LEIDSCHE COURANT. V. 121. 79, INSCHRIJVING SCHUTTERIJ. 187». ZATURDAG 24 MEI. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. Ve prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. f 3.30 net het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Hel verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor ƒ2.50 jaars, builen de exjieditiekosten. Afzonderlijke nonmers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentie» is van 1-4 r eg eis ƒ1.-—, iedere regel meer 25 cenis. ST ABS-RE RICHTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen le welen, ter vol- imrng aan arl. 228 der Wet van 29 Juni 1851 Staatsblad n°. 85), dat Ie preicnsiën over het jaar 1878, len laste der gemeente, vóór of op den listen Juni dezes jaars moeten worden ingeleverd en dat de vorderingen itlke niet binnen den genoemden tijd zijn ingediend, voor verjaard en tmietigd zullen worden gehouden. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 13 Mei 1879. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN herinneren hij deze nog- laals den belanghebbenden (de geborenen in 1851 envoor zoover zij icli ttisschentijds in de gemeente hebben gevestigd en alhier nog niet voor Schutterij mochten zijn ingeschreven, ook de geborenen in 1845-1853) mne verplichting om zien voor den schutterlijken dienst te doen schrijven. De gelegenheid daartoe bestaat dagelijks (de Zondag uitgezonderd) ten ladlniize. tusschcn 9 en 4 nren. terwijl op den lsttD Juni aanstaande registers van inschrijving worden gesloten en zij, die zich niet vóór dat ilstip hebben doen inschrijven, bij ontdekking, ambtshalve ingeschreven door den Schuttersraad lol ecne geldboete verwezen worden. Burgemeester en Wethouders voornoemd V. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden 23 Mei 1879. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER van LEIDEN brengt ter kennis va» belanghebbenden li dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, des voormiddags van 9- 12 reo, de paspoorten voor de miliciens dezer gemeente, behoorende lot lichting van den jare 1874, en voor de zeemiliciens der lichting van 175, verkrijgbaar zijn ter Gemeente-Secretarie, mits men zich in persoon i voorzien van zjjn zakboekje daartoe aanmelde. De Rtirgemeesler voornoemd Leiden, 23 Mei 1879. V. d. BRANDELER. Vergadering van den Gemeenteraad van Leidenop Maandag 26 Mei 179, des namiddags te een uur. '.Verzoek van de Leidsche Melkinrichting oai eene loozing te makemnuar de Singelgracht. (98) Idem van C. J. Diebenom een duiker le leggen. (99). idein van de Leidsche Diiiuwatermaatschappij om water le leveren aan ingezetenen van Oegstgeest. (97) Herziening van de Algemeene Politieverordening. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. LEIDEN, 23 Mei. Door de geneeskundige staats commissie is lot arts bevorderd de heer G. Visser, mcd. doctorandus, en het getuigschrift voor het eerste gedeelte ia hel arts-examen uitgereikt aan den heer S. R. Selhorst, candidaat-aris. - De ministers van koloniën en van marine maken hekenddat het M. behaagd heeft, met het oog op de wet van 25 December 1878, hou- tnde regeling der voorwaarden ter verkrijging der bevoegdheid lol arts, it., bij besluit van 28 April II., de bepalingen van HDS. besluit dd. 18 pril 1878, betrellènde opleiding van studenten in de medicijnen aan de (derlandsche universiteiten lot officier van gezondheid bij de koloniale land- agt en de kon. Nederl. marine, uit te strekken tot die adspirant-artsen t het radicaal missen om te worden toegelaten tot de universitaire exa- ina, vastgesteld hij de wet van 28 April 187G, lot regeling van het lioo- tr onderwijs dal, ten aanzien dier uitbreiding, aan de bepalingen van Zr. 41». besluit 1.18 April 1878 gegeven, worden geacht overeen le komen: het examen inschreven in de le alinea der 3* paragraaph van art. 2 van 's konings sluit dd. 27 April 1877, met het eerste natuurkundig examen; liet candi- lats-examen in de medicijnen, met het tweede natuurkundige examen, en tl doctoraal examen in de medicjjnen, met het theoretisch geneeskundig 'amen, alsmede met het eerste gedeelte van liet geneeskundig examen vol tas de wet van 8 Julij 1874 ter opleiding bij de Nederlandsche universiteitenovereenkomstig de »ger genoemde voorschriltenbeschikbaar zijn, van 1 Augustus 1879 tot llimo Julij 1880: voor adspiranten naar de betrekking van officier van tzondlieid 2' kl. bij het Nederl. Indisch leger, vijftien plaatsen; cn voor Spiranten naar de betrekking van officier van gezondheid 2' kl. hij de kon, Nederlandsche marine, aeht plaatsendat gegadigden zich schriftelijk hehooren te melden tot het ter zake betrokken departement; en dal van wege de departementen van koloniën en van marine, op aanvrage, koste loos afdrukken worden verstrekt van de hooger vermelde voorschriften die almede verkrijgbaar gesteld zullen worden hij heeren voorzitters der medische faculteiten aan de Nederlandsche universiteiten. Bij de acte-examens voor het lager onderwijs te 'sllage werden eergiste ren voor de acte in de gymnastiek 5 eandidaten geëxamineerd; 1 werd toe gelaten, de heer II. van der Vlies uit Rotterdam. Voor de acte in de wis kunde deden 6 eandidaten examen. De eenige toegelalene was de heer T. G. Scheer uil Oud-Beijerland. Voor de acte in de Fraiisclie taal onderwier pen zich 5 vrouwelijke eandidaten aan het examen. 1 werd afgewezen cu 4 toegelaten, mej. A. M. II. Dörr, W. Met zeiaar, J. L. Michel en L. Pli. Muller uit 's llage. Naar men verneemt heeft er eene promotie plaats gehad bij den plaat selijken staf en liet wapen der infanterie. Voor de vacante betrekking van secretaris der Maatschappij van wel dadigheid hebben zich 120 sollicitanten aangemeld. In de Dingsdag II. le Amsterdam gehouden algemeene vergadering der maatschappij tot bevordering der bouwkunst deelde de voorzitter mede, dat de pogingen, bij den minister van binnenlandsche zaken aangewend om een klein deel van de laak der commissie van rijks-adviseurs, namelijk hel opsporen en in teekening brengen van oude gebouwen of andere belangrijke gedenkstukken uit vroeger eeuwenaan de maatschappij over te dragen legen vergoeding van de onvermijdelijke kosten, hebben scliipbruik geleden. Wat den uitslag der ten vorigen jare uitgeschreven prijsvragen betreft, bleek uit liet verslag der beoordeelaars, dat aan geen der ingekomen ont werpen de volle som kon worden toegekend. Niettemin zal eene belooning worden beschikbaar gesteld voor de ontwierpen gemerkt //Waakzaamheid", //Regtdoorzee", //lJmuiden", //Aeolus", //Hebe" en //1878". De inzenders zullen dientengevolge worden uilgenoodigdhunne namen by het besiuttr bekend te maken. Ter vervanging van de aftredende bestuursleden de lib. J. G. van Niftrik, J. R. de Kruyfl en P. J. Mouthaan werden gekozen de lib. C. Muysken, A. J. von Reek en T. Sanders. Woensdag avond had le Rotterdam ecne vergadering plaats van schuld- eischers der firma Wed. B. Polak C°.die door hare raadslieden, m" Goitdsmit en Rombach, was bijeengeroepen. Uit de ter tafel gebragte balans bleek dat de firma, uitsluitend ten gevolge der ramp, die Rotterdam getrof- len heelt, hare betalingen had moeten staken. De door haar beleende ell'ecten toch waren daardoor zoo in waarde verminderd dat een groot sur plus moest worden gegeven, terwjjl bovendien PincofTs een aanzienlijk cijfer aan de firma schuldig was. De wenschelijkheid werd betoogd om in het belang der crediteuren een faillissement te voorkomen. Voorts werd met het oog op vrij ingewikkelde verhoudingen, en de verschillende eategoriëu van schitldeischers met en zonder onderpand, besloten zich thans eenvoudig tot kennisneming van den toestand te bepalen cn het verder onderzoek over te laten aan eene commissie, die later op nieuw eene vergadering zou bijeenroepen en alsdan de noodige voorstellen zou doen. Door de regtbank te Rotterdam is aan de Commanditaire Bank- vereeniging Rensburg en van Witsen provisionele surséance van betaling verleend. Tot bewindvoerders zijn benoemd de hh. P. Ilavelaar en mr. Taudiii Chabot, kassiers. Men schrijft uit Rotterdam aan de Midd.. Cour.: Bij al de beriglcn omtrent de zaak Pincofïs schijnt het buitenaf nog weinig bekend le zijn, wal het onderlinge verband was tusschen de verschillende handels ondernemingen. waarvan PincoH's het hoold was. en in welke betrekking de firma's en financiële instellingen, die mede in moeijelrjkheden verkeeren, lot die ondernemingen stonden. Eenige mcdcdeelingen daaromtrent zullen dus waarschijnlijk nht onwelkom zijn. De Afrikaansehc Ilandelsvereeniging was de voortzetting der handelsza ken. vroeger door de firma Kerdijk en PincofTs gedreven, liet is niet onmo gelijk, dat die firma reeds met een deficit zat, toen zij besloot eene naam- looze vennootschap op te rigten cn voor rekening van deze den handel op de Afrikaansche kust voort te zeilen. De firma Kerdijk en PincofTs bleef intusschen naast de verecniging bestaanen men mag wel als zeker aanne men, dat de beide zaken niet altijd, vooral wat de kas betreft, van elkaar gescheiden zijn gehouden. Pincofïs was voorts president-directeur van de Rotlerdamsche Ilandels vereeniging, van welke president-commissaris was de heer Muller,president- directeur van de Rotterdamsche Bank, terwijl Pincofïs op zijne beurt een der opriglcrs en commissaris was van die bank. Al verder was Pineolls directeur van de Nederl.-Indische Gasmaatschappij, cn niet vele jaren geleden was hem in die betrekking zijn zoon, een pas gepromoveerd advocaat, als mede-directeur toegevoegd op een tractcmenl van ƒ5000. Aan het hoold der Commanditaire Bankvereenigingeenige jaren geleden roei medewerking van Pineolls opgcrigt. staal als eerste verantwoordelijke vennoot de heer E. Rensburg, die op zijne beurt weder als commissaris met de Rotlerdamsche Ilandelsvereeniging in betrekking slaat. Tol de commis sarissen van laatsigenoenide verecniging behoort verder o a. de Amsterdam-

Leydse Courant | 1879 | | pagina 1