LEIDSCHE COURANT. f 49b M°. 30. 5n Sit f879» not Maart, aalbu iUT 2 et Bt, oebeJ (Ie Hi len t ngenr n vj sprei, :r rtj a fin le '»i a bell chool, den euriq rerbia oern ris. n, i C WOENSDAG 12 FEBRUARIJ. De Courant verschijnt dagelijks, Zen- en feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p.p. f 3.30, mei het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nummers dgr Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. lie prijs der Adverienlifn is van 1- 4 regels iedere regel meer 25 cents. STA DS- BERICHTEN. Kosteloze Vaccinatie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN herinneren bij deze den ingezetenen, dat de gelegenheid tot kostelooie Vacci natie en Rcvacctnatie voor onvermogendenin het lokaal der Stads waag, bij voortduring is opengesteld, eu wel op Donderdag 6 Februari, Zaterdag 15, Maandag 24 Februari, Dinsdag 4 Maart en zoo vervolgens met eene tusschenruimte van acht of, als die dag op een Zondag of Vrijdag valt, van negen dagen's namiddags te één uur. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. RIIANDELER, Burgemeester. Leides, 5 Februari 1879. E. EIST, Secretaris. BIN N EN LA N DSCU E BE IIIGTEN :t li 8 4'. lei. LEIDEN, 11 Fehruarij. In een hoogst vereerend schrijven aan de commissie van oppertoezigt en beheer der kweekschool voor zeevaart te Leiden heeft het Z. K. II. prins Alexander der Nederlanden behaagd om op grond van Z. K. II. persoonlijke overtuiging van het nut, dat de kweekschool steeds sticht, de plaats in te nemen, die hij de kweekschool opengevallen is door het overlijden van HD. beminden oom prins Hendrik en het eere-voorzitterschap te aanvaarden van 4e commissie en van de vcreeniging tot instandhouding en bevordering van den bloei der kweekschool voornoemd. Er bestaat gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Ne- derlandsch Indië, door middel van het stoomschip Gelderlandwaarvan bet vertrek uit Rotterdam op den 12J"' Fehruarij a. s. is bepaald. Behalve naar Batavia, wordt met deze gelegenheid mede eene brievenmaal naar Padang verzonden. De gedrukte stukken en monsters van koopwaren be lmoren uiterlijk in den avond van den ll<*en Fehruarij, en de brieven den volgenden dag, des voormiddags, le Rotterdam aangekomen te zijn. De alhier bestaande smeden-vereeniging /'Nul door Vriendschap" hield gisteren avond haar gewoon jaarfeest in het Neèrlandsdh Koffijhuis. Die bijeenkomst werd ook nu weder bijgewoond door den beschermheer der vereeniging, den heer J. van der Drift, en vele patroons. Na het spelen vau een feestmarsch werd hun door den voorzitter een hartelijk welkom toegeroepen. Blijkens het door den secretaris uitgebragt verslag mogt de toestand der vereeniging allezins gunsiig genoemd worden, in weerwil dat zij in het algeloopen jaar vele uilkeeringen aan leden had moeten doendie door ziekte werden verhinderd hunne werkzaamheden te verrigten. In den loop Mes jaars viel den beschermheer het voorregt le beurt zijn 25-jarig huwe lijksfeest te vieren, en de vereeniging meende een bewijs van deelneming te moeten geven in de feestvreugde van den man, aan wien zij in zoo menig opzigt veel verpligting had. Zij vestigde hare keuze op iets, dal voor hem blijvende waarde had. Hem werd bij die gelegenheid aangeboden eene 4oor eene nette lijst omgeven naamlijst van de leden der vereeniging, die een meesterstuk van calligraphic mag heeten en vervaardigd werd door onzen stadgenoot den heer i. T. Schut. De beschermheer had zich voor dit zou onverwacht bewijs van belangstelling zeer gevoelig betoond. De avond werd door de leden in eene aangename vrolijke stemming door- gebragt. Door eenige leden, welwillend bijgestaan door een tweetal jufvrouwen werden twee blijspelen opgevoerd; t. w.: De dienstmeid van den zaak waarnemer, door F. C. Fuchs, met oorspronkelijke muziek van J van Ber- hel Bz.en Nummer 33, van dr. B. Jr. De vertooners kweten ziclt zeer goed van hunne laak en liet geheel liep flink van stapel. Bij de tusschen- poozen liet de muziek zich hooren of werden liederen aangeheventerwijl bet feest naar gewoonte met een bal werd besloten De Staatscourant bevat liet tweede verslag der commissie van 1 Au gustus 1878 lot 1 Augustus 1879, belast met het afnemen van de examens 'on apotheker en de praktische examens van hulp-apotheker. De minister van financiën heeft bepaald, dat de jaarletter voor de branding der schepen en vaartuigen, bij hunne meting voor het regt van Patent in het dienstjaar 1879/80, zal zijn de letter W, golhisch afgebeeld Ingevolge de bevelen van Z. M. den koning zullen, naar het Vaderland verneemt, voorlaan op Zon- en feestdagen de officieren de schako of kolbak dragen en in hetzelfde tenue in het publiek verschijnen dat voor de troepen wordt gekommandeerd. Te Amsterdam was gisteren morgen eene groote menigte op de Wes- terhegraafplaats zamengekomen om bij de teraardebestelling van den zoo algemeen beminden predikant der Hervormde gemeente, ds. I. Prins, tegen woordig te zijn. Rijk en arm, oud en jong, schaarden zich om de groeve, waarin het stoffelijk overschot zou neêrdalen. Bij liet graf hield ds. van Marken eene treffende lijkrede, waarin hij de opregtheid van beginselen en de godsvrucht van den ontslapene, alsmede zijn nuttig en werkzaam leven schetste en de aanwezigen aanspoorde zijne voetstappen te volgen, D\ Berlage herdacht den voortreffelijnen leermeester, van wien hij zoovele lessen van levenswijsheid had ontvangen, en den trouwen deelnemenden vriend in voor- en tegenspoed, dien ieder, die hem gekend had en het voorregt had gehad tot zijn huisselijkcn- of vriendenkring te worden toe gelaten altijd in dankbare herinnering zou houden. De zoon van den overledene, prof. Prins uit Leiden, dankte hierop de sprekers voor hunne goede woorden, ter gedachtenis van zijn dierbaren vader gesproken, en alle aanwezigen voor de eer, hem bewezen. Nabij Egmond is gestrand het Engelsche barkschip Algeria, met ka toen naar Amsterdam bestemd. Als een bewys hoe spoedig het ijs in zee kan verminderen met een zuidwestenwind, die het water zeer laag doet worden, wordt gemeld dat terwijl gepasseerden Donderdag de ijsschuilen zonder gevaar zich konden bewegen op de Goudzee, den volgenden dag reeds mcnschen. van het eiland Marken komende, waar zrj hunne waren hadden gebragt, plotseling er in zakten en met levensgevaar er uitgehaald ziju. Door wijlen mej. A. H. Heynen, echtgenoote van den heer H. A. van der Lecht te Velpis aan het R. E. par. kerkbestuur /1000 en aan het R. E. par. armbestuur aldaar ƒ500 besproken, onder bezwaar van vrucht gebruik ten behoeve van een aangewezen persoon. Te Nijmegen is eergisteren morgen een schipper, die den mast van zijn vaartuig wilde strijken voor de spoorwegbrug, door het losspringen van een ketting gedood. Te Groningen is door de policie een drietal 16-jarige deugnieten ge vat, zoons van eezeten burgerlieden, die in den laatslen tijd den ingezete nen veel onrust hadden veroorzaak. Herhaaldelijk verdwenen op onverklaar bare wijze parapiuies, kleèren, klokken enz. uit gangen en portalen van heerenhuizen. Verschillende scholieren moesten in het barre jaargetijde half gekleed huiswaarts keerenomdat bij het einde der les hunne over jassen, mantels, hoeden, moljes, petten enz. waren verdwenen. Eens werd zulk een overjas, waarin 20. bestemd voor verschenen schoolgeld, ver mist. Uit de bewaarschool, opgerigt door het Nuts-departement, vermiste men zelfs de klok aan den wand. De gestolen voorwerpen werden deels vernield, deels ver onder de waarde verkocht. De drijfveer in deze schfint snoeplust te zijn geweest. Aan de tweede kamer zijn aangeboden twee belangryke wets-ontwerpen. Het eerste hei relt ue heffing cener effecten-belasting. Het is gegrond op de overweging dat het noodig is van het vermogen in effecten der ingeze tenen des rijks belasting te heffen. Daarbij wordt bepaald dat op de effec ten. naar mate van hunne werkelijke beurs- of koerswaarde, onder den naam van effecten-belasting, eene directe belasting wordt geheven. Onder effecten worden hij de/e wet verslaan: bewijzen van aandeel in geldlee- niiigcu geldbelegging of renten ten laste van den staat of van vreemde mogendheden, staten of vorsten, van provinciën, steden, gemeenten, dijk- of polderbesturen; bewijzen van aandeel in zedelijke ligchanien, corporatiën, gestichten, genootschappen, banken, reedcrijen. maatschappijen en vennoot schappen of ondernemingen, wier kapitaal door aandeelen wordt vertegen woordigd. onverschillig onder welke benaming deze bewijzen of aandeelen mogten zijn uitgegeven; eindelijk aandeelen in geldleeningen ten laste van zoodanige zedelijke ligchamen, corporatiën, gestichten, genootschappen banken, reederijenmaatschappijen, vennootschappen of ondernemingen, of ten laste van bijzondere personen buiten 's lands woonachiig en in geldlee ningen ten laste van ingezetenen des rijks, doch gevestigd in of ten laste van goederen huiten 's lands gelegen, leder ingezeten is op den le° Maart van elk dienstjaar belastingpligtig voor alle effecten, tol het genot van wel ker renten, dividenden, aflossing o( andere uitkeering hij geregtigd is. onverschillig of betalingen uit dien hoofde werkelijk plaats hebben, dan wel achterwege blijven. De belasting bedraagt 1 per mille van de gezamenlijke waarde der ellecten. waarvoor elk belastingpligtig is. Indien er na bereke ning der duizendtallen eene som overschiet, wordt de belasting daarover voor elk honderdtal berekend in verhouding lot het bedrag per ƒ1000.

Leydse Courant | 1879 | | pagina 1