TAMAR INDIEN GLANS-STIJFSEL tegen VERSTOPPINGEN gestaan aan de Transvaal. De boeren zijn er mede tevreden. Van de bocretr' jollen er drie leden zjjn van het- uitvoerend gezag. FRANKRIJK. Maandag aanst. beginnen in de kamer de discussiën over de onderwijs wetten van Ferry: waarschijnlijk zullen alle beschikbare dagen der volgende week hieraan wel gewijd moeten worden. Tot nog toe hebben 24 sprekers legen en 10 voor de wet zich doen inschrijven. Men voorziet bjj deze ge legenheid weder dezelfde betreurenswaardige tooneelen, die in de laatste tjjden zoo dikwijls voorgekomen zijn en die men uitsluitend toeschrijft aan een toeleg van de Cassagnac en andere Bonapartisten om het parlementaire sielsel zooveel mogelijk in discrediet te brengen, Volgens de Figaro is Blanqui, in gezelschap van zijne zuster, te Parijs aangekomen. H(j ontving de tijding, dat hij gratie had gekregen, im tien ure des avonds, toen hij zich reeds te slapen had gelegd. De directeur der gevangenis gaf aan hem te kennen, dat hjj ten spoedigste moest vertrekken. Aldus luidde liet bevel der regering. Blanqui stond dus op, kleedde zich en vertrok met den nachttrein. De directeur der gevan genis en de secretaris-generaal der prefectuur vergezelden hem in een rijtuig naar het spoorwegstation. De Soir meldt: Hel kleine verschil van gevoelen, dal voor een oogen- Uik Frankrijk en Engeland in de Egyptische quaestie verdeelde, verdwijnt langzamerhand geheel en al. Ten einde blijk te geven van zijn verlangen om de laatste sporen daarvan te vernietigen, heeft het Engelsche kabinet besloten mr. Vivian, consul-generaal te Caïro. te ontslaan. Hij zal vervan- jen worden door m'. Adamsdieals eerste secretaris van legatie te Parijs bijzonder in de gunst stond van onze regering De te Marseille ontvangen berigten uit Algerië melden als zeker dat ie stammen der provincie Constantine, die in de nabjjheid van de Ouled- Daouds wonen, bij voortduring weèrstand bieden aan de pogingen dezer laatsten om hen tot deelneming aan den opstand over te halen. Hunne houding laat niets te wenschen over, en de opperhoofden hebben hunne medewerking beloofd aan generaal Logeret, kommandant der drie colonnes, ie zich gereed maken om in Aure's door te dringen. Te Rjjssel is dezer dagen een socialistisch werklieden-congres geopend. D1IIT8CIILAKD. De Prov. Corr. deelt mededat door de besluiten tot het schenken van gratie, den dag van 'skeizers gouden huwelijksfeest geteekend, reeds meer dan 600 personen, en daaronder een groot aantal van veroordeelden wegens majesteitschennis, begenadigd zijn. Nog zal er een lange reeks van zulke besluiten volgen, zoodal het gezameljjk aantal begenadigden 800 zal bedragen. Bij gelegenheid van zijn gouden huwelijksfeest heeft de keizer 10000 mark aan de armen te Berljjn geschonken. De stad Berljjn heeft de keizer en de keizerin de stichtingsoorkonde langeboden van eene instelling voor oude lieden van eiken stand en ge- fsbeljjdenis, onder den naam van «Wilhelm- en Augusta-stjchting", waar voor een der stad behoorend stuk grond is aangewezen met een kapitaal van 300,000 mark uit de stedelijke kas. Voor rekening van den hertog van Mecklenburg-Schwerin zal op het jraf van Theodor Körner, den dichter en krjjgshetd, een monument met buste worden opgerigt. De vervaardiging is aan den beeldhouwer Hultzch, Dresden, opgedragen. In den zoölogischen tuin te Berlijn is den tweeden Pinksterdag, voor eerste maal, een der beide kleine Nubische olifanten door kinderen be reden. Het zadel van den olifant, waarop met gemak vier kinderen kun nen plaats nemen, is door Carl llagendeck uit Afrika medegebragt. De mdere kleine olifant zal ook bereden worden, zoodra het zadel gereed is, dat naauwkeurig volgens het Afrikaansche model wordt vervaardigd. Vier lameelen en de kleine oliranl werden dien dag gelijktijdig bereden van smoigens 10 uur tot 's avonds, en deden 36 maal de ronde door den tuin. Ook de beide dromedarissen zullen door kinderen worden bereden, zoodra zjj nieuw haar hebben gekregen, want men kan nu bij de concerten niet aan alle aauvragen om rjjbilleiieu voldoen. IMlIt TELECIIAAF. PARIJS, 12 Junij. Volgens bcrigt uit Algiers van gisteren avond, scheen dal de opstandelingen naar Tunis wilden vlugten. Zjj waren sterk 800 man Ie voet en 100 te paard. Vele Arabische ruiters en Goums voegen rich bij onze troepen. LONDEN, 12 Junij. In liet lagerhuis antwoordde Dilke: De quaestie van afstaan van grondgebied op noordelijk Borneo is bjj de regering nog in overweging. Moejjelijkheden met Spanje zijn hierover niet ontstaan. Beide kabinetten zijn met elkander in correspondentie, omdat de gouverneur van Labuan protesteerde tegen het hijschen van de Spaansche vlag op Borneo's Oostkust. PABUS, 12 Junij. Volgens bijzondere berigten uit Weenen hebben alle mogendheden Ruslands voorstellen aangenomen, waarbij de bevoegdheden de commissie voor Kumelië zóó geregeld worden, dat zij zal waken voor de toepassing van het organisch statuut en praeadvies zal uitbrengen de quacstiën rakende dat statuut. De gouverneur zal de Turksche troe- niet in liet land kunnen roepen zonder locstemming der commissie. BERLIJN, 12 Junjj. Het gouden bruiloftsfeest eindigde heden met een a-diner in de Witte Zaal van hel koninklijk slot, waaraan 750 gasten deelnamenen een concert in het keizerlijk paleis, waarbjj 900 personen Waren uilgt noodigd. ATHENE, 12 Junjj. De regering heeft eene commissie van twee leden benoemd om de onderhandelingen met de Porie weder op Ie nemen. ST. PETERSBURG, 12 Junij. De Ag. Rnsse spreekt liet berigl tegen, dat generaal Stolipine den keizer van Rusland het opperhoofd van alle Slaven zou hebben genoemd. De generaal heeft nooit zoo iels gezegd. Even ongegrond zjjn de geruchten over onderhandelingen tusschen Rusland en Turkije omtrent Rumelië. De rigcnce verzoekt de dagbladen op hunne hoede Ie zjjn tegen zulke tendenz-bcrigten, die gemaakt worden ter plaatse, waar het niet passend wordt geacht, Rusland in het oosten van Europa tot rust te laten komen. LONDEN, 12 Junjj. In het lagerhuis deelde Bourke mede, dat het han delsverdrag met Portugal, ofschoon geteekend, nog niet geratificeerd is. Be palingen zjjn daarin opgenomen betreffende het verkrijgen van een haven in de Delagoabaai. LONDEN, 12 Junij. Lagerhuis. De Indische-leeningw et wordt bij de tweede lezing aangenomen. In den loop der beraadslaging zeide de heer Cösclien dat, naar bjj gelooft, de tijdelijke oorzaken der vermindering van de waarde van het zilver niet meer bestaan, dal de productie in Amerika vermindert en dat, gelijk hij uit de beste bron vernomen heeftDuilschland voornemens is niet voort te gaan met het verkoopen van zilver. PARIJS, 12 Junjj. De Liberie schrijft, dat de Nederlandsche gezant een proces wegens laster zal instellen legen een Parijsch blad, wegen artikelen over Z. K. II. den prins van Oranje. WASHINGTON, 12 Junjj. Het huis der vertegenwoordigers heeft het wets-ontwerp betreffende gebruikmaking van het leger bij verkiezingen met 172 legen 41 stemmen aangenomen, met deze wijziging, dat geene gelden mogen gebruikt worden voor bet vervoer van troepen naar kiesdistricten, tijdens het houden van verkiezingen. BRUSSEL, 13 Junjj. Prins Alexander van Battenberg, vorst van Bulgarije, is heden ochtend ten 6& ure uit Engeland incognito hier aangekomen, werd aan het station door een ordonnans-oflicier ontvangen en heelt zich naar het paleis begeven. PARIJS, 12 Junjj. Volgens berigten uit Algiers van gisteren-avond schjjnen de opstandelingen voornemens te zjjn naar Tunis te vlugten. Hun aantal bedraagt 800 man voetvolk en 100 ruiters. Vele Arabische ruiters en «goums" hebben zich bij de Fransche troepen gevoegd. Ctcliouden Verknoping van onroerende goederen', in het Heeren-Logement aan den Burg, Vrijdag 13 Junij. Notaris Mr. Th. W. van der Schalk, te Noordwjjk. De Bouwmanswoning, genaamd «Bouwlustgemerkt n°. 33, met Zomer huis, Achterhuis, Stallingen, Hooiberg, Erf, Tuin, Boomgaard enz., bene vens diverse percelen uitmuntend Wei- of Hooiland, Houtboschjes en Wate ring, alles aan elkander staande en gelegen in de Weipoort, den Oost- en Westbroekpolder en het Buitenwater, ouder de gemeente Zoeterwoude, Sectie C, n". 440 tot en met 449, n", 459 lot en met 480, n°'. 645, 646, 647, 648, 651 en 652, gecombineerd. Kooper J. Versteegente Zoeterwoude. 52100. Diverse percelen Wei- of Hooiland, gelegen in den Oost- en Westbroekpolder en de Strook, onder de gemeente Zoeterwoude, Sectie C, RH; 838 839 840 860, 861 en 862. Kooper J. van Leeuwen, te Zoeter- foude. 7200. Diverse partjjen Wei- of Hooiland, met Watering, osch en Weg, in den Nieuwen Groenendijkschen Polder aan den lloogen Rijndijk, onder de gemeente Ilazerswoude, Sectie A, n". 604, 791, 792 793, 1505, 1506, 1507, 1508, 796, 797, 167, 168, 169, 170 en 171, ge- combineerd. Kooper A. Dorrepaal, te Koudekerk, 28120. ADVERTENTIE N. 25-JAKIGK IIUWELIJkSVEKEEXKaVG van PIETER L.4MBERTUS PAYEltN en GEERTJE BERCKENKARP, die, tevens met hunne kinderen en bthuwd-zoonhunnen dank be tuigen voor de belangstelling bij deze gelegei.heid ondervonden. Leiden, 8 Juni 1879. Den 5'1"1 Juni 1879 overleed te W iesbaden mijn hartelijk uelicfde Echt genoot G. T. JAMES, gep. dirigeerend Officier van Gezondheid 1* kl. bij het leger in Ned. Indië. Wed. W. 11 P. JVMES, gel». Mocmcr. Eenige kennisgevingwegens buitenlandsche betrekkingen grplaatst eerst heden 13 Junij 1879. Laxeerende en verfrisschende vrucht Aambeien, Schele hoofdpijn, f. 1,25 per doos. GRILLON, Apoth. 27, rue de Rambuteau, PARIJS. Dèpót bij W. K. StVEMEK te Leiden. De zoo beroemde en algemeen gezochte (GLOSS S A T U N A) is in bijna alle soliede winkels te bekomen a 3® Cents per pak. WoiUlKlWBÏH. «IAW DEKKER.

Leydse Courant | 1879 | | pagina 3