UUJTENLANDSCIIE BEIUGTEN. ein ie gekomen. De Engelsche regering heeft het geheele materieel overge nomen. Dezer dagen is een inspecteur door haar aangewezen, om bedoeld materieel in oogenschouw te nemen. Te Grubbenvorstin Limburg, is een vrouw, moeder van 5 kinderen, bij het uitgraven van zandonder afvallende aarde bedolven en geslikt. 'sGRAVENllAGE, 20 Augustus. De luit. ter zee 2e kl. C. J. Francois is, ter zake van in en door de dienst ontstane ligchaamsgebrekenop pensioen gesteld. Nadat de afgetreden ministers lieden oehlend van hunne hoofdambte naren hadden afscheid genomen, hebben de nieuwe titularissen hunne be trekking aanvaard en werden de hoofdambtenaren aan hen voorgesteld. Voor de verkiezing van een lid der provinciale staten van Zuid-Ilolland in het hoofdkiesdistrict 's Gravenhagc zijn uilgcbragl 601 geldige stemmen. De volstrekte meerderheid was 331. Er moet eene herstemming plaats hebben tnsschen mr. \V. A. J. baron Schimmelpenninck van der Oije, die 255 stemmen bekwam, en uir. Th. L. M. II. llorret, die 225 stemmem erlangde. De lieer mr. J. J. van Geuns bekwam 157 stemmen. Voor hel geregtshof alhier stond gisteren tcregt J. 'V., commissionair te Wageningcn. Deze beschuldigde was eerst ruim een jaar werkzaam ge weest op liet kantoor der heeren D. en J.. graanhandelaren te Rotterdam. Later vestigde hij zich als hun commissionnair te Wageningtn, waarheen hem verschillende quitantiën ter incassering werden gezonden. Met het afdragen der hierop ontvangen gelden ging hij vrij slof te werk en eindelijk vond hij goed aan twee klanten zijner patroons, die respectivelijk ruim ƒ200 en ruim ƒ600 kwamen betalen, quitantiën af te geven, die hij valschclrjk met den naam der firma D. en .1. ondertcekende. Heden ter teregtzitting werd dit alles en ook dal hij de ontvangen gelden niet had verantwoord, door den bcscli. volledig bekend. Ilct openb. minist. achtte geen verzach-. lende omstandigheden aanwezig en requireerde de vejpordccling van besch. tot 6 jaren tuchthuisstraf en vier boeten van ƒ50. De verdediger, mr. Ad- dink, geloofde dat wel degelijk verzachtende omstandigheden konden wor den in aanmerking genomen en verzocht dat zijn cliënt eene cellulaire straf zou worden opgelegd. De uitspraak is bepaald op aanst. Woensdag. Voor het geregtshof stond heden teregt zekere C. II., zilversmid te Schoonhoven, beschuldigd van een valschen stempel voor kleine zilverwer ken te hebben vervaardigd en daarmede een groot aantal door hem ver vaardigde voorwerpen te hebben gestempeld. Volgens zijn beweren was laem door R. 1'.bediende op het kantoor van den waarborg Ie Schoonho ven,.een afdruk van het echte stempel in eene stalen veer gegeven. Ilct staal dier veer was zacht, doch werd door hem hard gemaakt, waarna hij dien afdruk op een ijzeren staafje overbragt. Deze valschheid werd na eenigen tijd ontdekt, vooral door de ijverige onderzoekingen van den con troleur Pnpta, terwijl de beschuldigde terstond alles bekende. Deze beken tenis werd heden ter teregtzitting bevestigd door de verklaringen van ver schillende getuigen. De advocaat-generaal mr. van der llocvcn wees er op dal dit misdrijf, bedoeld bij art. 140 C. P., slechts zelden gepleegd werd, doelt dat daarbij altijd en vooral in deze zaak op verzachtende omstandig heden mogt gelet worden. Met het oog daarop en vooral daar de besch. door voormelden B. P. tot dat feit scheen aangespoord te zijn, requireerde het O. M. eene celstraf voor den tijd van één jaar. De verdediger, mr. J. KalfF, wees ook zijnerzijds op een aantal verzachtende omstandigheden en beval zijn cliënt in 's hofs clementie aan. De uitspraak is bepaald op Woensdag aanst. EIGELAXD. LONDEN20 Augustus. Uil Calcutta wordt aan de Times dd. 17 dezer gemeld: Latere herig- tcn uil Kashmir bevestigen de nu 14 dagen geleden ontvangen gunstige lijdingen niet. De droogte blijft aanhouden en hel maïszaad verdort meer en meer. De toestand van land en bevolking wordt als zeer beklagens waardig geschetst. Wanneer nog tijdig regen valt. rekent men op de helft van den gemiddelden rijstoogst. De voor eenigen tijd gegeven verzekering, dat dit voldoende zou zijn tot onderhoud van de bevolking, berust op het feit, dat reeds de helft der bewoners van de Kashmir-vallei gestorven of naar andere streken verhuisd is. - Reeds is gemeld dat er tnsschen Icrsche en Fransche sclicepswerkliedcn te Quebec gevechten hebben plaats gehad. De oorzaak lag in de vijandige houding, die de werklieden der beide rassen tegenover elkander bebben aangenomen In grooten getale raakte men handgemeen; met revolvers, bijlen en scheepshaken werd gevochten. Er vielen 3 dooden en 26 gewonden, lie policie was niet in staat de orde te handhaven; de militaire magt was daartoe noodig. Tc Lurgan in Ierlaud heeft op 15 Aug. weder eene vechtpartij op groote schaal plaats gehad. Tweeduizend home-rulersmeestal katholieken, verlieten de stad, om buiten eene meeting te houden. Toen zij terugkeer den, wachtte het fabrieksvolk, meestal protestanten, hen op, en ontstond cr eene botsing. De policie kwam tusschenbeiden. Maar nu wierpen de twee vechtende partijen zich eendragtiglijk op de bewaarders der openbare orde. Kapitein Redmond, de kommandantdeed de '/Riot Act" aflezen. Te vergeefs. Eene charge met de bajonet hielp evenmin. Eindelijk moest er gevuurd worden, met liet gevolg dat weder onschuldigen het gelag betaal den. Een jongen werd doodgeschotenen drie andere kijkers werden ge kwetst. Ilct volk stoof voor het oogenblik wel uiteen, doch later brak het oproer op nieuw uit, en werd cr herhaaldelijk uit het graauw op de policie gevuurd. Maandag bepaalde men zich tot zamenscholingen en tot hel verbranden van kapitein Redmond "in cfïigic". Maandag II. werden voor een policic-hof te Londen policie-dictiarcn verhoord, die aangeklaagd waren van zekeren Episcopaalschen predikant Hibbs, terwijl hij in Regent-rark stond te prediken, tc hebben aangeval^ en geslagen. Zij verdedigden zich met te verklaren, dat dc predikant,!, plaats van te prediken, op den bisschop van Gloccsler en andere kerkelijk, personen schold, zoodal hij door het volk uitgejouwd werd en wanordt verwekte. Zij hadden hem vermaand, dat na te laten, en eerst toen hij weêrspannig bleef, hadden zij geweld gebruikt. Zij kwamen vrij met eene duchtige berisping van den regtcr en met dc vermaning om wanordelijk, heden veroorzakende personen niet te slaan, maar terstond in hechtenis li nemen. Twee olifanten van Mijer's Amerikaansch circus hebben vrij wat op. schudding veroorzaakt in het stadje Warrington. Verschrikt door het blaf. fen van een hond liepen zrj van het veld, waar de tent is geplaatst, de stad in, gevolgd door de bevolking, die met veel geraas en zelfs met ge weerschoten, waardoor de dieren nog doller werden, dc beesten achtervolgde. Nadat dc olifanten een paar uren door de stad gerend en eenige personen omver gesmeten hadden, slaagden de oppassers er in hen meester te worden. Volgens den Bookseller moet dc werking van Frascr's zet- en dislri. bueermachinc, zooals die door den uitvinder in de werkplaatsen van dt firma Neill C". te Edinburgh in werking is gebragt, onberispelijk zijn. De nieuwe uitgave van de Encyclopaedia Britannica is geheel met deze machine gezet door twee meisjes. Sedert 1861, toen de eerste bezending petroleum uit Noord-Amcriki is uitgevoerd (27,000 tonnen ter waarde van 1,000,000 dollars), is de uit voer sterk vermeerderd. In 1877 bedroeg dc waarde der uitgevoerde petro leum 62 milliocn dollars. Van 1861 1877, dus in 16 jaren, beliep dc waarde van dit uitgevoerde artikel 442.698,000 millioen dollars. Volgens naauwkcu- rige berigtcn zijn tegenwoordig 10,000 petroleum bronnen in werking, die jaarlijks aan kosten 50 millioen vorderen. De gezamenlijke tegenwoordig bestaande inrigtingen, den grond er bij berekend, hebben eene waarde van 100 millioen dollars. FRAIKRIJK. De vier presidentszclels, welke dc republikeinen bij de zamcnslclling der bureaux van de algcmcene raden gewonnen hebbenzijn die in de Opper-Alpen, in Arriègc, Gard en Boven-Saóne. In de Opper-l'yrcncün verloren de republikeinen een prcsidentszctel, doordien een republikein zich aan dc stemming onttrok. In de algemeene raden, behalve Algcrië, bebben thans 1605 republikeinen en 1328 reactionnaircn zitting. liet kiescomité van het achtste arrondissement te Parijsdat in 18G3 en 1869 werkzaam is geweest voor de verkiezing van Jules Simon, heelt een schrijven aan bent gerigt, waarin hel zijne bevreemding te kennen geeft over de houdingdie bij thans beeft aangenomen bij dc onderwijswet. Het herinnert hem aan de destijds door bent afgelegde verklaringen en ver zoekt hem dringendzijn verzet legen art. 7 der onderwijswet op te geven. Jules Simon beeft hierop geantwoord. Het is de vrijheid, die ik voorsla, nu, gelijk vroeger, schrijft hij. Het zou eene schande wezen, als wij de vrjjheid, die wjj steeds gevraagd hebben, thans onderdrukten, nu wij aan het bestuur zijn. Van de scholen der geestelijke orden ben ik geen grooler voorstander dan gij. Hierop is een weder-anlwoord gevolgd van een deel der kiezers. «Wijopregte en belanglooze republikeinen", leest men in liet stuk, wij protesteren nadrukkelijk tegen het Jezuïtisch streven van den heer Simon, wien het, naar wij hopen, niet gelukken zal, aan den senaat het geloof op te dringen, dat men der republiek dienen kan door het in bescherming nemen van hare gevaarlijkste vijanden: "dc Jezuïten". Dc lieer Murison de Brésillac, een legitimist, die tc Tonhrnsc regtcr is, en die op een openbaar diner ter eere van den graaf de Chambord re volutie predikte, is voor het hof van cassatie gedaagd. De hoogc betrek king van den heer dc Brésillac maakte het noodig hem Ie vervolgen. Volgens het Journ. des Déb. heeft de Edison-maatschappij vergunning ontvangen om tc Parijs een net van telephoon-dradeu te leggen. Voor eene kleine maandelgkschc bijdrage zal men van deze inrigting kunnen gebruik maken om van het eene einde der stad naar het andere gesprekken tc houden. Met de exploitatie zal binnenkort een aanvang worden gemaakt. Dezer dagen werd zekere Bounaire in hechtenis genomen, die zich reeds gertiimcn tijd voor een baron de Maupas uitgegeven had. Als zoodanig had hij op het kasteel van den echten baron van dien naam een hypotheek genomen. Men stelle zich de verrassing voor van den geldschieter, die, liet kasteel bezoekende, een geheel anderen persoon dan zijn cliënt vond. Trouw geholpen door zijn maitresse, een Engelsche van hoogc geboorte, exploiteerde hij op groote schaal een ontelbare menigte leveranciers, die hij echter,door een hoogen toon aan te slaan, op een eerbiedigen afstand wist te houden. De heer en mevr. Belliam, die thans te Parijs in den schouwburg Folies-Bergère, na afloop der loonei Ivoorstclling, proeven geven van hunne dressuur van wilde dieren, zijn verre van gelukkig. Werd onlangs gemeld, dat mevr. Belliam door eene leeuwin, bij eene repetitie, de voorarm werd gekneusd en ontveld, thans is ten aanschouwc van het publiek de heer Belliam er slecht afgekomen. Hij was naauwclijks een minuut of drie in de kooi, toen een der leeuwinnen zich op hem wierp en hem de klaauwcn in de linkerdij en den linkerarm sloeg. De geweldig onthutste toeschou wers scljf eeuw den, dat hij de kooi moest verlaten. Dat was echter gemak kelijker gezegd dan gedaan. Een der oppassers stak den hevig bloedenden en zwaar gehavenden dierentemmer een revolver toe, en het gelukte hein met veel moeite uit de kooi te komen. De Memorial des üeit.T Sèvres meldt dat in liet dorpEtambé, kanton van Thouars, een vreesselijk ongeluk voorgevallen is. Een jongman, Dezé genaamd, was in een put afgedaald om een emmer le halen; doch bij kwam niet meer naar boven. Zijn vader daalde toen ook in den put af om hem hulp te veilecnen, maar beiden stikten door de gassen. Ook drie an dere personen, die ter hulp gesneld waren, kwamen in den put om.

Leydse Courant | 1879 | | pagina 2