LFJDSCHE COURANT. 1870. ZATURDAG 5 APRIL. STADS- RE RICHTEN. Leiïen, 3 April 1879. E. KIST, Secretaris. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. On W. SI, [)e Courant verschijnt dagelijks, Zen- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f3.franco p.p. f 3.50 met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaars, builen de expeditie kosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. He prijs der Adverlentifln is van 1—4 regels iedere regel meer 25 cents. 24) Tweede Zitting van den Militieraad BURGEMEESTER g» WETHOUDERS TAH LEIDEN G»i<n art. 92 dqr wet van 19 Augustus 1861, betrekkelijk de nationale militie EStaatsblad n». 72); Gelet op de missive van den Kolonel, Mi lil ie-Commissaris inr het 3*1 c district der mincre Zuidholland Boen te weten: dat de tweede zitting van den Militieraad voor deze gemcoute wordt gebonden in een der vertrekken van bet Raadhuis, op Dinsdag den 15jc0 en Don- itrlag den 17Jen April 1879, op eerstgeinelden dag des vooruiiddags \ehalftien, tot bet doe» van uitspraak omtrent alle in tie en sie zitting; niet afgedane zaken op laatstgemelden dag des voonniddags t e elf uren, tot liet doen van uitspraak omtrent lien die als plaatsvervan. gerof als ntinimervervvisselaar verlangen op te treden voorts, Jat tot liet opmaken der daartoe vereisclite bewijsstukken, van beden at, ter Secretarie dner gemeente, tan des voormiddags negen tot des namiddags vier uien, Zon- en teldagen uitgezonderd, wordt gevaceerd; welke gelegenheid de belanghebbenden w orden itrmaand zich te nutte te maken, daar aan den loteling, die reeds bij de militie il ingelijfd, overeenkomstig het bepaalde bij art. 70 der bovenaangehaalde wet, door den Koning, niet dan in bijzondere gevallenliet stellen van ecu plaatsvervanger kan vorden vergund. Eindelijk wordt, ter voorkoming van misverstand nog opgemerkt dat de loleliiig omtrent wicn de Militieraad in zijne eerste zitting res'vls uifsprrcak heeft gedaan, VIKT in de tweede zitting behoeft te verschijnen, ten ware hij daarin een plaatsvervanger of een uniitmerverwisselaar mocht villen voorstellen. En wordt deze door aanplakkingen door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 4 April 1879. V. d. BRANDELER, Burgemeester. E. RIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen Ie weten dat de Geseeiiternad ingevolge arl. 265 der Wet van den 29'° Juni 1851 Staats- Had n». 85), in zjjne vergadering van heden, het 4e suppletoir kohier tan de plaatselijke directe belasting voor het jaar 1878 heeft vastgesteld, en dal kohier alsnog ter Secretarie dezer gemeente (Financicele afdeeling), gedurende acht dagen voor eet» ieder Ier lezing is nedergelegdterwijl binnen dien tijd elke op dat kohier aangeslagene, krachtens de 5e zinsnede van bovengenoemd wetsartikel, zijne bezwaren tegen den aanslag, bij verzoek schrift op ongezegeld papier, bij de Gedeputeerde Staten dezer provincie kan inbrengen. En geschiedt hiervan afkondiging door plaatsing in de Beidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd. V. d. BRANDELER, Burgemeester. LEIDEN, 4 April. Door de geneeskundige staatscommissie is het geittigschrift voor het «rste gedeelte van het arts-examen uitgereikt aan den heer J. Schippers, ffied. doclorandus. - In ons voorlaatste nommer namen wij een bcrigt over uit den Standaard, betreffende een besluit, door het cotfègié van notabelen der Ned. herv. ge meente alhier genomen omtrent een voorstel van de gemeente-commissie in lake de kerkelijke begraafplaatsen. Nader vernemen wij dat de voorstelling dKer zaak in bedoeld berigt niet juist is. De gemeente-commissie heeft, tai gevolge van de buitengewone opbrengst, verkregen door het bijzonder iroot aantal in dit jaar verkochte grafsteden, voorgesteld van dat buitenge wone bedrag, onder aftrek van hetgeen op de begrooting geraamd was, tal afzonderlijk fonds te vormen, ten einde in tijds te zorgen dat, voor de tal gevolge van dit buitengewoon debiet ingenomen plaatsruimte, gelden 'oorhanden zouden zijn omzonder schade voor de verdere behoeften der administratiete kunnen overgaan tot uitbreiding en plaatsruimte voor DWiwc graven te kunnen maken, en mitsdien gelden van eigenlijke bezit ten niet anders dan voor dat doel te gebruiken. Notabelen hebben be daar gemaakt eene afzonderlijke rekening daarvan te maken, maar waren bereid op cene andere wijze het gebruik dier gelden voor het bewuste doel mogelijk te maken en nadere voorstellen van de gemeente-commissie in dien Pest goed te keuren, llit het bovenstaande blijkt dus dat er geen aanlei ding bestond om bet hesluit van notabelen in verband te brengen met de uitkeering van 200 aan de predikanten; zooals dit in het bcrigt van den Standaard wordt gedaan: De minister van financiën heeft ter kennis van de belanghebbenden gebragt, dat met 1 Mei aanst. zullen worden benoemd twee deurwaarders der directe belastingen bij het vierde kantoor derzelfde middelen te Amster dam; dat de jaarlijksche belooning aan ieder der vacante betrekkingen ver bonden, na aftrek der kosten wegens drukwerk enz., kan worden geraamd op ƒ1200. Van het stoomschip Drenthe, van Rotterdam naar Java, zjjn in het Suez-Kanaal twee bladen van de schroef afgeslagen, die te Suez zullen worden aangezet. Naar men meldt heeft zich te 's Gravenhage eene vereeniging gevestigd onder den naam van «Vereeniging van gepensioneerde onderofficieren en minderen van het Nederlandsche leger," goedgekeurd bij kon. besluit van 24 Maart en ten doel hebbende: a. De billijke belangen der gepensioneerde onder-officieren en minderen te behartigendeze in algemeene vergaderin gen te bespreken, en zich te zijner tijd, als bevoegd ligchaam, tol hoogerc magt te wenden; b. Binnen de grens van haar vermogen weldadig te wer ken in het belang van hulpbehoevende ledenhunne weduwen en weczen. In de jaarlijksche vergadering van hel Zeeuwsch genootschap der wetenschappen zijn benoemd tot leden de hh.J. Broekema, adjunct-archi varis van Zeeland; A de Bruyne, bevelhebber der Noordpoolzee-expeditie; dr. 1 J. J. Couvée, leeraar aan de rijks h. burgerschool; dr. II. Japikse, lid der commissie voor de meteorologie; W. J. Wendel, directeur der rijks kweekschool voor onderwijzers gallen te Middelburg); A. Ilolleslelle, rijks- opzigler bij den waterstaat te St. Maartensdijk; F. D. O. Obrccu, adjunct-v archivaris van Rotterdamdr. H. G. Rogge, bibliothecaris der universiteit van Amsterdam; H. J. Bool, directeur der openbare werken te Batavia; mr. T. H. der Kinderen, voorzitter van het Bataviaasch genootschap van kunsten en wetenschappen; W. P. Groeneveldt, secretaris van genoemd ge nootschap; F. Jozef van den Brande, adjunct-archivaris van Antwerpen; Augttste le Joliste Chcrburg, en D. Franken Dz., te Parijs. Voorts is Ier vervanging van wijlen d'. A. A. Fokker tot voorzitter benoemd jhr. mr. J. W. M. Sehorer, burgemeester van Middelburg. De firma Daniel Visser en Zn. te Schiedam heeft ook voor de tweede Noordpool-expeditie, met de Willem Barents, dc benoodigde hoeveelheid gedistilleerd ten geschenke aangeboden. Zaturdag II. vervoegden zich twee personen een Engelschman cn zijn tolk, bij een landbouwer te Barendrecht om aardappelen le koopen. Daar zij een zeer Imogen prijs boden, was er weldra p.m. 600 heet. verkocht, waarvan 1/3 terstond geleverd moest worden en de andere 2/3 van de partij op vastgestelde dagen. Toen er 180 mud in den waggon van het Siaatsspoor waren geleverd en er volgens accoord om geld gevraagd werd. had men dat niet bij zich, maar men zou maar even naar Rotterdam gaan op liet kantoor. Te Rotterdam echter wist men aan het opgegeven adres van niets, en ten slotte bleek bet dat de boer bedrogen was. Het moet gelukt zijn de aardappelen te Kralingen in beslag le nemen en ook op één der bedriegers de band te leggen. [N. RC.) Een vermogend Amsterdamsch inwoner beeft aan het Kon. Oudheid kundig Genootschap te Amsterdam een kostbaar geschenk aangeboden, be slaande in een geschilderd plafond van de band van de Laircsse, dat ten gevolge eener verlimmering in ?ijn huis moest uitgebroken worden. Dit kunstwerk was van zulk een omvang, dat een raam van bet museum van het genootschap uitgezaagd moest worden om het ongeschonden naar bin nen te brengen. Dc N Veend. Ct. meldtdat het berigtals zou te Nieuwe Pekela eene vrouw plotseling baar spraakvermogen terug bekomen hebben, geheel bezijden de waarheid is. Te Groningen is in hechtenis gennmen zekere Jan Poll, laatst pelmo- lenaarsknechl le Oosterwijlwerd, die zich sedert February in de provincie Groningen en Drenthe schuldig maakte aan rpligteryen en diefstal; o. a. deed hij zich op naam van geachte ingezetenen fantasichoedenpantalons, demi-saisons enz. afgeven, die hij dan voor spotprijzen te gelde maakte. Poll heeft vroeger reeds eene gevangenisstraf van 5 jaren ondergaan. Te Drimen had eergisteren een ongeluk plaats met de diligence van van Gend en Looskomende van 's Bosch. Bij het oprijden van den dijk

Leydse Courant | 1879 | | pagina 1