COURANT. J v. m. MAANDAG d JUNIJ. BINNENLANDSCUE BKIUGTEN. I) V E K T E N r I E iN. FAILLISSEMENT. De Courant verschijnt dagelijksZen- en Feestdagen uitgezonderd. De jirijs der Courant is per merendeel, jaars f 3.franco p.p. f 3.50 met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad fli.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaars, huiten de expeditiekostcn. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p, 6 Cents, De prijs dor Advertentiün is van 1- 4 rogcis fl.-—, iodcrc regel meer 25 cents. Ry deze Courant behoort een Bijvoegsel. LEIDEN, 7 Junij. Don 24,ttn Mei weid de eerste algemeene vergadering van aandcelhou- lers der Leidschc duinwater-maatschappij gehouden. Uit hel verslag, door Nireclie uilgebragt, blijkt dat den 15'" Mei 1878 de maatschappij werd pgerigt, nadat de benoemde deskundigen den lld" Mei cenc verklaring adden afgegeven dat de werken waren geleverd overeenkomstig de plannen i teekeningen door den gemeenteraad van Leiden goedgekeurd en de con- essionarissen aan hunne verpligtingen hadden voldaan. Dij den aanvang der maatschappij waren reeds 456 contracten gesloten ene jaarljjksche opbrengst van ƒ10185 opleverende; dit aantal vermeer- l erde in 1878 tot 839 contracten, een jaarlijksch inkomen van ƒ17776.50 l elovende. De 20 km. pijpen in de gemeente, volgens de concessie gelegd, werden iel 1830 meters vermeerderd, welke uitbreiding 6124 20 heeft gekost. Mekt door abonnementen, die 612.42 jaarlijks voor waterverbruik ople- I (ren en dus 10 pCt. der kosten van aanleg opbrengen. Het reservoir en het kanaal 100 meiers grooler door concessionarissen emaakt, dan in de goedgekeurde plannen was vastgesteld, hadden een ratersland van: 1878, het reservoir: het kanaal: 5 Mei 4.90 meter. 1.88. 31 December 4.57 2.14. Dagelijks werd ongeveer 2.70 M. naar de gemeente Leiden door de pijpen eroerd. Het kanaal bleef steeds gesloien, terwjjl het water uit het reser- oir voldoende voor het verbruik was. De gebouwen, machines, ketels, filters en het pjjpennet voldeden vol- lomen; het kolenverbruik was 550 kilo dagelijks. De hoedanigheid van iet water liet niets te wenschen over blijkens de keuring en analyse door I'. de Loos gemaakt en die aan de vergadering werd overgelegd. De balans over acht en een halve maand sloot met een nadeelig saldo tan /4015.42yn. nadat eene behoorlijke afschrijving had plaats gehad. De directie eindigde haar verslag met de mededeeling .dat zy gegronde mop koesterde dat reeds in het loopende jaar de exploitatie-kosten door de inlvangsten zouden worden overtrollen, dat een schoon resultaat opleverde, laar de gesloten contracten in 1878 nog slechts zeer gedeeltelijk ontvangsten tljeworpen hadden en slechts berekend konden wordengedurende den be- rekkelijk korten tijd, van het aangaan der verbindtenis tot ultimo Decem- w 1878. Sedert dien datum was het getal contracten steeds toegenomen. maatschappij ontving steeds bljjken van hulp en medewerking van het [emeentebesluur, zoowel van burg. en wcth. als van den gemeenteraad, en hoopt weldra in de gelegenheid te zijn aan hare aandeelhouders eene deine rente te kunnen voldoen, waardoor de gemeente langzamerhand van are garantie zal worden ontslagen. Hierdoor en door den toencmcndon gun- liger gezondheidstoestand der bewoners moge zij eene vergoeding vinden •oor de opoffering, die zy zich getroost heelt otn eene zoo nuttige zaak tot land te brengen. De balans werd goedgekeurd en is later na onderzoek, volgens art. 12 er statutendoor burg. en welh. der gemeente Leiden vastgesteld. Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende l«e week dageljjks vau 49 tot 67 volwassen personen en 10 tot 13 kinderen. Het vervoer langs den spoorweg Leiden - Woerden heeft gedurende de maand Mei opgebragt aan reizigers /6207, aan goederen ƒ1961te za aien 8168. Van hier meldt aan de Standaard: Naar men met zekerheid ver leemt. heelt de onlangs 1e Leiden overleden mevr. de wed. R. Eigeman, iel», liaan, geen naaste bloedverwanten bezittende, haar gansche vermogen, ongeveer 2 ton gouds geschal, behalve enkele kleine legaten, vermaakt nu vereeuigiugen tal evangelisatie ouder de Joden binnen- en buitenslands. Van den ollicielen Gids voor de bezoekers van de nationale lentoonstel- te Arnhem is Donderdag 11. het eerste nommer verschenen. De Gids al dagelijks op de tentoonstelling verschijnen. Uitgever is de beer A. van lusterzee, van de kon. Nederl. stoomdrukkerij te Amsterdam. Het eerste «timer bevat bet portret van den minister mr. Tak vin l'oorlvliet, eerc- borzitter van de nationale tentoonstelling. De minister van oorlog, in aanmerking nemende, dat de gebouwen, vereischt voor de militaire scholen, vastgesteld bij kon. besluit van 13 April 1878, in verband met bet groole aantal daarvoor te verwachten adspiran- len, nog niet beschikbaar zynheeft ter kennis van belanghebbenden ge- bragldat bedoeld besluit in geen geval in dit jaar en waarschijnlijk niet voor de tweede belli van het jaar 1880 in werking zal treden. Volgens de Arnh. C. heeft de kolonel-kommandant van het le reg. veldartillerie. C. J. van Orsoy Veeren, zijne aanvrage om pensioen ingediend. Door directeuren der Zuidhollandsche maatschappij tot redding van schipbreukelingen te Rotterdam isuit overwegingdat alle pogingen moe ten worden aangewend om de inkomsten dier maatschappij tc verbeteren aan de besturen der spoorwegmaatschappijen verzocht in de wachtkamers der hoofdstations bussen tc mogen plaatsen ter inzameling van giften. Voor het geregtshof le Amsterdam stonden gisteren teregt J. T. Bot I en P. ,1. Meegens, beschuldigd van poging tot diefstal bij nacht door twee j personen, met behulp van buiteiibraak en van geweldpleging, in den nacht van 27 Jautiarij li. gepleegd. De beklaagden waren oude kennissen der justitie, de eerste, oud 19 jaar, heeft minstens 3, de tweede, oud 24 jaar, reeds 5 veroordeelingen wegens diefstal ondergaan. Zij behooren tot de bende der beruchte schuitenvoerders, die der justitie reeds zooveel werk verschafte. Meegens kende zelfs de middelenom van de cellulaire gevan genis uit met personen daarbuiten in het geheim te kunnen corresponderen. De advocaat-generaal Op ten Noort eischle voor den eersten beklaagde een gevangenisstraf van 4 voor den tweede een van 5 jaar. In eene vergadering van de leden van Natura Artis Magistra te Am sterdam is besloten, dat eene leening van 400,000, rentende 4% pCt.zal worden gesloten, voor den bouw van een aquarium. Hoe de sterke drank, meldt de Amst.C., een redelyk mensch tot een wild dier kan verlagen, is in den afgeloopen nacht wederom duidelijk ge bleken. Hel was omstreeks 3 uur in den ochtend toen een dienaar van policie op de ronde een beschonken matroos ontmoetie, dien hij naar het bureau medenam, aangezien de man zijn verblijf niet kon opgeven. Op den weg naar het bureau ging alles goed; daar gekomen, bemerkte de dienst doende brigadier dat bet een Deensch matroos was, die met zijn gage op zak goede sier maakte. Ook werd een adreskaartje bij hem gevonden van een logement voor zeevarenden in de Rinnen-Bantammerstraat. De brigadier gaf aan den dienaar van policie Zwaluw last hem daarheen te brengen, waaraan deze gevolg gaf. Toen zy in de Banlammerstraat gekomen waren, (Zie verder het Bijvoegsel) Getrouwd; II. W. TIELEMAN en M. H. DOLK. die, mede namens hunne wederzjjdsche betrekkingen, hun dank beluigen voor de blijken van belangstelling bij bun huwclyk ondervonden. Leiden Zevenbergen 6 Juni 1879. Heden bevallen van een welgeschapen Zoon 11. MARTIJN, geliefde Echt- genoote van Leiden, 7 Juni 1879. Z. A. SMIT. Voor de menigvuldige bewijzen van deelneming, bij het overlijden van onzen geliefden Vader \V. F. VAN WIJK Sr. ondervonden, betuigen wij onzen hartclijkcn dank. Namens de familie, 7 Juni 1879. TH'. VAN WIJK. Allendie belangstelling loonden by het verlies van onze jongste, betui gen wij hartelijken dank C. T. STEFFELAAR en Echtgen. Bij vonnis van de Arrondissements Rechtbank te 's Gravenhagevan 6 Juni 1879, is SIMON HILLEBRAND, Winkelier in Paraplttiën en Tapijt goederen, wonende tc Leiden, op de Haarlemmerstraat, verklaard in Staat van Faillissement, aanvang genomen hebbende den 3ie° Juni tevoren, met benoeming van den Edel-Achtbaren Heer Mr. W. C. D. OLIVIER, Rech ter in gemelde Rechtbanktot Rechter-Commissaris en van den Onderge tekende, Procureur le Leiden, tot Curator. Leiden, 7 Juni 1879. Mr. C. II. P. KLAVERWIJ DEN.

Leydse Courant | 1879 | | pagina 1