havcnverbelering nog 2298 28 uit tc kccrcn; c. aanvragen van onderschei dene gemeenten om subsidie voer het lager onderwijs, lteeds zijn gunstige adviezen van ged. staten uilgebragt omtrent de aanvragen van Benthuizen, Heinenoord, Woubrugge, Nieuw-LekkerlandIleukelum en Stad aan '(Ha ringvliet; d. voorstellen tot verbetering van reglementen voor de polders Schiebroek, Berg en Broek en de 110 Morgen, voor den polder Vliet en Dijkveld, voor hel waterschap der gemeene waterontlasting van de polders Stolwijk, hel Bcijersche, den Agterbroek en het Vierslalblok en tot wijzi ging van hel reglement van de Oosleinder- en Noordzijderpolders. Eindelijk zal in deze zitting worden behandeld het door eene commissie uit de stalen gemeenschappelijk met zoodanige commissie uit de stalen van Gelderland ontworpen reglement voor het waterschap van de Linge-uitwatering. Uit Leeuwarden meldt men: In 1859 overleed hier iemand, nalatende verscheidene kinderen en, in plaats van middelen, vrij wat schuld. Sedert zijn die kinderen volwassen en door ijver, vlijt en oppassendheid zoo goed geslaagd en zoo ver gekomen, dat zij dezer dagen aan de crediteuren van wijlen hunnen vader alles hebben al betaald, tot een vrij belangrijk kapitaal. Uit lleerenveen meldt men dat de bevoegde autoriteit in kennis is ge steld met strafbare handelingen, waaraan zich een hooggeplaatst rijks ambtenaar moet hebben schuldig gemaakt, die 'savonds laat van Beetster- zwaag terugkecrende in beschonken staat den tolgaarder heeft beleedigd, de glazen van het tolhuis verbrijzelde enz. Zijn hoed en portefeuille, welke laatste, naar men zegt, officiële stukken bevatte, werden later op den straatweg gevonden en bragten zijn naam en qualiteit aan het licht. Te Zoutkamp, nabij Warflum, is gisteren nacht eene scheepshelling met groote houtschuur afgebrand. Op uren afstand was de brand zigtbaar. De commissie tot het bijeenbrengen van een fonds om te voorzien in het onderhoud der weduwe en kinderen van den op 16 October 1878 te Vollenhove vermoorden rijks-veldwachter Bastings en in de opvoeding van de kinderen, heeft hare taak volbragt. Het geheele bedrag der ingeza melde giften heelt met inbegrip van /308.63& aan rente van inmiddels be legde gelden, bedragen de som van 16.005.77. Op het graf van den te gelijk vermoorden gemeente-veldwachter de Liefde is een zerk met toepas selijke inscriptie geplaatst, waarvoor 80 is besteed. De overige gelden zijn op het Grootboek ingeschreven ten name van de wed. Bastings en van de zeven kinderen, voor elk afzonderlijk. De heer Vroom, notaris te Vollen hove, heeft, de toeziende voogdij en verdere administratie op zich genomen. 's GRAVENHAGE22 October. Door Z. M. is aan den voor de dienst in Indië bestemden soldaat P. Stadlfeld vergunning verleend tot het dragen van de Duitsche medaille, in gesteld ter herinnering aan den veldiogl tegen Frankrijk in 1870/71. Aan de hit. mr. J. J Suys en A MijnliefT Azn. is, op hun verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester respectivelijk van Oistcrwijk en Andel. Aan de O. I. ambtenaren J. N. Burgerhoudt, gewezen controleur 2e kl. bij het binneulandsch bestuur op Java en Madura, en C. L. F. Post, laatstelijk ingenieur le kl. bij den waterstaat en 's lands burgerlijke open bare werken in Nederl. Indië, titans met verlof hier te lande, is, op hun 'verzoek, eervol ontslag verleend uit 'stands dienst. Aan den heer B. van Leeuwenslyn is eervol ontslag verleend als ont vanger der invoerregten en accijnsen le Kapellebrug, gemeente St. Jansteen, en aan den heer A. Wilbrenninck is, op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als ontvanger der directe belasting te Warnsveld. Tot opzigler 2e kl. bij den rijkstelegraaf is benoemd de heer A. E. R. Collette. Aan den heer H. Flindt, te Rostock, is de persoonlijke titel van consul der Nederlanden verleend. Bij het rcg. grenadiers en jagers zijn overgeplaatst; in den door hem bekleedcn rang, de le luit. C. J. Vaillantvan het instrnctie-bataillonen in zijnen rang van ln luit., de le luit.-adjudaut II. C. Brandt, van het 5' reg. infanterie. De luit. ter zee 2' kl. J. C. van Wessemdienende aan boord van het ramschip Guinea, wordt op non-activiteit gesteld en vervangen door den luit. ter zee 2° kl. VV. 11. Dittlof Tjassens. De minister van koloniën zal Vrijdag aanst. geen gehoor verleencn. In de zitting van de tweede kamer van lieden zijn de algemeene be raadslagingen over de Indische begrooling gesloten. De minister bestreed vooral den heer Keuchcnius en hield, tegenover den heer Lenting, vol, dat wij geen souvereiniteitsregt hebben cp de onafhankelijke stalen van Noord- Borneo De lieer van der Hoeven sloot zich bij den minister aan. Tegen de overlegging der stukken betredende de Borneo-quaestie maakte de minis ter bezwaar. Morgen zijn de onderdeelen aan de orde. Op de lijst van sollicitanten voor de vacatures in de algemeene reken kamer zijn nog geplaatst de heeren; P. Wolfson, hoofd-commies bij hel dep. van marine; VV. F. Mey, intendant 2" kl. hij de 3le divisie, te 's Hertogen- bosch; mr. C. M. van Hees, arrondissements-betaalmeester te Tiel; W. F. Versteeg, gepens. luit.-kolonel van bet Indische leger, te Amsterdam; mr. L. D. Suripgar te Leiden, procureur bij de arrondissemenls regtbanken te 'sGravenhage, Haarlem, Utrecht en Rotterdam; P. van llaireveilgepens. luit-kolonel, directeur van het centraal magazijn van kleeding en uitrusting te Delft; 11. Bljlceld, ontvanger der directe belastingen te Zwolle; mr. J. G. I'll, de Bije, laatstelijk bewaarder der hypotheken le Haarlem; J. Doorn bos, leeraar in de wiskunde en het boekhouden aan de rijks hoogere bur gerschool te Assen; jhr. mr. P. D. van Litters Jz.commies ter prov. griffie van Zeeland; J. P. Koster, majoor, divisie-intendant te Haarlem; mr. Tb. Pb. baron Mackay, burgemeester van Winterswijk; P. F. A. van Wintersho- ven, ontvanger der directe belastingen te Thorn; 11. J. D. Doorman, afdee- lings-chef bij de maatschappij lot exploitatie van staatsspoorwegen te Utrecht; J. M. J. van Rijen, kapt.-kwartiermeester, bij hel 2' regt. veld-artillerie Ie 's Gravenhage en P. II. Taddel, muntmeester bij 's rijks munt. Door het gcrereglshof te 's Gravenhage werd gisteren o. a. behandeld het liooger beroep van een vonnis der Rollcrdamsclie regtbank, door B. v. d. E. aldaar, waarbij hij is veroordeeld tot 3 maanden ee» opsluiting en hem voor den tijd van 5 jaren het waarnemen van opu betrekkingen is ontzegd, wegens het als agent van het openbaar nalaten om iets te doen dat zijn pligt medebragt. Beklaagde moest in betrekking van commies der plaatselijke belastingen voor muziekuiip gen in bordeelen belastinggelden ontvangen en ontdekte alsloen in bei van zekeren M.dat deze een hond hield, die voor de belasting niet aangegeven. Hij liet dit oogluikend toe, maar ontving voor het niet van bekeuring van tijd tot tijd een kleinere of grootere gift. Dit bleek ook heden voor den hoogeren regter gehoorde getuigenterwijl kj vonnis als bewezen werd aangenomen, dat toen er geen fooijen meer den gegeven de bekeuring, hoewel niet door beklaagde, werd gedaai dat de ambtenaren toen door de belanghebbenden hevig zijn uitgescliol maar zij zich daaraan niet hebben laten gelegen liggen. Beklaagde etl met zijn kameraad wel eens iets meer voor muziekgeld te hebben gen dan verschuldigd was. maar ontkende voor de ontduiking der lm belasting giften te hebben aangenomen. Adv.-gen. mr. van der requireerde tot ontslag van rcgtsvervolging op grond van de in de dagi ding gebezigde termen, welke het pligtverzuim niet daarstellen. Alhier is ruim 83-jarigen ouderdom overleden de luit.-generaal van Muiken, die van 4 Junij 1868 tol 4 Januarij 1871 (tijdens het mini, Fock) minister van oorlog is geweest. Hij was den 30s,en Junij IJ) Kampen geboren. Na zijne aftreding als minister, werd hij in 18il[ lid van den raad van state benoemd. Hij was ridder der Militaire Will orde 4e kl., kommandeur der orde van den Ned. Leeuw, grootkruis die der Eikenkroon en van de Milit. Leopolds-orde van België, kommat 1® kl. der Ilessische orde van Philips den Grootmoedige. Het trouwhan ronde van zijn karakter, de strikte naauwgezelheid wat den krijgspligt treft, de geheele toewijding aan de gewigtige belangen, die hem toevertrouwdverzekerden hem de algemeene toegenegenheid en deden vele vrienden verwerven. Veelzins had hij zich, gelijk zoo menig l* hebber uit zijn tijdvak, door eigen studie gevormd, en zijne militaire baan was eene langdurige, schoone in het Nederlandsche leger. Altijd stelde de overledene de praktische en theoretische opleiding den militair op hoogen prijs en het was hem eene aangename voldoe® als luit.-kolonel, de eerste leiding le geven bij de oprigting van het structie-bataillon, waarvoor zijne geboorteplaats. Kampen, werd best) Hij was dadelijk als kommandant van dat balaillon aangewezen, en vei met allen ijver en met het beste gevolg de onderhandelingen tusscliei regering en het gemeentebestuur. Zijn naam blijft onafscheidbaar aan balaillon verbonden. DIS blai zuil circ geli. wel wrï loss toel be? tel ter Am moi te tha Vol den ver 2' Pat Gei sne Ch: boi BU1TENLANDSC11G BEH1GTEN. din wij me Sp; bui eet dat de dei dal all bel bel en lee de pi; BELCtlE. Op den spoorweglijn Brussel-'-Antwerpen heeft eergisteren avond groot onheil plaats gehad. Nabij Mechelenter hoogte van het dorp kerspoel, is een goederen-trein uit het spoor geraakt en hierdoor was weg belemmerdtoen de sneltrein van Brussel naar Antwerpen aankw Eene allerhevigste botsing had alstoen plaats, waarbij, zoo zooverren weet, 2 personen, de machinist en nog een geëmployeerde, gedood, ti reizigers gewond werden. vo Te Ciply is in de kolenmijn Midi de Mons het graauwvuur ontploft or eene diepte van 345 meters. 125 werklieden bevonden zich in de mi bi Twee werden op den slag gedood en 14 andere gekwetst. Men vreest ev van deze laalsten verscheidene niet van hunne wonden zullen herstellen, ki ENGELAND. LONDEN 21 October. i'bi u gesteld. L Een correspondent van de Daily Telegraph meldt dat het tuighuisK, Kabul, met al wat het aan wapenen en munitie bevatte, in de lucht is(I sprongen. Een dertigtal Britsch-Indische soldaten en verscheidene. AfganG kwamen daarbij om het leven.- Ij In de vorige week zijn wederom te Liverpool ongeveer 300 landbotz wers met hunne gezinnen en le Southampton 79 personen naar Test scheep gegaan In de aanstaande week zullen ongeveer 400 bcroepsgenool^ uit Warwickshire dezelfde bestemming volgen. Vele dezer emigranten zjj welgestelde lieden. L Volgens berigten door de Times ontvangen wordt het meer et meer waarschijnlijk geacht, dat de oorlog met den koning van Ilirmali t den duur niet kan uitblijven, al gelooft men, dal het nog wel eenigen li duren zal eer die uitbreekt. FRAN H li IJ K. Bij liet minislcric van justitie is een herziening in bewerking van i criminele instructie, waartegen meer dan eens bezwaren zijn geopperd i haar tegenwoordigen vorm. Volgens het nieuwe ontwerp zou de voorzin! van bet hof alleen zitiing hebben en liet debat leiden, zonder bijgestaan I worden door twee raadsheeren. Buitendien zou de jury niet enkel overbf schuldig ol niet schuldig uitspraak hebben te doen, maar ook de straf bf palen. De toepassing dezer denkbeelden hangt zamen met hel algemeen1 plan tot hervorming der magistratuur, dat reeds lang aanhangig is.

Leydse Courant | 1879 | | pagina 2