LEIDSCIIE C 0 D R AIT. rj ST A DS-BERICHTEN. SS79. 43, .1 f-vf ^^SS;i *e""f&stc 3§^w«St5v' v u» "Sj Sggj DONDERDAG 2J FEHRUARIJ. De Couranl verschijnt dagelijks, Zen- en Feestdagen uitgezonderd. De ]irijs der Courant is per merendeel jaars f3.franco p.p. f 3.50, met het Verslag der Handelingen van den Lemeenteracul 3.35, franco p. p. 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, huilen de ezpeditiekosten. Afzonderlijke uonmers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. Re prijs der Advertenticn is van 1- 4 regels iedere regel meer 25 cenls. doet bezocl weg PROCESVERBAAL van de opening der stembriefjesdie ter benoeming van één lid van den Gemeenteraad van Leiden den 18dcn Februari 1879 zijn ingeleverd. Op heden den negentienden Februari achttien houderdnegen en zeventig, in de gemeente Leiden, is door het bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembriefles bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomendes morgens te negen uren Het bureau is samengesteld uit den heer Dr. Willem Cornelis Van den Brandeler, Burgemeester, Voorzitter, en de heeren Jan Scheltema en Gerrit Wilhelmy Damsté, leden van den Gemeenreraad, stemopnemers. Pu Ge Voorzitter plaatst op de tafel twee stembussen, bij hem den 18den Februari k'sck !®79 overgehiacht uit do beide afdeelingen der gemeente Leiden, winkfc zeëe^s ^er bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden twee honderd vijf en zestig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezersdie briefjes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengdworden zij door den Voorzitter één voor één geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard acht-stembriefjes, die oningevuld waren. Het getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest twee honderd zeven en vijftig j Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren: Prof. M. J. De Goeje 224, G. F. Alsche 14, J. H. Donner 3, C. J. Leem bruggen, Mr. J. A. F. Coebergh, W. F. Van Wijk Jr. eu D. C. Dros ieder 2 stemmen. Gerrit Couyée, J. J. La Garde, W J. Wijtenburg, H. W. F. Bakker, Jhr. J. F. Coenen van 's Gravensloot, D. Noothoven Van Goor, B. Corts en I)r. II. Boursse Wils, ieder ééne stem- Heeft alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen Prof. M. J. De Goeje. Is derhalve verkozen tot lid van den Gemeenteraad de heer Prof. M. J. DE GÜEJE, wonende alhier. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces-ver baal opgemaakt in tegenwoordig heid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 19den Februari 1879. V. d. BRANDELER, Voorzitter. J. SCHELTEMA. Cf G. WILHELMT DAMSTÉ j Stemopnemers. es, T/Sj eit j per 2! t 92j ifi'!' i 12(1 BINNEN LA N ÜSGUK BKIWGTEN LEIDEN, 19 Februarij. De viering van den verjaardag van Z. M. den koning bepaalde zich 6+jJliedenten gevolge der omstandigheden, tol liet wapperen der vlaggen van tie openbare gebouwen en van een aantal bijzondere woningen. 13 Naar wij vernemen moei het aantal kaarten voor de soirée ten be hoeve der noodlijdenden in deze gemeente van dien aard zijn, dat wanneer 31 )j van alle gebruik wordt gemaakt een goed bezette zaal kan verwacht wor- ilen. Ten einde evenwel ieder gelijke reglen in het kiezen van plaatsen te 113' geven, wordt daartoe volgens achterstaande advertentie van morgenochtend hl al aan ieder de gelegenheid aangeboden. De lieer Eggers beeft belangeloos 83) de regeling er van op z.clt genomen. - ls hier te I tule de 300-jarige berdenkdag van bet sluiten der Unie van 83) Utrecht door verschillende omstandigheden niet op die wijze gevierd als liet 8'agewigt van die historische gebeurtenis verdiende, te meer regt op vermel ding heeft het feil dat die herinneringsdag hij onze landgcnoolen in Amerika 1134 geenszins onopgemerkt is voorbijgegaan Te Grand Rapids toch in Michigan werd door een sedert 5 jaar aldaar beslaande llollindsclte onderlinge veree- niging djt geschiedkundig feu gevierd op Donderdag 23 January door liet 88) houden van een optogi met fakkellichtbegeleid door een militair mimek- 103) corps, liet houden van aanspraken door een zevental Hollanders, liet zingen van toepasselijke liederen en de uitvoering van ecnige muziekstukken. Voor >8 hel gebouw, waarin het feest werd gegeven, was een echt llollandsche illu minatie met vctgluzen en lampions aangebragl. De zaal zeil was versierd tttt de Hollandsche driekleur en de wapenen der zeven provinciën. Vele [06# burgers namen aan de leestelijkheden deel. - I Te Katwijk aan Zee is tot predikant beroepen d". Hulsman, pred. te Randwijk en Lakemond. - De /V. R. C. verneemt dat de heeren jhr. Klerckoud-minister V3n coring, en de hnogleeraar dr. Jonrkbloet door den minister van onderwijs ic Frankrijk benoemd zijn tot «otlicier de l'instruction pnblii|ue." Ook is <1® hoogleeraar Jonckbloet benoemd tot //membre honoraire de l'athenée franijais te New-York. Te Dordrecht is benoemd tot leeraar in de geschiedenis, aardrijkskunde en Nederlandscbe taal aan de hoogere burgerschool de heer I). Sluiter, te Leiden. JU 4 i Colt] K. J. Landzaat, draaijer hij do Rijnspoorweg-maatschappij, die in de vorige week voor het gereg'shof te Amsterdam teregt stond, beschuldigd van poging tot gewelddadige aanranding op den Daalschen Dijk te Utrecht, is door dal hof vrijgesproken. Het bedrag der schade bij den brand der drukkerij van de hh. Rin ger, te Amsterdam, wordt, met inbegrip van die der omliggende gebouwen, op ruim 225 mille geraamd Ofschoon niet bepaald de oorzaak van den brand is kunnen aangewezen worden, is het toch waarschijnlijk dat deze, zocal niet in de verpakking der machine, toch in de machinekamer, op de tweede verdieping naasi de drukkerij gelegen, ontstaan moet zijn. Bjj de policie is aangifte gedaan van ontvreemdingen, die gedurende den brand of io den daarop volgenden nacht in het magazijn van de firma Koopman O. plaats gehad hebben. Reeds zijn een paar van die voorwerpen in het bezit gevonden van een brandweerman, die bekend heeft die te hebben wegge nomen. Omtrent het gepleegd bedrog door ambtenaren in dienst van de spoor wegmaatschappij Grand Central Beige, wordt uit Maastricht gemeldDe directie der voornoemde spoorwegmaatschappij had vermoedens opgevat, dat er een verschil bestond tusschen de door haar opgemaakte vrachtlijsten en den daarnaar zamengesteldeit generalen slaat aan het ontvangkantoor te Wijk Maastricht Zij liet zich daarom van die administratie dezen staat overleggen en kwam nu tot de ontdekking dat goederen daarop niet voor kwamen. die wel op de vrachtlijsten vermeld stonden. Men had van de lijsten, bestemd voor het doitanenkantoor, die goederen afgelaten, waarvan de afgifte en mitsdien het betalen der invoerregten aan de spoorwegmaat schappij was overgelaten. Bij de aankomst van een goederentrein wist men '.ie niet vermelde goederen arglistig aan het oog der douanen te onttrekken en liet zich daarvoor van den geadresseerde de quasi-betaaldc invoerregten uitbetalen. Belgische bladen melden dat een 22-jarig bediende van een te Gent vertoevend landbouwer uit Enkhitizen op den loop gegaan is met een waarde van ongeveer ƒ6000, loebtlioorende aan zijn patroon. Ofschoon de verschijning van de pest in een klein deel van hel Russische rijk naar hel oordeel der regering nog geene aanleiding geeft tot het nemen van buitengewone maatregelen, te minder omdat die ziekte, naar de jong ste berigien Ie nordeelen, reeds veel verminderd schijnt en door het Russi sche gouvernement krachtige pogingen tot sluiting der kwaal genomen zijn, terwijl Duitschlaiid en Ooslenryk-Hongarije gereed zijn om het doordringen der besmetting, indien z(j zich westwaarts mogt verspreiden, met kracht tegen te gaan. meent de regering toch de oogen niet te mogen sluiten voor de mogelijkheid dat die ziekte in de lente op nieuw liet hoofd opsteekt en verder doordringt. Ten einde in zoodanig geval gereed te zijn om met spued zoo krachtige en ingrijpende maatregelen te kunnen nemen, als dooi de omstandigheden worden geiordenl, zijn buitengewone wettelijke bepalin gen noodig, die de regering in staat stellen tot snel en krachtig handelen. He wetten van 4 Dec. 1872 en 28 Maart 1877 zijn daartoe niet voldoende Het bij de kamer ingekomen wets-ontwerpdat een tijdelijk karakter draagt, strekt om aan de regering de magt te geven om, zoo noodig, soort gelijke maatregelen te kunnen voorschrijven als de Duitsche regering thans reeds aan de grenzen van Rusland heeft toegepast Art. 1 luidt: Bjj het heslaan. binnen of buiten 'stands, eenee besmettelijke ziekte kan door ons in-, door- en vervoer van lompen, gebruikte kleedingstukkenongewasschen lijl- pii heddegoed. onbewerkte wol en haar, huiden, bontwerk en andere voor liet overbrengen van besmetting vatbare voorwerpen verboden worden en kunnen door ons bepalingen vastgesteld worden omtrent ontsmetting en visitatie van personen en goederen, het vervoer van personen en goederen en ite middelen, zoo openbare als bijzondere, waarmede dat vervoer ge schiedt een en ander onverminderd de bepalingen der wet van 4 Dec. 1872. 'sGRAVENHAGE19 Februarij. Door Z. M. is jhr. mr. E. W. F. Wttewaall van Stoei wegen, thans raad van legatie bij Z'. M'. gezantschap te Parijs, benoemd lot minister resident in Japan. Tol notaris te Kuinre, arr. Heerenveen is benoemd de heer F. Gorter, nolaris te Muniiikcbureiigemeente Weslslellingwerf, en tot notaris te Munnikebureii de heer W. van der Meer, cand.-notaris te Dragten. Aan den lieer A. J. L. M. Lux is. op rijn verzoek, eervol ontslag verleend als referendaris bij liet dep. van justitie, onder dankbetuiging voor de diensten door hem aan den lande bewezen. De adelborst 2d' kl. bij het kon. instituut voor de marine Ie Willems oord J. G. Kiiller is. op verzoek, eervol uit de zeedienst ontslagen, en de officier van gezondheid 2dc kl. dr. G. A. Haremaker, uit O.-l. teruggekeerd, is op non-activiteit gesteld. - Z. M. heelt de zilveren medaille, ingesteld hjj kon. besluit van 5 Mei 1877. toegekend aan de navolgende personen: A. W. Kinder de Camarecq, te Dresden: dr. C. Swaving, te Meerssen; G. du Rjj van Beest Holle, op Java; nr. J A. A. Leemans, te Amsterdam; M. L. van Deventer, te Rio Janeiro; E. I). .1. Dtitillile Caïro: en mr, SV C. W. van Mnsschenbroek te

Leydse Courant | 1879 | | pagina 1