tiESMCilË 01! IIA X T. 1°. 100. MAANDAG 25 AUGUSTUS. STADS-BER1CHTEN. KENNISGEVING. BINNENLANDSCUE BERIGTEN. wmZE&sk4*™ \m& - |F imr Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. 3.5Ö met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f'3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nonmers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents, He prijs der AdvcrtcnliCn is van 1 4 regels ƒ1.iedere regel meer 25 cents. BU deze Courant behoort een Bijvoegsel. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen ter kennis van de ingezetenen, dal de passage over de IBartcbrug, voor rij- en voer tuigen, paarden en vee, ten gevolge van de verlaging van die brug ten behoeve van den aanleg van den paardenspoorweg, gedurende 2 a 3 weken, aan te vangen op Maandag 25 Augustus a. s.zal zijn gesloten. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. BRANDELER, Burgemeester. Leides, 23 Augustus 1879. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente LEIDEN brengen ter kennis van belanghebbenden dat, met wijziging van hel besluit van 25 April 1879, tol tegenschallers voor de pcrsoncele belasiing, voor bel dienst jaar 1879/80, z\jn benoemd de Ilecren: W. A. VAN LITIT, A. BOEKWIJT en J. ENGELS, in de plaats van de Ilecren 11. Filippo, J. Van Lith en G. Rietbergen die voor deze betrekking hebben bedankt. liet college van tcgcnschalters bestaat derhalve llians uit de Ilecren- J. C. RIJK, P. G. HOUTIIUYSEN, A. VERHOOG, W. A. VAN LIT.II, A. ROEKWIJT en J. ENGELS. Ea geschiedt biervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. RRANDELER, Burgemeester. Leiden, 23 Augustus 1879. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 23 Augustus. In de zitting van den gemeenteraad van heden werden de geloofsbrieven van de nieuw inkomende ledende lib. J. I. van Wensenmr. 1'. A. van der Litli en J. II. Donner, in banden gesield eencr commissie, bestaande uit de bh. du Rieu, van Ilctlinga Tromp en Librecbt Lczwijn. Na onder zoek concludeerde die commissie, bij monde van den lieer du Rieu, achter eenvolgens lot toelating der genoemde hecrcn, met welke conclusie dc raad zich verccnigde. Tot curatoren van het gymyasium werden benoemd dc lib. mr. C. Cock m'. P. A. van der Lith, dr. J. E. van Ilcrson JAz.dr. P. L. Rijke, dr. C. G. Cobet en dr. A. Kuencnen tot secretaris van het collegic van curatoren werd benoemd de heer mr. F. Was. Op de verzoeken van Vervoort en van Cranenburgii, tot het leggen van een aflaalpijp, van J. II. Donner, tot liet maken eencr uit (oozingen van J. C. Rijk, tot het leggen van een zerkje, werd gunstig beschikt. Aan A. van dc Nadort werd, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als hulp onderwijzer aan de school n°. 1 voor minvermogenden. Voorts werden goedgekeurd een staat van af- en overschrijving op de getneente-begrooling, dienst 1879, de rekening van de ontvangsten en uitgaven der gemeente over 1878, de rekening van bet 11. G. of arme wees- en kinderhuis, die van vrouwen-kraammoedersdie van het r. k. wees- en otvdeliedenhuis en die van liet r. k. armbestuur. Ingekomen is o. a. eene missive van gedep. staten, houdende kennisge ving dat het verzoek van den heer Couwcnherg, lol bel leggen van een tramway tussclicn 's Ilage en Leiden, is afgewezenen een verzoek van be woners en eigenaars van panden aan den Stationsweg, lot demping of ovcr- wulving van de langs dien weg loopende sloot. Van commissarissen der gasfabriek is ingekomen een voorstel betreffende den prijs van hel gas en tot verhooging van de bezoldiging vau den boekhouder. Door den voorzitter werd aan den raad medegedeeld dat het belastbare inkomen op het voorloopig vast te stellen kohier der plaatselijke directe belasting ongeveer ƒ5,352,000 bedraagt. Op de begrooling is als opbrengst dier belasting uitgetrokken eene som van 120,000, en daar, ingevolge de verordening, bovendien hoogstens vijf ten honderd kan worden om geslagen zou zoude het te heffen bedrag kunnen worden vastgesteld op ƒ120,000 en alsdan hel te heffen percent moeten worden bepaald op 2.35. Daar echter van commissarissen der gasfabriek berigt is ingekomen dat het batig saldo over 1879 het daarvoor op de begrooting voor 1879 uitgetrok ken cijfer van f 45000 aanmerkelijk zal overschrijden, achtten burg. en weth. eene heffing van 2 pCt.opleverende ƒ107.044. meer dan voldoende om in de behoefte van de dienst te voldoen. Op het voorloopig kohier zijn dan ook de aanslagen der belastingschuldigen vastgesteld op 2 pCt. van het aangenomen inkomen. Zij gingen hiertoe met te meer vrijmoedigheid over, omdat men dit jaar bijzonder laat met de belasting is gereedgekomen en dc betaling op die vvjjze minder bezwarend wordt. Dientengevolge ver zochten burg. en weth. magtiging om den bedoelden post der bcgrooting voor 1878 in dien zin te wijzigen. Daartoe werd besloten. Ten huize van en door haren voorzitter mr. L. D. Suringar, had hedenin tegenwoordigheid van den eerc-voorzitter, den heer G. van Geer, en der verdere bestuursleden der afdecling Lelden en omstreken der maat schappij van landbouw, aan mejufvrouw G. D. M. van 't Ilaaff de plcgtige uitreiking plaats der gouden medaille, baar door dc maatschappij, wegens haar met succes afgelegd examen als leeraresse in dc lahdbouwkunde, toege kend. Bij de toepasselijke toespraakwaarmede het ceremelaal haar dooi den voorzitter werd overhandigd, bood hij haar tevens, uit naam van het bestuur der afdceling, een prachtigen bloemruiker aan. Gisteren avond beeft bjj het uitvaren der laatste boot van Katwijk, bij het Prins-Ilendrikskanaaleene aanvaring plaatsgehad met de boot, die van Leiden kwam. Behalve een geduchten schok, waardoor de passagiers door elkander werden geslingerd, en die zoo hevig was dat, van een paar heercii de zakuurwerken oogcnblikkclijk bleven stilstaan, heeft er geen persoonlijk letsel plaats gehad en kwamen de passagiers die daarna per rijtuig naar Leiden zijn gevoerd, er gelukkig met den schrik af. Dc aangevaren boot moet ech ter belangrijke averij hebben geleden. Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze weck dagelijks van 51 tot 70 volwassen personen en 9 tot 12 kinderen. Er bestaat gelegenheid tot verzending der correspondentie naai' Ncderl. Indiö door middel van het stoomschip Drenthe, waarvan liet vertrek uit Botterdam op den 27sltn Augustus aanst. is bepaald. Behalve naar Batavia wordt met deze gelegenheid mede eene brievenmaal naar Padang verzonden. De brieven en verdere stukken bnhooren op den dag van vertrek, uiterlijk vóór twee uur 's namiddagste Rotterdam aangekomen Ie zijn. In het door dc Staatscourant medegedeelde vervolg en slot van het verslag omtrent hel rijks-museum van oudheden alhier over 1878, zegt de directeur o. a. het volgende: Door verlies van voorwerpen heeft zich het afgeloopen jaar niet geken merkt. Drie, zeer zware fraajje Javaansche ringen, die, zoo als in hel vorig verslag vermeld werd, door den zich noemenden baron Clamor Olio August Segebode von Freilag ontroofd waren, werden, even als vroeger dc Egyptische kostbare ringen en andere voorwerpenwaarvan hij zich had welen meester te maken, in Londen opgespoord en door de welwillende liuschenkomst en doelmatige bemoeijingen van den bekende geleerde, den heer Aug. W. Franks, conservator van eene der afdcclingcn van liet Britsch museum, terug verkregen. Met betrekking tot beschadigingen kan niet zoo gunstig worden getuigd. Onderscheidene voorwerpen, vroeger uit verschil lende gedeelten tol een geheel gebragt, konden vaak aan de verccnigde werking van vocht en schudding van het gebouw geen genocgzamen weder stand bieden. Zij vielen uit elkanders, doch konden vrij volledig weder hersteld worden, maar slechts lijdelijk, zoolang de nadeclige oorzaken niet genoegzaam weggenomen worden of een bindmiddel aan dc hand wordt gedaan, dat vooral hij sommige voorwerpen van gebakken aarde zich meer proefhoudend loont. Erger was de beschadiging, die de kort geleden met veel zorg en moeite vervaardigde gipsafgietsels, van Javaansche opschriften

Leydse Courant | 1879 | | pagina 1