im;h telegraaf. i LI. Woensdag den 21,,«" April werd in alle stilte en eenvoud door ver wanten, vrienden en belangstellenden de laatste eer bewezen aan een ver dienstelijk stadgenoot, den heer J. I. de Vink, leeraar aan inrichtingen van M. en L. onderwijs, i Was die stille plechtigheid geheel in overeenstemming met zjjn aard en karakter, het is toch zeker niet misplaatst hem nog even in herinnering te brengen. ADVERTENTIE N. VERGADERING van de Leidsche Afdeeling der Ned. Gustaaf-Adolf-Yereenigiog, FRAKKRIJ K. Oe Bonapartistische afgevaardigden der kamer hebben eene vergadering gehouden om hun bureau te verkiezen. De heer Godelle, als lid der kamer dezer dagen disciplinair gestraftwerd tot voorzitter gekozen. De Justice, een blad van den afgevaardigde Clémenceau, is zeer inge nomen met de verkiezing van den heer Beauquier te Besan^onomdat zelden met meer volharding van regeringswege alle krachten zijn ingespannen om eene politiek te doen zegevieren, van welke zij bij voorbaat gevoelde, dat ze door de kiezers werd veroordeeld. Verslagen is de ministeriële politiek; de republikeinsche politiek zegeviert. Sara Bernhardt is Zondag te Versailles opgetreden. Het publiek was opgetogen en riep haar driemaal terug. De prefect en de maire wenschten haar geluk met haar succes. Zij heeft een brief geschreven aan de Figaro, i waarin zij ophelderingen geeft omtrent hare handelwijze. Zjj gelooft niet, 1 dat de regtbank de "Comédie fran^aise" ontvankelijk zal verklaren in haren eisch van 300,000 fr. schadevergoeding, zonder rekening te houden met de omstandigheden, die vooraf zijn gegaan en die bjj de behandeling van het proces aan het licht zullen komen. Mijn besluit, zegt zij verder, was niet ondoordacht. Het is het dadelijk gevolg eener langdurige verbittering, die na de opvoering van «l'Aventurière" tot uitbarsting kwam. Ik heb geen bewijs gegeven van onwil, teen ik niet alle repetitiën bjjwoonde. Ik was zwaar vermoeid, en om die reden moest ik ook, in strijd met al wat dien aangaande is gezegd, de repetition staken van de te Londen op te voeren stukken. Alzoo van mijn kant geen opzet hoegenaamd, niets dan eene plotselinge uitbarsting, een besluit even spoedig genomen als ten uitvoer gebragt en waarover ik 's daags daarna misschien even verrast was als het publiek. Op een fait accompli is niet terug te komen, en ik betreur hel ook niet, want het geeft mij meer dan de vrjjheid terug, het geeft aan mijn gemoed en mijne zenuwen de kalmte weer. Te Nizza zijn Zondag II. enkele schokken van aardbeving gevoeld. Uit Madrid meldt men dat de labriek der valsche stukken van 3 pCt. geconsolideerde Spanjaarden, welke te Barcelona zijn verkocht, is ontdekt. De vervaardiger is in hechtenis. nUITRCIILAKD. De ministers van ecredienst, justitie, binnenlandsche zaken en finan ciën hebben eene vergadering gehouden, om een besluit te nemen omtrent de indiening van het wets-ontwerpwaarbij het Pruissische parlement aan de regering onbeperkte volmagt omtrent de toepassing der Mei-wetten geven zou. Prinses Pauline van Wurtemberg zal, naar in Silezische dagbladen be weerd wordt, in het huweljjk treden met dr. Willim. gevestigd te Breslau. Tijdens eene ongesteldheid van de hertogin-moeder te Carlsruhe in Opper- Silezië was hij adsislent van een professor in Breslau, die haar behandelde. Zonder het te zoekenmaakte toen de jonge adsislent een diepen indruk op het hart der prinsesdie verklaardedat zjj nooit een ander man zou hu wen. Men zegt nudat de koning van Wurtembergna zjjne promotie de toestemming tot dit huwelijk gegeven heeftop voorwaarde dat de prin ses den naam en den titel zou aannemen van freule van Kirbach. RUSLAND. Naar men uit St. Petersburg aan de Köln. Zeit. meldt, heeft de regering inlichtingen ontvangen, die tot de ontdekking der schuldigen aan de ont ploffing in het winterpaleis kunnen leiden. De man, die in de werkplaats der schrijnwerkers, onder het lokaal der hoofdwacht, had weten te komen, moet uit Charkow afkomstig zijn. De bijzonderheden omtrent deze zaak echter worden streng geheim gehouden. Door een der bladen wordt medegedeeld dat graaf MelikofTeen regiment kozakken uit Moskou naar Petersburg beeft laten komen, om de wachtdienst in het keizerlijk paleis en in de lokalen der veilighcidscommissie waar te nemen. Het is het 1«*« regiment der Donsche kozakken, dat zich in den oorlog zeer heeft onderscheiden. Men ziet groote hervormingen te gemoet in het personeel der hooge ambtenaren aan het ministerie van binnenlandsche zaken. Op voorstel van Loris Melikofl zouden ook belangrjjke hervormingen tot stand worden ge bragt in het justitie-wezen. PARIJS, 27 April. De kamer heeft met 363 legen 24 stemmen toege staan het crediet van 7,010.182 fr. aan den minister van oorlog. De interpellatie van den heer Lamy over de decreten van 29 Maart en 3 April is door den heer Lepère aangenomen tegen Maandag. LONDEN, 27 April. Dilke en Chamberlain, de aanvoerders van de radi- cale partyhadden heden een langdurig onderhoud met Gladstone en Gran ville. Men weet uog niet of een van beiden in het kabinet zal zitting nemen. LONDEN, 27 April. Te Sligoin Ierland, heeft de politie bjj een smid een groot aantal geweren met bajonnelten en eene aanzienlijke hoeveelheid ammunitie gevonden. Er z[jn verscheidene personen gearresteerd. ST. PETERSBURG, 27 April. (Part. tel. IV. C.) Het comité der ministers besloot jl. Dingsdag tot het weder openen van de kerken der //oude geloovigen" te Moskou, welke kerken sinds tal van jaren waren gesloten geweest. Heden ontving het comité berigt, dat dit besluit de keizerlijke goedkeuring heeft verworven. KONSTANTINOPEL27 April. De Porte heeft bevel gegeven tot het zenden van 4000 man troepen naar Scutari in Albaniëzy zullen door meer troepen worden gevolgd. WEENEN, 27 April. In het huis van afgevaardigden is de speciale be raadslaging over de onderwijswet afgeloopen. LONDEN, 27 April. De koningin heeft benoemd: lord Kimberley, tot minister van koloniën; lord Spencer, lot voorzitter van den raadden hertog van Argyll, tot geheimzegelbewaarder; markies Riponlol onder-koning van Indië; sir Charles Dilke, tot onder-secretaris van staat bjj builenlandsche zaken; den heer Lefebure, tot secretaris der admiraliteit; den heer Adam, tot minister van openbare werken, en den heer John Bright, tot kanselier van het hertogdom Lancaster. ST. PETERSBURG, 27 April. Naar men verneemt, is de hoofddader van den aanslag in het winterpaleis gisteren in hechtenis genomen. Hij heet Szewics en is vermaagschapt aan den gouverneur van Kaluga. INGEZONDEN. Uit nederigen stand geboren, wist hij door geestkracht, lust tot onder zoek en gezond verstand zich eene eervolle plaats in de maatschappij te verwerven en zich daarin geruimen tjjd met eere te handhavenlot dat eene slepende ziekte, die hem reeds lang ondermijnde, hem aan zijne 1 waarde betrekkingen deed ontvallen. Als echtgenoot en vader en ook niet minder als vriend bezat hjj (zooals iedereen, die hem van nabij mocht leeren kennen, weet) ontegenzeggelijk vele goede eigenschappen. Toegerust met veelzijdige kennis en altijd bereid willig, heeft hij dan ook menigeen, meer dan bekend is, zeer aan zich verplicht en al laat hij ook nu eene ledige plaats achter, bij velen zal hjj toch in dankbare herinnering bljjven voortleven. Mocht menigeen zich gedrongen gevoelen, hel. vele goede, dat hem eigen was, zooveel mogelijk na te volgen, de maatschappij zou er zeker bjj winnen. J. A. Burgerlijke Sfattb. Van 22 tot en met 28 April 1880. BEVALLEN: L. WiethofT, geb. Opbroek, D. S. v. Zijp, geb. v. Dam, Z. M. Godefroy, geb. v. Bochove, D. M. A. E. de Koning, geb Sciarone, D. M. A. v. d. Most v. Spijk. geb. Koelewijn, D. en Z. tweel. P. Verstraaten, geb. Slegtenhorst, II. L. Dijkhuis, geb. Meijer, D. M. J. v. Iterson, geb. Florijn, Z. E. v. d. Steen, geb. Sommeling. Z. - - E. du Mortier geb. Loeber, Z. J. M. Teske, geb. v. d. Berg, Z. - C. A. de Bruin. geb. Kooreman, D. A.M. Vree burg, geb. Wouters, M. Favier, geb. de Vrind, Z. C. Fallaux, geb. v. d. Woerd, Z. H. T. Kriek, geb. Overdijk, D. P. Ouwerkerk, geb. de l'Ecluse, D. - W. J. Paauw, geb. Driebergen, Z. A. Beveling, geb. Meijer, Z. J. M. Poptie, Ecb. v. d. Berg, Z. GEHUWD: J. Ligier, jm. en A. Francken, jd. C. Stol, jm. en J. M. Berle- mon, jd. G. Gressie, jm. en J. van der Woerd, jd. - A. Korenhof. jm. en C. Louwrier, jd. B. van der Lelie, jm. en J. van der Linden, jd. J. G. Wolff, jm. en M. Crama, jd. P. van der Pompe, jm. en L. M. Braxhoven, jd. J. Petiet, jm. en W. F. J. Wischmann, jd. J. L. van der Boog, jm. en J. C. H. Vorst, jd. C. J. van Leeuwen, jm. en J. Bink, jd. A. S. Straathof, jm. en M. Simons, jd. P. J. Hueber, jm. en S. Meysing, jd. OVERLEDEN: J. M. van Leeuwerden, 54 j. C. van Bemmel, 33j. W. Lut. 71 j. A. van Wecren, Z., 10 m. l. Plaizicr, 52 j. - M. van der Slok, Z„ lm. P. Ribot, Z.. 5 m. A van Hofwegen. D.. 6 j. W. J. Wieuwerkiiss, Z., 13 j. - II Acker, geb van Dam. 92 j. J. Delmeer, geb. Laven, 69 j A. Sijpestyn, 58 j. J. van der Steen, Z., 6 m. A. M. Bonten, Z., 4 m. C. Koet, V.. 31 j. C. de Bolster, 40 j. - Roesteen, Z., 7 m. - A. Marz, geb. Kleberg, 39 j. J. M. Teske, geb. van den Berg, D. levenl. 11. J. Beijer, Z.. 4 m. 11. van Beusekom, 27 j. G. P. van der Steen, Z.. 3 w P. Larrewjjn, Z., 20 j. W. Pleyte, D 2 j. E Plasmeijer. D„ 13 m. - C. M. Kriek, 3 m. J. M. v. d. Blom, D., 5 m. J Jansen, 68 j. W. van Ewijk, Z., 12 d. J. C. de Swaan, V., 89 j. L. Bon, geb. Mieloo, 90 j. Getrouwd: G. J. GODSCHALK en Den Haag, 28 April 1880. E. M. STAM. Getrouwd: P. J. HUEBER en S. MEYSING, die, tevens namens wederzijdsche betrekkingen, dank betuigen voor de bewjjzen van belangstelling bjj hun huwelijk ondervonden. Leiden, 28 April 1880. Bevallen van eene Dochter WILHELMINA S. VERVOOREN. geliefde Echtgenoote van Leiden, 27 April 1880. F. A. W1LH. SCHUDEL. De Ondergeteekenden zeggen harteljjk dank voor de vele bewjjzen van belangstelling bjj gelegenheid van hun hnweljjk ondervonden. G. J. GODSCHALK. Leiden, 28 April 1880. E. M. GODSCHALK, Stam. Voor de vele bljjken van deelneming, ondervonden bij de voltrekking van ons huweljjk, betuigen wjj onzen hartelijken dank. A. G. C. VAN BRUGGEN. J. G. VAN BRUGGEN, van Rhijn. op TRIJDAG 30 APRIL, te 3 uren, IN DE CONSISTORIEKAMER DER PIETERSKERK.

Leydse Courant | 1880 | | pagina 3