€01! Ill NT. LEIDSCHE N*. 23. i DHYUSDAG 28 JANUAKIJ. De Courant verschijnt dagelijks. Zen- m Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant ts per vierendeel jaars f 3.franco p.p. f 3.50, met het Verslag der Handelingen rati den Gemeenteraad f 3.35, f ranco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, buiten de expeditiekosle.n. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 0 Cents. De prjjs der AdverteiiliCn is van 1—4 regels ƒ!.-—, iedere regel meer 25 cents. ST ADS-BERICHTEN BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN. Gezien het adres van Jan Zuurdeeg en Zoon, dekenfahrikanten alhier houdende verzoek om in hunne fabriek uitkomende in de Zandstraat N°. 9, een tweeden stoomketel te mogen plaatsen Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de Itjjlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Maandag den 10'*» Februari aanst., 's voormiddags Ie elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek üi te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 27 Januari 1879. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN roepen bij deze op alle leveranciers, werkbazen enz., welke over het al'geloopen .jaar 1878 ten laste der gemeente eenige vordering hebben, oin hunne rekeningen ten spoedigste, uiterlijk voor uit0 Januari e. k., ter Gemeente-Secre tarie (afdeeling financiën) in te leveren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 9 Januari 1879. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat ingevolge art. 2 der Verordening, regelende de invordering der plaatselijke belasting op de Hondenieder houder van een of meer hondendie aan die belasting onderhevig zijn. verplicht is, daarvan jaarlijks vóór of op den 31ste° Januari a. s. bij den Gemeente-Ontvanger aangifte te doen, door inle vering van een behoorlijk ingevuld en door den aangever onderteekend biljet en dat bedoelde inschrijvingshiljetten voor het dienstjaar 1879 koste loos ten kantore van den Ontvanger verkrijgbaar zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 9 Januari 1879. E. KIST, Secretaris. BIN N EN L A N DSC I IE BE BIGT EN. LEIDEN, 27 Jannarij. Heden had de door den Studenten-IJsclub aangekondigde hardrijderij op schaatsen op den zoogenaamden Witten Singel plaats. In weerwil van den minder gunstigen toestand van het jjs had men, nu de toebereidselen zoo verre gevorderd waren, besloten de zaak te laten doorgaan. De noodige maatregelen waren genomen om mogelijke ongelukken te vourkomen. In den morgen wemelde het op verschillende punten van buitenlieden, die zich op schaatsen naar de stad begaven, om getuigen te zijn van den wed- slrjjd, en op den middag toen deze een aanvang nam, was dan ook de Singel, zoover de baan strekte door eene digte menigte lot schouwers bezet. De baan was door hekwerk afgepaald en verder met vlaggen en wimpels getooid, en in verband met de sierlijk gedecoreerde tribunes, die op den grond van den hortus waren opgerigt, leverde het geheel een fraai gezigt op. Ook die tribunes waren goed bezet en bij afwisseling liet de muziek van het 4de reg. infanterie zich hooren. Aan de oproeping tot deelneming aan den wedstrijd was met graagte ge volg gegeven, want er waren 55 rijders ingeschreven. Wat vlugheid op schaatsen betreft, hier de hoofdzaak, werden verrassende proeven geleverd. De uitslag van den kamp was dat de eerste prijs, een gouden horlogie met ketting, ter waarde van 100, werd behaald door Okke van den Berg, van Rijperkerk in Friesland, broeder van den bekenden Frieschen hardrijder Thijs van den Berg. De tweede prijs, een zilveren horlogie met ketting, ter waarde van ;50. werd behaald door J. W. Smcele, van Rijpwclering, terwjjl de premie van ƒ25 werd verdeeld tusschen de twee laatste rijders, Arie van den Berg, van Benthuizen, en J. Immerzeel, van Warmond. Even na half 4 ure trokken de hecrcn commissarissen met de overwinnaars, voorafgegaan door de muziek, de stad binnen. Het geheel is zonder ernstige ongelukken afgeloopen. Een viertal personen, waaronder een agent van polieie, bekwam nog meer of minder een koud bad, terwijl nog enkele anderen op gevoelige wjjze met hel ijs kennis maakten. Heden avond ten 8 ure heelt de uitreiking der prijzen aan de overwin naars in de stads-zaal plaats. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bjj partijen van 100, 50, 1,0 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen 37, ƒ19.00, 3.70 en ƒ1.95; de laagste ƒ35, ƒ17.50, 3.40 en ƒ1.85. Heden morgen ten lilt ure is eene bejaarde dame aangereden door een wagen met écn paard bespannen, waardoor zij aan haar aangezigt ver wond geraakte; de voerman had nog in tjjds geroepen, doch kon zjjn paard niet inhoudendaar het gebeurde bij het afrijden van eene brug over de Oude Vest en den Ouden Singel. Repasseerden nacht ten ongeveer 3 ure is een petroleumlamp, welke brandende hing aan een haak aan den zolder, door het loslaten der haak gevallen, waardoor een groolc vlam ontstond, die echter spoedig werd gedoofd. Gisteren zijn vijf jeugdige personen, waaronder meisjes, tehuis behoo- rende te Wassenaarmet levensgevaar gered. Op de hoogte van hel Ilaag- sche schouw, van Wassenaar, op den Rijn komende en misschien de sterkte van het ijs aldaar niet genoegzaam kennende, zakten zij er alle vijf bijna gelijktijdig door, en het mag wel een wonder heeten, dat zij, hoewel met ongelooflijk veel moeite, nog gered zijn. Bij Allemansgeest. waar de Korte Vliet in den Vliet valt, zijn gisteren mede drie personen door het ijs gezakt, doch gelukkig gered. Het jjs, dat zwak is en door het spuijen zwakker wordtis niet bestand zware lasten te dragen. Het ijs is op sommige plaatsen vol gaten. Personen, die gisteren, o. a. op den Vliet, een hartversterking verkochten, moesten met hun tafel en den ketel met "anijsmelk" vlugten naar minder zwakke plaatsen, totdat zij veiligheidshalve op den wal gingen staan. Naar wij vernemen heeft het bestuur der afdeeling Schiedam van de Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantenkunde het plan in Augustus dezes jaars een tentoonstelling te houden, in (jen vorm van een wedstrijd tusschen de kweekers van Schiedam en de omliggende dorpen. Het doel daarmede is voornamelijk, te doen zien wat men daar heeft en wat men er kan. Om die reden zullen dan ook geen inzendingen uit andere steden worden aangenomen. Sieb Volgens de Lux. Zeit. wordt op last van 11. K. H. de prinses-weduwe een gedenkpenning geslagen ten behoeve der verecnigingendie in Luxem burg deel hebben genomen aan de plegtige uitvaart van Z. K. H. prins Hen drik. Aan de achterzijde zal de dagteekening, aan de voorzijde de beeld- tenis van den betreurden stadhouder prijken. Als schrijvers van twee tooneelstukkendie ter opvoering geschikt werden geoordeeld door de jury, benoemd door de afdeeling Rotterdam van het Ned. tooneelverbond voor een door haar uilgeschreven prijsvraag, heb ben zich bekend gemaakt de lieeren G. J. Kolfif uit den Haag en II. G. Roodhnysen te Amsterdam. De eerste schreef het tooneelspeldat tot motto voerde "Simplex veri sigillum," de tweede hel blijspel, ingezonden onder het motto "Thorbecke" enz. Zat it rdag II. zijn te Dellt in de riglingen 's Ilage en Rotterdam 57 treinen aangekomen met ongeveer 6000 personen, terwjjl er omtrent 1500 plaatskaartjes zjjn afgegeven. Ondanks de groote drukte en beweging in een betrekkelijk kort tijdstip is alles in de beste orde afgeloopen. Den 19l,eo Januarij is in een der brievenbussen Ie Amsterdam gestoken een brief, inhoudende een bankbillet groot ƒ60, gemerkt M. M. n°. 6237 dd. 1 Mei 1870, en een muntbillet van ƒ10, gemerkt A. A. n°. 350, dd. 1 Sept. 1866, welke brief echter niet aan zijn atlres is bezorgd. Tegen een persoon, die zich op eigen gezag de borst met de Atjeli- medaille versierde, is door de Amsterdamsche polieie proces-verbaal opgemaakt. Te Wclsumonder Olst, is Zaturdag morgen een landbouwer in zijne woning, op de deel, doodgevonden. Daar hij den vorigen dag bezig was geweest met dorschen, vermoedt men dat hij met eenige bossen stroo van de balken is gevallen. Zaterdag zijn twee boereschnren afgebrand op liet Nieuw-Bildt onder St. Jacobi-Parochic in Friesland. De eene moet in brand zijn geraakt door het stoken van den aardappclkctelen ofschoon de andere er eenigzins van verwijderd was, had deze ook onder den invloed van een krachtigen oosten wind eensklaps vlam geval. De woonhuizendie oostwaarts van de sehn-

Leydse Courant | 1879 | | pagina 1