CAFÉ DE PAAUW, Nederlandsche Protestantenbond. ADVERTENTIE N. Hieuwen Rijn H°. 21. Woensdag 29 October, des avonds te 7| uur, AL WEER EE^J. 752 nu 753 Getuigenissen. inhoud, overlegde hij met den logementhouder deze per van Gend en Loos naar Goor te zenden. Jl. Dingsdag begaf hij zich nu naar dezen voerman die toen weder te Deventer was, en vertelde hem, dal hij de persoon was, die de portefeuille gevonden had De voerman zeide: «Kom, dan z'ak oe op ien borrel tracticren", waarvoor de kranlombrenger bedankte. Het ant woord van den voerman was hierop: //Kom, er oet dan moar!" en hij joeg den man weg. De raad der gemeente Wijmbritseradeel heeft beslotendat vóór den aanvang van iedere te houden hardrijderij op schaatsen de helft van het geldelijk bedrag van prijs en premie aan den burgemeester, ten behoeve der armvoogdij van het dorp, waar zij zal gehouden worden moet worden uitgekeerd, nl. als er gelden voor de toelating op de bijbanen worden gevorderd. In hunne memorie van antwoord op het sectie-verslag van den gemeen teraad omtrent de begrooting van 1880bespreken burg. en weth.wat betrelt de uitgaveno. a. de volgende punten De post voor onderhoud van voorwerpen belangrijk voor de oudheidkunde enz. strekt slechts voor een zeer gering deel tot aankoop van voorwerpen en schilderijen, doch hoofdzakelijk tot herstelling en onderhoud; in het tegenovergesteld geval zou eene belangrijk hoogere som worden vereischt. Burg. en weth. erkennen ten volle dat de bestrating op vele plaatsen te wenschen overlaat en de oorzaken daarvan zijn bekend. Zonder eene be langrijke vermeerdering van uilgaven kan slechts zeer langzaam de gebrek kige toestand worden verbeterd. De klagten zijn evenwel niet van eenige overdrijving vrij te pleiten. Krachtens de voorwaarden der concessie voor den aanleg en de exploitatie van paardenspoorwegen, komen de kosten ook van de herslrating ten gevolge van het leggen van de rails ten laste van concessionarissen. Het Pieterskerkplein komt hun minder geschikt voor om te worden bebouwd, vooral op grond van gebrek aan voldoend licht. Dat door de straatmakers niet met den vereischten spoed zoude wor den gewerkt, meenen zij te moeten ontkennen; de lijsten der werkloonen bewjjzen het tegendeel, vermits de betaling geschiedt naar evenredigheid van den verrigten arbeid, De ontbieding van eenige straatmakers van elders is niet geschied omdat de hier aanwezige niet bekwaam genoeg wa ren maar omdat het aantal niet voldoende was in verband met het leggen van de rails voor den paardenspoorweg. Niet zonder bevreemding hebben burg. en weth. ontwaard dat een lid nu reeds teleur gesteld was dat de rentcgarantie voor de duinwaterleiding tot hel volle bedrag was uitgetrokken. Bjj de indiening van de plannen toch is er uitdrukkelijk op gewezen dal gedurende de eerste twee jaren na de voltooijing waarschijnlijk met verlies zoude moeten worden gewerkt, welk verlies in de volgende jaren zoude moeten worden goedgemaakt, alvo rens sprake kon wezeu van vermindering der rentegarantie. De tegenwoor dige staat van zaken is intusschcn hoogst bevredigend te noemen en men kan gegronde hoop koesteren dat, wanneer de aanhangige contracten over de levering ten behoeve van rijks inrigtingen tot stand zullen zijn geko men, in het volgend jaar het volle bedrag niet zal behoeven te worden uitgekeerd. Van de stads-werklieden zijn er slechts 11 die 60 jaren of meer tellen; men kan dus niet met grond beweren dat velen afgeleefd en bijna niet meer in staat zijn te werken. Met de klagt over de onbekwaamheid van de boomsnoeijers kunnen burg. en weth. niet instemmen. Zjj ontkennen dat de boomen tusschen de Zijl- en Spanjaardsbruggen zijn mishandeld. Met bevreemding hebben burg. en weth. de opmerking vernomen dat te dezer stede in den regel niet voldoende wordt gewaakt voor de veiligheid van personen en eigendommen en dat de handhaving der openbare orde en veiligheid zooveel te wenschen overlaat. Zij moeten de juistheid van deze bewering, waarvoor geen enkele bewijsgrond wordt aangevoerdten sterkste ontkennen. Het tegendeel blijkt voldoende uit het groot aantal bjj de po- licie behandelde zaken, In 1878 zjjn alleen voor de justitie opgemaakt 215 processen-verbaai en 159 personen aan den regtcr overgeleverd. Door de agenten l,l° en 2Jf kl. is een verzoek om verhooging van jaar wedde ingediend. Zij vinden daarvoor evenwel geen termen, ook omdat de gelijkmatige verhouding tusschen de jaarwedden der verschillende klassen daardoor zoude worden verbroken. Zooals in de sectien is medegedeeld wordt de inrigting van wachthuizen voor de policie noodig geacht, ten einde in verschillende dcelen der gemeente agenten van policie te kunnen stationneren, en zulks zoude moeten geschieden aan vier üiteinden der gemeente, als aan de Haven, Nieuwe Beestenmakt, Haagbriig en Utrechtsche brug. De kosten zijn geraamd op ongeveer ƒ2000. Reeds meermalen is de wenscheljjkheid van zoodanige policiestalions aangetoond, zoodat zij ver trouwen dal de aangevraagde gelden zullen worden toegestaan, waardoor voorzeker de handhaving van een behoorljjk policietoezigt zal worden be vorderd. In aanmerking genomen dat niet, zooals b. v. te Amsterdam, ten allen tijde paarden gereed staan om de stoomspuit onverwijld naar het terrein van den brand te vervoeren, doch dat de paarden van elders moeten wor den aangevoerd, kan niet gezegd worden dat de stoomspuit in den regel te laat komt. Burg. en weth. willen gaarne in overweging nemen in hoe verre de aanschaffing van een tweede stoomspuitvoor zoover de gemeente- fiuanciCn zulks toelaten, wenschelijk kan worden geacht. De inrigting van hrandkranen zoude zonder twijfel een groot voordeel opleveren, vooral op die plaatsen welke ver verwijderd zijn van grachten en waar alzoo minder j snel het bcnoodigd water kan worden aangevoerd; de noodige maatregelen worden dan ook beraamd om daartoe te geraken. Een groot bezwaar blijft evenwel steeds bestaan in liet gemis van eene lelcgraphische gemeenschap met den duin watertoren daar bij het gebruik maken van de brandkranen al spoedig de in het reservoir aanwezige hoeveelheid water zal zijn verbruikt. Nu de Ruïne aan het rijk is aangeboden ten behoeve van akademische gebouwenzien burg. en weth. er bezwaar in dat plein thans van gemeen tewege te verbe'eren. (Zie verder het Bijvoegsel). Tot onze diepe droefheid is den 23»l{n October te Amsterdam, in ouderdom van 64 jaaroverleden onze hartelijk geliefde Broeder Mr. J0HA1 WILLEM TYDEMAN, Advocaat aldaar. Wed. W. L. TERPSTRATtdemaj Leiden, 25 October 1879. A. E. A. TYDEMAN. Ofschoon bijna volkomen hersteld van eene langdurige hartziekte, overleed heden nacht ten vier ure, ten gevolge van eene lievige ziekte van slechts weinige dagen, onze hartelijk geliefde eenig overgeblevene Dochter en Zuster AGNES. voorzien van de Genademiddelen onzer Moeder de II. Kerkin den jeugdigen leeftijd van 27 jaren. J. POLS. B. H. J. POLS Jz. mbmmhmmhuümmmeimi II umt AMULMsa» De Ondergeteekende bericht door deze aan zijne geachte Begunstigers, dat van af Zondag 2 November a. s. bovengenoemd CAFÉ voor het gewont dagelijksche bezoek zal gesloten zijnonder beleefde dankzegging au diegenen welke steeds het Café met hun bezoek vereerden. Des Zaterdags (marktdag) blijft het locaal voor de gewone markt, bezoekers geopend, van des morgens 8 tot des namiddags 3 uur. H. W. KEULS. De Algemeene Vergadering van den Nederlandschen Protestantenbond, op Woensdag 29 October e. k. te Leiden te houden, zal worden voorafgegaaa door eene Feestelijke Godsdienstoefening op Dinsdag 2$ October, 'savonds te S uren in de Pieterskerk, waarin Dr. «L HOOI KAAS, Pred. te Rotterdam, als spreker zal optreden, de lleer GODEFROY het Orgel zal bespelen enonder leiding van den lleer A. J. WETREN9, een Zangkoor zich zal doen hooren. Programma's van de Muziekuitvoeringdie tevens voor toegangbe- wijs gelden, zijn verkrijgbaar: voor de leden van den Protestantenbond en de leden van hun gezin, i ÏO cents, bij den Secretaris der Afdeeling, den Heer A. VAN PRIEL (Blocmmarkt 21), des Maandags en des Dinsdags, 27 en 28 October, van 9 tot 3 uren; voor niet-leden, a 25 cents, bij de Boekhandelaren A. II. ADRIANI, S, C. VAN DOESBURGH, Gebr. VAN DER HOEK, C. J. II. TRAP, en op den avond zeiven aan den ingang van het Kerkgebouw. Dc deur onder het orgel zal gesloten zjjn. IN DE STADS-GEHOORZAAL, OPENBARE SAMENKOMST ter bespreking van godsdienstige en kerkelijke vraagpunten. Eerevoorzitter Prof. Mr. J. T. BUYS. Na de opening der vergadering door den Eerevoorzitler en de begroeting der afgevaardigden uit het buitenland, zal worden gehandeld over: Bijbel en opvoeding (in te leiden door den Heer J". DE VRIES, Pred. te Haarlem)-, De Kerkelijke reglementen en het recht der consciëntie (in te leiden door Mr. 11. Pu. DE KANTER, van Brielle De toekomst van het gemcentcleven (in te leiden door Dr. L. H. SLOTEMAKER, Pred. te Arnhem). Het Hoofdbestuur noodigt alle belangstellenden uit, zoowel Dames als Ileerendeze samenkomst bij te wonenmaar herinnert dat alleen aan Leden der Vereeniging het recht van spreken is toegekend. Het Hoofdbestuur van den Ned. Protestantenbond, A. KUENEN, Voorzitter. J. VAN LOENEN MARTINET, Secretaris. Mr.Uw ontwikkelings-balsem heeft mijn hoofdhaar, wat sterk uitviel, en daar mijn schedel letterlijk met huidschubbetjes bedekt was, geheel hersteld, zoodanig, dat ik mij niet schaam UEd. openlijk een loffelijke ver melding te schenken, waarvan u naar goedvinding gebruik kunt maken. Amsterdam, 28 Juli 18ï9. (Get.) II. BOX, Schilder aan de Engelsche Gasfabriek, alhier. Haar-Ontwlkkcllngs-Balsem, tot herstel van alle haarzieklcns, 2 de flacon. Eau-Chroiuatiqucom haar of baard te kleuren naar gelang men verkiest, 2 de flacon. Om de overtollige haren te vernietigen j 5 dc flacon. Klier- olie, om de hoofdhuid rein te houden 2 de flacon. Dames-zeep, 50 Cents. Soljcerzcep, 50 Cents. Franco aanvraag tegen postwissel, post zegels ol rembours, bij THEOPIIILE, Haarkundige (geen kap/ er), Frcderiksplcin N°. 32, hoek Falckstraat, Amsterdam.

Leydse Courant | 1879 | | pagina 2