€01) RAN DINGSDAG 20 JANUAIUJ, V. 10. STADS-liKK ICIITEN. 2e suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1879. BINNEN LA N USLHE BEIWGTEN De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. f 2. met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 1.85, franco p.p. f 2.35. Hel Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars, buiten de expeditiel.osten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Adverlentifn is ran 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. 1IER-IJK. BURGEMEESTER ïic WETHOUDERS TIN LEIDEN, Gezien het heruit van de Gedepu'eerde Staten der provincie Zuid-Hollandvan den 23»teo Decemher 1879, n°. 1/1 [Provinciaalblad n°. 72), houdende bepaling van de tijdstippen van den her-ijk der maten en gewichten in de verschillende gemeenten in deze provincie, voor het jaar 1880; Herinneren den ingezetenen dezer gemeente hunne verplichting, overeenkomstig art. 15, lett. der wet van den 7eD April 1.869 tStaatsblad n°. 57), tot het doen her-ijken van alle reeds in gebruik zijnde maten en gewichten, onder mede- deeling dat daartoe door den ijker zitting wordt gehouden in het locaal van den ijk, op de Aalmarktnaast de Gemeente apotheeken wel: voor de gewone gewichten, benevens de maten en strijkers, voor wijk UI, op den 20, 21, 22 en 23 Janauri, telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 3 nren Vervolgens wordt ter kennis van de belanghebbenden gebracht, dat volgens besluit van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, van den 6den December 1879, de letter in den gewonen drukvorm, schuin gesteld, bestemd is tot goedkeu- ringsmerk zoowel bij den ijk als hij den her-ijk der maten en gewichten, de koninklijke kroon, bij den ijk van weegwerktuigen voor gewoon gebruik er» van gasmeters; en eene vijfstralige ster, hij den ijk van weegwerktuigen voor fijnere wegingenterwijl het kantoormerk voor de gemeente Leiden is het cijfer 7. Eindelijk dat aangezien bij sommige, vooral ijzeren weegwerktuigendoor roest en andere oorzaken, de indruk van den overgangsStempel spoedig woidt uitgewischt «p de dagen waarop de herijk plaats heeft, gelegenheid wordt gegeven, die balan sen, waarvan bedoeid stempel onduidelijk is en dreigt te verdwijnen, ter overstem- peling aan te bieden. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaat sing in de Letdsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Liiden, 3 Januari 1880. t. D. BR.ANDELER Burgemeester. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien art. 264 der wel va» den 29eo Juni 1851 Staatsblad n". 85), Doen te welen, dat het 2' suppleioir kohier der plaatselijke directe be lasting over 1879 op heden voorloopig is vastgesteld en van den 20'° Ja nuari lot en met den 2" Februari 1880, ter Secretarie dezer gemeente (fiuancieele afdeeling), van 9 tot 4 uren voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Eu wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Rurgemcester en Wethouders voornoemd, V. d. BKANDËLElt, Burgemeester. Leidsn, 19 Januari 1880. E. RIST, Seereiaris BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien hel ad es van W. Hoooenstraaten C".fabrikanteu van verduur zaamde levensmiddelen, wonende alhier, houdende verzoek om in hunne fabriek, gelegen tusschen de Kerk- en Rarbarastegen, een tweeden stoom ketel te plaatsen. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, mét de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Maandag den 2'1"1 Februari aanst., 's voormiddaas ie elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. BRaNDELER, Burgemeester. Leiden, 19 Januari 1880. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 19 Januarij. De Staatscourant bevat de slatuten der vcreeniging lot instandhouding en bevordering van den bloei der kweekschool voor zeevaart ie Leiden, goed gekeurd bij kon besluit van 9 December 1879. Bij de op lifdeu gehouden openbare verknoping van cokes, bij partijen van IK), 50. 10 en 5 hectoliters, waren dc hoogste prijzen /40 00, 20 50, ƒ460 en ƒ215; de laagste ƒ40.00, f20.00, é420 en 2 10. Men deelt ons bet volgende mede: Heden mag hel collegie van Col lectanten der Ned. Herv. gemeente zijn 70 jarig bestaan gedenken. Op 17 Januarij 1810 opgerigt. mag hel tot up dit oogenblik. in weerwil van storm en orkaan, welke daarover gewoed hebben, zich in zijn aanwezen nog ver blijden. Van de leden, welke hij de oprigting hunne krachten verleenden, is niet één meer in levendoch met een dankbaar en gevoelig hart geden ken wij aan hem (den heer J. de Kruys), die zjjn kracht en lust daaraan in 1830 reeds ten beste gaf, en in wiens aanzjjn wjj ons allen nog verheu gen mogen. Door het besiuur tiiigenoodigd dien dag in allen eenvoud on derling te herdenken, besloot het des avonds den leden een vriendschappelijk maal te bereiden, geheel uit eigen boezem voortkomende. Men meldt ons uit Leiderdorp; In den nacht van Zatnrdag op Zondag jl., omstreeks half twee ure, kwam zekere H. Laros, wonende le Ouds- hoorn-, door deze gemeente, om zich, van Rijnsburg komende, naar huis le begeven. Volgens zijne verklaring werd hij op de hoogte der steenbakkerij van den heer van Zanten door een hem onbekend persoon aangesproken, die hem om wal tabak vroeg. Deze niet bij zich hebbende, gaf hij hem een sigaar. Na een korten lijd met hem voorigeloopen le hebben, vroeg hij om een kwartje, daar hij zulk een groot huishouden had. Laros zeide, dat het bij hem op geen kwartje aankwam, en zijne portemonnaie uit den zak halende, werd hem iluor een tweeden persoon een schop in de lendenen ge geven. zoodal hij ueJervielop welk oogenblik nog weder twee andere mannen zich vertoonden, die hem, evenals de anderen, sloegen en trapten en hem zijne zilveren portemonnaie met twee dilo binnenknippen, waarin zich omsireeks 4 bevond, ontroofden. Laros. na zich losgevvorsteld le hebben, klopte verscheidene ingezetenen op, om liern te adsist eren en bjj den veldwachter te brengen. Een oumiddelljjk ingesteld onderzoek liceft tol gecnerlei ontdekking geleid. Z. M. heeft zijn voornemen doen le kennen geven, om aan de militai ren, die deel hebben genomen aan de bewaking der dijken enz., eenen btti- tengewonen bjjslag op de soldij voor die dagen te verleencn. De heer P. R. T.os van Aarlanderveente 's Hageheeft eene som van 1000 toegezegd als bijdrage in de kosten der verbinding van het eiland de lloeksche Waard met den vasten wal. Het stoomschip Prins Hendrik is op 17 Jan. te Batavia aangekomen, en de f oorwaarts is op dien dag van daar naar Amsterdam vertrokken. Rijnland is voor eenige jaren begonnen met de ordening van zijn archief, dal vóór dien lijd, althans liet oud archief, een gesloten boek was. Een vrij lijvige inventaris geelt in de opschriften van ongeveer 3000 bundels of pakketten den korten inhoud der stukkendie Rijnlands geschiedenis bevatten, behalve de registers van onderscheiden aard Eene beschrijving der kaarten en teekeningen, de catalogus der bibliotheek, naderen limine voltooijing. Inlusscheii gaat het bestuur voort de aandacht te schenken aa» elke gelegenheid om leemten aan le vullen, door het aankoopen van oude of nieuwe kaarten en boekwerken. Kort geleden nog werden op eene publieke veiling een aantal registers en belangrijke stukken aangekocht en daaronder waren er enkele, die van dadelijk belang waren in hangende quaestién. De hoofdingeland L. graaf van Limburg Stiruni gaf meer dan eens door schenking blijk van zijn belangstelling, o. a. door hel aanbieden van een glazen bokaal, door den glasschrijver en graveur Willem van Heemskerk ui el opschriften voorzien. M'. G. H. II. van Lelyveld, president der reglbank te Alkmaar, stond onlangs namens zijne familie ten behoeve van Rijnlands archief de papieren af, die zijn grootvader, mr. P. van Lelyveld, in 1803—1808 hoogheemraad van Rijnlandluid nagelaten. De heer 1'. van Lelyveld was in een bewogen lijd iu het bestuur van het hoogheemraadschap. Hij had een zeer werkzaam jmdeel in Rijnlands aangelegenheden van dien tijd, 'Waartoe vooral het tot stand brengen van de Katwijksehe uitwatering behoort. Zijne correspon dentie over dat werk en de overige stukken maken deze schenking van veel belang. Dezer dagen stond de hoofdingeland mr. J. P. Amersfoordt eene verzame ling stukken uit de jaren 1596 tot 1602 voor het arcliiel af. Het zijn stukken uit een proces met Diemerbroek, Papekop en Lange Ruige Weide, over het doorsteken van dijken. Waarschijnlijk zjjn zij weleer uit het archief verdwaald. Zjj trokken de aandacht van den heer Amersfoordt op eene publieke verknoping; hij kocht ze aan en deed ze weer in Rjjnlands archief terugkeeren. Ook andere leden van het besiuur deden hunne bij drage». (HM:)' De heer J. L. J. Jansen le Hillegotn, die binnen enkele dagen van den minister van waterstaat de definitive concessie verwacht voor den aanleg van een stoomtramweg van Haarlem langs de Glip (Heemstede), Bennebroek en verder lanes den Rijksstraatweg tot Leiden, heeft zich, naar men ver neemt, tot den gemeenteraad van Haarlemmermeer gewend om vergunning tot het leggen van rails en het exploiteren van een stoomtramweg door die gemeente, aanvangende aan de grens van de gemeente Heemstede en loopende langs den geheelen kruisweg tot aan de ringvaart nabij de Aals- meerderbrng. q j Te Dordrecht is eergisteren uit eene bijl in de gracht aan de Elfhui zen opgeviscln het lijkje van een pasgeboren kind van hel vrouwelijk ge dacht; men vermoedt, dat het kind ongeveer tweemaal 24 uren oud kan zjjn en korten tijd in het water heeft gelegen. De politie doet onderzoek. •- Men schrijft uit den Alblasserwaard aan de IV, C.Nu het ijs in

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1