LEID8CHE COURANT. V. 49. rm VRIJDAG 27 FEBRUAIUJ. Dr Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p, p. f2. met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 1.85, franco p. p. f 2.35. liet Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaars, buiten de expeditie, lost en. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertenliën is van 1—4 regels 1.iedere regel meer 25 cents. STADS-BERICHTEN. HER - IJH. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het besluit van de Gedeputeerde Stalen der provincie Zuid-Hollandvan den December 1879, n°. 1/1 Provinciaalblad n°. 72), houdende bepaling van de tijdstippen van den her-ijk der malen en gewichten in de verschillende gemeenten in deze provincie, voor het jaar 1880; Herinneren den ingezetenen dezer gemeente hunne verplichting, overeenkomstig art. 15, lelt. ader wet van den 7en April 1869 Staatsblad u°. 57), tot het doen her ijken van alle reeds in gebruik zijnde maten en gewichten, onder mede- deeling dat daartoe door den ijker zitting wordt gehouden in het locaal van den ijk, op de Aalmarktnaast de Gemeente-apotheeken wel: voor de gewone gewichten, benevens de maten en strijkers, voor wijk VII, op den 27 Februari en 2, 3, 4, 5, 9 en 10 Maart, telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 3 uren Vervulgens wordt ter kennis van de belanghebbenden gebracht, dat volgens besluit van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheidranden C™ December 1879, de letter l'in den gewonen drukvorm, schuin gesteld, bestemd is tot goedkeu- ringstnerk zoowel bij den ijk als bij den her-ijk der maten en gewichtende Koninklijke kroon, bij den ijk van weegwerktuigen voor gewoon gebruik en van gasmeters; en eene vijfstralige ster, bij den ijk van weegwerktuigen voor fijnere wegingenterwijl het kantoormerk voor de gemeente Leiden is het cijfer t. Eindelijk dat aangezien bij sommige, vooral ijzeren weegwerktuigendoor roest cn andere oorzaken, de indruk van den overgangsstempel spoedig wordt uitgewischt op de dagen waarop de herijk plaats heeft, gelegenheid wordt gegeven, die balan sen, waarvan bedoeid stempel onduidelijk is en dreigt te verdwijnen, ter overstem- peling aan te bieden. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaat sing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 3 Januari 1880. v. d. BRANDELER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Leiden doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van den 27"en Novem ber 1879 is vastgesteld het volgende RAADSBESLUIT regelende de heffing van collegegeld op de Gemeente-inrichting voor de opleiding van Oost-Indische Ambtenaren te Leiden. De RAAD der gemeente Leiden, Gezien de artt. 232—238 der Wet van 29 Juni 1851 (Staatsblad n°. 85); Heeft besloten Art. 1. Er zal, te beginnen met liet hieronder vermelde tijdstip, college geld geheven worden ter tegemoetkoming in de kosten van de gemeente- inrichting bovenvermeld, voor iederen leerling, die aan deze inrichting on derwijs geniet. Art. 2. Dat collegegeld, hel welk verschuldigd is door de leerlingen of, wanneer deze minderjarig zijn, door hunne ouders of voogden, bedraagt ƒ200 per jaar, waarvoor toegang wordt verschaft lol het onderwijs in alle vakken, bij de bestaande regeling van het examen voor ambtenaar bij den burgerlijken dienst in Nederlandse!) Indië als verplicht opgenomen en bo vendien tot het onderw ijs in de overige inlandsche talenvoor zooverre dat van gemeentewege gegeven wordt. Art. 3. Personen, die hit examen voor ambtenaar bij den burgerlijken dienst in Nederlandsch Indië met goed gevolg hebben afgelegd en de lessen aan die inrichting gedurende 2 jaren hebben bijgewoond, kunnen hel on derwijs, van gemeentewege gegeven, kosteloos bijwonen. In bijzondere gevallen, of wanneer de betrokken persoon blijken heelt gegeven van tmi- tengewonen aanleg, kan datzelfde voorrecht door het Curatorium worden verleend aan hen, die in een korteren studietijd aan de gemeente-inrichting voldoend examen hebben afgelegd. Art. 4. In bijzondere gevallen kan het Curatorium verlof geven tot het bijwonen van slechts enkele lessen, tegen betaling van eene som van ƒ15.— ol 30.voor elke les. naarmate die twee of meermalen 's weeks gegeven wordt. Art. 5. Terugbetaling geschiedt uitsluitend indien door overlijden vóór den aanvang der lessen van deze geen gebruik is gemaakt, en alsdan op aanvrage der erlgenamen. Art. G. Dit besluit treedt in werking op den derden dag na dien, waarop het met de voorschriften bel rellende de invordering is afgekondigd. Gedaan te Leiden, ter openbare raadsvergadering van den 27c™ November 1879. De Burgemeester, v. d. BRANDELER. De Secretaris. E. KIST. Zijnde de heffing van deze belasting goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 31'" December 1879 n°. 29, waarbij tevens is aangehaald de Ver ordening regelende de invordering dier belasting, van den 16'" October 1879. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 26f0 Februari 1880 Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Leiden doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den lö11'0 October 1879. is vastgesteld de volgende TEROKDENIIHG, houdende wijziging van de Verordening van den 27en December 1877, regelende de invordering van collegegeld op de gemeente-inrichting voor de opleiding van Oost-Indische ambtenaren te Leidenaange haald bij Kon. besluit van den 6en Februari 1878 n'. 1. Art. 1 der Verordening, regelende de invordering van collegegeld op de gemeente-inrichting voor de opleiding van Oost-Indische ambtenaren te Leiden, vastgesteld den 27'° December 1877 (Gemeenteblad n°. 7 van 1878), wordt gewijzigd, zoodat het luidt als volgt: liet Collegegeld wordt voldaan aan den gemeente-ontvanger, door wiens tusschenkomst, binnen acht dagen na de ontvangst, in 's rijks schatkist wordt gestort hetgeen ingevolge de artt. 63 en volgende van de wet van den 28'' April 1876 (Staatsblad n°. 102). lot regeling van het Hooger Ou derwijs, verschuldigd is voor het volgen van de vereischte lessen aan de Universiteit, en hetgeen verschuldigd is voor het volgen van de lessen aan de gemeente-inrichting, in de gemeentekas wordt gestort. Vastgesteld door den Raad der gemeente Leidenin zijne openbare ver gadering van den 16d,n October 1879. De Burgemeester, v. d. BRANDELER. De Secretaris E. KIST. Zijnde deze verordening aangehaald bij Koninklijk besluit van den 31«"" December 1879n°. 29. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 26"eD Februari 1880. Burgemeester en Wethouders vernoemd, V. d. BRANDELER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. BIMNENL.VNDSGIK BKBIGTK.N LEIDEN, 26 Fcbruarij. In de zitting van den gemeenteraad van heden is o. a. ingekomen een adres van II. C. F. Couwenberg, te 'sHage, waarin deze berial geeft dat op zijne aanvrage om concessie voor een stoomtram van 's Hage naar Lei den door de regering afwijzend is beschikt, maar dat hij zich ook reeds lot haar gewend heeft met het verzoek om concessie voor een stoomtram van Katwijk naar Leiden, waarvan hij de rigting aangeeft, met verzoek aan den gemeenteraad om toezegging van rente-garantie. Op dit adres werd besloten het te behandelen bjj hel laatste der aan de orde gestelde punten. Op het verzoek van jhr. mr. J. W. P. Diert van Melissant, ter bekoming van gemeentegrond, werd besloten overeenkomstig bet voorstel van burg. en weth., afkoop tegen het 25-voudig bedrag der recognitie, welk voorstel met 13 tegen 6 stemmen werd aangenomen, nadat daaraan de clausule was toegevoegd dat aan het gemeentebestuur de beoordeeling blijft of het daarbij betrokken karakter van liefdadigheid bewaard blijft. Omtrent het verzoek van de commissie voor de r. k. begraafplaats werd besloten, over eenkomstig hel voorstel der commissie van financiën, den gevraagden grond in erfpacht uit te geven. De voordragt betredende de aanstelling van een adjuncl-stads-genees- cn heelkundige werd aangenomen. Aan den heer mr. C. C. N. Krom werd, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan de hoogere burger school; tevens werden burg. en weth. gemagtigd tijdelijk in de vacatnre te voorzien. Een staat van al- en overschrijving op de begrooting van het geref. minne- of arme oude mannen- en vrouwenhuis, dienst 1879, werd goedgekeurd, Op zijn verzoek werd aan W. H. Hasselbach eervol ont slag verleend als hulponderwijzer. Het verzoek van J. D. Kiek, tot het leggen van een brug, werd toegestaan, even als het verzoek van Gebr. van Wijk en C°. tot het leggen van een spoelvlot in de Heerengracht. Wat betreft dit laatste verzoek werd, op voorstel van den heer Juta, eene andere plaats aangewezen voor het leggen van bedoeld vlot, nabij den Nieuwen Rijn, daar op de in de voordragt aangewezen plaats ge- voonlijk vele onreinheden, vooral uit de Groenestecg afkomstig, in het water worden geworpen, waartegen de politie moeijelijk kan waken, zoo men niet bepaald een agent op die plaats post doet vatten.

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1