LE10SCHE B E It I G T. im jo i. VRIJDAG 9 JANUARIJ. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 1.50, franco p. p. 2. mei hel Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 1.85, franco p.p. f 2.35. Het Verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars, Luiten de expediliekoslen. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 cents. De prijs der Advertent iën is van 1—4 regels 1.iedere regel meer 25 cents. Met 1 Januarij 1880 wordt de prijs der Courant op f 1.50 (franco p. p. f 2.in Let kwartaal gesteld. Het Verslag der Handelingen run den Gemeenteraad blijft, als tot nu toe, ook afzonderlijk verkrijgbaar. ST ADS-BERICHT EIN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat ingevolge art. 2 der Verordening, regelende de in vordering der plaatselijke belasting op de HONDEN, ieder houder van een of meer honden, die aan die belasting onderhevig zijn, verplicht is, daarvan jaarlijks vóór of op den 31*le° Januari bij den Gemeente-ontvanger aangifte te doen, door inlevering van een behoorlijk ingevuld en door den aangever onderteekend biljet en dat bedoelde inschrjjvingsbiljetten voor het dienstjaar 1880 kosteloos ten kantore van den Ontvanger verkrijgbaar zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. BRANDELERBurgemeester. Leiden, 6 Januari 1880. E. KIST, Secretaris. BliMNENLANDSCHE BEIUGTEiN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN roepen bij deze op alle leveranciers, werkbazen enz., welke over het afgeloopen jaar 1879 ten laste der gemeente eenige vordering hebben, om hunne rekeningen ten spoedigste, uiterlijk vóór uit" Januari e. k.ter Gemeente-Secretarie (afdeeling financiën) in te leveren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 6 Januari 1880. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER cn WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien art. 6 der Verordening van den 27su° November 1879 Gemeente blad n*. 10); Brengen ter algemeene kennis dat door hen benoemd zjjn: tot Heer der Gebuurte n°. 20 of n°. 2 van Wijk VI de Heer G F. JAPIKSE, in de plaats van den Heer M. W. Wijnkool. die overleden is; tot Raad dier Gebuurte de Heer J. MOOTEN, in de plaats van den Heer F. L. Feenstra, aan wien, op zijn verzoek, een eervol ontslag is verleend. Eu geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 8 Januari 1880. E. KIST, Seeretaris LEIDEN. 8 Januarjj. In de heden gehouden zitting van den gemeenteraad, de eerste in dit jaar, bragt de voorzitter een heilgroet aan de leden. Hij drukte tevens den wensch uit dat hel aangevangen jaar ook voor de gemeente Leiden een in alle opzigten gezegend jaar mogt zijn. Was er in het vorige jaar veel afgedaan, er bleef nog veel te doen over; hy hoopte daarbij in zijne betrekking weder dezelfde medewerking van den raad te zullen onder vinden. Ingekomen is eene missive van de firma Crans en C°. betredende den aanleg van een stoomtram van hier naar Katwijk aan Zeeen een verzoek van den onderwijzer Korswagen, om verhooging van jaarwedde. De voorzitter deelde mede dat bij de verkiezing van een lid van de tweede kamer op 13 dezer in het bureau van stemopneming zitting zullen hebben de hh. Uartevelt en van der Zweep. Aan de orde was de voordrag! tot verhooging van de voor eenige wer ken aan de Tusschenschool toegestane som. Den heer de Laat de Kantcr kwam het niet vreemd voor, dat de commissie van financiën hare verwon dering had te kennen gegeven, dat voor een werk, geraamd op/300, later blijkt noodig te wezen ƒ555. De reden hiervan was, dat de leden van de plaatselijke schoolcommissie, speciaal belast met het toezigt op de ventilatie der schoolgebouwenhier eene proeve wilde nemen met eene ventilatiedie naar hun oordeel de beste was. Van de volledige uitvoering van dat plan waren zij teruggekomen, wegens de kosten. Hij was echter van meening geweest dat, wilde men eene proeve nemen, dit op eene afdoende wyze moest geschieden en dit gaf aanleiding tot de verhooging. De voordragt werd met algemeene stemmen goedgekeurd, evenals de voordragt belreflende de splitsing van kiassen aan de kweekschool voor onderwijzers. Bij de behandeling van de voordragt tot tijdelijke voorziening in het teckenouderwijs aan de hoogere burgerschool, ten gevolge van de ongesteld heid van den heer .1. 1. de Vink, gaf de heer Verster te kennen, dat hy voor de voordragt kou stemmen, maar gaarne daarby gezien had, dat de gratifica tie aan den concierge II. Noestdoor wien gedurende twee maanden in het onder wijs was voorzien, in plaats van op 25 op 75 ware gesteld, zijnde de helft van hetgeen voor de tijdelijke voorziening wordt noodig geacht. De heer Uartevelt kon zich niet met het voorstel vereenigen, omdat de concierge Noest alleen aan de hoogere burgerschool was werkzaam geweest en niet de betrekking in haren geheelen omvang had waargenomen, hetgeen een groot verschil maakte. Andere leden merkten echter aan dat er in de geheele voordragt slechts sprake was van de hoogere burgerschool en de heer Verster liet nog- I maats uitkomen dat hij slechts de helft had voorgesteld van hetgeen men voor de tijdelijke voorziening noodig achtte. De. heer de Laat de Kanter verklaarde dat men bij de voordragt gevolgd had het advies van de com missie van toezigt, die de verleende diensten het best kon beoordeelen. Het voorstel van den heer Verster, in stemming gebragt, werd aangenomen met 8 tv,gen 7 stemmen. De voordragt zelve werd daarop aangenomen met 13 tegen 2 stemmen, in dien zin dat, overeenkomstig het advies der commissie van financien, de magtiging tot tijdelijke voorziening verleend wordt tot 1 Mei a. s. Voorts werden nog met algemeene stemmen goedgekeurd de voordragt tot wijziging van het raadsbesluit tot heffing van leges voor den burgerlijken stand (vervallen van de bepaling dat voor huwelgks-aangifte in een ander lokaal op het raadhuis dan het daartoe bestemde bureanzal betaald worden 150), en die belreflende de uitbetaling van den ambtenaar belast met het toezigt op de honden. Bij de opgave, in ons vorig nommer, van de door het hoogheemraad schap van Rijnland gedane aanbesteding van de Katwijksche werken is de somwaarvoor het 2d' perceel (verdieping van het uitwateringskanaal) is gegund, abusivelijk vermeld als 112,600; dit moet zijn ƒ42600. In het tijdperk van 30 November tot 27 December 1879 zijn, blij kens bij het dep. van binnenlandsche zaken ingekomen ambtsberiglen, door longziekte aangetast: in Noordbrabant 5 runderen, in Zuidholland 4; in bet geheel 9 runderen. In het vorige tijdvak van vier weken was een rund door de ziekte aangetast. Tcyler's Tweede Genootschap heeft besloten de volgende prijsvraag uit te schreven: Uit het vak der dichtkunde: /'Een tooneelstnkgenomen uit Holtandsche toestanden, dat de uitgave cn opvoering waardig wordt ge keurd." De prys voor het best en voldoend gekeurd antwoord op deze vraag bestaat in een gouden eerepenning, op den stempel des genootschaps geslagen, ter innerlijke waarde van vierhonderd gulden. De tijd der inzen ding van de antwoorden is vóór of op 1 April 1881. De theologische school te Kampen heeft by gelegenheid van het on langs gevierde jubilé van haar 25-jarig bestaan de volgende feestgaven ontvangen: ƒ1000 aan aandeelen in de rentelooze geldleeniug en ƒ2150 aan geld. Het stoomschip Gelderland, van Rotterdam naar Batavia, is op 7 Jan. te Port-Said aangekomen. De rammonitor Haai, die bestemd was om bij de ijsopruiming by Willemsdorp dienst te doenisna vergeefsche poging daartoemet gebro ken roer naar Hellevoet teruggekeerd. De Staatscourant deelt omtrent den toestand der rivieren het volgende mede: De toestand langs den Boven-Ryn cn de Waal is thans bevredigend. Het laatste nog vastzittende ys op laatstgenoemde rivier ruimde gisteren 6 JanHarij in den namiddag op, waarbij te Tiel en St. Andrics onmiddellijk daling van den waterspiegel werd waargenomen. De Waal is thans geheel open en de belangrijke val van den Pruissischen Bovcn-Rijn, die zich reeds te Lobitli en Huihuizen doet gevoelenzal verdere verlaging van den water stand ten gevolge hebbenzoodat het te voorzien is dat de Heercnwaarden- sche overlaten spoedig zullen hebben opgehouden te werken. Wel zou,

Leydse Courant | 1880 | | pagina 1