LE1P8CE1E C II IJ 148. DONDERDAG 26 JUNIJ. ST ADS -BERICHTEN. BINNEN LAIN DSG11E BERIGTEN. De. Courant verschijnt dagelijks. Zen- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p.p. f 3.50 met het Verslag der Handelingen rat/ den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk ts verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, buiten de expedihekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents, He prijs der AdverlcnliCn is van 1- 4 regels ƒ1.iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 8, le alinea, der wel van 2 Jttiii 1875 Staatsblad N\ 95), lot regeling van het toezicht hij hel oprichten van inrichtingen, welke ge vaar, schade of hinder kunnen veroorzaken Brengen hij deze ter algctncene kennis dal door hen op heden vergunning is verleend aan J. Dkvilee en zijne rechtverkrijgendenInt de plaatsing van een stoomwerktuig in het perceel aan de Middclstrgraeht n" 85. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche. Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. n BRaNDËLER, Burgemeester. Leiden, 23 Juni 1879. KIST, Secretaris. PKOCE8-Y ERB11L can de opening der stembriefjesdie ter benoeming ran één lid can de Tweede Kamer der Staten-Generaal den 2&sl'"Juni 1879 zijn ingeleverd. Op heden den vijfentwintigsten Juni des jaars achttienhonderd negen en zeventig, in de gemeente Leiden, hoofdplaats van het hoofdkiesdistricl Leiden, is door het bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raad huis plaats genomen*des morgens te negen uren. Het bureau is samengesteld uit den heer Dr. Willem Cornel is Van den Bi andeier Burgemeester, Voorzitter, en de lieer''n Gerrit VVilhelmy Dainslc en Mr. Age Van Jlettinga^Tratnp-, leden van den Gemeenteraad, stemopnemers. De Voorzitter plaatst op de tafel een en twintig stembussenbij hem den 24stcI> en 25st,° Juni 1879 overgebracht uit de onderkiesdistricten Leiden, Oegstgeesl, Rijnshurg Katwijk, Valkenburg, Sassenheim, Warmond, Noordwijk, Noord»ijkerhout, Leider dorp, Koudekerk, Benthuizen, Hazerswonde, ZoelerwoudeVoorschotenWassenaar Woubrugge, Ter Aar, Oudshoorn, Zevenhoven en Nieuwkoop. De zegels der bussen Worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden twee duizend twee honderd en twintig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn even groot als bet getal dier kiezers. Nadat de briefes zijn dooreengemengdworden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Hel bureau heeft van onwaarde verklaard een en derlig stembriefjes, waarvan zesentwintig oningevuld, vier niet van hel vereisehle zegel voorzien zijn en één geen persoon duidelijk aanwees. Het getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest twee duizend een honderd negen en tachtig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren O Baron Van IVassenacr van Catwyck 1340 stemmen, L. M De Laat de Kantcr 848, Mr. L. G. Verwer éénc stem. Heeft alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen vei kregen de heer O. Baron van Wassenaar van Catwyck. Is derhalve verkozen tot lid van de Tweede Kamer der Stalen-Gcneraal de heer OTTO BARON VAN WASSEN AER VAN CATWYCK, wonende te 's Gravenhage. En zijn wegens deze opening van stembriefjes door de iu de zaal aanwezige kiezers gecne bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt, in tegenwoor digheid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 25stCD Juni 1879. V. d, BRANDELER, Voorzitter. G. W1LUELMY DAMSTÉ,! TllOMP °temoPnemeis- LEIDEN, 25 Junij. Uitslag der gehouden herstemmingen voor de verkiezing van leden van de tweede kamer der staten-generaal: Steenwijk. Uilgebragt 1367 geldige stemmen. Gekozen de heer mr. van der Hoop van Slochieren, met 711 stemmen. De heer mr. P. J. G. van Diggelen verkreeg 656 stemmen. Zwolle. Uilgebragt 2420 geldige slemmeu. Gekozen de heer A. baron van Dedem, met 1329 stemmen. De heer mr. A. van Naamen van Eemnes, aftredend lidverkreeg 1091 stemmen. Utrecht. Uilgebragt 1945 geldige siemmcn. Gekozen de heer mr. M. VV. baron dn Tour van Bellinchave, mei 975 stemmen. De heer mr. J. N. Bas ten, aflredend lid, verkreeg 970 stemmen. Haarlemmermeer. Uilgebragt 1295 geldige stemmen. Gekozen de heer nir. F. J. M. A. Reekers, aflredend lid, met 673 siemmcn. De heer 11. F. Bultman verkreeg 622 stemmen. Gouda. Uitgebragl 2485 geldige stemmen. Gekozen de heer mr. J. G. Patijn, aftredend lid, met 1395 stemmen. De heer jhr. mr. A. F. de Savor- nin Lobman verkreeg 1090 stemmen. Del.'t Uilgebragt 2117 geldige stemmen. Gekozen de lieer jhr. F. de Gasembroot, aftredend lid, met 1279 siemmcn. De heer II. Seret ver kreeg 838 stemmen. Rotterdam. Uitgebragl 2122 geldige stemmen. Gekozen de lilt. J. van Slolk Jz. en R. 1' .Mees R.Az.altredende leden, de eerste met 1426, de tweede met 1327 stemmen. De heer mr. VV. 11. Jansen verkreeg 754 en de heer dr. P. J. F. Vermeulen 667 stemmen. Dordrecht Uitgebragl 1683 stemmen. Gekozen de lieer mr. J. B. van Osenbniggeiiaftredend lidniet 965 stemmen. De heer mr. L. W. G. Kctt- chenius verkreeg 718 stemmen. De uitslag van de stemming te Goes wordt eerst morgen bekend. Door de geneeskundige staatscommissie is lot arts bevorderd de lieer A. 1). van Steenbergen, ca.ulidaat-arts, en hel getuigschrift voor het eerste gedecllc van het arts-examen uitgereikt aan den heer A. E. Vermey, med. doctorandus. Op 30 Junij zal door de directie der ttoll. jjzereu spoorweg-maat schappij te Amsterdam herbesteed worden het maken van een stationsge bouw alhier en verdere werken. Aan den minsten inschrijver bij de aanbe steding op 16 dezer is het werk niet gegund. Men schrijft ons: Hel is goed weer voor het gras, de bloemkool en sommige andere groenten, die nu ruim aankomen. Voor het rijpen der aardappelen zouden minder zware regenbuijen gewenscht worden, voor den hooibouw iu hel geheel niet en voor het gewas der snijboonen en augurken is liet nog niet genoeg zomer. De rozendie het best met wat regen en donkere lucht ontluiken, bloeijen overheerlijk. De Staatscourant bevat het verslag van het vergelijkend examen voor de bei rek king van surnumerair der registratie en domeinen, op 22 April en volgende dagen te 's Hage gehouden. Het examen R aan de polytechnische school te Delft heeft den volgen den uilslag gehad Van de 72 caiididaien. die liet examen len einde toe bijwoonden, verwierven 41 het getuigschrift voor met goed gevolg afgelegd ecrsle examen, t. w.volgens artl. 61, 62 en 64 (civiel- of bouwkundig en werktuigkundig ingenieur) de hit.: J. C. van der Mttelen, E Suermondt, II. P. J. de Vries, G. G. Galkoen A. E. R. Colletle, G. E. IHimonceau de Ber- gemUil, 11. J. C. G. EitbrachiJ. M W. van Elzelingeii. E. Engelenburg, A. van der Ent. R. II. GockingaD. C. Hemiy, E. Hijner, II. Janzen, J. C. Khiyver, J. Krap, J. A. van Krelschmar van .Veen, J. P. Kruimel, 4. van der Laan, A. C. II. van Liebergen, J. Nelemans, II. Oostinjer, J. C van de Poll, A. H. Saltet, P. de Sloppelaar, J. Stroink, B. D.-vati Tienho ven en 11. A van IJsselstein; volgens art. 63 (scheepsbouwkundig ingenieur) de heer: H. K. van Andel; volgens arlt. 63 en 64 (scheepsbouwkundig en werktuigkundig ingenieur) de lib.L. H. N. Dufotir en J. L. Schouten; artt 61, 63 en 64 (civiel-, scheepsbouwkundig en werktuigkundig inge nieur) de heer Ié. F. Koning; art. 64 (werktuigkundig ingenieur) de hh.: A. C. J. van Eelde, J. P. Hofstede Jr.A. E. Rahnsett, W. van Rees, E. C. Ekker. C. E. Koch, M. C. A. Reigers en C. Stork; art. 65 (mijnen-inge- nieur) de heer G. P. Rottflaer. Volgens de Amst. C. heelt de heer Roëll zijn ontslag gevraagd als commissaris des konings in de provincie Noordholland. Het meisje, dal Zalurdag II. te Rotterdam zoo ongelukkig onder den tram geraakte, was uit 's Hage afkonislig. Zij was voor pleizier bij haar familie te logeren en had juist dien ochtend van haar ouders de vergunning ontvangen tot Maandag te blijven. Zij ging daarop met liet kindje van den huize wandelen. Op de Hoogstraat wilde zij nog de rails van den tram oversteken, toeit de wagen in aantogi was. Zij zag le laai dat de lijd te kort was, struikelde over haar kleed en kwam onder het bij-paard te regt, dat haar een trap op het hart gaf, die een einde maakte aan haar leven.

Leydse Courant | 1879 | | pagina 1