LEIB8CHE Oil RA |S7!>. WOENSDAG 27 AUGUSTUS, STADS-BER1CHTEN. Kohier der plaatselijke directe belasting 4879. BINNENLANDSCIIE BEBIGTEN De Courant verschijnt dagelijksZen- en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per viereiuieel jaars f 3.franco p. p. 3.50 met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor j 2.SO 'j jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents, He prijs der Advertenliën is van 1- 4 regels iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien art. 2G4 der wet van den 29c" Juni 1851 Staatsblad n°. 85). Doen te welen, dat het kohier der plaatselijke directe belaslina over 1879 op lieden voorloopig is vastgesteld en van den 27'° Augustus 1879 tot en met den O"1"1 September 1879, ter Secretarie dezer gemeente (fiuancieele afdaling) van 9 lot 4 uren voor een ieder ter lezing is ncdergelegd. En wordt deze door plaatsing in de Ceiilsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. n. RItANDELER, Burgemeester. Leiden, 26 Augustus 1879. E. KIST. Secretaris. LEIDEN, 26 Augustus. De gisteren avond op Zomerzorg gehouden buitengewone vergadering van de afd. Leiden en omstreken der Nedcrl. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde werd door circa 40 leden bijgewoond. Behalve de ballotage van cenigc nieuwe leden en de mededecling van een ingekomen missive der commissie voor volksbijcenkomstenwaarbij deze afd. werd uilgenoodigd voor de beoordecling der op de tentoonstelling, van door den werkman gekweekte bloemen, geëxposeerde planten een jury te willen aanwijzen, was deze bijeenkomst bijna uitsluitend gewijd aan de behandeling der punten ter beschrijving voor de algemeenc vergadering der maatschappij, den 3d,n September a. s. te Njjmegen te houden. Vooraf werden tot afgevaardigden voor deze vergadering benoemd, uit het bestuur dr. II. Boursse Wils en uit de leden de heer A. G. Kriest. Gaven over het algemeen de successivelijk aan de orde gestelde punten tol velerlei beschouwingen aanleiding, niet het minst was dit het geval bij de bespreking van een voorstel van hel hoofdbestuur: dal door de maat schappij pogingen in het werk zouden worden gesteld ter verkrijging van vermindering van tarief en Ier bespoediging van hel vervoer van tuinbouw producten, bij de verschillende spoorwegmaatschappijen. De heer Wille, die dit punt inleidde, staafde met lal van voorbeelden hoeveel het vervoer van planten en kruiden, zoo wat vrachlbcrckcning als spoedige verzending aangingzoowel hier als in het buitenland te wcnschcn overliet, en tot welke enorme materiecle schade dit vaak aanleiding kon geven. De voorzitter, mr. Obrcen, en de heer Speet, voegden hier nog de medcdeeling van vele soortgelijke gevallen bij, waaruit bleek dat niet alleen de verzending van goederen per spoor, maar in vele opzigtcn. vooral inet betrekking tot het platteland, ook de post- en telegraafdienst nog uiterst gebrekkig is. De vergadering besloot dan ook de pogingen van het hoofdbestuur in deze krachtig te steunen, evenals zijne voorstellen omtrent de in het voorjaar van 1880 te Groningen te houden tentoonstelling, lol de deelneming waaraan vooral de kweekers door den voorzitter ernstig werden aangespoord. De zaden uil Japan, dezen winter door den heer Maler onder de leden uitgedeeld, bleken slechts hier en daar, en dan nog matige, resultaten te hebben opgeleverd; hoewel hieromtrent nog niet alle berichten waren inge komen maar in eene volgende vergadering nog werden te gemoet gezien. Aan den heer Ileenk werd, met een woord van aanmoediging, maar ook levens om zich door het behaalde succes niet te laten verblinden, door den voorzitter het hem in de vorige vergadering toegekende certificaat voor door hem gekweekte coleussen uitgereikt. Ten slotte werd de rekening en verantwoording van de onlangs gehouden rozen-tentoonstelling en het daaraan verbonden rozenfeest, sluitende meteen batig saldo, onder dankzegging aan allen die hiertoe hadden medegewerkt, goedgekeurd. Speciaal rigtte de heer van derlloefl, namens de vergadering, een warm woord van dank aan den heer Witte, van wien hel iniaticf tot dit rozenfeest was uitgegaan. Het concert, gisteren avond bij gelegenheid der tentoonstelling van bloemen gekweekt door den werkenden stand, door de leden van het muziek corps van het 4' reg. infanterie, met toeslemming van den kolonel, aange boden, was, niettegenstaande het goed gekozen programma, schaars bezocht. Behalve de inzenders en anderen die vrijen toegang haddenwerden aan den ingang slechts 84 toegangskaarten verkocht. Heden voormiddag werden voor het bezoek der tentoonstelling 50 entrée- billctten aan belangstellenden uitgereikt. Dezer dagen is verzonden het voorloopig programma der dertiende tentoonstelling van bloembolgewassen enz., te houden door de Algemeenc vereeniging voor bloembollencultuur te Haarlem in Maart 1880. Dat pro gramma bevat 52 rubrieken, waarvoor gouden, zilveren vergulde, zilveren en kleine zilveren of bronzen medailles worden uitgeloofd. Het getal gouden medailles bedraagt 19. liet volledig programma zal vastgesteld worden in de algemcene vergadering in de maand September a. s. te houden. Het hoofdbestuur houdt zich aanbevolen omzoo zich belangrijke opmerkingen omtrent het programma mogtcn voordoen, deze alsdan te mogen kennen, tijdig genoeg om die in overweging te nemen. Blijkens een van den gouverneur-generaal van Nederl. Indië ontvangen beriglwerd op ultimo Julij 1879 de gouvernements-koflijoogst op Java van 1879 in zijn geheel begroot op 943,600 pikols, terwijl in de inkooppakhui zen 506,910 pikols geleverd waren. De Staatscourant beval hel volgende verslag omtrent de verwachtin gen van den oogst over 1879 in Noordholland, liet gure voorjaarsweder en de aanhoudende koude en regens in den zomer werkten op alle pro ducten nadeelig. De warmte der laatste dagen brenat hierin echter voor vele gewassen nog eene gunstige verandering. Rogge, gerst en tarwe be loven slechts een middelmatig beschot. Ilavcr en boekweit staan vrij goed. Karwei- en mosterdzaad zullen vermoedelijk eene redelijke opbrengst geven. Van het vlas heeft men goede verwachting. Erwten en boonen zijn in de laatste dagen aanmerkelijk bijgekomen, doch de opbrengst zal waarschijn lijk toch slechts middelmatig zijn. Onder dc vroege aardappelen vertoonde zicli op vele plaatsen de bekende ziekte, en men vreest, dat ook de late soorten ten gevolge van het natte weder en door zullen aangetast zijn. Zij begint zich reeds in het loof te vertoonen. Het gras begon eerst Iaat in het voorjaar te groerjen. Thans staan de weilanden goed. De quantileit van hel hooi is slechts middelmatig, terwijl de qualiteit aanzienlijk leed van de aanhoudende regens, tijdens hel binnenhalen, liet nagras belooft door de warmte der laatste dagen goed te worden. De appelen- en peren- boomen staan ten gevolge van de late nachtvorsten en gemis van warmte zeer achterlijk. Dc peren boomen beloven niettemin eene goede opbrengst doch van de appelen en fijne vruchten zal weinig te regt komen. liet bloemhollcngewas was laat, doch heler dan in de voorlaatste jaren. Over het algemeen mogt het zelfs gunstig worden genoemd. Volgens berigt van de "Liverpool Salvage Association" is aldaar een telegram ontvangen dd. 23 Aug. van de Admiralty, mcdedeclcnde dat er in structies gezonden zijn aan den oudsten marine-officier te Aden, om een oorlogschip te zenden naar de plaats, waar het wrak van dc stoomboot Overijssel ligt, ten einde den eigendom te beschermen en bij de pogingen lot berging behulpzaam te zijn. De le Dordrecht gehouden synode der Christ, gercf. kerk werd door ruim 60 gemagligden bijgewoond. Als buitenlandsche afgevaardigden waren aanwezig de hh. Eggenstcyn en llaksteen uit België, Gilly en Murray Mit chell van den General Presbyterian Council; Taylor en Thompson van de Ver. Presb. kerk van Schotland, Schoenmaker en Moet der geref. kerk in Pruissen, en d8. Zeemer der Holl. geref. kerk in Amerika Zondag in de voormiddag-godsdienstoefening van de Rcmonslr. gercf. gemeente te Rotterdam maakte d8. van der Pot, predikant bij die gemeente, bekend, dat hij na ongeveer 44-jarige evangelie-bediening, om redenen van gezondheid, zijn emeritaat had aangevraagd. Te Aarlandcrveen. wilden gisteren avond eenige kinderen, die op straat speelden, van de eene zijde naar de andere zijde overloopen, op het oogenblik dat er een rijtuig aankwam. Een der kleinen struikelde en een der wielen ging over het hoofdje van het kind, dat zwaar gewond naar de ouderlijke woning werd gebragt. Te Arnhem had gisteren morgen een treurig ongeluk plaats. Bij het openen van een naar de straatzijde uitslaand blind aan de woning van den lieer llnpkus, in de Trompetsteeg, geraakte dit door hel stooten uiteen niet al te vast zittend scharnier, met liet noodlottig gevola dat het blind op het hoold van zekeren toevallig voorbijkomenden smidsknecht, Iloogenkamp. neder- vieldie oogeithlikkelijk dood was. De overledene had den leeftijd van 20 jaren bereikt en was de kostwinner van zijne moeder, eene weduwe. Door de policie te Arnhem is een jong mensch aangehouden, die zich ten nadeele van zijn patroon te 's Ilage aan misbruik van vertrouwen had

Leydse Courant | 1879 | | pagina 1