M A T I N E, TRAMWAY-POLKA, H. J. VAN PRAAG, PER TELEGRAAF. pour le pi a 11 o-fort e. dat na onlblooting bleek een Romeinschc vaas te zijn. Verdere opsporingen hragten een aantal Etrurisclie en Romeinsche oudheden aan het licht. Volgens mededecling van den Italiaanschen consul te Calcutta is in Indië een nieuwe zijdeworm ontdekt. Deze zijdeworm levert zijde van zeer goede qualileit en vereischt niet zooveel moeite en kosten als de tot nu toe bekende zijdewormdie zich van de bladeren der moerbeziënboom voedt. Zij komt in de bosschen van Indië voor en voedt zich van de bladeren van 18 boomsoorten. De zijden draden van deze worm zijn driemaal zoo sterk als van de gewone. FRAKKRIJK. Dc president der republiek heeft een besluit geteckend, waarbij aan 65 wegens feiten van oproer veroordeelde personen gratie verleend wordt. Deze gratieverlcening is uitsluitend van toepassing op lieden, die in Nieuw- Caledonië hun straftijd doorbrengen. De uitreiking der vaandels zal plaats hebben op de Place de la Con corde, in de Champs Elysées en op de Place de l'Etoile. Reeds in den vroegen ochtend zullen de troepen in de Avenue du Bois de Boulogne en de Avenue de la Grande Armee en rondom den Are de Triomphe opgesteld worden. Na rust gehouden en de soep genuttigd te hebben, zullen de sol daten voor den heer Jules Grévy defileren, die tegenover het Palais de l'In- dustrie in eene tribune zal plaats nemen De troepen zullen vervolgens op de Place de la Concorde in ecu cirkel opgesteld worden en de heer Grévy zal, in een rijtuig gezeten, de vaandels uitreiken. Voor de afgevaardigden, liet corps diplomatique en andere hooge personen zullen op het terrein van de Orangerie en der Peuillants tribunes gebouwd worden. Des avonds wor den de Champs Elysées, de Place de Ia Concorde en de Place de l'Etoile, even als al de straten van Parijs, geïllumineerd. Ten opzigte van de eerstdaags te Bordeaux te houden verkiezing Iaat de Marseillaise zich aldus uit: Men zal nu niet meer slag leveren om den naam van een manhoe aandoenlijk de ongelukken van dien man geweest hoe schitterend zijne verdiensten mogen zijn. In naam van een beginsel, dat den grondslag zclven der republiek uitmaakt, trekken wij ten strijde. De drom der welvoldane lieden, der verzadigden, der egoïsten, der exploi- teurs van allerlei aard, der handelaars in den wil der natie en der uitven ters van den tempel der republiek, zal tegenover het algemeen slemregt komen te staan, liet algemeen stemregt heeft men in het eerste district der Gironde durven aanvallen het algemeen slemregt gaan wij verdedigen. Roemrijke taak en nuttige arbeid tevens! Blanqui's herkiezing te Bordeaux zal eene tweede waarschuwing zijn aan het zegepralend opportunisme. liet gerucht, dal de graaf van Chambord naar eene stad in ecu nabij Frankrijk gelegen land, Zwitserland of Groot-Brittaunië, zal trekken, om er eene bijeenkomst te houden met verscheidene aanzienlijke legitimisten, wordt door de Civilisation, een legilimislisch orgaan, bevestigt. Het getal personen, ten gevolge van het spoorwegonheil tusschen Nancy en Vezelise overleden, is tot 12 gestegen. Te Putcaux is een indertijd tot altijddurenden dwangarbeid veroor deeld Communist, zekere Roques, ten gevolge van de amnestiewet terugge keerd, dezer dagen tot lid van den gemeenteraad verkozen. Van conserva tive zijde wordt dit een bedenkelijk teeken geacht, doch de Re'p. Frang. herinnert, dat de heer Roques voor de Commune burgemeester van Puteaux is geweest en zegt dat hij bljjkbaar het vertrouwen zijner medeburgers niet verloren heeft. Men vergeet, zegt dat blad, dat in elk geval de amnestie juist de strekking heeft om het verledene uit te wisschen. Men meldt uit Rome: Als een bewijs van achting en sympathie voor het land, bij hetwelk hij zal geaccrediteerd worden, heeft de nieuwe nun tius van den Paus te Parijs het verlangen le kennen gegevenom zijne bisschoppelijke wijding in de Fransche kerk te Rome te ontvangen. De ambassadeur der Fransche republiek bij den II. Stoel heeft zich gehaast om in dit verzoek toe le stemmen. Mgr. Czachi zal als aartsbisschop iu parti- bns op 17 dezer in Saint-Louis-des-Frangais gewijd worden. Naar men aan het Journ. des Déb. uit Madrid meldt hebben invloed rijke personen op Cuba, die aan den laatsten opstand een min of meer rcglslrceksch aandeel hadden gehad, aan de gewezen kapiteins-generaal van het eiland telegrammen gezonden, verklarende, dat zij het verdrag van Zan.jon als nietig beschouwden, aangezien de Spaansche regering geen enkele der bedingen had gestand gedaan en zij derhalve voortaan vrij verlangden te wezen in hun handelen. De b rigtgever acht het niet te verwonderen dat men op Cuba ontevreden begint te worden; want ofschoon de vrede daar meer dan een jaar geleden gesloten werd, is niets verrigt om den maatschappelijken, poiitieken en financiële!) toestand op het eiland te ver beteren. De ellende is er groot, de eerste levensbehoeften stijgen steeds in prijs en tot overmaat van ramp zjjn duizenden werklieden zonder werk ten gevolge van de crisis, waarin verschillende takken van nijverheid verkeeren. DITIT8CULAND. De keizer zal in dc volgende maand drie dagen in Metz^doorbrengcn. Den 25™ zal hij daar in het regeringshólel zijn intrek nemen; de vertrek ken, welke Napoleon III in Julij 1870 bij den aanvang van den oorlog be woonde, worden voor hem in gereedheid gebragt Den 24'" zal hij eene wapenschouwing over de 16' militaire divisie houden en den 25™ worden de slagvelden van Borny, Gravelolte en Saint-Privat door hem bezocht. Dezer dagen zijn ie Dresden de redacteur van een socialistisch blad en twee kooplieden aangehouden. De laatstgenoemden zijn weder op vrije voe ten gesteld, evenals verscheidene andere personen, die denzelfden dag in hechtenis werden genomen. Bij alle bekende socialisten hebben huiszoekin gen plaats gehad, met het gevolg dat een aantal geschriften in beslag zijn eenomenbenevens eene correspondentie tusschen Dresden en Zurich, bevat tende een plan ter reorganisatie der socialistische partij in geheel Duitschland. Dezer dagen werd te Berlijn eene ontaarde moeder aangehouden, de vrouw van een slagersknecht. Zij had haar dochtertje, ceil kind van 2 Jaar en 3 maanden, op de afzigtelijkste wijze om het leven trachten te brengen. De policie vond het wicht, dat door uittering het aanzien van eene zuigeling van 6 maanden hadop een bosje stroo liggen, zonder dek king en zonder ander overdek dan een volkomen doorweekt stuk doek; de legerstede was niets anders dan eene verzameling vuilnis, welke een afschn- welijken stand verspreidde. Onmiddellijk is het naar een ziekenhuis overgc- bragt en de onnatuurlijke moeder door de policie in bewaring genomen. Aan het station te Kissingen moet. volgens een ooggetuige, het vol gende looneel hebben plaats gehad. Een aanzienlijk Engelsclnnansir Kingston James Baronet, had twee billetlen eerste klasse genomen en ging met zijne dame naar den spoortreinom een coupee te zoeken De conduc- 'eur wees hem er een aan, maar eene dame, die daarin zat, verzette zich daartegen en beriep zich daartoe op haar afwezenden echtgenoot, die elk tmgenblik kon komen. De Engelschman wendde zich weer tot den con ducteur, die ook trachtte dc onverzettelijke dame tot andere gedachten te brengen. Eindelijk kwam de stationschef tnsschcnbeide; dc Engelschen ste gen in de coupee en wierpen het een en ander, dat op de kussens tegenover de dame lag, naast haar neer. Nu ontstond er een heftige woordenwisse ling, waarbij de Engelsche baronet een uitval deed, zooals men die in de gemeenste herbergen van Londen hoort. De dame zocht nu een andere coupee op; daarmede eindigde dit looneel. dat des te meer sensatie ver wekte, omdat de beleedigde niemand minder was, danvorstin Bismarck. Te Bern is Zondag II. eene openbare liberaal-katholieke meeting ge houden, waaraan de Zwitsersche bisscoop Herzog, de Duitsche bisschop Tteinkens en Hyacinthe Loyson hebben deelgenomen. RUSLAND. De gevangene Mirsky, moordenaar van generaal Drenteln, heeft ge- wlgtige bekentenissen afgelegd. Naar zijne verklaring was hem door de nihilisten opgelegd, aan huil bevel tot moord te voldoen, of zich zeil van kant te maken. Bij gebreke daarvan zou hij door hen heimeljjk ter dood worden gebragt. Moet ik nu hangen, zeide hij reeds bij het eerste ver hoor, dan zullen ook de anderen hangen, die mij dat lot doen ondergaan. Ten gevolge zijner mededeelingen zijn te St. Petersburg 20 personen aange houden, waaronder eenige officieren. De chef der policie te Woronesh, niet te vreden dat de vrijwillige brandweer zich onder zijne bevelen had gesteld, zond haar eene aanschrij ving, inhoudende: dat er ingeval van brand niet mag worden begonnen met blusschen voordat hjj zelf er bij aanwezig is en daartoe last geeftomdat wanneer een gebouw eenmaal in brand staat, het er niet op aankomt of men een poos moet wachteu alvorens water te geven. De leden der brand weer hebben onmiddellijk besloten de zaak op te gevenwanneer dat be sluit niet wordt ingetrokken. CAIRO, 14 Augustus. Heden voormiddag werd op de citadel, in tegen woordigheid van de Europesche consuls, de ulemas en de hoogste burger lijke en militaire ambtenarende firman der investituur van den nieu wen Khedive voorgelezen. Na de plegtigheid werden de consuls en hoogste staatsambtenaren door den Khedive ten gehoore toegelaten. Des avonds was de stad feestelijk verlicht. KAAPSTAD, 29 Julij. De Engelsche troepen zullen op nieuw voorwaarts rukken in twee kolonnes. De logt neemt een aanvang op 3 Augustus. Een kolonne, onder Clarck. verlaat Duruford, de andere, onder Russellvertrekt uit llorkes Drift. Beide zullen zich den 6™ te Magnibonium vereenigen. Cetawayo heeft gevraagd of zijn leven gespaard zal worden, ingeval hij zich onderwierp. Hierop kreeg bij een bevestigend antwoord. LONDEN, 14 Augustus. Iu den afgeloopen nacht is de Hamburgsche stoomboot VestaTheems-opwaarls, in botsing gekomen met de Aberdeen- sche stoomboot City of LondonTheems-afwaarls. De Vesta werd erg beschadigddoch nam de passagiers en de bemanning van de City of London over. welke laatste gezonken is. WEENEN, 15 Augustus. De ochtendbladen melden dat de keizer zeer zeker het verzoek van Andrassy om ontslag zal inwilligen. Volgens de IVeue Freie Presse is het ontslag reeds aangenomen. ROME, 14 Augustus. De hier verschijnende bladen melden dat degenees- heeren den Paus hebben geraden den nazomer in Perugia door te brengen en de PaHS het advies van de congregatie der kardinalen hierover ge vraagd heeft. NEW-YORK, 14 Augustus. Volgens berigt uit Memphis van gisteren, neemt het aantal lijders aan de gele koorts te Memphis toe. ADVERTENTIES. Vereeiiiging MUSIS SACRUM. ZONDAG 1? AUGUSTUS 1879: door de Kapel van liet 4i( Reg. Infanterie. Namens het Bestuur, S. A. DE GRAAFF. Secretaris. Bij G. A. J. TETIIOFF, le Leiden, is verschenen: Prijs .50 Cents en te bekomen in eiken Muziekhandel. jrtft KJ T UI HRM Zekere genezing irVrqA I IU I WW wil Ivl door de Lint hoi ïii- df/f -H verdrijvende pillen bestaande uit het Ml groene Sap van het mannetjes Varen- Jjf \\yy/ kruid/ van Secreten, Apotheker, met de ZT vVVV ///"cdaille bekroond. Het eenig onfeilbaar 7J Aar.middel in de Hospitalen van Parijs met den jHP ^^^^*^besten uitslag bekroond, liet Succes ff "a" «eentwljlel onderhevig. DepotbySECRP- U.TAN, Apotheker, avenue Friedland, 37, PARIJS. ui Franco toezending tegen postwissel van io fr. Dépot te Leiden bij Af. K. bWEDER, Mare. Openbare Verkoopiiig van Cokes, op liet Raadhuis te Leiden, Maandag 18 Augustus 1879, des voormiddags te tien uren precies, van eene hoeveelheid van 1100 hectoliters GA8- CORE, verdeeld in partijen van 5, 10, 50 en 100 hectoliters, en zulks bij afslag tegen dadelijke betaling en binnen veertien dagen aan de Gasfabriek af te baten.

Leydse Courant | 1879 | | pagina 3