LEIDSCHE COURANT. 1870. w** 4&fS&&5*6e^ N°. 58, MAANDAG 10 MAART, De Courant verschijnt dagelijks, Zen- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. f 3.50, met het I er slag der Handelingen van den Cemeenteraad f 3.35, franco p. p. ƒ3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f2.50 's jaars, builen de expeilitiekosten. Afzonderlijke nummers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p, 6 Cents. He prijs der Advertentiön is van 1- 4 regels ƒ1. iedere regel meer 25 cents. BH deze Courant behoort een Bijvoegsel. STADS- HER IC U T KIN. De BURGEMEESTER van Leiden; Gelet op art. 21 der wet van 4 December 1872 (Staatsblad n°. 134); Brengt ter kennis van de ingezetenendat in de afgeloopen w eek 4 personen aan mazelen zijn overleden. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De burgemeester voornoemd Leiden, 8 Maart 1879. V. d. BRANDELER. BINNEALANDSCIIË B HIG T N LEIDEN, 8 Maart. Er bestaat gelegenheid tot verzending der correspondentie naar NederL- Indië. door middel van het stoomschip Drenthe, waarvan het vertrek uit Rotterdam op 12 Maart aanst. is bepaald. Behalve naar Batavia wordt met deze gelegenheid mede eene brievenmaal naar Padang verzonden De ge- drukie stukken en monsters van koopwaren beboeren uiterlijk in den avond van den llde° Maart, en de brieven den volgenden dag, des morgens vóór 10 ure, te Rotterdam aangekomen te zijn. - De minister van marine heeft ter kennis van belanghebbenden gebragt dal in de maand Mei aanst. bij de directie der marine te Hellevuetsluis een vergelijkend examen zal plaats hebben van jongelingen, die als machi nist-leerling der 2' klasse wenschen te worden aangenomen. Het getal der als zoodanig te plaatsen jongelingen zal zich tot veertig bepalen. Ouders of voogden, die verlangen dat hunne zonen of pupillen tol voorschreven examen worden toegelaten, moeten, vóór of uiterlijk op den laatsten April aanst., een op zegel geschreven verzoekschrift indienen aan het dep. van marine. Alleen worden zoodanige jongelingen tot het examen toegelaten, die op den 1"'» Januarij van dit jaar het 15dt levensjaar reeds en het 20s,e nog niet zjjn ingetreden, en dus die geboren zijn in de jaren 1860,1861, 1862, 1863 of 1864, en bij het vooraf te ondergaan geneeskundig onderzoek voor de zeedienst zijn goedgekenrd. Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomencn bedroeg gedurende deze week dagelijks van 55 tot 75 volwassen personen en 11 tot 19 kinderen. De taal- en letterkundige afdeeling der kon. akademie van weten schappen te Amsterdam zal Maandag aanst. aldaar eene gewone vergade ring houden. Het contingent voor de ligting der nationale militie van 1879 voor de provincie Zuidholland wordt, met uitzondering van 23 man, die aan het bataillon mineurs en sappeurs moeten worden toegewezeningedeeld bij corpsen, in deze provincie in garnizoen, te weten: bij het reg. grenadiers en jagers 674 man, bij de vier bataillons van het 41e reg. infanterie, te helft, Leiden en Gouda, 850 man. bij de vijf escadrons van het 3de reg. huzaren te 'sGravenhage 75 man, bij de twee escadrons van liet 4de reg. huzaren te Leiden 50 man, bij de batterijen van het 2dc reg. veld-arlillerie Ie Leiden en 'sGravenhage 85 man, bij de compagnie van de Illle, Vde en VIL1' aid. vesting-artillerie te 'sGravenhage, Gorinchem en Ilellevoelsluis 275 man, bij de torpedo-compagnie 36 man en bij het corps pontonniers 18 man. Met ingang van den 9d™ dezer zal het rjjkstelegraafkantoor te Woer den open zijn: op Zon- en feestdagen van 8 tol 12 ure voormiddags, op werkdagen van 9 ure voor- tot 1 ure namiddags en van 3 lot 4% en 6 tot h'A ure namiddags. Naar men verneemt is het onlangs vermelde geschenk, door de Kon. Ned. marine aan te bieden aan HH. MM. den koning en de koningin, ont worpen in de Kon. Ned. fabriek van gouden en zilveren werken van de hb. J. M. van Kempen en Zonen te Voorschotenalwaar het in zilver zal worden uitgevoerd. - Volgens mcdedeeling van de policie te Londen aan die te Rotterdam, et)n bij een persoon, varende op een stoomboot tusschen die plaats en Rot terdam en aangehouden ter zake van smokkelarijbevonden tal van gouden en zihcren voorwerpen, welke vermoed worden hier te lande ontvreemd te zijn. De afdeeling Waddinxveen van '/Volksonderwijs", verecniging tot be vordering van het volksonderwijs en het schoolbezoek in Nederland, hield 11. Woensdag voor dezen winter hare laatste vergadering. Als spreker trad op de heer P. Blok Jr., van Stolwijk, met eene rede over; begeerten, nei gingen, driften en hartstogten. Vooral wees hij er op, hoe de opvoeder deze gebreken moest beteugelen en welke middelen hij daartoe noodig achtte aan te wenden. Verder werden bijdragen geleverd door de hh. D. P. Regt, C. Slinger en C. C. Regt, terwjjl de heer A. Brandes met een toe passelijk woord de vergadering sloot. Men meldt uit Stolwijk: De rij der vergaderingen van de vereeniging «Door inspanning uitspanning" alhier werd op waardige wjjze gesloten met eene rede van het eerelid, de heer J. G. Bettink, te Berg-Ambacht. Het bijgeloof in Nederland werd door hem op uitstekende wijze behandeld. Eene groote massa bijdragen, waaronder eenige met zang, verhoogde het reeds gesmaakte genot. De handel in Stolkschc kaas is in de laatst verloopen twee weken vrij wat vlugger geworden door rijzing der prijzen. De opkoopers te Stolwijk besleden voor 2e qualiteil 20 24 gulden, voor le qualiteit 25—28 gulden per 50 kilogr. Uit Capelle a/d IJssel sclirjjft men aan de N. R. C. dat zekere Jan van der Meer, die reeds meermalen met de justitie in aanraking is geweest en thans dienstbaar was bij den verslagene L. Maarleveld, gevankelijk is overgebragt 'j naar Rotterdam. Uit Amsterdam wordt gemeld dat HH. MM. de koning en de koningin waarschijnlijk in het laatst van April gevolg zullen geven aan hun voor nemen om de hoofdstad te bezoeken. Te Amsterdam is een jongmensch in hechtenis genomen, die ten kan tore der firma Hoyack C". werkzaam was. De gearresteerde moet zich schuldig hebben gemaakt aan verduistering van gelden, men spreekt van ruim 15 mille. Het Ubl. meldt dat aan burg. en weth. van Amsterdam door eenige ingezetenen een brief is verzonden, houdende kennisgeving van het plan, om, behoudens eenige nader overeen le komen voorwaarden, in het stuk omschreven een geheel nieuw beursgebouw te stichten en dit aan de ge meente ten geschenke te geven. Naar men uit Sittard meldt is in de onmiddellijke nabijheid der stad, in een weiland, een troep Zigeuners gekampeerd. Zij hebben kolossale ten ten opgeslagen, waarin zij logeren. De paarden, die den troep vergezelden, 20 in getal, zijn in de stad gestald. Opmerkelijk is, dat zij veel geld bij zich hebben en dan ook geene giften aannemen. De mannen houden zich bezig met liet herstellen van oude ketels tegen eene matige belooning. Het hoofd van den troep en zijne vrouw zijn versierd met oude gouden en zilve ren muntstukken. t Zie verder het Bijvoegsel). OMNIBUS Geïllustreerde bladen aan schoone letteren en kunst ge wijd, 1879. Inhoud van de 3de aflev.: Tekst: Hdndel's eerste en laatste liefde. Door Rosenthal-Bonin. De staf van Mozcs. Natuurlijke ver klaring van een wonder. De wedren van den predikant. Door Harriet Beecher Stowe. De pest in Rusland. lledendaagsche reclame. Rood haar. Door D'. T. C. Winkler. De meloenboom. Door Carus Sterne. Thiers en de Constitutionnel. Door Ernst Eckstein. Zonnestoljes. Door Dr. v. T. Opvoeding door kinderen. Door E. M. Een duivelskunste naar. - Bladvulling. Gravure: Bij den veearts. A O V R I E IN T I IN. Bevallen van een welgeschapen Zoon A. M. MARKX. geliefde Echtge noot van Leiden, 7 Maart 1879. J. M. SONDERS. Heden overleed ten mijnen huize mijn geliefde eenige ZoonWILLEM CAREL VAN MEERTEN, in den ouderdom van 41 jaren. Leiden. 7 Maart 1879. Wed. Mr. L. VAN MEERTEN, Eenige. kennisgeving. Vosmaf.r.

Leydse Courant | 1879 | | pagina 1