LEIDSCHE COURANT. 1879. Mm rÊÊ v (mmhi A \-M jSk' ZATERDAG 25 JAISUARIJ. *1 Üe Courant verschijnt dagelijks, Zon- er, eestdogei, uitgezonderd. lie prijs der Courant is per vierendeel pi ars ,j.franco p.p. ƒ,3.50, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 11.31), franco p. j 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f'2.50 'sjaars, builen de expeditiekoslen. Afzonderlijke viimmers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. lie prijs der Advertentiën is van 1- 4 regels ƒ1.iedere regel (neer 25 cenls. STADS -BERICHTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN roepen bij dtzc op alle leveranciers, werkbazen enz., welke over het afgeloopen jaar 1878 ten laste der gemeente eenige vordering hebben, om hunne rekeningen ten spoedigste, uiterlijk voor uit" Januari e. k., ter Gemeente-Secre tarie (afdeeling financiën) in le leveren. burgemeester en Wethouders voornoemd V. d, BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 9 Januari 1879. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat ingevolge art. 2 der Verordening, regelende de invordering der plaatselijke belasting op de Honden, ieder houder van een of meer honden, die aan die belasting onderhevig zijn, verplicht is. daarvan jaarlijks vóór of op den 3lsien Januari a. s. hij den Gemeente-Ontvanger aangifte te doen, door inle vering van een behoorlijk ingevuld en door den aangever ondcrteckend biljet en dat bedoelde inschrijvingshiljetten voor hel dienstjaar 1879 koste loos ten kantore van den Ontvanger verkrijgbaar zijn. Burgemeester en Wel houders voornoemd, V. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 9 Januari 1879. E. KIST. Secretaris. BliNNENL.VADSCUE liKRiGTKN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen bij deze ter kennis van de kiesgerechtigdenmet -Ufziging van de vroeger gedane tncdedeeling, dat krachtens de arit. 14 en 15 der Wet van den 29" 0 Juni 1851 Staatsblad ne. 85). de verkiezing van een lid van den Gemeente raad. ten gevolge van hel overlijden van den lieer B. F. KRANTZ. die in 1879 moest aftreden, zal plaats hebben op Dinsdag den 18"*° Februari aanstaande. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 24 Januari 1879. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 24 Januarij. De commissaris des konings in de provincie Zuidholland heeft bepaald dat de loling voor de nationale militie voor 1879 moet geschieden: 'sGra- venhage, 10, 11, 12, 13 en 14 Febrttarij; Delft, 20 en 21 Februari): Rot- icrdam7, 8, 10, 11, 12, 13 en 14 Februarij; Schiedam, 18 en 19 Fe- bruarij; Leiden, 10, 11, 12 en 13 Februarij: Dordrecht, 10 Februarij enz. Ter zake van diefstal is door de polieie alhier proces-verbaal opge maakt tegen T. t, H. en J. 0. Een hunner is naar de gevangenis le 'sGra- venhage overgebragt, even als J. S., die zich in deze gemeente aan bede larij had schuldig gemaakt. Bij de op 21 dezer in het koloniaal etablissement te Amsterdam door liet depart, van koloniën gehouden aanbesteding was voor n°. 38, wollen dekens, de minste inschrijver de heer H. J. van Wensen, alhier, voor 4992. Burg. en weth. van Delft hebben bekend gemaakt dat morgen van 11 ure des voormiddags af niemand zich op de zijden der grachten en in de stralen mag begeven, waar de begrafenisstoet over- of doortrekt, tenzij voorzien van een door de daartoe bevoegden afgegeven bewijs, en dat builen degenen, die lot den begrafenisstoet of tot de genoodigden belmoren, nie mand in de Nieuwe Kerk wordt toegelaten. Volgens de Delftsche Ct. bestaat er alle kans dat bet verzoek van de zee-officieren, om een krans neder le leggen op het gtaf van Z. K. 11 prins Hendrik, nog zal worden ingewilligd. Al de afdeelingen van de Nederlandsche Werklieden-vereenigingen had den aangeboden zich bij de begrafenis van prins Hendrik in den stoet te doen vertegenwoordigen door omstreeks 80 personen in liet geheel. Alleen de president en een paar leden van het bestuur zijn toegelaten. Men meldt ons uit Stolwijk: lil de laatstgehouden vergadering der vereeniging: /'Door inspanning uitspanning" te Stolwijk, werd de leesbeurt vervuld door den heer J. Stoppelenburg, die ecue novelle voordroeg: »0p een Donderdagavond." Na de pauze werden eenige bijdragen door verschil lende leden geleverd, die door bet talrijk opgekomen publiek mede met ge noegen werden aangeboord. Den 22,,<p dezer werd te Berg-Ambacht eene riugrijderij op schaatsen ge houden, De prijs, een zilveren purie-mounaie, werd gewonnen d001" A. Oskam. Een groote volksmenigte was bij dit volksvermaak tegenwoordig. Omtrent de hulde, op 5 Februari) e. k. aan Vondel le brengen, en de feeslelijkheden daaraan voorafgaande en daarop volgende, kan liet Hbl. nader mededeelen: Reeds hebben onderscheiden genootschappenals o. a. de kon. akademie van wetenschappen (afd. letterkunde,) de Leidsche Maat schappij, het hoofdbestuur der Maatschappij tol Nul van 't Algemeen, het tooneelvcrbondhim voornemen le kennen gegeven om zich bjj de pleglig- heid te Amsterdam te doen vertegenwoordigen terwijl men de zekerheid I heeft een aantal mannen van naam tegeuwoordig te zullen zien. Het ant woord van den minister van binueiilandsche zaken op ecu uituoodigtiig van de commissie wordt nog gewacht. De hh. burgemeesters van Amsterdam en Keulen hebben een gelijke uitnoodiging aangenomen. Ook zal, gelijk men weet. mevrouw Schneider tegenwoordig zijn. Daar hel kerkbestuur der Ned herv. gemeenle te Amsterdam geen termen gevonden beeft om aan den stoet toegang tot de Nieuwe kerk te verleenenzal de hulde bij het standbeeld gebragt worden. Op een daarvoor geschikte plaats zal een bronzen krans worden aangebragt, waarop hel feit en de datum der hulde vermeld zullen zijn. Het programma voor het concert, door de liedertafel "Oefening baart Kunst", op 4 Febr. iu hel Park te geven, is gereed. Woensdag 5 Febr. zullen zij. die aan de hulde deelnemen, op een nader aan te vv jjzen I plaats ziclt vereenig'n en later op den dag zal, waarschijnlijk in Arti et Auiicitiae, de tentoonstelling geopend worden.. Des avonds wordt een voor stelling in den schouwburg gegeven, waarbij, evenals bij hel conceit, liet publiek zal worden toegelaten tegen de gewone prijzenbehoudens eenige reserve wat de plaatsin betreft voor de deelnemers aan de Vondel-hulde. Donderdag 6 Februarij zal waarschijnlijk een maaltijd plaats hebben, waar, evenals bij den optogl voor bet huldeblijk, zoowel dames als heeren'zullen wonleo toegelaten. De commissie zal trachten le bewerken, dat de feestelijkheden, die te Keulen zullen plaats hebbenniet met die le Amsterdam zanten vallen. Te Keulen wil men Vondel huldigen door een steen te plaatsen in bet buis in I de Weiszaassc, waar bij geltoren werd, terwijl ook daar een concert en een maaltijd de vrienden en vereerders vsn den grooten dichter vereenisrii zullen. üe IV Purm. Ct. deelt mede, dat dezen winter op hel eiland Ter schelling eettc sterfte ouder de schapen heerscht. Geen Inter, die niet het verlies van nteer of minder schapen heelt te betreuren. De prijzen van de wol en van de lammeren zullen wel aanmerkelijk mogen stijgen, zoo de boeren dit jaar met limine schapenfokkerij goede rekening zuilen maken. Volgens de Zie. C. zou bij het geregtelijk onderzoek in de buurtschap Lïoog-Znthein gebleken zijn, dat liet schol gelost was om den veldwachter le doen gelooven, dat een strooper aan liet jagen was. De vrouw van den signaalvvachter van Hassel is te Maastricht van een seinpaal van tien Grand Central Beige geslagen, toen zij daarop liet licht j herstelde; zij is inwendig gewond; de dood zal waarschijnlijk volgen. 's GR A VE N HAG E24 Januarij. De lieer W. de Timmerman, thans ontvanger der directe belastingen te Uithuizen is benoemd tol ontvanger derzelfde middelen te Snerk. Tot betaalmeester te Sneek is benoemd de beer .1. J. Puëhlig, thans surnumerair voor de dienst van 's rijks schatkist, en lol surnumerair voor de dienst van 's rijks schatkist is benoemd de lieer J. C. van Hasselt, thans commies der posterijen 3,lc' kl. te Haarlem. De beer dr. L. Weiss, practiserend geneesheer te Nilteiiau (Begeren), is voor den tijd van vijf jaren benoemd lot officier van gezondheid T kl. bij liet leger in Nederl. Indië. De luit. ter zee 2' kl. J. D. baron van AVassenaer tot Catwijck, laatstelijk adjudant bij wijlen Z. K. H. prins Hendiik tier Nederlanden, wordt op non-activiteit gesteld, en de officier van gezondheid le kl. M. Slcensma wordt geplaatst aan boord van de instructictirik Zeehond. De aankomst alhier van II. K. 11. pri.ises Hendrik met 11D. vader, prins Frederik Karei van Pruissenuit Wallerd.inge, bail gisteren aioiid in alle stilte plaats, üe speciale trein liep ten 7% ure het Hollandsclie spoor- -Ï'.SA, -i. I

Leydse Courant | 1879 | | pagina 1