr. C. Cock 4, Mr. J. Bredins, H. A. Schmier, R. Van Boneval Faure, W. L. Van Kaathoven, Mr. L. D. Su- ringar, Mr. H. A. Neeb, W. Zwart en J. D. Dingemans, ieder eene stem. Hebben alzoo de volstrekto meerderheid van stemmen verkregen de heeren: Herman Cornelis Hartevelt en Lonis Marie De Laat de Kanter. Zijn derhalve verkozen tot leden van de Staten der provincie Zuid-Holland de heeren HERMAN CORNELIS HARTEVELT, LOUIS MARIE DE LAAT DE KANTER, Leden van den Gemeenteraad van Leiden. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt in tegenwoordig heid van allendie zich in de zaai bevonden. Gedaan te Leiden den 12den Mei 1880. DE FREMERY, Voorzitter. P. L. C. DRIESSEN, P. C. LIBRECHT LEZWIJN,} StemoPnemor6- LEIDEN, 12 Mei. Bjj de heden in het hoofdkiesdistrict Leiderdorp plaats gehad hebbende opening van stembriefjes voor twee leden van de staten der provincie Zuidholland z(jn als zoodanig herkozen de heeren mr. F. A. G. graaf van Limburg Stirum Noordwjjk met 550, en jh'. mr. II. A. 0. de la Bassecour Caan met 290 stemmen. De heer J. L. J. Jansen te llillegom verkreeg 258 stemmen. Er waren te zamen 580 briefjes ingeleverd, als uit: Leiderdorp (78 kie zers) 23, Oegstgeest (84 k.) 18, Zoeterwoude (161 k.)68. Koudekerk (58 k.) 21, Voorschoten (81 k.) 43, Rijnsburg (58 k.) 38, Valkenburg (21 k) 19, Warmond (66 k.) 29, Sassenheim en Voorhout (92 k.) 46, Noordwijk (114 k.) 80, Noordwijkerhout (61 k.) 46, Lisse (95 k.) 39. llillegom (105 k.) 59, Katwijk (103 k.) 50. In het geheel van de 1177 kiezers 579 briefjes. Er werd 1 briefje meer gevonden. 8 briefjes werden van onwaarde verklaard. In 1877 stemden 418 personen van de 1102 kiesgeregiigden. Te Delft zijn als leden der provinciale staten gekozen de bh. van der Goes en Landmeter. Te Gouda zijn gekozen de hh. mr. Forluyn Drooglever, Knijfl Hz. en Haentjes Dekker. Tot predikant bij de Christ, geref. gemeente alhier is beroepen d». T. Bospred. te Harlingen. Aan het rijks ccntraalmagazijn van militaire kleeding, uitrusting, enz. te Amsterdam zal op Maandag 31 Mei aanst. aanbesteed worden de levering van 6000 eenmans wollen dekens voor liet nachtleger. Bij de gisteren te 's (lage gehouden acle-examen voor het lager onder wijs werden voor de acle in de Fransche taal 6 candidaien geëxamineerd, 4 werden afgewezen en 2 toegelatenmej M. tl. Baerselman en E. Lank- hout, uit 's Hage. Aan het examen voor de acle als lmlponderwijzeres onderwierpen zich 14 candidaten; 5 werden afgewezen en 9 toegelaten, als: mej. J. H. M. E. Asmus, uit 'silage; M. van der Brugge, uit Vlaardin- gen; M. L. Dooremans, uit Dordrecht; G. van Ilettinga Tromp, uil Leiden; L. J. E. de Jongh, uit Dordrecht; D. E. Keuzenkamp, uil Schiedam; E. J.S. Ochsendorf, uit Dordrecht; M. van Rosmalen, uit 'silage, en M. A. C. van der Slik, uit Dordrecht. De geneeskundige staatscommissie heeft tot arts bevorderd den heer M. Balenburg, med. doctorandus, en het getuigschrift voor het eerste gedeelte van het aris-examen uitgereikt aan de hh. W. van den Heide en H. A. van den tlout, med. doctorandi. Door stemgeregligde aandeelhouders der Nederlandsche bank is in hare heden gehouden vergadei ing. na gehoord te hebben de mededeelingen van den voorzitter der directie en van die van commissarissen, het dividend op 166 per geheel vastgesteld. Volgens de in de St. Ct. opgenomen staten bestond de bevolking van Nederland op 1 Januarij 1880 uit 2,000,902 mannen en 2,036,109 vrouwen, te zamen 4,037,011, tegen 1,972,744 mannen en 2,009,153 vrouwen, te za men 3,981,897, op 1 Januarij 1879. De hoofd-commissie voor de algemeene verloting ten behoeve der nood lijdenden door den watersnood heeft verzocht mede te dcelen, dat door vertraging in de collationering de trekkiiigslijsteii niet voor aanstaanden Zaturdag of Dingsdag zullen kunnen verschijnen en aan de subcommissiën worden toegezonden. Het ramschip Guinea, kommandant de kapitein-luit. ter zee König, is uit Willemsoord in zee gestoomdom de Nederlandsche visschersvloot te beschermen, ter aflossing van de brik de Zeehond, die weder naar Helle- voetsluis is teruggekeerd. Voortaan zal dit schip tweemaal per week de visschersvloot bezoeken en voor de veiligheid onzer visschers waken. Door den gemeenteraad van Noordwijk is uit 16 ingekomen ontwer pen voor twee te bouwen scholen en onderwijzerswoningen aangewezen dat, ingezonden onder het motto //Nooit gedacht", waarvan ontwerper bleek te zijn de heer W. Langhout Gz.architect te Amsterdam. Maandag nacht is onder Rockanje een hevige brand uitgebarsten bij een landbouwer in de onmiddellijke nabijheid der duinen. Aan blusschen viel niet te denken, want toen de bewoners werden gewekt, stond de ge- heele schuur in volle vlam. Een paard, twee koeijen, drie kalveren, een menigte kippen en 86 kuikens kwamen in de vlammen om. In de gisteren te Amsterdam gebouden algemeene vergadering der stoomvaartmaatsehappij «Nederland", is de balans en exploitatie-rekening en daarna hel jaarverslag ter sprake gebragt. Nadat de commissie, ten vorigen jare benoemd tot bet nazien der boeken over hare bevinding verslag had uitge- bragt, waarvan de conclusie was om de directie onder dankbetuiging voor haar uitmuntend beheer te dechargeren, werden balans en exploitatie-reke ning b(j acclamatie goedgekeurd en dientengevolge liet dividend zooals voor gedragen was, vastgesteld op 4% pet. Een der aandeelhouders gaf den wensch te kennen om hieraan een woord van lof toe te voegen aan de ge zagvoerders en de officieren der vloot voor de zorg en waakzaamheid bij zonder in liet afgeloopen jaar aan den dag gelegd. Over het algemeen toch meende hij. moest 90 pet. van de zeerampen toegeschreven worden aan on achtzaamheid jof nalatigheid der bemanning en aangezien nu in het afgeloo pen jaar geen enkel ongeluk aan eenig schip der maatschappij overgekomen was, oordeelde hij dat de flinke houding der bemanning wel op prjjs mogt worden gesteld. Door het kiescollegie der Ned. herv. gemeente te Amsterdam zijn, ter vervulling der bestaande vacaturenop nieuw de volgende drietallen van predi kanten gevormd: 1". d'. P. G. Datema, te Ee; W. J. Geselschap, te Rotterdam en P. A. G. ian Hoogenhuizete Dordrecht 2» d5. J. G. Beman Brouwer, tc Leiden; J. Eigeman Ic Dordrceht en A. A. de Gaay Fortman, tc YHssingen. Eenige studenten te Utrecht kochten eergisteren op de paardenmarkt aldaar een paard van 20 en reden er mede rond tot groot vermaak van het publiek. Toen deze pret lang genoeg geduurd had, werd het jieest voor 27 weder verkocht. F.on hoer te Steenwijkerwolde, wiens vrouw Zaturdag II. werd begra-

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1