LESBISCHE COURANT. 101. 187». VRIJDAG 11 JULIJ. Ue Courant verschijnt dagelijksZen- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.-—franco p. p. f 3.50 met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentifin is van 1—4 regels iedere regel meer 25 cents. ST ADS-BER1CHT Ei\ Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Maandag 14 Juli 1879, des namiddags te twee uren. 1°. Benoeming van een onderwijzer 2d» klasse aan de school n". 1 voor minvermogenden. (125) 2\ Idem van een hulponderwijzer aan genoemde school. (125) 3°, Idem als voren aan de school n". 1 voor onvermogenrien (126) Idem als voren aan de school n°. 2 voor minvermogenden. (127) Idem van een Regent voor het Gereformeerd Minne- ol Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. (140) Idem van drie Bestuurderen van het Werkhuis. (141) 7*t Idem van een Commissaris der Bank van Leening. (142) 8'. Verzoek van G. Aalbertsbergom continuatie als stads-heelmeesler. (139) 9». Suppletoire staat van begrooting, dienst 1878, van het R. K. Armbc- bestuur. (128) Suppletoire bcgrooting en staat van af- en overschrijving, dienst 1878, van het R. K. Wees- en Oudeliedenhuis. (130) Idem als voren van het 11. G. ol Arme Wees- en Kinderhuis. (131) Verzoek van J. Bolt, om eene spoelstoep te leggen, (132) Idem van de agenten van politie betrekkelijk eene wijziging van de Verordening op het verleenen van pensioen. (133 en 150) Idem van Mej. C. F. Timmer, om ontslag als hnlponderwijzeres aan de Meisjesschool der 2d» klasse. (134) Idem van H. W. Te Winkel Jz. en J. Smit Jr.om het gebruik van een schoollokaal voor het geven van godsdienstonderwijs. (135) Idem van de Commissie voor de Volksbijeenkomsten, om eene toelage ter tegemoetkoming in de kosten van zaalhuur. (137 en 150) Idem van Mej. M. Van der Vaart, om ontslag als hulponderwijzcres aan de school n". 2 voor onvermogenden. (138) 18". Voordracht tot uitbreiding van het bedrijf kapitaal der Gasfabriek. (120) 19'. Idem betrekkelijk de jaarwedde van den Directeur der Gasiabriek. (121) 20'. Idem betrekkelijk de oprichting van eene Hoogere Burgerschool voor meisjes. (123 en 145) 21". Verzoek van den Directeur der Leidsche Melkinrichting, betrekkelijk 4". 5". 6". 10". 11". 12". 13». 14". 15». 16». 17». Meis- de plaatsing van een Kiosk op het plantsoen. (143) Herziening van de Algemeenc Politie-verordening. (137) Verzoek van P. J. van Eelde c. s.dat de zomervacantie aan de jesschool der lste klasse moge worden verlengd. (145) Idem van W. Hoogenstraaten C».om rails te leggen aan het Steen- schuur. (1481 Idem van P. Van der Meer Jr.A. Verhoog Jz. en B. Van Driel, om stoepen te leggen, en van W. F. Laman, om een kcldertoegang te maken. (149) 26». Rekening van het Nederlandsch Israülietisch Armbestuur. (129) 22'. 23". 24'. 25». J A G T, De Commissaris des Konings in de Provincie Zuid-Holland. Gezien het besluit van de Gedeputeerde Staten van den 30st'" Junij 1879, n». 9; Gelet op art. 11 der wet van den 13llen Junij 1857 Staatsblad n°. 87); Brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat bij voornoemd besluit door de Gedeputeerde Staten is bepaald, dat de afzonderlijke jagten op waterwild voor dit jaar zijn geopend op Vrijdag den lsfc" Augustus aan staande, en dal mitsdien van af dat tijdstip de uitoefening der jagtbedrij- ven, vermeld in art. 15 lilt. d, en h der wet op de jagt en visscherij, is geoorloofd; wordende tevens herinnerd aan de bepaling van art. 1 van het Reglement op de uitoefening der jagt en visscherij in deze Provincie, krachtens welke die jagten niet anders mogen plaats hebben dan op het water, langs de stranden, oevers van meeren, plassen, rivieren en op moerassige landen. En zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aan geplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in hel Provinciaal lllad en in de Nederlandsche Staatscourant worden geplaatst. De Commissaris des Konings voornoemd 's Gravenhage 2 Julij 1879. F O C K. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. LEIDEN, 10 Julij. Dc 1« luit. der artillerie J. M. Brants is overgeplaatst van de vesting artillerie te den Helder naar de veld-arlillerie albier. Het vervoer over den spoorweg Leiden—Woerden heeft gedurende de maand Junij 1879 opgebragt aan reizigers ƒ7381, aan goederen ƒ1529; te zamen ƒ8910. Sedert 1 Mei 1879 was de opbrengst van reizigers en goe deren 17078. Naar men verneemt is de r. k. kiesverceniging «Rcgt voor allen" alhier ontbonden. De uitslag van het examen van apotheker en het practisch examen van hulpapotheker is in zijn geheel als volgt. Voor het laatste zijn alle 11 candidaten geslaagd, namelijk: mej. Charlotte Jaeobs, geb. te Sappemeer; J. W. Kok, Oud-BeijerlandG. F. Reyst, Leiden; II. J. Taverne, idem; P. Schrijnen, Venlo; H. J. Traus, Zaandam; W. Poslma, Midlum; A. J. Prins, Arnhem; W. van Hoorn, Koog a/d Zaan; M. A. J. Michel, Amsterdam, en II. Ebbinge, Groningen. Voor het apothekersexamen zijn van 10 candidaten 8 geslaagd, namelijk: de hh. J. R. Ophorst. Gorinchem, J. H. Remmers, Haarlem; S. Koning, Dantumawoude; J. Timmers, Sittard; D. van der Meer, Dragten; M. Romein, Leeuwarden-, II. Swart Szn., Nieuwpoort a/d Lek, en H. A. Iloofiman, Boskoop. Blijkens berigt van den consul der Nederlanden te Calcutta zijn in Brilsch-Indië, sedert 15 Maart 11., ongebleekte katoenen goederen, van welke benaming ook, vrijgesteld van invoerreglen, wanneer zij, by onderzoek door den Customs-Collector, wiens oordeel beslissend is, bevonden worden geen garen van een hoogcr nommer dan 30 S te bevatten. De waarde bepaling van een aantal aan invoerregt onderworpen goederen is, met in gang van 1 April II., gewijzigd met het doel om de taxatie, die sedert 1875 over het algemeen onveranderd was gebleven, met de verminderde marktprijzen in overeenstemming te brengen. Het stoomschip Voorwaarts, van Amsterdam naar Batavia, is op 10 Julij van Port-Saïd vertrokken. De minister van waterstaat heeft, als eere-voorzitler van het bestuur der Arnhemsche tcntoonstelling-vereeniging, de leden van den jury voor die tentoonstelling benoemd; voorzitter van den jury is het lid van den raad van state M. 11. Jansen, te 'sGravenhage, secretaris de heer II. W. van Marle, te Arnhem. In de afdeelingen van de als congres geconstitueerde algemeenc ver gadering der maatschappij tot bevordering van nijverheid te Arnhem zijn belangrijke beraadslagingen gehouden. In de tweede afdceliug werd met 12 tegen 11 stemmen de wenschelijkheid uitgesproken van het herstel der differentiële regten in Indië. Uitvoerige bespreking ook viel het punt der wederinvoering der oclrooijen ten deel, o. a. door den oud-minister Heems kerk, die zich met vele anderen er voor verklaarde. Geen enkele stem ging tegen de oclrooijen op. Bjj de stemming verklaarden zich 23 stemmen voor, slechts 1 stem tegen; ecnige leden onthielden zich van stemming. Uit het jaarverslag van den raad van beheer der Vereeniging »hct Nederlandsch tooncel" blijkt, volgens de rekening van den penningmeester, dat de voorstellingen 184.321 opbragten, het buffet 3.333, en dat met de ƒ15.000 van Z. M. den koning f 238.277 werd ontvangen. Aan salarissen werd ƒ127.842 uitgegeven, aan onkosten ƒ88.497, aan decoratie enz. afge schreven 4727, aan oprigtingskosten ƒ1342. Er is ten slotte ecu verlies van ƒ14.453. Hel totale verlies over dc drie jaren is 35.021waarbij ƒ18.608 voor afschrijvingen; het werkelijke verlies is dus ruim ƒ17.000. Op de voordragt voor leeraar in de natuurwetenschappen aan de hoo gere burgerschool te Hoorn zijn geplaatst, alphabetischde hh.: dr. Doyer, van Leiden; dr. Herwig, van Sneek; dr. Romeny, van Enkhuizen, en dr. Steenhuis, van Groningen. Te Besoycn heeft eergisteren een zware brand gewoed. Een groot gebouw, dat in vroegere tijden waarschijnlijk tot klooster gediend heeft en thans door acht huisgezinnen bewoond werd, benevens eene nabestaande leerlooijerij zijn een prooi der vlammen geworden. Men meldt uit Zwolle: Jhr. tnr. J. A. van Sandberg was Woensdag vijftig jaren lid van gedeputeerde staten van Overijssel. Hij ontving van de staten een gedenkpenning met calligrafische oirkunde. 's Konings commis saris deelde hemnamens Z. M.zijne bevordering tot groot-officier in de orde van de Eikenkroon mede en overhandigde hem het insigne. Te Hcerenveen is zekere II.onderwijzeronder een trein geraakt en gedood. Naar men zegt had de man zijn hoed willen grijpen, die hem van het hoofd was afgewaaid en was toen geljjktjjdig de trein eenigzins achter uit gegaan. Naar men uit Leeuwarden meldt zijn er sedert 1 Januarij lot heden bij de reglbank aldaar 35 faillietverklaringen gewezen; wel een bewijs dal er groote stagnatie in vele handelszaken hcerscht. Men meldt uit Leeuwarden: Naar het zich laat aanzien, staan ons

Leydse Courant | 1879 | | pagina 1